Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

carmen86
13. dec 2013

@matonka26 @terezzka999 Sprevadzajuca osoba pri porode sa plati poplatok 22eur, za nadstandardnu porodnu salu je poplatok 20 eur, partner pri porode moze byt po cely cas,to znamena ze nemusis mat tu nadstandardnu PS, staci klasicky porodny box, kde moze byt partner po cely cas aj ked v iných boxoch budu rodit ine zeny...

terezzka999
13. dec 2013

@carmen86
to by skolaboval keby pocul toko zien naraz kricat 🙂

terezzka999
13. dec 2013

@carmen86 a normalne ked pojdem do porodnice,ked ma to chyti staci ak poviem personalu ze chcem manzela pri porode a pustia ho?alebo treba nejako dohodnut tiez dopredu ?

carmen86
13. dec 2013

@terezzka999 staci povedat personalu ked pridete ;)

terezzka999
13. dec 2013

@carmen86 ok dakujem

aduuus
14. dec 2013

pridam vam prispevok aj ja...rodila som pred troma tyzdnami u dr. Mattu - mal vtedy nocnu... a dopadlo to úplne inak, ako som mala v "pláne". Prišli sme na príjem cca o 22:00 hod, kontrakcie som mala od 14:00, no otvorená som bola sotva na 1cm. Partnera poslali preč, že pri mne nemôže byť počas prvej doby (pritom viem, že u iných tam partneri boli). Dali mi nejaké tabletky a čípok a nech idem spať....čo som samozrejme nevedela pri kontrakciách každých 4-5 min. O 1.30 ma znova pozrel lekár a vraj sa stále neotváram. začali mi však častejšie kontrakcie a oveľa silnejšie...každých 2 minúty. Nezvládala som ich už, a od bolesti som si uľavovala tak, že pri výdychu som stonala, kričala...to sa samozrejme nepáčilo sestričkám a v kuse ma okrikovali, nech nevyvádzam, že zle dýcham (blbosť), že ma to tak nemôže bolieť, že čo si myslím, či im deti bocian priniesol???? Pichli mi Nospu, ktorá vôbec nezabrala. Musela som ísť na klistír, aj keď som nechcela. Keď som ich už nad ránom prosíkala aby ma prišli pozrieť, či som sa neotvorila viac, aby mi konečne pichli epidurál, za každým ma odbili, že mám počkať na lekára. Ten prišiel cca o 6:15 ráno a zistil, že som otvorená na 6-7, čiže epidurál sa nekoná !!! Začala som s nimi vyjednávať, že veď do pol hoďky ešte neporodím, nech mi dajú aj tak, že ja už nevládzem, no nechceli. Vraj môžem zavolať partnera, nech príde a mám ísť na sálu. Tam som ešte prosíkala sestričku o epidurál, tak ma išla pozrieť, že ako som na tom, či by sa fakt nedalo... a hopla, volajte lekára naspäť, veď ona už rodí. Malá prišla na svet o 6:50, partner samozrejme nestihol, rodila som bez epidurálky, ešte aj počas pôrodu ma "okrikovali" nech nevrieskam....to že ma to bolí, nikoho nezaujímalo...chcela som rodiť bez nástrihu, čo som síce už ani nestihla povedať, ale asi by to aj bolo zbytočné, lebo hneď ako išla hlavička mi kázali tlačiť a nastrihol ma...Nevravím, samotný pôrod bol tak nenormálne rýchly, že to nebolo až také hrozné aj bez tej edy, ale tie hodiny bolestí pred tým...toho ma mohli ušetriť :(( navyše podľa ich rečí mi došlo, že sú vlastne proti epidurálke, takže si nie som istá, či ma nenechali tak naschvál, aby som ju nedostala :(((
Keď som odchádzala zo šestonedelia, sestrička sa ma pýtala či som bla spoko, povedala som, že tu hej....a ona že kde nie? na sále? že prečo...povedala som jej, tak súhlasne prikývla...došlo mi, že som asi nebola jediná :/ trochu ľutujem,že som si nevybavila lekára,lebo viem,že sú tam dobrí pôrodníci :// ja som veľmi spoko bola počas sono s dr.Knopom aj Boszorményim...a pokiaľ viem, dobré ohlasy sú aj na dr.Molokáča, Murína, Rošákovú atď..

terezzka999
14. dec 2013

@aduuus no super....nech sa to neopovazia urobit mne !!! pri prvom porode to som ale rodila v roznave namna taisto kricali aby som bola ticho tiez som sa neotvarala a smiali sa zomna ze prvorodicka som ze mam nechat prirodu ,ze to treba vydrzat !!! nakoniec to bol po 12 hodinach kontrakcii kedy som sa stihla otvorit len na 5 cm horko tazko ma brali na sekciu ale bolo to strasne tazke,tak ked mi nebudu chcet pichnut ten epidural prisaham ze sa im aj vyhrazat budem 🙂 len sa opovazia,je mi luto ze si tak dopadla :(

hviezda21
14. dec 2013

ahojte.no chystam sa do novej v januari na druhy porod,prvy bol v starej.epiduralku mi tiez nechceli pichnut kvoli tomu ze sa mi spomalili kontrakcie a neotvarala som sa podla prveho nalezu.bolesti po 2 vyvolavackach ukrutne,hlavne po druhej ale co som mala robit - bud trvat na epi a riskovat ze budem rodit este XY hodin alebo verit lekarovi a pretrpiet to. rozhodla som sa pre druhe a nelutujem. co bude v novej nemocke netusim ale nechavam tomu volny priebeh.epi uz ani nechcem radsej si zaplatim porodnika ci izbu.podla mna je porod vec kt. sa neda presne naplanovat,dphodnut sa s lekarom da urcite ale akonahle sa vyskytne komplikacia viete co z toho bude. tak sa skuste naladit tak a mozno to potom cele prebehne lepsie ako keby ste do bodky planovali. samozrejme kricat po sebe nenecham alebo aby sa mi vysmievali ale vravim vsetko budem riesit az tam na mieste.drzim palce babenky

aduuus
14. dec 2013

@terezzka999 ako teraz mi je to uz jedno,samotny porod trval sotva 10min a po pravde ma to ani nebolelo. Jedine co bolo hrozne tych 12hod kontrakcii o ktore ma mohli usetrit. A nabuduce ak v novej,tak jedine s dohodnutym lekarom...

terezzka999
14. dec 2013

@aduuus to vazne? par zien ma praveze super skuenosti z novej,ty si asi prva,,,,doktor mi povedal aby som necitala blbosti na nete ze to ma len viac vystrasi mam byt kludna, na staru povedali ze je to mesiaren ...no ja uz faktneviem....teraz citam ze pri epiduralke su potrebne aby mal anesteziolog pristup ku krvnemu obrazu tak neviem ci mi ho urobi on alebo musim ist k svojej obvodnej gynekologovi alebo stacia vysledky z tehotenskej knizky...

katy2
14. dec 2013

@aduuus az sa to zle cita.... inak ja som mala dohodnuteho lekara - dr. Boszormenyi - oba porody.... max. spokojnost 😉 A k Mattovi, ked mi pri druhom porode praskla plodova voda, bolo to v piatok o 18.45 doma, tak sme hned utekali do nemocnice, mala som dohodnutu sekciu ale prave sluzil Matta s Androvicovou.... Jeho reakcia po prichode bola, ze mam cakat do rana, ze bez plodovky vydrzim aj 24 hod. Jasne, ze sme hned este doma volali dr. Bosz., takze uz vsetko telefonocky organizoval z domu, ze ma maju hned pripravit na sekciu, tak na sale kmitali... nebyt dohodnuteho lekara, tiez neviem, ako by to skoncilo, kedze u mna ani kontrakcie nepripadali do uvahy, lebo hrozila ruptura, kedze aj prvy porod bola sekcia..... Nakoniec robili sekciu moj Dr. Bosz s dr. Androvicovou.... Max. spokojnost 🙂
Najlepsie je vybavit dopredu lekara a je to bez zbytocneho stresu 😵

mimake
14. dec 2013

Pridam aj ja svoju skusenost. Myslim ze vdaka tomu ze som mala rychly porod tak nemozem nic zle na novu nemocnicu povedat. Cely treti trimester sa o mba staral Dr. Suchanek. Vybrala som si ho pretoze je priamy ( mozno az prilis) a ja mam takyto pristup rada. Pri prvom tehu ( cakala som dvojicky) mi povedal ze to nezvladnem a maju ist von. Presla som do starej nemocnice kde ma ubezpecovali ze vsetko je ok a nakoniec ma v bolestiach nechali pitratit do zachoda ( dokonca mi tam jedna doktorka povedala ze nech si precitam knizky ze hrudy krvy zo mna pocas tehu mozu kludne vychadzat!!!!!!!) takze kedze Suchanek somnou ako jediny jednal narovinu ( aj ked ma to vtedy bolelo) rozhodla som sa ist k nemu. Nakoniec som rodila pri Rosakovej ( je perfektna) , kedze bolo chripkove obdobie a Suchanek mal 40tky teploty. Mala sa mi tesne pred porodom pretocila takze to nebol lahky porod doktorka mi len povedala ze je priecne a dala ma rodit na bok. Bola vyborna povzbudzovala ma, komentovala vsetko co sa deje somnou aj s malou. Som jej vdacna ze to takto zvladla, az neskor som sa dozvedela ze takyto porod s menej skusenym doktorom vacsinou konci udusenim babatka v lepsom pripade kliestami. My sme to vsak zvladli v pohode. A v podstate nic negativne som nestihla zazit kedze hore som prisla o 9 tej a o 11.10 bola dcerka na svete. Jedine co mozem vytknut ze som nemala postel lebo nestacili kapacity. Rosakova mi kazala lezat na boku a skusit tak pretocit malu ( myslela ze porodim az vecer) kedze som bola prvorodicka a kontrakcie som v podstate necitila ( az okolo pol 11 zacali byt zle) tak sa velmi s postelou neponahlali. Dostala som ju az okolo 10:40 a to sa uz mala otocit nestihla 😅
Ale inak krasny porod a krasne spomienky nan

aduuus
15. dec 2013

@katy2 tak co sa tyka dr. Boszormenyiho...je svojsky, po prvych minutach s nim, som rozmyslala, ci predsa nova nemocnica je dobra volba, ale potom ma to preslo...podla mna je dobry odbornik, akurat ma svojsky "styl" ked nema naladu :D a to nie kazdemu sadne...teraz uz je to sice jedno, ale trochu lutujem ze som si nedohodla dr. na porod... :/ napr aj jeho

aduuus
15. dec 2013

@terezzka999 musis ist k svojej gynekologicke, a ona ti zoberie krv a vypise vymenny listok na aro, kde potom ides s vysledkami to je na 4.posch na poliklinike, tam ides,podpises papiere a mas :D

katy2
15. dec 2013

@aduuus je svojsky ale vyborny odbornik... vedela som, ze pri nom som v dobrych rukach a ze sa nemam coho bat.... 😵

aduuus
15. dec 2013

@katy2 hehe ja som tiez tam dosla v piatok ked robil Matta

mirrinka
15. dec 2013

ja som bola maximálne spokojná... rodila som ale pred necelými troma rokmi pri dr. Kataríne Daniškovej (neviem či som jej to meno neskomolila) ale veľmi milá lekárka... 🙂 manžel bol pri mne od začiatku od cca
14:00 ked sme prišli ešte len do šatne až dokým sa malý nenarodil o 17:50... malého mi hned priložili na brucho,mala som ho asi tri minútky,aj sa stihol prisať,aj fotku sme stihli 🙂 u mňa veľká spokojnosť 😉

terezzka999
15. dec 2013

@aduuus a nestacia vysledky krvneho obrazu ktore mi robili pred mesiacom?asi musia byt nove ....joj tolko vybavovania,,,,

aduuus
16. dec 2013

@terezzka999 tak to uz neviem ja som si davala robit tusim v 38tt

hviezda21
17. dec 2013

baby kt. ste uz rodili v novej kde sa objednava nadstandar.izba a sala? nechcem s tym obtazovat lekara ked nemusim 😎

katy2
18. dec 2013

@hviezda21 pri prijme na porod 🙂 tam oznamis, ze chces... a s izbou je to hop alebo trop.... ale vacsinou je plne, zvyknu prelozit na nadstandardku, ked sa uvolni 🙂

carmen86
18. dec 2013

@terezzka999 staci ist na 4.posch. na polikliniku na ARO ambulanciu a povedat ze mas zaujem o epidural, daju ti podpisat papiere a krv sa berie pri prijme na porodnu salu, ale treba to sestrickam hned pri prijme oznamit ze mas zaujem a oni uz vedia co maju robit 😉

carmen86
18. dec 2013

@hviezda21 pri prijme na porodnu salu oznamis ze mas zaujem a pokial je volne tak ta tam daju ak nie si v poradovniku 😉

terezzka999
18. dec 2013

@carmen86 dakujem uz som bola dnes na odber u gynekologa zajtra mam vysledky a uz budem spokojnesia 🙂

hviezda21
18. dec 2013

@carmen86 , @katy2 a moze poradie v poradovniku ovplyvnit nejako moj porodnik 😉 alebo niekto iny? jo a rodili ste na obyc. sale alebo nadstandardke? neviem ci ma vobec zmysel platit za nadstand.ked chcem ist na kozu tlacit.
a pri prvej dobe porodnej som kde? lebo v starej nem. je jedna velka miestnost a zenicky su oddelene len paravanmi, cize manzelia tam ofic. byt nemohli. mojho tam nechali lebo som rodila v nedelu sama a porodnik bol primar. baby tu pisali ze ktorejsi nedovolili sestricky ale ze jej kamosky mali.

katy2
18. dec 2013

@hviezda21 ja som rodila sekciami, takze na druhu cast otazky ti neodpoviem, ale co sa tyka izeb, ano, moze ti pripadne dr. pomoct pretlacit na nadstandardku, ale len ak je volna.... ak nie, ani on si nepomoze, ale moze pretlacit, ze sa na nu skor dostanes, ked sa uvolni... zavisi od toho, kto je tvoj porodnik 🙂

hviezda21
18. dec 2013

@katy2 vdaka za info.

sunny15
20. dec 2013

@hviezda21 ak chceš nadštandard salu...tak mm s tebou moze byt od zaciatku...ma tam kreslo a mate aj sukromie...ale väcsinou aj tak sa rodiť chodi na ostatne porodne boxy lebo por.asistentky tam veeelmi dobre vedia ze sa na tom polohovatelnom kresle zle rodí,takze ta asi presunu do klasickeho por.boxu...

engie11
20. dec 2013

@alohim ahoj tá sestrička nemala čierne vlasy pod lopatky, ja som tiež v sep. rodila v novej nemocnici, pôrod bezproblémový rýchli, všetko super..ale ta sestrička na novorodeneckom bola kus kravy ..som myslela že ju opľujem .... ale zase taká staršia pri sebe, tá ma stále vedela upokojiť...mňa hnevalo to že hneď po porode som nemala mliečko a malý plačkal tak som ho niesla prikrmiť...čierne huby tam prikrmuju bez slova, a mi stlačila prsník na chodbe že mlieko mám a nech si berem DECKO..no proste kus piče,,.... to je u mňa jediné jedno negatívum 😝 Ináč max spokojná

mimca20
29. dec 2013

Fuuu zeny, ked citam posledne prispevky na strane tak mam dost ☹ a to ma caka porod cca o 48dni. Prvy porod som mala zajednaneho lekara, ale nakoniec to vsetko vyslo totalne inak -odrodila ma sluzbukonajuca lekarka Androvicova. Teraz premyslam nad Mattom, je to manzelov spoluziak zo ZS, ale dostal by asi odo mna riadny kopanec za vsetkooo kebyze nieco pochybi. Pri prvom drobcovi som bola pod dohladom posledne tyzdne u Molokáča - jeho prístup, všetko suprové. Len križovala sa jeho dovolenka s terminom porodu. Tak som na vážkach po pravde....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre