Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

shaarka
13. jún 2010

ju si nejak neviem vybavit, ani si nie som ista, ci som u niekedy videla... 😅
a to meno dietatka - to N. - je ake? prezrad 😀

inak ja som tiez hned po porode sedela a v pohode fungovala - sice to bolelo, ked som sa z tych vysokych posteli nemotorne zosuvala s batozkom v rukach, ale bola som prekvapena, ze to sitie bolo take v pohode. nebol nastrih, ale to malo, co som sa potrhala, pekne povysivali sikovne rucicky Dr. R. 😵 😵 😵

zfidorka
13. jún 2010

@shaarka Dr.S. vek 40-50, cervene dlhe vlasy...
Natalia 🙂
joooj, tie postele mi ani nespominaj... sme sa prave o nich s mm rozpravali, ze to aky brutal zliezat ubolena z tej postele, ked ani on nedociahol nohami na zem ked na nej sedel (to ma 185 cm, ja len 161 cm)...

shaarka
13. jún 2010

veru... tie postele - je to to najneprijemnejsie, co som v nemocnici zazila 😀 😀

sansara82
14. jún 2010

ahojte, chcem sa Vás opýtať ako je to s návštevami v novej, lebo je tam napísané len streda, sobota a nedeľa aj to len v určitých časoch a v jedálni. Švagriná rodila v starej a tam som mohla ísť na návštevu kedykoľkek.

martinka17
14. jún 2010

návštevu ti pustia, ale nie na izbu, bud jedáleň alebo chodba, niekedy sa dá na nadštandard dostať ak je samotka 😀

zfidorka
14. jún 2010

@sansara82 ja som bola na samotke a navstevy (manzel, rodicia, svokrovci) mohli prist az na izbu a aj mimo navstevnych hodin... nelezala som na sestonedeli, lebo bolo plno, ale na druhej strane (pri tehulkach), tak neviem ci na sestonedeli nie su prisnejsie pravidla...

martinka17
14. jún 2010

no na šestonedelí by mali byť podstatne prísnejšie sestričky, predsa len sú tam krehké bábätká a aj keď si povieš, veď je to len môj mm, tak pre inú maminku je to cudzí muž s kopou bacilov 😉

shaarka
14. jún 2010

zalezi od sestriciek. my sme problem nemali, iba raz - nechceli pustit manzela mojej splubyvajucej.
ale inak sme sa my tri mamicky nejak tak medzi recou dohodli, ze jasne, ze navstevy mozu prist na chvilku aj na izbu. pripadne sme sa navzajom upozornili, ze ide moj manzel, prikry sa... a tak. 🙂

andrea0903
14. jún 2010

No tak som tu nova ale pridam sa takto....v Novej nemocnici som odlezala svoje a chystam sa tam opät co sa tyka lekarov odporucam doktorku Rošákovú, Csicsaiovu, doktora Murina, Hoppana a Adama,navstevy ako kedy ale da sa aj na izbu a hocikedy obmedzene to je iba na JISke o poschodie nizsie to je ale logicke....
ja prave cakam babo toto je moje 7.tehotenstvo a dufam ze konecne bude aj uspesne.......tak drzte palce

martinka17
14. jún 2010

@andrea0903
☹ si silná baba, nezlomila ťa to 😉 a 7 je šťastné číslo, bude to iste aj šťastné dieťa 😀

andrea0903
14. jún 2010

no dakujem ale jak tak cumim ukazuje mi ze mam 4 deti ale poopravim to mam iba dve dcery.....vies pytaju sa ma to mnohi a ono beriem to tak ze zakazdym ked ma to dostane na kolena musim sa postavit a bojovat s tym.....clovek si ani neuvedomi ake to je ak stratis tolko krat sieta ktore v tebe rastie 6-7 mesiacov a nakoniec on prides.........mladsia dcera sa mi narodila v 6.mesiaci 7.7.2005 a rano o 7.00hod. a je to dieta stasteny i ked prognozy boli zle dnes je z nej krasna baba a zdrava........teraz uz len dufam ze toto konecne skonci v poriadku 😲

andrea0903
14. jún 2010

no dakujem ale jak tak cumim ukazuje mi ze mam 4 deti ale poopravim to mam iba dve dcery.....vies pytaju sa ma to mnohi a ono beriem to tak ze zakazdym ked ma to dostane na kolena musim sa postavit a bojovat s tym.....clovek si ani neuvedomi ake to je ak stratis tolko krat dieta ktore v tebe rastie 6-7 mesiacov a nakoniec on prides.........mladsia dcera sa mi narodila v 6.mesiaci 7.7.2005 a rano o 7.00hod. a je to dieta stasteny i ked prognozy boli zle dnes je z nej krasna baba a zdrava........teraz uz len dufam ze toto konecne skonci v poriadku 😲

martinka17
14. jún 2010

@andrea0903
téééda, to je hrozné, to by som nechcela zažiť, ani raz, nie to ešte opakovane 😢

andrea0903
14. jún 2010

vidis ja si hovorim stale ze uz nikdy viac a potom prjde rok dva a pride to nejako samo 😨

martinka17
14. jún 2010

ja viem, ja som mala trošku smolu v iných veciach a po prvom páde na dno som pochopila, že čo ťa nezabije, tak ťa posilní a ideš zrazu ďalej silnejšia🙂

alienka73
15. jún 2010

Mam otazku pre tie co uz rodili v N nemocke/ ako je to s taskami? Mali ste zvlast tasku na porodnu salu a zvlast na izbu plus dalsiu pre babatkko? Co treba alebo co si mozem zobrat so sebou na porodnu sal pokial by to bol prirodzeny porod?

rubinka
15. jún 2010

Ja mám tiež otázku, mala by som ísť na prietoky do Novej nemocnice, kde sa mám hlásiť a aký je vlastný celý ten postup, kde to nájdem a tak....ďakujem. 🙂

martinka17
15. jún 2010

@alienka73
ja som mala len jednu tašku 😅 , v nej všetko okrem plienok. Na sále som potrebovala len vodu, aspoň trošku sa napiť a ináč uterák po sprche, potom som už len ležala 😖 Ale podľa mojej skúsenosti, je dobré mať sebou plienky, mne ráno o 6 doniesli malého, videla som ho v podstate prvý krát ( porodila som o 17.45 a končila služba jednej skupine, tak mi o rýýýýchlo ukázali a hneď s ním utekali 😲 ) a sestrička hneď vybafla, že jej mám dať 4 plienky 😲 Skoro som odpadla, plienky som nemala, som sa cítila ako cigánka. A pre bábo som ja nepotrebovala oblečenie, mne stačilo to ich, takže v podstate stačia plienočky a utierky a rybylku....ale to ti skôr poradia babenky, čo teraz rodili 😀 Ja som totiž žiadnu kozmetiku nepoužívala prvých 6 mesiacov, len mliečko, ale to bolo na predpis.

@rubinka
ja som síce rodila už dávnejšie, ale ak sa to nezmenilo, tak prietoky sa robia dole na prízemí v ambulancii gynekológie na Centralnom prijímacom odd. a po vlastnej skúsenosti, je dobré sa na prvý termín vopred objednať, ja som potom týždeň čakala na termín, ale to mali prepchatú pôrodnicu 😀 😀

shaarka
15. jún 2010

alienka73,
ja som mala dve tasky - na porod a na ostatne dni. je pravda, ze som mala obe pri sebe na vzdycharni, ale aspon som vedela, co kde mam.

rubinka,
mne prietoky robila uz Dr., s ktorou som sa dohodla, ze ma odrodi... je to klasicky UZV, kde skontroluje urcite parametre.

zfidorka
15. jún 2010

@rubinka co sa tyka monitoru - gynekologicka ambulancia uz nie je na prizemi, ale na 2. poschodi, spytaj sa na centralnom prijme, tam ta ponaviguju... otvorili to minuly tyzden, ja som bola 1. pacientka na novootvorenom monitore 😀 objednava sa tam vopred, mozes skusit aj zavolat, cislo maju na stranke...
http://www.fnlp.sk/index.php?option=com_content...

co sa tyka prietokov - tie robia na ultrazvuku na 16. poschodi, neobjednava sa tam, orrdinacne hodiny maju od 9,00 - 14,30, chod tam radsej okolo obeda, ja som tam stale cakala 2 hodiny ked som sla rano, lebo brali prednostne pacientky z nemocnice...

@alienka73 ja som mala vsetky veci do nemocky so sebou pri porode, teda cast odniesol manzel do izby pre buducich oteckov... zvlast je mat dobre na porod toaletny papier - po klystire, prezuvky, uterak a slapky do spchy, porodnicke vlozky, ja som mala aj tie jednorazove podlozky, lebo v nemocke nimi setria.. mne pit nedovolili, ze potom zeny zvyknu zvracat...

rubinka
16. jún 2010

No mne zatiaľ o monitore nič nehovorili len môj gyndoš mi dal papier na prietoky že mám ísť, čiže tam sa neobjednáva a normálne idem hociktorý deň na to 16. poschodie? Tak ďakujem 🙂 A na ten monitor sa kedy chodí? To sa asi už dohaduje s pôrodníkom či ako?

Shaarka ja ešte nemám pôrodníka zajednaného, ja chcem tiež Rošákovú ako si mala ty, ale tej vraj treba volať cca 2 mesiace pred termínom pôrodu a ja mám mať prietoky o 2 týždne. Myslíš že by som jej radšej mala o tie 2 týždne volať a dojednať si aj prietoky?

bombula
16. jún 2010

@alienka73 pre bejby ti treba urcite papierove plienky(napis si na obal viditelne svoje cele meno),mokre utierky na utieranie zadocku (fialovo modry obal s babetkom na obale tesco utierky su velmi OK), to pytaju setricky este pred porodom (ak velmi chces napis aj na kazdu plienocku spredu svoje menotrebars fixkou ale nemusis). ak chces vezmi si aj kremik na zadocek a nepremokavu jednorazovu podlozku ked budes mat babetka na izbe a budes ich prebalovat. co sa tyka veciciek, az ked ich budes mat natrvalo u seba na izbe, dovtedy nie lebo by sa ti nemuseli vratit az ich budu prezliekat, a aj plienocky pod hlavicku, pozor na nich, lebo az mi zobrali deti na kupkanie tak ich menili a uz som ich nevidela. boli aj mamicky ktore potom dali aj svoje perinky, ja som dala svoje az pri odchode z nemocky. az bude izba volna ta za 700 sk na noc, urcite nevahaj, pri dvojkach sa to maximalne oplati.

shaarka
16. jún 2010

rubinka,
ak si nechces doktora - porodnika zajednat, tak potom ti prietoky urobi ktokolvek, kto tam prave bude. a spravidla unho aj ostanes (ak sa tak dohodnete).
ak chces rosakovu, urcite sa jej ozvi a spomen jej aj tie prietoky. ona ti povie, ci ta vezme uz teraz a spravi prietoky, alebo na prietoky pojdes len tak a k nej az neskor...
myslim, ze ak ta vezme (a slubi, ze odrodi), tak ta zavola v 30.tt na prietoky a potom az taky mesiac pred terminom porodu 🙂

shaarka
16. jún 2010

@bombula, pozeram, ze si tam rodila pred 9 mesiacmi 🙂 odvtedy sa asi par veci zmenilo, lebo ja mam skusenost s plienkami taku, ze vsetky plienocky som mala u seba na izbe a ked babatka brali k sebe (na prevazenie, vysetrenie, atd.), tak si plienocku pytali. na vozik naukladali babatka a na ne ciste plienocky. nikdy sa mi nestalo, ze by som dostala svoje babatko s inou plienkou, ako som im dala.
co sa tyka veci na oblecenie, tak ja som mala asi 3 dupacky so sebou (roznu velkost) a nakoniec sa mi aj zisli, lebo sa mi maly niekolkokrat zazrakom precural cez plienku. nebola som si pytat dalsie ciste erarne oblecko, ale dala som mu jeho a nebol problem. aj ked to boli obycajne dupacky zo sekaca, aj tak sestricky poznamenali, ze je vyparadeny 😀 a ze sa nemam bat, lebo ony urcite rozoznaju oblecko erarne od toho mojho. takze uplne v pohode som ho mala v "svojom", aj ked este chodil na novorodenecke. aj keby si nejake dupacky omylom nechali, nevadilo by mi to 😉
a kupanie? mne sestricky tvrdili, ze babatka nekupu. neviem, ci som to zle pochopila, ale naozaj som nikdy nevidela, ze by ich kupali. raz som na vlastnu ziadost poprosila jednu milu sestricku, nech mi to kupanie vo vanicke predvedie, ale bola som pri tom. inak babatka len oplachovali v umyvadle pod tecucou vodou (hlavne zadocky a sup sup tvaricky a krk) a latkove plienky od nas mamieciek nepotrebovali.
tolko moja skusenost.

bombula
16. jún 2010

@zfidorka asi predpokladam ze si spominala dr. sovovu, no ona neni zrovna super oblubena rodickami alebo cakatelkami ,ono v podstate ked je bezproblemovy porod tak je jedno aky lekar.
velmi dobru skusenost mam s aj dr. Csicsajovou, niekto ju tu spominal, tiez je velmi velmi dosledna a ludska. vzdy ked mala (ked som lezala na preporodnom ) sluzbu tak si veci preverila, vysetrila velmi dosledne. aj aj rosakova. no a velmi si chvalia este dr. murina.

bombula
16. jún 2010

@shaarka tak s plienkami to je novinka. ano deti nekupu ale volaju to tak🙂 aj ked moje kupali, my sme tam boli 10 dni, ako prvorodicku ma zavolali a ukazali vo vanicke ako kupat .
dupacky rozpoznaju lebo detom oni davaju iba kosielky a dole okolo noh iba plienku.

shaarka
16. jún 2010

teo mal aj erarne dupacky pasikovane hnede s macikom 😉 myslim, ze kosielku a plienocku davaju len malinkym babatkam, na ktore este nemaju oblecko, alebo je tazsia manipulacia, lebo su krehkejsie ako ostatne.
😀

zfidorka
16. jún 2010

@bombula ja som mala v podstate bezproblemovy a rychly porod, takze asi by to bolo jedno pri kom by som rodila..

k tym plienkam a obruskom - presne ako pise shaarka, vsetko som mala na izbe a ked brali malu prebalit, alebo som im ju dala na noc tak som im dala aj plienku, inak som prebalovala sama na izbe...
oblecko mala vsetko erarne, mala som v zalohe rukavicky, ponozky a nejake latkove plienky, alebo nebolo treba, stale jej dali ich veci...

zfidorka
16. jún 2010

moja mala mala oblecene kosielku alebo tricko s kratkym rukavom, dole okolo noziek len plienku a bola v perinke... kedze bolo strasne teplo, bolo to akurat... teraz ked je tak teplo, tak ju tak balim aj doma 😉

rubinka
16. jún 2010

Baby takže tie látkové plienky pod hlavičku mi ani netreba? Iba pampersky a obrúsky?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre