Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

nikolka2
5. okt 2010

@isiss ahoj 🙂,,,ano rodila som pri nej iba dceru ,,a to uz mala naplanovane ona , ze ma odrodí v ten den a sama mi predpokladam vyvolala porod ,,,lebo ked som prisla do nemocnice tak o dve hodiny ma pozrela a rovno mi odisla voda 😅 ,,lenze to bol 37 tyzden a bola som prvorodicka ,,,a mala som vela plodovej vody asi koli tomu to spravila ,,,no a teraz pri chlapcovi ,,,som chodila ku nej tiez na vysetrenia no a stale hovorila , ze uz sa to blizi a blizi a nic no a na koniec som prisla na poslednu kontrolu a vravi , ze sa divi , ze som este neporodila , ze uz je to na spadnutie a dala mi cipok , ,, a , ze sa jej mam ozvat keby daco ,,,lenze mne prve kontrakcie zacali vecer kolo 8 a to som nevedela presne , ze ci su to konttrakcie , alebo len daco podobne ,,,no , ale o 1 v noci mi praskla voda doma a utekali sme do nemocnice ,,,a to uz mi zacali brutal kontrakcie a som jej volala o 2 v noci a sa ma opytala na kolko prstov som otvorena a ja , ze na 4 a mi povedala , ze nech ma odrodí sluzbu konajuca lekarka , lebo ona by nestihla prist , ze to uz pojde velmi rychlo a mala pravdu ! som porodila do hodiny a pol ,,bez epiduralu ! lebo mi nechceli pychnut lebo uz som bola skoro u konca ,,,takze som si prezila tam dost no , ale sestricky boli velmi zlate ,,respektive tie porodne baby a hlavne mala som tam muza cely cas takze pohodka az nato , ze maly mal 4050kg a bol velky no,,,a rosakova mi povedala , ze podla ultrazvuku mal mat do 3500kg ,,,takze neviem , ale ona je dobra lekarka mala som ju pri prvom porode a bola zlata 😉

jastab
5. okt 2010

no ja sa chystam dnes som bola na monitore a nebolo to až take strasne chces vediet ake to tam je alebo chces vediet ako to tam vyzera?

isiss
5. okt 2010

@nikolka2 fiiha, takze tym cipkom ti to spustila.. no ja som na tom podobne, pozajtra mam termin a uz ma vysetrovala v pondelok a sa divila, ze stale nic, ze sa neotvaram ..ale ze uz sa to blizi 🙂 zajtra idem na vysetrenie znova, takze asi mi tiez nieco take da.. ale mozno by to bolo asi aj fajn, lebo uz sa citim, tak tazko a nemotorne, ze uz by som bola rada po 🙂 Zatial sice tiez nic extra necitim.. len ma zvykne uz par dni pobolievat podbrusko.. taky tlak ako na menzes, sem tam take rezanie. a par krat mi tvrdlo brucho.. ale nejake bolestive stahy - kontrakcie necitim, tak neviem. och jaaj.. 😅

nikolka2
5. okt 2010

@isiss neboj sa nic 😉 ,,ked ja som zvladla ,,zvladnes aj ty lavou zadnou ,,a co cakas ? podla mna budes u nej v smene rodit aspon si myslim ja som kiku tam ked ona smenu mala rodila u nej ,,,ano mala som zmluvu aj u malej aj u syna ,,a da ti cipok a ked sa to ma rozbehnut tak sa to rozbehne tak do 4 hodin a neboj sa ,,,vies jak sa hovori ,,porodis a zabudnes a rosakova je super lekarka nemas sa coho bat a prajem ti nech to mas rychlo za sebou a nech je babetko zdravucke a tebe nech si skoro fit 🙂 ja som rodila malu prvu 14 hodín takze ja som sa nacakala na nu , ale stalo to za to ! 🙂

isiss
5. okt 2010

@nikolka2 dakujem nikolka, si zlata 🙂 dufam, ze nejak to vsetko vydrzim, ale najviac sa bojim, aby som malu rychlo vytisla cez porodne cesty, aby sa tam chudatko dlho nepucila cez tie porodne cesty 😖 A myslis, ze mi da cipok uz zajtra, ked idem len na vysetrenie? alebo ma naplanuje tak, ze pridem uz pobalena do porodnice a potom to bude riesit?
a aka je pri porode? tiez taka rychla ako na kontrolach ? 😅

camilla_1
5. okt 2010

@martinka17
Ja som na monitore uz bola a ano velmi sa ponahlam neviem sa dockat !

nikolka2
5. okt 2010

@isiss 😀 😀 😀 ,,no hej rychla je pri kontrolach to hej ja si myslim , ze uz zajtra ti da cipok ked uz uz vravela , ze je to na spadnutie ,,neboj sa moja 🙂 ja som vies jaky strachoput ,,,a som to zvladla ,,vies ked uz to na teba pride ,,tak to uz chces mat rychlo z krku a ches uz dcerku cim skor vidiet ,,, 😉 a pocuj ty sa tych porodnych ciest vobec neboj lebo cez nich ti to tak rychlo pojde ,,a ona ju tiez taha rosakova ,,,takze samotny porod je najmenej bolestivy no a potom pride volno,,,chapes uz ta prestane hned vsetko boliet ,,taka ulava ,,,takze pohodka ,,síce mne sa to hovorí , ale uz to mam 2 krat za sebou a tu som 😅 ,,,takze podla mna su najhorsie ,,kontrakcie a sitie 😒 ,,mozem to povedat po 2 porodoch ...no mimochodom pri poslednom porode som mala take bolesti , ze som sa valala po zemi od bolestiach 😀 a prisla lekarka ta co ma rodila namiesto rokasovej a ta mi vravi ,,Pani stavajte ! ,,,my tu mame upratovacky aby umyvali zem a ked sa rodí sa chodí pani ! nie vala 😀 😀 😀 😅 ,,,ttaze trapas , ale su tam nato ocividne zvyknutí pri tejto príhode ,,,takze m na toto asi najviac bolelo 😔 ,,,neboj sa budem ti drzat palce ,,nech vsetko dobre dopadne 🙂

nikolka2
5. okt 2010

@isiss rosakova ta chodi len kotrolovat ,,ona tam nieje cely cas stebou ,,su tam porodne sestry ,,oni sa o teba staraju od zaciatku do konca ,,,ja som mala aj pri rosakovej dobre sestry aj teraz a si myslim , ze to je velka pomoc ked su take v pohode 😅

isiss
5. okt 2010

@nikolka2 joooj, taka som rada, ze si mi taketo infosky dala a vdaka aj za povzbudzujuce slova.. 🙂 Aj ja mam taky pocit, ze ked uz to na mna pride, tak to budem chciet cim skor.. ale ja by som to uz aj teraz brala, lebo uz ledva chodim, citim sa ako kačer 😀 bolia ma panvove kosti a nic nevladzem, tak snad to pride coskoro 😅 Myslim, ze to vydrzim, epiduralku nechcem, aj ked mi doktorka vravela nech idem na poucenie, keby nieco, dufam, ze ma nebude do nej nutit... lebo vpichu do miechy sa bojim viac ako porodu 😠 Ale vies coho sa este obavam? aby som sa nepotrhala.. nech ma radsej nastrihne, ale aby so neslo dalej.. 😖 A potom zasiva ona, alebo na to su ini? Este asi pred 2 mes. som si myslela, ze si nebudem doktora vybavovat, ze kto pride ten pride.. ale som rada, ze som si ju nakoniec vybavila, lebo som sa upokojila, ked vidim jej pristup a starostlivost.. Ide sa mi do toho lahsie 🙂

fecova
6. okt 2010

@isiss a mozem sa opytat? to si si platila za za zmluvu s nou? lebo ja k nej chodim, ale ja idem na sekciu, tak ako mam platit, ze ju chcem k porodu?

gabika7706
6. okt 2010

@fecova ked budes mat planovanu sekciu, budes ju mat urcite vtedy, ked bude Rosakova v sluzbe 😉 vtedy nic neplatis

nikolka2
6. okt 2010

@isiss moja daj potom vediet ako ste dopadli diky a drzim palceky ! 🙂

fecova
6. okt 2010

@gabika7706 tak dakujem, lebo az v pondelok idem za nou a minule som sa zabudla v tej rychlosti jej na to opytat, lebo veeelmi rychlo sa mi venovala.

julcek
7. okt 2010

@isiss drzim tiez palceky

isiss
12. okt 2010

@nikolka2 ahoj 🙂 uz som po porode.. a mam krasnu dcerku 😲 V utorok sme sipisali a v stredu rano som sla k doktorke na vysetrenie, tak ze uz som sa trosku pootvorila, tak mi dala asi ten cipok, a vyvolal mi take kontrakcie, ze o 15.00 som uz bola prijata. A o 20.00 sa mala narodila.. 🙂 Vcera sme prisli domov. Som statstna, ze je malinka uz na svete a je zdrvucka 🙂 Inac v novej nemocnici je super porodnica!!! Bola som milo prekvapena pristupom personalu, najmä novorodeneckeho.. uzasne sestry a laktacne poradkyne.. Som stastna, ze som rodila prave tam. No a doktorka Rosakova bola perfektna, velmi mi pomohla. 😉 A tebe nikolka dakujem za rady a podporu 🙂

isiss
12. okt 2010

@julcek Dakujem ti, zlata si.. 😉 bolo to tazke, ale da sa to zvladnut 😅

isiss
12. okt 2010

@fecova ano, zmluvnujes si ju, len ked ma prist k porodu mimo sluzby, teda vy sa na sekcii asi dohodnete v sluzbe.

fecova
12. okt 2010

@isiss no idem za nou zajtra tak som zvedava, a ako si bola spokojna s oddelenim? ako myslim, ci si mala izbu tu nadstandard

isiss
12. okt 2010

@nikolka2 joj a som nenapisala, ze nakoniec som si dala pichnut epiduralku, ani nie kvoli bolestiam, aj ked aj na tie to pomohla, ale najmä kvoli tomu, aby som sa otvrila, lebo som sa nevedela dobre otvorit a mala uz sa tlacila na svet. Tak ona mi odporucila, ze ba bolo vhodne ju pichnut. A som rada, ze som si dala, llebo som nabrala sily a energiu a viac som vladala, aj tie bolesti utupili trosku.. aj ked boli dost silne este.. a slo to rychlo. Dokrorka potom povedala, ze keby sme epidural nedali, tak by som sa tam este 5 hod. trapila 🙄 och jaj..

isiss
12. okt 2010

@fecova spokojna som bola veeeelmi! 🙂 Chcela som nadstandardku, ale ked som porodila, tak nebola volna, uvolnila sa az na 3. den. Tak ma tam potom prelozili. Ale tie prve 2 dni som bola na izbe s 2 babami, ktore boli super, sme si sadli, poradili sme si, nasmiali sme sa.. super.. 🙂 ale potom som dala prednost sukromiu, aby som si oddychla, vyspala sa a hlavne to socialne zariadenie na izbe je obrovska vyhoda..

fecova
12. okt 2010

@isiss a kolko si platila za izbu?a Rosakova v pohode? joooj ja idem na sekciu a uz minule ma upokojovala ale ja sa aj tak bojim

isiss
12. okt 2010

@fecova za izbu sa plati 23e .. tu velku nadstandardku 1 postelovu.. Doktorka je super... starostliva a mila.. neboj, je to velka odbornicka, sekcie robi casto 🙂 .. A ides na spinalku, alebo celkovu anestezu?

fecova
12. okt 2010

@isiss no ved to som sa este nerozhodla, lebo prvy porod som mala dost stresujuci, maleho museli ozivovat, cize som bola v celkovej narkoze, a neviem si to dost dobre predstavit, ze sa mi stane nieco podobne a budem pri vedomi, asi tam mna budu ozivovat, ako mam z toho traumu

gabika7706
12. okt 2010

@isiss blahozelam 🙂

@fecova nemas sa coho bat, mam dve sekcie so spinalom za sebou a ten pocit, ked hned vidis babo je nezabudnutelny.

nikolka2
12. okt 2010

@isiss krááááááááása moja gratulujem ,,,tesim sa velmi velmi s tebou 🙂 myslela som na teba velmi , lebo som vedela , uz si ta tam urcite necha 😉 ,,nuz a je to za tebou ,,,vidis som ti hovorila , ze to zvladnes a budes ta najstastnejsia maminka na svete no a jak sa vola princeznicka ? a co jak ? aky si mala porod ?

nikolka2
12. okt 2010

@isiss no vidis ??? ja som ti vravela , ze epidural ti v tomto pomoze ! aj mne pri prvej dcerke pomohol ,,,teraz pri synovi mi uz nestihli pichnut , ale nevadi prezila som 😀 ,,,som stastna , ze mas dobry pocit a , ze sa tam o teba pekne postarali tak to ma byt ! a co jake mala mala miery som sa zabudla vlastne opytat ?

camilla_1
14. okt 2010

Rodil niekto u Dr.Molokača?

martinka17
14. okt 2010

@camilla_1 ja, nebol zazmluvnený, ale popravde ani zazmluvnenmý lekár by sa o mňa lepšie nepostaral, nemám ani náznak krivéhoslova, bol úúúúúúžasnýýýýýýýýýýýýýýýýý

camilla_1
14. okt 2010

@martinka17
jeeeej to rada pocujem 🙂 , lebo ho budem mat pri porode.Cize si bola spokojna? On mal prave sluzbu?

martinka17
14. okt 2010

@camilla_1 mal práve službu, bol super, postaral sa o mňa, pustil kum ne maminu na chvíľu....dokonca kámoška k nemu akurát išla na monitor, lebo boli dohodnutý, som povedala, nech povie, že kvôli mne hodinu mešká 😀 , tak ju pekne pozdravil, povedal ako sa má krpček a ona to potom povedala našim. Ona ho mala "zazmluvneného", takže som vedela, že je super, a rodila pri ňom, bol tiež perfektný, nie je čo dodať🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre