Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

camilla_1
28. jún 2010

andrea0903- chodis tiez k hoppanovi? budes u neho zase rodit?

rubinka
28. jún 2010

Baby chcem sa spýtať ako sa dá vlastne dohodnúť lekár na pôrod aby sa naňho dalo spoľahnúť že príde hocikedy ked to na vás príde?Proste ja chcem mať istotu, že tam bude a že neskončím pri niekom cudzom koho nechcem...

andrea0903
28. jún 2010

@camilla_1 ja som nikdy nemala zamluvneneho lekara a slo to ok ani teraz nezamluvnujem a mna si Murin zobral sam pod ochranne kridla potom mu kupim flasticku nieco pre zenu a hotovo ako vzdy.....porod je tazky u prvorodiciek ale to je normal a je jedno o aky porod sa jedna nauc sa pekne dychat a ono to pojde ja som to tiez pochopila az pri siestom porode 😀

camilla_1
28. jún 2010

@rubinka-urcite osobne jedine tak sa dohodnes

camilla_1
28. jún 2010

andrea0903 dakujem si ma posmelila hehehehe bojim sa este viac 😀 😀 😀

bombula
28. jún 2010

@smejkaa ja som platila, mala som kontrakcie, priesiel ma pozriet cez vikend aby povadel ze sa mam skrucat este do pondelka. musel mat uz predtym pruser z toho, lebo na tej zmluve baziroval. de facto, lekar kt. je mimo svojej sluzby sa tam nesmie vyskytovat a rodit nejaku pacientku bez tejto zmluvy. neviem ako to robia ostatni, ale da sa aj tak, ze rodicka pride pocas sluzby, napichne sa oxitocin a ide sa na to. co sa tyka cisaraku, tak sa tiez naplanuje na cas sluzby a prijme sa do nemocky den vopred.

rubinka
28. jún 2010

@camilla_1 - Ty maš ešte času a času ale so mnou to už horšie, sa stresujem že či mám ešte čas poriešiť si lekára a že koho a ako... 😒

camilla_1
28. jún 2010

@rubinka no ak hladas odbornika urcite odporucam hoppana keby nebolo jeho nie som teraz v 19tt a o babo by som prisla je mlady a ohladuplny a citlivy a chapavy ak chces dam ti na neho kontakt da sa zavolat do ordinacie ma milu sestricku dohodnes sa na osobnom stretku v ordinacii a uvidis co ti povie ak mas zaujem napisem ti do IP tel,cislo ak chces ...ja som po prvy krat tehu o dalsom babe uz neuvazujeme ale zatial som s nim velmi spokojna stara sa o zeny poriadne a aj ked stresujem ale viem ze ked bude pri porode on nemusim sa tak obavat ...

bombula
28. jún 2010

@andrea0903
@camilla_1 mne prave naopak pomohlo ked som dych zadrzala🙂)) tiez som si spomenula na to dychanie, skusila a bolo este horsie, haha🙂 na porod ked to ide vo velkom zaberie len normalny lekar s bajecnym personalom, kulturne prostredie s 21.storocia so vsetkym vybavenim co k tomu patri a prip. epidural. no a manzel aby si pri tom najhorsom mala komu trhat vlasy🙂))) tak trocha srandy do toho..🙂

andrea0903
28. jún 2010

Zeny ziadne strachy bude dobre ved zachvilu pridu na svet nase deticky a potom si poviete ze tie bolesti stali zato 😀
@rubinka bude dobre inak Boszermeniy robi stvrtky ale ok pokial nie ste inej farby pleti ale pri porode ho musite pocuvat na slovo presne a NEKRICAT..inak kricanie nepomaha ale vysiluje

bombula
28. jún 2010

@rubinka a aby si nebola paf, tak dr. hoppan sa zajakava ale inac pohoda, napriek tomu je ukecany.

camilla_1
28. jún 2010

@bombula mas pravdu heheheheh 😀 ja neviem co ma caka kedze neviem co to je :DDDDDDDDDD ale aj tak ak bude manzel pri mne co bude ked to pojde klasicky tak budem kricat esteviac aby odpadol nech vie co to je hahahaha

camilla_1
28. jún 2010

bombula - zajakava sa ale neda sa prirovnat k mnohym nasim gynekologom co zo skusenosti viem

andrea0903
28. jún 2010

@bombula mne pomohlo iba to dychanie pretoze ked som zadrzovala a neviem co vsetko skusala prislo mi az zle 😀 tak mojim kamaratom na hodiny do porodu bola aj emitna miska 😀 ale teraz to slo hopom od zaciatku kontrakcii po vytlacenie drobca ubehloa iba polhodinka Csicsaiova ostala cela zakrvavena ale v pohode este sme sa aj nasmiali ze takto rychloa krvavo este nerodili ani ine obcianky 😀 😀 😀 😀 😀 😀

rubinka
28. jún 2010

No ja mám zajtra večer volať Rošákovej že sa dohodneme kedy prídem aby mi spravila prietoky, potom s ňou hodím reč že kto by ma mohol odrodiť miesto nej, snád bude dobre. 🙂

camilla_1
28. jún 2010

rubinka -drzim ti palce a hlavne sa snaz zahnat strach 😵

bombula
28. jún 2010

@rubinka tak o som teda zvedava komu ta posunie...

andrea0903
28. jún 2010

@bombula zvykne to Rosakova posunut Celovskemu je to byvaly primar inak robi na 16.operacie a zvykne zastupovat dovolenkujucich lekarov je to moj znamy.v pohode

rubinka
28. jún 2010

Hm tiež som zvedavá, asi sa hned na to opýtam. Lebo nepôjdem len tak ku hocikomu...

bombula
28. jún 2010

@rubinka vobec nad tym neuvazuj, kazda mamicka rodi uuuplne inac.
tie co sa boja najviac to maju vacsinou za sebou za tri hodinky ani nevedia ako. a tie co sa neboja tak tie su vytrestane.. tak ako ja, chi chi🙂 ale mam za odmenu krasne pokladiky tak asi preto som musela viac zaplatit za to ..🙂

andrea0903
28. jún 2010

@rubinka ja sa bojim tiez porodu zakazdym ci prvy druhy alebo teraz siedmy krat ale to je nas osud najprv sa bojime porodu a potom cely zivot o nase okladiky

zuzu101
28. jún 2010

každý má svoj názor.ja by som nikdy nemenila a u mňa a mm zostáva odborník s veľkým O.

bombula
28. jún 2010

@zuzu101 no len problem asi bol ze pri mne az prilis frajeroval. tiez som si to chvilu nahovarala, ale to som este nevedela ake nasledky budem mat z toho uzasneho porodu. a ano, praskla mi pri tom aj maternica, len tak na dodatok. a kamaratky ktore mi ho odporucali sa bali ze budu musiet chodit po kanaloch po tom co poculi ako som dopadla. ce la vie. nie je az taky uzasny. vlastne vobec. ide na hranu, nastastie snad vie rozonat ze kde su hranice aby sa to nepokaslalo. mozno si mala viac stastia ako ja o.i.

terina25
28. jún 2010

inak baby,teraz ma tak napadlo...teraz presťahovali gyndu na 2.poschodie.keď som rodila min.rok,tak bola na prízemí.takže teraz ,keď pojdem rodiť,tak to pojdem hore na 2.posch.výťahom,potom zase dole na prízemie do šatne sa prezliesť do erárnej košele a potom zase čakať na tie úžasné výťahy v bolestiach???inak,dúfam,že už idú.lebo min.týždeň šli len 2 😖 to si neviem ani predstaviť ako sa tam ja v bolestiach budem ,,procedúrovať,,hore dole po výťahoch.len dúfam,že ma to nechytí cez deň,lebo to rovno porodím asi v tom výťahu.a ešte kým výjde na to 17 posch.tak to ma asi trafí šľak.a ešte keď aj bude stáť na každom poschodí 😅

zfidorka
28. jún 2010

@terina25 no ja som z gynekologickej ambulancie isla s doprovodom - cize sluzobnym vytahom... podla mna ta samu neposlu 🙂

terina25
28. jún 2010

@zfidorka ja som min.rok šla normálnym výťahom.ale tak to bola vtedy noc.tak dúfam,že teraz ma nepošlú samú...

terina25
28. jún 2010

ešte sa chcem spýtať...baby,čo ste rodili nedávno a mali ste epi.ste si hneď žiadali na príjme alebo ako?lebo ja som napr.min.rok chcela až na porodnej sále,som bola otvorená na 3 prsty a povedali,ževraj je neskoro...teraz nie som na 100%rozhodnutá,že si ho dám,ale ak áno,tak sa dá povedať na sále?a ako to prebiehalo,keď vám ho zaviedli?bolelo to,museli ste ležať...?

dajte nejaké info,kto viete aký lekári majú dovču teraz.aby som bola psychicky pripravená,že koho tam možem stretnúť pri porode. 😉

zfidorka
28. jún 2010

inak, ked sme boli dat zaockovat malu, tak vytahy 17. poschodie ignorovali... sli po 16. a potom dole... tak sme stlacali gombik ako divi a potom predsa len prisiel...

terina25
28. jún 2010

no,tak to je super...inak neviem prečo tie výťahy nedajú opraviť.neviem,možno už fungujú ,ale min.týždeň ešte nešli,fakt len 2.a najlepšie na tom bolo,že sa do neho natrepali aj medici a pacienti sa potom už nezmestili a výťah hlásil,že PREŤAŽENIE...ale ja som ani za svet nevystúpila 😀

zfidorka
28. jún 2010

@terina25 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre