Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

lulu77
12. mar 2009

ibinecka . nestrachuj sa, uz teraz zacnes chodit castejsie na utz, aeste som ti zabudla napisat, ze na predoperacne ma posielal moj gynekolog, myslim ze som bola asi v 34tt ked som uz mala vsetky vysetrenia urobene.
Nestrachuj sa, vsetko dobre dopadne, a zatial si uzivaj toto obdobie, lebo ked pride drobcek tak to budes mat veselo 🙂
prajem ti aby vsetko dopadlo ok, budem na vas mysliet a drzat palce

ibinecka
12. mar 2009

Ďakujem, ďakujem lulu za podporu 🙂 Včera sme s detičkami poskladali postieľku a oni sa už strašne tešia tak sa teším s nimi. 😀
A ešte ak môžem som sa chcela opýtať či nevieš ako to je s oteckom pri pôrode 🙂

norik1
12. mar 2009

Ibinecka neviem ci ti ho na cisarsky pustia...predsa je to len riadna operacia...mm musel cakat vonku, aj ked bol na porodnej sale cely cas so mnou...

ibinecka
12. mar 2009

Norik, ja som druhú dcérku rodila v Šaci a tam to nebol problém akurát to môj miláčik nestihol lebo obidvaja moji chlapi zaspali a aj keď lekár chcel ešte čakať ja už som povedala že nie. Ale pribehol keď už bolá malá na svete a pustili ho k nej. Mňa práve prebúdzali. Ale to som bola v celkovej tak preto sa pýtam ako to chodí. 🙂

lulu77
12. mar 2009

no moj manzel nebol doma, ked som sla rodit, prisiel az na druhy den, ale moja mamka bola so mnou, teda cakala von na chodbe, malu jej hned ukazali a ked ma previezli na pooperacnu izbu, tak tam bola so mnou, a este doniesli aj malu, tak sme mali taku spolocnu chvilku
ja som sa ani nato nepytala, ci moze byt niekto na operacke, vedela som ze o cca 17.00 pojdem na salu, tak vtedy prisla aj mamka a pockala na malinku, ona bola viac nervozna ako ja, a potom som ju pocula ako vsetkym telefonuje, ze sa malinka uz narodila, mna este stopkali.
ale spytaj sa, mozno sa to bude dat, aby bol manzel pri tebe aj pocas zakroku 😉

beadz
13. mar 2009

ahojte kocky, mam prosbu. chcela by som cisarsky, ale vraj na to nemam indikacie, napriek tomu ze som prvorodicka, mam 38 rokov, cele tehu som na rizikovom po umelom oplodneni, mali sme mat dvojky, ale jedno babo sa prestalo vyvijat v 3 mesiaci. okrem toho som mala uz 2x mimomaternicove, z coho mi jedno aj prasklo a museli robit sekciu, lebo zacalo krvacanie.
ako to mam urobit, aby mi odsuhlasili sekciu ? jedine ze si niekoho "zazmluvnim". a ako to treba ? predtym ako sa prihlasim na centralny prijem mam ist za konkretnym lekarom a dohodnut sa s nim, alebo .... a kto je na sekcie dobry v novej ?
dakujem za vase nazory.

norik1
13. mar 2009

juj beadz... tak toto neviem...pytala si sa lekara? ak ano, koho? len svojho?

Ibinecka: viem ze v Saci to ide, v Novej nie, este mi to doki hovoril - teda mm ze to nejde - ked ma niesli na operacku...no moj muz by to aj tak nerozchodil, ved od omdlieva pri pohlade na ihlu aj v telke, nieto este operacia...

cathuska
13. mar 2009

caute tehulky a mamicky 🙂 som v 21tt a zacinam rozmyslat nad miestom, kde svoje dievcatko privediem na svet 🙂 termin mame na 30.jula. Kazda kamoska rodila v Kosiciach-Saci a velmi si to pochvalovali. Som povodne chcela ist do Novej nemocnice, reso starej nemocnice> pretoze je tam nejaky novy pavilon zensky porodnicky, nepiculi ste o tom niektora? resp nerodili, alebo sa nechystate rodit tam? A na Ke Sacu mate aj Vy nazor, ze je fajn nemocnica na porod? 😉 kazda rada je teraz cenna, mozte dat aj meno porodnika, resp porodnicky, za ktorym by som mala zajst. Dikes 😉 Krasny den zelam 😀

ibinecka
13. mar 2009

Ahoj cathuska, ja som rodila dcérku v Šaci a bola som ozaj spokojná ale určite hlavne kôli lekárovi. Teraz na odporúčanie toho lekára idem do Novej nemocnice. V šaci je určite lepšie vybavenie ale je si vyberám podľa lekára. Rodila som už aj v starej ale bola to hrôza 😒 Zlý lekár aj prostredie 😠 Ale to som rodila ešte v starej budove. V každej nemocnici je niečo dobré a niečo zlé a záleží aj od toho čo očakávaš. Niekde boli super sestričky ale strašný lekár a niekde naopak. V Šaci som zas natrafila a blbú sestričku aj na novorodeneckom aj na šestonedelí. Dodnes sa moje spoluležiace smejú z toho ako keď som 2 dni nemohla ísť na záchod a poprosila som sestričku o nejaký čípok a ona mi odvrkla že si mám dať do zadku mydlo a nie ju otravovať. 😖 A na novorodeneckom som 3x prosila aby dali malej mliečko lebo ešte sa mi nespustilo po cisárskom a strašne plače tak ma tiež odbili že nemajú teraz čas.
Takže asi tak moje skúsenosti. Ale hlavne nech sú bábätká zdravé a na všetko ostatné sa zabudne. 🙂 Prajem veľa veľa zdravia celej rodinke 🙂

lulu77
13. mar 2009

beadz je mi luto co si musela prezit, ale teraz drzim palce nech vsetko dobre dopadne, na cisarsky musim mas nejaku indikaciu, nerobia to len tak, ked nieje nejaky problem, je to predsa len velky operacny zakrok, ja sama keby som nemusela tak nejdem, prve som rodila normalne, takze viem porovnat jeden aj druhy sposob rodenia, urcite spontalny porod je lepsi, je to pre telo prirodzenejsie.

pytala si sa ze ako to mam urobit, aby mi odsuhlasili sekciu ? jedine ze si niekoho "zazmluvnim". a ako to treba ?
takze este mozes skusit to, ze pojdes za nejakym lekarom v novej nemocnici, u ktoreho sa rozhodnes rodit, a porozpravas sa snim, vzhladom na to ze si uz 36tt, je najvyssi cas aby ta videl porodnik, a ked treba aby si mala aj predoperacne vysetrenia, treba to mat dopredu spravena, urobia ti ich aj priamo v nemocnici, mozno ked povies porodnikovi o vsetkych svojich problemoch tak to zvazi a rozhodne sa pre sekciu, ale ako vravim najlepsie je ist priamo za nejakym dokorom. Ked prides s kontrakciami na prijem, tak potom aj keby ti robili sekciu tak pravdepodobne len v uplnej narkoze, podla mana by si mala ist cim skor sa sniekym dohodnut ohladne porodu

lulu77
13. mar 2009

beadz - mate krasne fotky 🙂 a urcite budes skvela mamina 😉

mili1
13. mar 2009

Ahoj beadz, ja si myslím, že lekár by sa pri tvojom prípade určite rozhodol pre sekciu, síce nie som odborník ale počula som, že v takýchto rizikových prípadoch určite 😉
lulu a počula som síce neviem ako to presne je ale ak niekto má problémy určite ju urobia.
Bea tak ako hovorí lulu chod za konkrétnym lekárom a porozprávaj sa s ním. Držíim palceeeee

beadz
14. mar 2009

dakujem vam kocky, ste zlate 🙂

nera
15. mar 2009

Ahojte, ja som dvakrát rodila v novej a môžem povedať, že väčšina je tam pohodová, no na koho si treba dávať pozor je -Suchánek, pri prvej som ležala trošku(2 týždne ) v nemocnici a videla som aké má správanie...pred pacietmi ohováral primára..... 😝 , zbabral operáciu jednej čo so mnou ležala....a napokon aj mne povedal pri USG, že dieťa je mrtvé....asi Vám nemusím nič povedať čo som cítila(revala som ako nenormálna), ale bol tam našťastie Dr.Murín a ten len skrútil s očami, že to nie je pravda, že nech sa nebojím dieťa je v poriadku.....na to mi volal aj môj lekár (dr.Makara) a ma ukľudňoval, že je všetko OK. A tak aj bolo všetko bolo v poriadku a teraz je z Dianky zdravé, živé dieťa. No ten pocit mu nikdy nezabudnem.Myslím, že v takom by sa nemal mýliť a keď niečo sa také stane, tak hovoriť to s citom.
Raz som bola zhodou okolností tiež na USG(ale už v 6.mesiaci) a keď som čakala v čakárni tak vo vnútri som počula Dr.Bossernmeniyho ako s citom(on!ale skutočne s citom) hovorí jednej pacientke(počiernejšej), že niečo nie je v poriadku.Aj napriek tomu, že je za normálnych okolností dosť priamočiary až niekedy krutý, vtedy jednal s citom.

norik1
15. mar 2009

Hej hej, Besso vie ukazat aj inu tvar... 😵

Inak Nera, mojej svagrinej sa stalo presne to iste, ibaze neviem ktory doki jej povedal ze nepocuje ozvy a dieta je mrtve, ze pojde na druhy den na potrat... celu noc prerevala, snazili sa o baby 4 roky...na druhy den prisiel jej doktor (Kraus), isli na utz... dnes ma Misko 4,5 roka...

junovka
15. mar 2009

tak to je teda siiiila!!! 😲

norik1
15. mar 2009

no to hej... dodnes ma svagrina po tej jednej noci pramen sivych vlasov...ale to uz bolo daaavno, verim ze taki doktori tam uz nemaju miesto...skusim od nej vymamit kto to bol...

beadz
16. mar 2009

no kocky, mam uz len dve mena na vyber : suchanek a murin. ale citam tu ze suchanek nie velmi...
toho besermenyiho som pocula ze je dobry, ale nechcem nejakeho hulvata, ja som alergicka na takych ludi, tak neviem ci prave pri porode by som mala mat takeho...

norik1
16. mar 2009

on je hulvat ked chodis na sono alebo len tak na chvilocku a ma zlu naladu. Pri porode (uz sa predsa nejaky ten cas poznate 😵 ) je uplne v pohode a mily... nechcem ta presviedcat, jasne ze nie. Beadz, radsej toho Murina... 😵

nera
16. mar 2009

beadz - no ak máš na výber tých dvoch, tak ber Murína, Suchánka - nikdy!!!
norik - chudák švagrina....
a k tomu Besermenymu - zažila som ho aj s takou uhundranou náladou, raz ma na USG komandiroval, no keď som mu povedala, že ja tomu predsa neroztumiem až tak tak snormálnel a keď som ležala v nemocnici tak som si s ním raz aj pokecala o jednej knihe.....
Napokon on bol aj pri prvom pôrode....a bol v pohode, aj keď ...keď bol problém si aj zanadával, ale chápala som to,. chcel, aby to bolo v poriadku...každý má iný spôsob vyjadrovania.....hlavne, že si urobil svoju prácu poriadne

beadz
16. mar 2009

norik, nera. dakujem. dufam ze to vyjde. trosku ma odradza ze je murin taky mlady (ak je to pravda tak je o 5 rokov mladsi odo mna... 😨 ), ale snad to nebude vadit...

norik1
16. mar 2009

beadz murin ma vysetroval ked som si myslela ze mi tecie plodova voda - na prijme, bol vemli mily, starostlivy a jemny...a baby tu nanho hovoria same chvaly...vekom sa neorientuj 😵 hlavne ze ma skusenosti a je sikovny...

mystery7
16. mar 2009

dnes som volala Rosakovej a dovolala som sa. Tento tyzden ma nabity tak jej mam zavolat buducu stredu a dohodneme si stretnutie 😉 bola v pohodicke. kolko moze mat ona rokov?

junovka
16. mar 2009

Radsej odporucam aj ja Murina, je strasne zlaty a ludsky clovek, Suchanek mi pripada, teda aspon pred 8 rokmi mi pripadal jak poplasene mlade ucho 😀 ....nastastie pri poslednom tehu som Suchanka tam nestretla 😉

mili1
16. mar 2009

Tak čaute babulky, čítam tu vaše názory, ja som bola u spomínaného lekára a som s nim zatial spokojná, 😉
Aj ked je taký, že hovorí všetko na rovinu 😒 Vyzerá poplašene ale má vraj múdru hlavu a zato som si ho vybrala aj ja
Mne ho odporučila známa - bola s nim veľmi spokojná, čo jej iný lekár nenašiel tento lekár odhalil a vraj je dobrý odborník 😉 Neviem ale potom vám dám vedieť ako som dopadla ja....
Ja si myslím, že každej z nás vyhovuje niekto iný 😉

beadz
16. mar 2009

mili, myslis teraz ktoreho ?

dahra
16. mar 2009

Prepacte, ze sa vam sem miesam trochu odveci, ale hladam nejake referencie na nemocnice/u v KE. Moja sestra potrebuje ist na operaciu, dnes je nasli 10cm cystu. Vydala sa do KE, ale je tam kratko a nevie sa rozhodnut, ktora je dobra. Viete mi poradit, prosim?

beadz
16. mar 2009

dahra, ja mam skusenosti len so sacou a rastislavovou (starou). do rastislavovej by som sa nikdy v zivote nevratila. radsej by som si tu cystu vyrezala sama. saca ok, aj ked trocha mimo kosic. v novej som este nelezala, takze neviem ako to tam funguje.

norik1
16. mar 2009

V novej je dobra gynekologia...izby stare, ale toto pojde asi bokom...len sestricky su trochu mrzute 😠

nera
17. mar 2009

dahra - ja som ležala s cystou v novej a bolo dobre, najmä, aby mala dobrého lekára 😵 ja ani neviem, že som kedysi mala cystu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre