Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

rubinka
1. mar 2010

Ahojte baby, chcem sa spýtať ako prebieha vizita v tejto nemocnici, lebo čítala som už kadejaké horory, tak ma zaujíma ako to prebieha práve v tejto nemocke. Ďakujem.

blumka
1. mar 2010

rubinka, ziadne horory 😉 lekar so sestrickou, pripadne dvoma..v pondelok byva primarska vizita, vtedy ich je viac. Ja som po CR takze mne pohmatali brucho a kukli na ranu po reze a to bolo vvsetko..no a vecerna vizita, len medzi dverami sa spytali ci je vsetko ok 😉

nell201
1. mar 2010

Ahoj Katka.No mi celkom fajn.Jakubko je v podstate dobre babato.Vela spinka aj cez den.Predvcerom v noci sme mali trosku rusno,lebo akosi sa mu nechcelo spinkat,ale inak je to v poho.V noci sa budi na papanie kazde 3 hodinky,ale niekedy kazde 2 hodky.Pokial po kojeni v noci spi tak mi to nevadi. A ty ako?

nell201
1. mar 2010

Rubinka,tak ako pise blumka.Ziadne horory.Cez den pozru brucho pohmatom a skontroluju ci nieje silne krvacanie a spytaju sa ako sa citis.To je vsetko.Vecerna vizita......"ako sa mate? vsetko vporiadku?" a tym to hasne.

rubinka
1. mar 2010

No len inde som čítala že zvykne sa to tak robiť že tam ležíš jak taký dobytok s tou vložkou medzi nohami a kukajú ti ako a ti zahojila rana. Ako je to pri klasickom pôrode s vizitami?

katka888
1. mar 2010

nell.. u nas je to priblizne tak isto... 🙂 od 19-21 ma svoj vyhradeny cas, kedy s nou nevieme pohnut, ale inac je super....

rubinka, ja som bola po klas porode, rano na vizitu zvacsa prisla doktorka a sestricka, spytali sa, ako sa mam, doktorka pozrela ako sa mi hoji rana po zoasivani, a aj ked sa stalo, ze prisli viaceri, na ranu mi pozerala len doktorka. a ked som neskor mala uz aj gatky, nikto to nekomentoval, tak ako som inde citala, ze maju reci, ze nesmies mat spodne pradlo.
a vecer sa ma len od dveri spytala sestricka, ze ako, ja ze super, a ona ze dobre 🙂 . sestricka zvacsa hned lekarovi povedala, ze som po klas porode, a ked som povedala, ze vsetko je ok, tak sa ma lekar ani nic nepytal, ani nikam nekukal....

blumka
1. mar 2010

a ked chceli nieco viac vysetrit, napr. odspodu tak si zenu zavolali do vysetrovne 🙂

rubinka
1. mar 2010

Aha tak to ste ma ukľudnili lebo inde to vraj chodí inak. Že si tam žena pripadá ako kus mäsa 😀

marcelka82
1. mar 2010

Ahojte. Fúha. To s tým dr. S. ak môžem podelím sa s vami o moju skúsenosť tu v Mi nemocke. Dosť mi to s tým dr. pripomenulo. V 17tt som ráno bola na poradni. Bolo všetko úplne v poriadku. Robili mi veľký odber. Po zvyšok dňa som sa cítila zle. Večer ma bolelo úplne celé podbruško a začala som špiniť. Volali sme môjmu gynekológovi. Že hneď do nemocnice. Tam bol taký mladý dr., ktorý ma už pri ulatrazvuku začal presviedčať ako veľmi ja preháňam. Chytila som nervy a som mu povedala, že keby vedel čím všetkým som už prešla, hovoril by ináč. Iba na mňa pozrel. Potom ma vzal na vyšetrenie a začal sa vypytovať. Keď to počul, sám mi povedal: "Vy ste vysoko-riziková pacientka. Ja vás domov nepustím. Môžete sa kedykoľvek rozkrvácať." Pichli mi 2 injekcie. V noci som krvácala o dosť viac. Šla som za sestričkou. A lekár mi odkázal, že oni už spravili všetko, že je to už iba na prírode. Tak som revala. Nadávala som, že krvácať som mohla aj doma, keď mi dieťa nevedia zachrániť. Ráno na ultrazvuku sa drobček hýbal. Ale boli tam 2 mladí lekári. Ja som sa cítila ako u Dr. Hausa. Jeden to, druhý ono. A nevedeli sa zhodnúť. Nevedela som či sa mám smiať, alebo plakať. Hrôza. Preto nechcem rodiť v Mi.

shaarka teším sa. Máme termín v ten istý deň. 😀

sabiatko
1. mar 2010

ahojte baby 🙂

v stredu idem zas na kontrolu, dufam, ze bude vsetko ok. minule mi robili monitor, ale vraj prietoky nebudu robit. este ma daky doki kukol zo spodu. ale som myslela, ze aj ultrazvuk spravi, no nespravil. vam ho tam robili?

a ozaj, ten clinic box ste dostali?

shaarka
1. mar 2010

marcelka,
akurat dnes som si ho prepisala. podla ovulky by som mala mat TP az 9.5., ale tretieho mi napisala Dr. do tehu knizky, ze podla morfologickeho ultrazvuku. tak neviem... myslim, ze podla ovulky je to presnejsie, nie?
uz mas vybrateho porodnika?
ako casto chodis do KE?

mam aj vymenny listok na prietoky. nevies, ako sa objednat? kde a u koho? a hlavne kedy? skratka ako to chodi? 😅 dakujem.

marcelka82
1. mar 2010

shaarka, môj mm má vždy čas. Každý o tom presviedča a mňa neposlúcha. Takže ešte nemám nič. Toho týždňa chcem volať do nemocky. Tam idem cez jednu manželovú známu. Ja mám termín stále podľa poslednej mrchy. Takže nechodím do Ke zatiaľ vôbec. Zato už 2 mesiace chodím na poradňu každé 2 týždne k svojmu gynekológovi. Ale určite budem volať konrétnemu lekárovi a on nech mi už povie kedy čo kde a ako. Máme to ťažké keď nič nevieme. Ale nato sú tieto témy. 😉

shaarka
1. mar 2010

a koho si si vybrala ako porodnika?

martinkah
1. mar 2010

marcelka82, shaarka,
ja mam podobny termin. Na prietoky som uz bola, pred tyzdnom, neobjednava sa, len pridete na USG na 16. poschodie medzi 9.00 a 14.30.

marcelka82
1. mar 2010

shaarka zatiaľ nikoho konkrétneho. Uvidíme. Ty si si už niekoho vybrala?

ja som na prietoky ešte nebola. Takže neviem. Viem, že je to vlastne USG. Ale či sa to robí cez ten ultrazvuk čo ma môj doki, to neviem. 😒

shaarka
1. mar 2010

martinka, dik za info 😵
myslela som si, ze prietoky urobi nejaky Dr., u ktoreho potom akoze ostanes. ale teda ako pises, nie je to tak. cize len pridem, nikomu nic nemusim povedat, nemusim sa objednat, len proste si vyckam, kym sa dostanem na rad?

shaarka
1. mar 2010

marcelka, nemam nikoho este, ale chcela by som si niekoho vybrat, nechcem to nechat na nahodu.
martinka, ty mas niekoho zabestelovaneho? 😀

marcelka82
1. mar 2010

shaarka všimla som si, že budeme mať rovnaký kočík ešte aj farbu. Super.

shaarka
1. mar 2010

hej hej, dufam len, ze muza mame ineho 😀 😀 😀
kedy ides na tie prietoky?

marcelka82
1. mar 2010

Neboj. To určite máme. 😀 😀 😀

To netuším. Možno môj doki má taký USG, že to robí priamo na ambulancii. Ty si už bola? Alebo kedy ideš?

katka888
1. mar 2010

marcelka, shaarka.... drzim Vam palceky ... 🙂

shaarka
2. mar 2010

kati, dik 🙂 na tej fotke v pase zivas? 😀
a kde si pisala svoj pribeh porodny silno zaujimavy, s viktorkou? rada si precitam a potom budem mat milion otazok 😎 😀

marcelka, no ved aj moja Dr. to robi, ale kedze nerodim u nej, tak mam ist na prietoky do tej nemocky, kde chcem rodit, k takemu Dr., co si vyberiem? ja neviem... kto mi poradi?
zasadna otazka znie, ze ci na prietoky mozem prist len tak, k hocikomu, alebo si najprv najst porodnika a secko riesit s nim. no len neviem, ci porodnika najdem tak skoro ako mi treba prietoky 😅
perietoky su nejak limitovane tt?

katka888
2. mar 2010

shaarka.... ano zivam na tej fotke... ta je zo "svadobnej cesty", mozno preto :D
pisala som babam ako bolo po prichode z nem, je to tusim na str 56, ja som ani nevedela, ze budem rodit, lebo prisla som rano na kontrolu o 7,00, na to mi dokt povedala, ze sa mam prist ukazat o 15,00, volala mi kamoska, tak som cely den do 15,00 s nou behala po optime a kike, a ked som prisla o 15,00 tak som vraj mala kontrakcie kazdych´5 min, nic som necitila a sestricka so mnou zacala vypisovat prijimaci list ci co, ze ostavam a ja som prisla do nemocnice s taskou, ale s nakupom, lebo som mala vecer este robit fran zemiaky, tak som mala v taske miesto vec i na porod, syr, smotanu a tak :D ...
tak som volala drahemu, ze nech z prace ide domov pre tasku.... kontrakcie som citila az okolo pol siedmej a vecer o deviatej som bola uz unavena od celodenneho chodenia astrasne hladna, lebo som jedla naposledy okolo jedenastej doobeda, takze odporucam, pred prichodom do nemocnice sa este riadne najest :D

a co sa tyka tvojich dalsich otazok, ja som bola dohodnuta s dr rosakovou, odporucila mi ju sesterka, kt u nej 2x rodila a ja som bola viac nez spokojna s tou doktorkou...
po 36 tt sa objednavas na monitor na centralnom prijme, tam ta usmerna do gyn ambulancie a bud tam ta doktori sleduju a povedia co a ako, alebo ak mas dohodnuteho lekara, tak ten ta sleduje a dole na cent prijem chodis len na monitor. urcite, ked sa objednas na monitor dole na cent prijme, tak ti sestricka povie co a ako, ak by si sa nerozhodla pre konkret porodnika. ak sa s nejakym dohodnes, plati sa 5000 sk, podla mojich info, cast ide k lekarovi, cast nemocnici a ked odrodis pocas sluzby toho lekara, ze ho k tebe nemusia volat, vraj neplatis nic.

na prietoky len prides hore na 16te poschodie, kde sa robi USG, a vysledok ti este skontroluje tvoj gynekolog. a ci su prietoky limitovane tt neviem, mna tam poslal este moj gynekolog a potom si aj vysledky pozrel. bola som tam tusim v 35 tt ale nie som si ista

shaarka
2. mar 2010

kati 😀 😀 😀
no fantastickeeeeeeee 😀

rosakovu mam vybratu aj ja, v sobotu sa s nou mam skontaktovat, takze uvidime, ako to dopadne, ci sa jej budem pacit a ci si najde na mna cas 😀 😉 😵

idem precitat str. 56 a potom sa este ozvem. dakujem zatial 😉

katka888
2. mar 2010

drzim palceky, aby ti vysla dr rosakova.... je skvela, myslim tym hlavne taky ten ludsky pristup.. sice je uponahlena, ale to je logicke tam kde robi. a urcite doporucujem sa dat ist poucit o epi, aj ona ti to povie. o pouceni som tiez pisala niekde pred str 56, tam sa tiez neobjednavas je to na 4 posch polikliniky / tj nie v lozkovej casti , ale v casti do kt ides od elektriciek /, prides tam, c d tusim 421, ale si nepamatam, najdses to v starsich prispevkoch, tam s tebou vypisu dotaznik, nieco ti povedia a ides domov. nepotrebujes papier od lekara, ale ten dotaznik, co ti daju MUSIS mat pri porode, ak by si chcela nakoniec epi, ja som si to dala pre istotu k tehu knizke. popl je 85 eur, za manzela pri porode 20 eur, plati sa to tak na druhy den od porodu, cize nie vopred.

marcelka82
2. mar 2010

Dobré ránko.

Shaarka, ja mám zlatého gynekológa. On ma chce pripraviť čo sa týka vyšetrení sám. Keď som sa s ním zhovárala o epi, tak ak sa rozhodnem mám mu to povedať skôr, aby ma poslal tam kam treba a stihli sme to. A čo sa týka limitu tt na prietoky. To netuším. A ináč veľa žien odporúča dr. Rosakovú.

marikaj
2. mar 2010

Ahoj, Sabiatko,

mne robi ultrazvuky aj prietoky dr. B vždy, keď prídem na kontrolu, ale to musí, som veľmi riziková. Môj Dr. na poradni potom len predpisuje recepty, PN, prípadne skontroluje odspodu, urobí výter a pod.
Inak, možno sa stretneme v porodnici, ja mám síce termín až 14.4., ale môj sen je vydržať aspoň do 17.3. - a verím, že to nejak zvládneme. Už to je malý zázrak, že som ešte stále doma 🙂

Ja som dostala taký box pre tehotné na poradni, boli tam najmä časopisy, cumlík a pár vzoriek - máš na mysli to?

katka888
2. mar 2010

ahoj sabiatko, jeden ten box mas dostat od gynekologa, ked si tehotna, ten je pre tehotne a druhy som dostala pri odchode z nemocnici, ten bol pre mamicky. ak si u gyn nedostala, opytaj sa sestricky, mne tiez zabudli dat, a ked som si pytala, tak sa sestricka cudovala, ze som nedostala hned na zaciatku tehu.

marcelka82
2. mar 2010

Ahojte. Ja som box pre tehotné dostala pred Vianocami. Mala som tam letáky, časopisy a vzorky prášku a aviváže.

Neviete náhodou nejakú dr. S. Cez ňu sa vybavuje môj pôrod v tejto nemocnici. Ale neviem, aby o nej tu niekto písal. 😕

zuziiicek17
2. mar 2010

Aj ja som rodila u dr.Rosakovej...super ma pristup vazne a to som ju nemala ani dohodnutu 🙂 otatni dr.boli dost odmerani ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre