Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

meruska
29. jún 2010

@camilla_1 ahoj, nechcem ta strasit ale som pocula ze Hoppan uz nebude robit porody

camilla_1
29. jún 2010

@meruska-neviem ja som sa ho na to pytala a povedal ze nie je problem tak neviem to sa treba osobne dohodnut

meruska
29. jún 2010

@camilla_1 no len mne vravela minuly tyzden jedna sestricka z novej nemocnice ze konci teraz v lete....ale nemam to na 100%

julcek
29. jún 2010

este mam jednu otazku peniaze za to zazmluvnenie sa davaju vopred alebo az po porode ??

bombula
29. jún 2010

@julcek po porode.

meruska
29. jún 2010

aj ja chcem este opytat..izba sa vybavije vopred alebo az ked pridem rodit poviem kam ma maju dat? samozrejme ak bude volna taka

henrike
29. jún 2010

Ohladom izby - treba povedat cim skor, lebo je tam poriadny natresk! 😉
K Dr. B..., so mnou lezala zienka, ktora ho mala vybaveneho a tiez nedopadla dobre ... cely den sa vytrapila a vecer sa robila urgentna sekcia ... a mala potom este kooopec problemov ... Nevravim, ze nie je odbornik, ale sprava sa nevhodne a jeho komunikacia je vrcholne nepristojna. Robil mi vysetrenie pri prepustani z nemocky. Je fakt neprijemny ... ale kto vie veci z hlavy vypustat, tomu to asi nevadi. Mne to teda VADILO. Ale nebola som s nim v kontakte nastastie casto. Ked som rodila ja, vedla mal rodicku on a kazdy lekar, ktory sa o nu chcel zaujimat a riesit (lebo mala uz silne kontrakcie a Dr. B. pri nej nebol) a dozvedel sa, ze je to pacientka Dr. B. skoro az odskocil a daval ruky prec. Pripadalo mi to az smiesne. Maju pred nim riadny respekt.

julcek
29. jún 2010

@ henrike a kde sa presne vybavuje ta izba mna to tiez zaujima, a kedy si to mozem dohodnut

julcek
29. jún 2010

@henrike a kde sa presne vybavuje ta izba mna to tiez zaujima, a kedy si to mozem dohodnut

henrike
29. jún 2010

No izbu som si vybavovala asi tyzden vopred (ale ja som vedela, ze buduci tyzden sa so mnou urcite bude nieco "robit") a to priamo u sestier na oddeleni sestonedelia. Sestry si ma tam zapisali do poradovnika. Ak neviete, kedy budete rodit, treba to podla mna nahlasit ked pridete do porodnice na porod, aby sestry z por. saly nahlasili sestram na oddeleni, ze mate zaujem o nadstandart. A ubytuju tam tu, ktora porodi skor - tak mi to bolo vysvetlene! 😉

shaarka
29. jún 2010

epiduralku je najlepsie dohodnut si priamo s porodnikom. on ked bude oboznameny, ze ju chces, tak sam urci, kedy je najvhodnejsi cas. mne ju pichali na porodnom lozku, bolo to otrasne, nepohodlne. lezala som na boku, chrbat ohnuty ako macka, kolena pod bradou a do toho kontrakcie. myslela som, ze zosaliem, lebo som sa nesmela hybat a zaroven som sa strasne bala, ze mi to pichne zle... vpich som potom necitila, ani ziadne bolesti som nemala, ani po porode, ani migreny. ale mozno preto, lebo mne ta sprosta epiduralka nezabrala.

andrea0903
29. jún 2010

zeny co sa tyka Murina nic som nezistila bo moja doktorka dnes nebola a tamta druha bola taka "ochotnaô ze az mi nic nepovedala tak neviem kedy ma dovolenku ani ciselko ale skuste tam v piatok zavolat jak bude robir USG a ta sa s nim dohodnut

hasmenka
29. jún 2010

ahojte ak potrebuje niektorá číslo na MURíNA tak ochotne poskytnem nemá s tým problém je to dobrý doktor mňa rodil 15.5.2010 o 3:35 a to bol mimo služby 🙂

rubinka
29. jún 2010

@hasmenka - Ja by som si poprosila čisielko, vďaka 😉

andrea0903
30. jún 2010

dobre rano dnes budeme mat vysvedcko som na dcerku hrda uspesne sme ukoncili druhy rocnik a nacisto 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

sischa
30. jún 2010

Pekný deň prajem...ja som tu registrovaná od dnes...prvé čo ma zaujalo nakoľko termín pôrodu mám na 29.7, samotné miesto pôrodu...asi budem v novej nemocnici..gynekológa mam Dr.Adam a ten mi povedal, že robil na pôrodnom 14r., že ak budem niekoho chcieť tak mi odporučí...viete mi niektorá poradiť, zo skúseností...koho zásadne nie??? prípadne mám možnosť ísť aj do šace...ďakujem

andrea0903
30. jún 2010

@sischa urcite nie Boszermeniy toho na porod nie ale na USG je najvacsi odbornik..inak su vsetci Ok

sischa
30. jún 2010

@dankaa ...díííky...

sischa
30. jún 2010

@andrea0903 Ďakujem...snaď to všetko dopadne ok.. začínam byť nervozna....

bombula
30. jún 2010

@sischa skus si pozriet zopar stran dozadu, je tych mien viac koho nie a koho ano. panovi dr. B. sa teda oblukom vyhni ale je takych viac. v podstate ale ak to na teba pride a nebudes mat nikoho dohodnuteho=zazmluvneneho tak si nemozes vyberat.

sischa
30. jún 2010

@bombula ďakujem..ano čítam si čítam tak priebežne..zisťujem, že sa tu o tom debatí..myslim o konkrétnych menách..

terina25
1. júl 2010

tak mne sa to už pomaly blíži.termín v nedeľu,tak som zvedavá,či to bude na termín,alebo budem prenášať...

Inak ja som rodila u dr.Bulecovej a bola zlatá 😉 a teraz čo som chodila na monitor,tak robil dr.Kanaba a ten bol tiež v pohode.a aj dr.Kolinovský-tak nejako sa volá.tie monitory robia len oni dvaja.

dúfam,že nebudem mať akurát ja tú smolu,že bude mať službu nejaký ten ,,super,,lekár 😖

michaela78
2. júl 2010

@sischa ahojky,aj ja som sa zaregistrovala až dnes.Máme spoločného gyndoša.Dnes som bola u neho na poslednej poradni.Termin mám 15.8.10,budem rodiť v novej nemocke a ako pôrodníka mi odporučil Dr.Molokáča.Baby ,čo ste pri ňom rodili sem s referenciami!!!

terina25
2. júl 2010

@michaela78 Ja osobne som u neho nerodila,ale moje 2 kamošky áno.a straaaaaaaašne si ho chválili. 😉

martinka17
3. júl 2010

@michaela78
ja som rodila u neho, nezazmluvnený bol, skrátka mal službu, bol geniálne dobrý človek aj lekár 😅 ODPORÚČAM!!!!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

alienka73
3. júl 2010

@terina25, neviem ci ta este stihnem , len ti chcem napisat, ze ak budes mat bolesti tak ta asi nenechaju ist samu hore dole v bolestiach. Ja som prisla na prijem, mala som slabe bolesti ale kedze som bola otvorena uz na 6cm tak ma uz viezli rychlo na voziku.Najprv dole do satne, potom hore na sal.
Inak ak porovnam novu nemocku so Sacou, tak personal je ovela milsi v novej, aspon ja mam taku skusenost, aj sestricky na sale boli zlate, aj ostatne sestricky. Jedine na 17A je jedna starsia sestra, cista gestapacka, ta ked na mna zazrela tak som mala dost. Nastastie po porode na 17Bcku len mile sestricky. Ani na lekarov nemozem nic zle povedat, aj ked netusim ktory sa ako volal. No zas co ma Saca lepsie, su urcite izby, aj obycajna trojpostelova izba ma normalnu kupelnu s veckom, co je po porode dost dolezite, v Novej som chytila nadstandard za 300sk, cize iba so sprchou, a vecko na chodbe spolocne pre tri izby. Zvykla som si, len aj ta sprcha je ako za sociku v skole, nic moc nato ze je to nadstandard.Nadstandard izby za 300 su chladnejsie a v noci tam dost taha, tak pre babatka urcite vezmite ciapocky a rukavicky a deky. Dokonca aj v horucave tam tahalo. Teraz je teplo uz dlhsie tak uz je to asi vyhriate. A este sa mi nepacilo ze na babatka napisu mano a cislo porodu ale takou nejakou fixou pomaly po celom telicku , alebo to robia iba dvojickam neviem, ale vyzeralo to ako modriny ked som to zbadala. Dalej v Saci deticky kazdy den kupu, pridu na izbu vyvonane co nemusi byt vyhoda, lebo na nich dzabu asi johnson kozmetiku. V novej asi len najak vodou oplachnu, neviem. Celkovo , bola som spokojna, personal mily, tak vam drzim palce aby ste mali lahke porody, zdrave babatka a co najmenej straveneho casu v nemocke. 🙂

martinka17
3. júl 2010

@alienka73
gratulujem, a vidím, že to dobre nakoniec dopadlo 😀

alienka73
3. júl 2010

No musim povedat ze to dopadlo velmi dobre, ani som tak necakala. Sice som si odtrpela kontrakcie bez epi kedze sa uz nedala pichnut ale tak uz to mam za sebou a musim povedat ze dr Rosakova je skvela odbornicka. Teda neviem ci je to tym, ze je to uz druhy porod ale pri prvom som citila nastrih, teda sitie niekolko tyzdnov a v nemocke to dost obmedzovalo aj sedenie aj to bolelo a teraz NIC! Som bola v soku, ziaden problem so sadanim, ziadna bolest a teraz akokeby som ani nerodila. 😲 .Nastrihnut ma musela, lebo som dlho tlacila tak asi preto.Cize tuto doktorku len a len odporucam. Tusim tam teraz nie je a myslim ze v polovici jula ma tiez dovolenku.

martinka17
3. júl 2010

@alienka73
hlavne,m že babenky sú OK 😉 a nástrih, mne sa zapálili ako vždy stehy, takže nástrih ako taký nebole, šitie tiež nie,ale po 3 dňoch sa to zapálilo a bolelo, pokiaľ nevypadli stehy, takže asi 4 týždne 😝

terina25
3. júl 2010

@alienka73 tak to si ma potešila,lebo keby som sa mala voziť hore dole výťahom,tak to by ma asi ,,šľahlo,,.no,uvidíme ako to nakoniec skončí...

s tým písaním na bábätká máš pravdu.aj našu malú tak ,,popísali,, na nožku a dosť dlho jej to nešlo dole.vyzerala ako z ,,koncentráku,,ale tak oni vedia,prečo to tak robia.

ten nadštandard za 300 by som brala aj ja.ale tak neviem,či sa mi újde.

inak ja po 1.porode som našťastie nemala problémy s hojením rany.musím poklopať,že to bolo v poriadku.hneď po porode som vedela sedieť.a ani ma to vobec nebolelo,čo sa divím,lebo ma šili vyše hodiny 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre