Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

andrea0903
25. okt 2010

@gabika7706 tak fecova ostala a ja nastupujem zajtra 😖 dakujeme obe

gabika7706
25. okt 2010

@andrea0903 😒 tak sa baby drzte, babetka nech posluchaju a pekne nech si este vychutnavaju teplo v brusku.

jantulka
26. okt 2010

ahojte baby tak chcem sa k vam pridat lebo aj ja budem rodit v novej nemocnicilen dufam ze nedopadnem ako niektore z vas ze uz o tyzden nastupim do nemocnice

vitezova
29. okt 2010

Ahojte, mate niektora informacie alebo skusenosti ako to funguje s nadstandartkami ? idem na planovanu sekciu tak si chcem zarezevovat aj izbu na konkretny datum len neviem ci je to mozne 😕

martinka17
29. okt 2010

@vitezova už sa to tu x-krát písalo. Keď budeš rodiť, vtedy si môžeš žiadať izbu, ak bude voľná, dajú ti ju, ak nie, ideš do poradovníka 😀 Ale rezervovať vopred sa nedá, to nie je hotel 😉

vitezova
29. okt 2010

@martinka17 - ani ked dam do vrecka niekomu? 😝

martinka17
29. okt 2010

@vitezova to ti nepoviem,ja takéto veci nerobím, akosi na to nemám odvahu, som od prírody strááášna poctivka. 😉

gabika7706
29. okt 2010

@vitezova myslis, ze kvoli Tebe budu drzat napr. 2 dni prazdnu izbu a ina mamicka bude kvoli tomu lezat oproti na rizikovom aj s babatkom? 😎 aj keby si im dala do vrecka (komu? sestry sa striedaju...) ked budu mat volnu izbu, urcite ju dostanes, tam je na to fakt poradovnik. Len sa treba pripomenut kazdej sestre, ze urcite chces nadstandard, ked sa uvolni.

vitezova
29. okt 2010

@martinka17 - ani ja take nerobim 😉 poslem manzela na take veci, tiez na to nemam nejak zaludok 😅
@gabika7706 - jasne ze nie ale ja budem vediet konkretny datum kedy nastupujem kedze idem na planovanu sekciu, cize ja sa urcite dostavim 😉 to je myslim ze iny pripad nie?🙂

suem
29. okt 2010

@vitezova Ked uz chces riesit taketo veci, tak asi nie cez verejne forum. Podla tvojich prispevkov predpokladam, ze uz mas podplateneho porodnika, tak ries taketo veci s nim. Radsej nic nepis, lebo dostanes niekoho do problemov. 😠
Nie si iny pripad, si presne taky isty pripad ako ostatne, ktore tam budu v tom case rodit. Len ty mas ten pocit :-P

martinka17
29. okt 2010

@vitezova aj keď máš konkrétny dátum, asi si zabudla, že zrazu zajtra môžeš zistiť, že rodíš a je to. Alebo sa termín náhle posunie...človek mieni, život mení, tak sa vraví, nie?

gabika7706
29. okt 2010

@vitezova tiez som mala planovanu sekciu a bol tam vtedy taky stav, ze mamicky s detmi lezali kde sa dalo (aj na 16tom docasne) a uprostred tyzdna zastavili tusim na den prijem rodiciek, lebo proste nebolo kde ... taky cas si rada, ze mas vobec miesto 😉

vitezova
29. okt 2010

@suem - nebudem reagovat na primitivne komentare
@martinka17 - to je iny pripad🙂 ja som len chcela vediet ze ked viem ze tam idem ci sa to neda dohodnut prezijem aj bez tej izby 😉
gabika7706- fuha dobree 😀 no bude sranda ako pozeram 😀

gabika7706
29. okt 2010

@vitezova tak to bolo pred rokom, maly sa narodil 23.11., teraz tam taky stav vobec nemusi byt, zrejme ani nie je, to len aby si vedela, ze aj take veci sa deju. Mne sa podarilo na 5ku izbu dostat po 4 dnoch ...

vitezova
29. okt 2010

@gabika7706 - no pekne 😀 , dufam ze sa mi podari dostat tu kde budem sama, lebo nechcem zazit tie veci co tu niekto pisal ze bol po sekcii a nevedel sa vytrepat s postele a nejaky frajer co tam bol na navsteve sa smial 😠

suem
29. okt 2010

@vitezova reagovat nemusis, staci, ze sa zamyslis 😉

gabika7706
29. okt 2010

@vitezova to som pisala ja 😀

vitezova
29. okt 2010

@suem -nemam nad cim 😉 ,nikomu neublizujem , to by ste sa mohli vy nad vasim arogantym prispvekom,aj ja viem byt inkognito hrdinka, vela stastia prajem, uzivajte si zivot a nerozculujte sa nad zbytocnostami 🙂

vitezova
29. okt 2010

@gabika7706 aj som si myslela 😀 len som si nebola ista 😉 a mala si spinal ked ta rezali? ako si sa citila?

suem
29. okt 2010

@vitezova 😀

gabika7706
29. okt 2010

@vitezova ano, spinal, pri obidvoch sekciach, citila som sa fajn ale neskor som tak uvazovala, ze keby som uz nebola mala jednu sekciu za sebou, asi by som sa bala, vela zalezi od anesteziologa, pri prvej sa ku mne anesteziologicka cely cas ozyvala, rozpravali sme, upozornila ma, teraz mozno pocitite slaby tlak, tah (ked vyberali babo), teraz sa deje to a to...no tento, co bol pri druhej sekcii...riesil len svoje, tlak, lieky (mam alergiu na vacsinu anestetik, takze little problem) a este predtym meno samozrejme, lebo sme taku strasnu vec vykonali Martinkovi, ze ma oba sviatky v jeden mesiac...Celkovo som ale velmi spokojna, je to super, ze je taka moznost vidiet aj po sekcii babo hned ako ho vyberu 😵

vitezova
29. okt 2010

@gabika7706 - dakujem za info, som zvedava akeho anesteziologa chytim, dost sa bojim toho ze mi nejak nebude po case ucinkovat a zacnem citit ked budem otvorena 😲 ale tak verim ze su to odbornici aj ked ako sa vravi aj majster tesar sa utne ci tak nejak 😀

gabika7706
29. okt 2010

@vitezova aaaale na take veci nesmies ani len pomysliet, zbytocne sa vystresujes. Nic take sa nestane.

vitezova
29. okt 2010

@gabika7706 - uz to chcem mat vsetko za sebou, mam aj panicky strach z nemocnice,preto si to chcem aspon tou izbou sprijemnit, pretoze ked som mala 4roky tak mi operovali oko a bola som 2tyzdne v nemocnici na izbe s ciganmi a raz ma aj zavreli do skrine a sestricky este na mna kricali ze preco som sa nechala zavriet, a po operacii som sa prebudila v noci na izbe strasne smädna a nikto tam o mna ani nezakopol , cize ostala mi trauma dodnes

gabika7706
29. okt 2010

@vitezova 😒 tak drzim palce, nech sa Ti podari mat izbu od zaciatku, alebo co najskor.

vitezova
30. okt 2010

@gabika7706 /dakujem,no ved uz aj ked sa nepodari tak s tym nic nenarobim 😉

luciaanna
30. okt 2010

@vitezova, mamičky po sekcii sú v deň pôrodu a minimálne aj na druhý deň po sekcii dávané na tzv. "sekčnú" izbu, je to izba, kde sa dávajú maminky po cisárskom, je to izba najbližšie k sestričkám, kde ťa majú po ruke a kde ťa dôkladnejšie sledujú. (ležia tam maximálne tri mamičky)
Až keď si v pohode, prekladajú maminky na iné izby, a teda aj na nadštandard. Samozrejme, iný postup je v prípade "totálne preplneného " oddelenia, vtedy sa maminky po cisárskom môžu dostať aj na 17/A, poprípade aj na 16. poschodie.
Držím palce nech všetko dobre dopadne. 😉

gabika7706
30. okt 2010

@luciaanna zalezi od stavu na oddeleni (obsadenosti), pred rokom to bola plnka, ja som bola do 15tej na 16tom na pooperacnom, potom ma previezli naspat hore na 7cku izbu, ale pani, kt. so mnou lezala v tom istom case pred porodom na rizikovom putovala rovno zo saly na nadstandard 1 postelovy ten lacnejsi, lebo sa prave uvolnilo miesto...Fakt loteria.

vitezova
30. okt 2010

@luciaanna -dakujem ti za informacie 😉

carmen86
30. okt 2010

no takmer pred rokom som rodila aj ja v novej nemocnici, a rodila som rano o 10.00 a az o pol siestej vecer som sa dostala na izbu co tam bola taka plnka a do vtedy som bola na porodnej sale na posteli, najprv ma dali na izbu c.11 na jednu noc, dalsiu noc som bola na izbe c. 7 a az na posledne dve noci som sa dostala na nadstandard na izbu c.3 ale momentalne je tam celkom kludne obdobie takze si myslim ze aj miesta budu volne 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre