Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

mireag
29. sep 2010

Tiez si myslim...
Chcem sa opytat. Posielali niektorej z vas vzorku placenty na histologiu? Vcera mi povedal urolog, ktory sa neskor bude starat o maleho oblicky, aby som si to vyziadala u porodnika...

zuzu101
29. sep 2010

mireag- mne brali, lebo bol malý hypotrofický tak to dal môj pôrodník automaticky aby zistil príčinu.

rubinka
29. sep 2010

@mireag - ja som mala na pôrod erárne ved načo si ničiť svoje, ja ked som tam prišla tak hned ma brali do šatne že mi dajú ich košeľu. No či bude teplo alebo zima záleži od počasia kedže ty rodíš v novembri tak tam bude riadna kosa podľa mňa, lebo ja som rodila v auguste ale akurát prišli tie zimy a bolo tam potom zima na izbách. Určite bude treba deku pre bábätko...

andrea0903
29. sep 2010

@mireag vadit im to nebude a ak tak si daj ponozky lebo sa moze stat ze ta chyti porodna zimnica 😀

andrea0903
29. sep 2010

@mireag mne to beru vzdy ale to bude zrejme tym ze satle rodim predcasne

gabika7706
30. sep 2010

@mireag ja som rodila pred rokom v novembri, na izbach bolo teplo, ale asi dve noci boli take, ze som cez maleho mala aj deku tenku prehodenu, tak maj nachystanu doma, keby nahodou bolo treba, prinesu Ti. A koselu vyuzi erarnu 😉

martinka17
30. sep 2010

@mireag k tej zime, ja som rodila v januári, vonku metelica. Na sále mi zima nebola, až po pôrode, to som drkotala tak, že som sa odmietla dotknúť malého lebo by som mu asi strelila, jak som drkotala. Ale sestrička mi dala 2 deky, takže som sa zohriala. Na izbe bolo chladno, na malého som hádzala deku, ale nebolo tam príšerne zima, ja som zimomravá a pohoda, ušlo to 😉

cinamon7
30. sep 2010

dobre ranko, dnes idem tu nemocnicu omrknut, kamoske sa narodili dvojicky 🙂

gabika7706
30. sep 2010

@martinka17 ja som tak drkotala po prvom, mala som cisarsky, prikryvali ma dekami, dr vravel, ze je to normalna reakcia organizmu, ze opadava stres atd...netrvalo to dlho, mozno hodinku, kym to zo mna fakt opadlo vsetko 🙂

nikolka2
30. sep 2010

ja som rodila obe deti v zime ,,,a nezdá sa mi , ze by tam bola zima ,,,dokonca teraz ked som rodila vo februári ,,a mala som na izbe ohrievac...urcite Vas nenechaju s detickami v zime ,,, 🙂

katka888
30. sep 2010

@mireag
ja som rodila vo februari, ked snezilo vonku, v noci bolo chladnejsie, pre malu som mala deku, ktorou som ju v noci prikryvala a ciapocku a rukavicky. ale cez den som nemala pocit, zeby bola zima. ale urcite si pribal deku, ciapocku, rukavicky, pre istotu maj pripravene aj oblecko pre maleho, lebo tu uz pisala jedna baba, ktorej dietatko mlao reakciu na nemocenske oblecko, my sme pouzivali v nemocnici erarne, a nezabudni to co ja a to toaletak, k porodu, budes chodit na WC a tam nemaju erarny toaletak, mne manzel pre neho utekal domov, a vlastny pribor a ak planujes byt na nadstandardkach tak aj nejaku misku alebo tanier, kde si prelozis jedlo, lebo oni ti ho prinesu na izbu a po case si pridu pre taniere , ale zvacsa obed nosili, ked som malu kojila , alebo nejak nebol cas zjest obed, tak aby si si ho prelozila a im vratila ich riad. 😉

katka888
30. sep 2010

@nikolka2
pozeram.... ty si kedy rodila v novej? asi sme boli v rovnakom obdobi 🙂

nikolka2
30. sep 2010

ja som rodila 11.2. 2010,,,,o pol 1 rano sme prisli sa mi zda , alebo o pol druhej a porodila som kolo pol 4 ...no , ale mala som dost 😀 ,,,hej hej v novej nemocnici ,,,aj dceru aj syna teraz a myslim , ze aj staci uz 😉
@katka888

katka888
30. sep 2010

@nikolka2
aha, my sme rodili 16teho o 00:35. takze sme sa asi minuli, ja len ze MK ukazuje aj na tvoje dietatko ze ma 7 m a 2 t 😉

nikolka2
30. sep 2010

no presne ,,sa mi zda , ze mna v pondelok prepustali po spontalnom porode takze na 4, ci 5 den ,,ja som tentokrat vymakla nadstandartku ,,,respektive ked som porodila a mi vravia tie porodne babi , ze po takom porode si zasluzim byt v klude a spokojna tak som to hned vyuzila a bolo to super ,,,ani som odtial az kym som domov isla ,,,nevysla 🙂

nikolka2
30. sep 2010

@katka888 ,,,som zabudla ,,ze tebe pisem ,, prepac mam to hodene na ploche ,,,a jak mala ,,,co uz robi ,,,lebo moj je lenoch strasny 😅 ,,,zatial iba sedi a ma dva zúbky 😉
@katka888 ,,prepac mala ,,,

katka888
30. sep 2010

@nikolka2
tak ste lepsi hahaha, my mame tiez dva zubky, ale neposadime sa sami, aj ked sa snazi. zvacsa je na styroch a dviha zadok 🙂 a vravi apa, apa a obcas baba, baba , naco babka tvrdi, ze ked dieta vravi apa, bude mat braceka, ak by vravelo baba, malo by sestricku hihi

katka888
30. sep 2010

@nikolka2
a na akej izbe si bola, nedostala som ju nahodou po tebe ? 😀 lebo mna previezli na nadstandardku v utorok o 4:00 rano. bola som na tej za 700 hned pri izbe za 100, tusim 5ka.

ja som sa vypytala na 4y den, den porodu nepocitali, cize realne na piaty , prvorodicka ma narok na 5 dni, inac je mamicka v nemocke 4 dni / den porrodu sa nerata /

nikolka2
30. sep 2010

@katka888 vázne ??? este nechodí ani po štyroch ?,,,moj nie je to moj lenosik ,,,ale nas ma desat kíl a 77 cm..takze je dost tazky ..takze mozno aj koli tomu ..no nevadi ved nemaju ani 8 mesiacov a kojis ,,,leo moj uz velmi nechce iba vecer moje mlieko,,,ano a moj skor rozprava ,,tata a baba ,,,takze my by sme mali najskor zas dievcatko ,,,, 😀

nikolka2
30. sep 2010

@katka888 ja som bola na hned prvej izbe za 7OO ,,,to bola pri okne smerom vonku ,,nie ta ktora bola blizsie ku sestram ,,,a ja som ani nevychadzala ,,takze vela si odtial uz nepamatam 😀

katka888
30. sep 2010

@nikolka2
ako prelezie z jednej strany na druhu, tak ze sa skor preplazi... ale sama len tak este nebeha po 4. my mame 7,7 a 71 cm, a plne kojime, davam jej len na obed zeleninku , masko, ked stihame, niekedy, sme vonku, alebo teraz u lekara, a o jej dam skor mliecko, ked dobehneme nez nieco varit a obcas na olovrant jablko alebo vyzivu.

katka888
30. sep 2010

@nikolka2
takze som ju po tebe zdedila.
ja som tiez vobec nechodila von, ked som odchadzala, jedna sestricka sa cudovala,ze kto som,ze ma nepozna a potom,ze aha, ona mala aj wc aj sprchu tak nechodila von .... 🙂

nikolka2
30. sep 2010

no to je pekna vaha a vyska na dievcatko ,, 🙂 ,,,ja mam dceru bude mat 4 v januári a ona ma 13, 5 kil 😀 ,,zachvilu ju maly moj dobehne sakra ...takze ja mam velmi velký rozdiel medzi detmi ,,no a co sa tyka stravy mojho syna to ti ani nehovorim ,,,ten zachvilu aj mna zje s muzom 🙂 ,,,on je strasny papkac ,,,on je proste len vtedy spokojny ked ma nieco v ustach ,,,on velmi rad papka a ja uz mu davam skoro vsetko ,,,no , ale nie take co nemoze ...tiez nam maso velmi nechuti ,,ale ked ho zamaskujem ta pekne papa

nikolka2
30. sep 2010

@katka888 tak presne ,,tiez som nevychadzala ,,,akurat zamnou chodili ..rodina a podobne ,,,manzel a tak ,,,a hned jakz trapas sa mi stal,,,,reku , ze idem sa osprchovat ,,vosla som do sprchy a pozeram a tam nieco cervene ,,taký jak gombik a som si myslela , ze to je ohrievat , ze ti vyhreje kupelnu kym sa osprchujem 😀 ehhhhhhhhhh som stlacila a sa sprchujem a zrazu dve sestricky vtrhli dnu , ze co zvonim , ze co sa stalo 😀 😀 ...a ja ze nic , ze som myslela , ze to je ohrievac ,,tak mi povedali , ze tu niesom v Hiltone 😲

katka888
30. sep 2010

@nikolka2
nasa teda tiez zosrotuje, vcera celu vyzivu a ma rada maso, zeleninu, ovocie len s piskotkou,ked je to hustejsie. ale svokor jej dava zo vsetkeo ochutnat... cokoladova vianocka, dzus, tatarka.... ma slaken trafen niekedy, ked sme tam 😉

katka888
30. sep 2010

@nikolka2
😀 😀 😀 aj ja som na to kukala, ze ktory sisi to dal hor,e ved ked odpadnes, tak nedotiahnes, nie ?

nikolka2
30. sep 2010

no ved jasne nenapadlo ma , ze to je nudzovy signal 😅 ,,,ta reku , ze to bude ohrievac ,,tak som stacila 😀

nikolka2
30. sep 2010

júj tak u nas je to zas naopak ,,,mojmu malemu svokra by len jablko banan davala do 2 rokoch asi 😒 ,,ja mu zas dam ochutnat ,,,nie všetko , ale to co uznam za vhodne ,,,,vies u nas bol ten problem , ze som dcere nedavala vsetko a do teraz mi je strasne a nic nechce a vymysla ,,,preto by som pri synovi tu istu chybu nechcela zopakovat , ale maly mi zje ,,vela dost vela a miluje spenat so zltkom a s pyre ,,to ma najradsej asi ,,,okrem mna asi 😀 ,,,pocuj a ty odkial si y ke ? a pri kom si rodila ked sa mozem opytat ?
@katka888

katka888
30. sep 2010

@nikolka2
terasa a rodila som pri rosakovej, a ty?

nikolka2
30. sep 2010

ja byvam dolu na komenskeho a rodila som tiez dceru u nej , aj syna som mala dohodnutú ju ,,len akosi nestihla prist 😅 ,,tak ma tam odrodila nejaka lekarka ani neviem aka ,,lebo ona prisla uz len ku porodu ,,,mala som velmi zlate porodne babi a mala som tam aj muza cely cas ,,takze som to zvladla ,,,lenze mala mal 4050 kg a rosakova mi povedala , ze bude mat 3300 alebo 3500 a doktorka ta co ma odrodila hovorila , ze este stastie , ze som sa popasovala s porodom ,,,ze ona by ma dala na cisarky s takou vahou dietata

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre