Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

janina7911
4. júl 2011

@svetlankat Ďakujem. 🙂 Ja som tiež toho názoru, že pokiaľ jej môžem dať aspoň trošku môjho mliečka, tak mi to stojí za to odsávanie. A možno sa raz nakoniec aj samotné kojenie rozbehne ešte.
Teraz už len vyriešiť to nešťastné grckanie po papaní, som z toho zúfalá, raz je to trošku, inokedy pustí von všetko, čo spapá. Tak neviem, či zmeniť mliečko, ale len dať mliečko proti zvrackaniu.

1talizmanik1
4. júl 2011

@katka888 no nadherny je 🙂

mimca20
4. júl 2011

@katka888 Bola som dnes na to poucenie, a mam to spravene. tak uvidime co a jak.

mimca20
4. júl 2011

@katka888 Maly Ondrejko je krasny. Dnes som bola aj za Rosakovou, pozrela ma zo spodu. Na monitore znova ze kontrakcie, ta reku ja viem... Ale lekarka vravela, ze to nevyzera na porod, ze hrdlo je na 1cm (nemam sajnu ci to je dobre alebo zle, v sobotu bolo v rozhrani 1,5-2cm). Dnes cestuje lekarka vecer volakde a zajtra sa vrati. Ked sa u nas nic nezmeni, v stredu po monitore sa stretneme. Ale dnes pri vysetreni ma upozornila, ze mozem po nom trosku krvacat, nech sa nezlaknem. Ale pohoda. Od vcera mavam miestami tlaky do podbruska, take max. 1minutu, ako keby mi to niekto stlacil a uvolnil, ze je to normalne, ak to bude pretrvavat dlhsie mam prist na prijem sa hlasit. Mala som to dost casto poobede a teraz uz len sem tam, tak uvidime co sa bude diat dalej.

svetlankat
4. júl 2011

@mimca20 ja po kazdom vysetreni som krvacala, je to normalne a aj tie tlaky, ja som ich tiez mala, Rosakova sa snazi pomoct aby to slo spontanne bez vyvolavania, si v spravnych rukach
@janina7911 s grckanim ja nepomozem, my sme negrckali, hadam baby tu by vedeli,mozno je to reflux, skus pokukat aj tu na konovi. Urcite to spomen aj pediatricke, ale neber to tragicky, deticky grckaju, pokial mala pribera na vahe, je to uplne v poriadku, akurat malu treba mat vo vyvysenej polohe

katka888
4. júl 2011

@janina7911
gratulujem a prajem najma vela zdravicka a aj to, aby sa vam kojenie rozbehlo. 🙂
inac, videla som ta , ked ta prijimali, ja som v to rano sla za doktorkou tusim

mimca20
4. júl 2011

@svetlankat Dakujem a verim, ze je odbornik. Sprava sa profesionalne a ludsky.

gabika7706
5. júl 2011

@janina7911 gratulujem k malinkej, Dr. Knop asistoval Dr. Rosakovej aj pri mojom cisarskom 🙂 a s kojenim - odporucam volat laktacnu poradkynu, mozete sa dohodnut, ze pride k vam domov, pomoze s prikladanim a poradi urcite aj s refluxom. Drzim palce. Som prekvapena a je mi luto, aku mas skusenost z novorodeneckeho, taku mam ja spred 5 rokov, ked tam nebola laktacna sestra. Ale ked sa narodil syn v r.2009, bolo to uplne ine, 100x lepsie.

@katka888 Ondrejko je krasny, gratulujem 🙂

janina7911
5. júl 2011

@katka888 Ďakujem. 🙂 Ty si sedela v ten pondelok pred prijímačkou tiež? Ja si Ťa nejak nepamätám, aj keď som bola celkom v pohode, ale manžel hádzal farby, tak som sa snažila ho nejak rozptýliť a kecať s ním. 😉

janina7911
5. júl 2011

@gabika7706 Ďakujem. 🙂 Takže cisarák sme mali čo sa týka lekárov "narovnako". Proste sme mali šťastie na dobrý tím. 😉
Ja som tiež sklamaná z toho kojenia, ale pri druhom bábu už budem vedieť, čo a ako, teraz som fakt bezhlavo počúvala a myslela si, že tým robím dobre. A laktačnú skúsim určite. 🙂

janina7911
5. júl 2011

@katka888 A dodatočne gratulujem k Ondrejkovi, je krásny. 🙂 Prajem hodne zdravíčka, veľa mliečka a čo najmenej plačkania. 😉

sweetsuzi
5. júl 2011

@janina7911 to sa cudujem ze si tak dopadla s kojenim, lebo oni maju vybornu laktacnu poradkynu v novej 😒 Ale ako hovoris, pri druhom uz budes mudrejsia a das na svoj instinkt 😉 Moja kamaratka je pediatricka a zaroven laktacna poradkyna, ak chces, pošlem ti na nu cislo v IP, urcite by ti pomohla.

valika81
6. júl 2011

aka je izba za 10 eur čo je v nej

janina7911
6. júl 2011

@valika81 Ahoj, ja som v jednej z nich bola (izba č. 1). Malá klasická nemocničná izba so sprchou, na stene disney bordúra. 🙂 Proste nic moc, ale si sama a máš pre seba sprchu. 🙂

svetlankat
6. júl 2011

@valika81 pokial ja viem maju dve take izby, jedna je s vlastnou sprchou a ta druha nema vlastnu sprchu ale ma vlastne wecko. sprchu mas sama ale mimo izby

katka888
7. júl 2011

@valika81
su tri izby - c1, c2 a c3 , vsetky so sprchou a maju spol wc , kluc visi pri izbach.
pre mna bola vyhod,a ze som bola sama, maly od pol noci o druhej bol zvacsa hore, sme sa prebalovali aj 2-3x a to som si zapla svetlo podla potreby , nerusili sme ani my, ani nas ine babatka. ked prisla navsteva bolo to predsa len sukromie.
nevyhoda pre mna, ze tam nebolo wc, to mi chybalo posledne 2 dni, ked som uz mohla na velku, izbu som mala nakonci nadstand casti a wc bolo pri vchode na odd, cize nehrozilo nechat babo same, jeden den som sla na wc ked vzali maleho na vysetrenie, druhy den som ho odniesla na novorodenecke postrazit.
ked som mala pred rokom nadstand za 24 eur, tam bolo aj wc, cize som si "sadla" kedy bolo treba a malu som v pohode pocula.

smska1979
7. júl 2011

ahojte,
chcem sa len poinformovat, lebo som sa zabudla spytat v nemocnici.. Dnes som bola na monitore, aj na vysetreni. O tyzden mam ist znova na vysetrenie. Zabudla som sa spytat sestricky, ci to kazdy tyzden teraz pojdem aj na monitor alebo uz len na vysetrenie. Prosim vas, ako to je, neviete mi povedat? Dakujem.

amarelka
7. júl 2011

@smska1979 áno bude aj monitor

svetlankat
7. júl 2011

@smska1979 bude bude 🙂

katka888
9. júl 2011

@mimca20
ako sa mas? co nove?

svetlankat
10. júl 2011

@katka888 aj ja som na nu myslela, ze ako sa asi maju, a vy Kati ako? ako Viky? paci sa jej maly?

katka888
11. júl 2011

@svetlankat
hej 🙂 viki ho hladka po hlavke, tesi sa z neho, na strane druhej, ked maly place, tak aj ona, takze mame parkrat denne 10 min orchester... ale inac super.

wewerka000
12. júl 2011

ahojte neviem najst stranku nova nemocina,to nie je Univerzitná nemocnica Louisa Pasteura ci ano?

adelaida33
12. júl 2011

@wewerka000 www.fnlp.sk a potom klikaj nemocnica, pracoviska a az na kliniky - Tr. SNP 1, to je Nova nemocnica.

wewerka000
12. júl 2011

@adelaida33
@dany1986 dakujem a viete ako sa v tejto nemocinci stavaju k cisarskym porodom?neda sa vybavit?

dany1986
12. júl 2011

@wewerka000 tak to neviem ja som cisarsky nemala, ale jedna co so mnou lezala tak chcela cisarsky ale jej nechceli urobit ze nevidia na to dovod ale podla mna ak budes mat vybaveneho lekara tak ti urobi cisarsky ak by si silou mocou chcela .. a mozem sa opytat preco chces cisarsky ???????

wewerka000
12. júl 2011

@dany1986 to tu nechcem pisat🙂

dany1986
12. júl 2011

@wewerka000 ok., chapem

wewerka000
12. júl 2011

@dany1986 a neviem aka je dr rosakova?ako sa snou mozem skontaktovat?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre