Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

andrea0903
9. jan 2011

@kvojtanikova tak unas to fungovalo zhruba tyzden.dva tyzdne som v nemocke ani netusila ze mam babo lebo v jednom kuse spala a teraz chodime spat o druhej rano 😀

kvojtanikova
9. jan 2011

@andrea0903 no nasa akoze aj spi, v noci trebars od deviatej do tretej a potom do rana do 8mej, ale vobec nechce byt vo svojej postielke, iba so mnou na velkej posteli. Akonahle ju dam do postielky vydrzi tam maximalne 20 minut. A cez den tiez. Bud je hore kazdu chvilu alebo ak ju drzim na rukach, prespi aj 3-4 hodiny. Ja pri tom mozem pozerat telku alebo citat, alebo aj spat v takom polosede ale ked ju polozim ze idem varit alebo pratat tak vresti. No co, budeme mat v byte bordel🙂

gabika7706
9. jan 2011

@kvojtanikova ja som mala Martina v manduce cez den doma, aj som s nim zehlila, aj kolace piekla, aj varila 🙂 a spi so mnou v posteli, v postielke len cez den aj to horko-tazko...

fecova
10. jan 2011

@kvojtanikova gratulujeeeeem k dcerke, my to iste mame, som si myslela, ze mam cudne dieta, ze chce len so mnou spat na posteli, ja s nou spim v obyvacke a muz spi so synom v spalni, lebo inak sa neda, syn tiez chce len na velkej posteli spat, a malu do postielky nedostanem ani za svet, my ju mame len na odkladanie plienok, a to som myslela, ze sa to zmeni ale nebadam zmenu, ale co sa tyka spania, tak moja prespi dlhsie a velmi nie na rukach, len od 19.00 do 21.00 ma ritual, ze inde ako na rukach byt nechce, ale to len v tych hodinach, inak nie.

smska1979
15. jan 2011

prosím vás, ako je to s návštevami v nemocnici? môžu na návštevy aj menšie deti alebo nie?
keď som tam rodila pred 2,5 rokmi, tak nebol problém, keď manžel prišiel i každý deň, zmenilo sa odvtedy niečo?
ďakujem..

andrea0903
16. jan 2011

@smska1979 chodit moze manzel aj dospely kazdy den ale deticky to maju zakazane 😖 ale zase na 4.den pustaju domov aj ked ma dietatko zltacku pod hranicu 280blr.

smska1979
16. jan 2011

no tak vyborne, ked nemam kam dat dieta, tak ma vobec nemoze potom prist pozriet 😒
ja som bola prepustena na 6. den, rodila som stvrtok rano o 05,45, domov som isla v utorok, ale to zrejme kvoli maleho zltacke..
skratila sa doba pobytu, ze pustaju na 4. den? 🙂

andrea0903
16. jan 2011

@smska1979 hej skratila sa na tie 4dni prvy sa pocita den porodu a po cisarskom ides domov na 5.den a na 7. sa vyberaju stehy ono maly moze prist ale nesmie ist za tebou na oddelenie ale ked budes mat navstevu tak mozes male odniest na detske a sestricky su tam zlate ze ti malinke zoberu kym budes mat navstevu

andiekens
26. jan 2011

ahojte, chcem sa spytat, ci existuje nejaky zoznam veci, ktore so sebou treba priniest do novej nemocnice ? ci treba babetku oblecko, ale bude v erarnom a pod. dakujeem 🙂

gabika7706
26. jan 2011

@andiekens pre dietatko potrebujes len plienky, vlhke utierky, latkovu plienku, mozno deku (podla potreby Ti ju mozu priniest z domu, ked bude chladno), oblecenie maju deti erarne. Pre seba okrem beznych hyg. potrieb a porodnickych vloziek - netreba zabudnut na pribor, pohar (hrncek), zide sa Ti mozno aj termoska na caj (ja som si varila ten na podporu laktacie), baby,kt. rodili prirodzene vravia, ze treba aj hrube ponozky 😉 No a tiez OP, karta poistenca, tehu knizka, nabijacka na mobil, krem na bradavky, glycerinove cipky, sprej do nosa s morskou vodou alebo nieco podobne 🙂

martinka17
27. jan 2011

@andiekens mňa ešte napadlo pre bábo svetrík, ja som mala na izbe kosu, pár krát som ho použila. A pre teba tanier🙂

martinka17
27. jan 2011

@andrea0903 ako sa máte?

andrea0903
27. jan 2011

@martinka17 serus mojo no mame sa super ,ala rastie ako z vody uz vazi takmer 5kil 😀 😀 😀 je to maly papacik aj sa cickuje aj flaskuje uz mame pekne rezim vytvoreny talkze sa to da len raz za tyzden pochodujeme v noci po byte ale da sa 😀 baby starsie mi akurat teraz pochoreli tak dufam ze to Liusa nechyti.......a vy ako sa mate?
@andiekens a nezabudni ak si vydata sobasny list

martinka17
27. jan 2011

@andrea0903 ja som chorá, Samko teplotoval a nemá hlas...tak asi tak ako vy, naviše sa tiež strááášne cicinkujeme, aj by som odstavila, ale bojujeme príšerne a ja prehrávam naplnej čiare. ale halvné je, že ste zdravé vy 2 a držte sa tak dalej. 😵

andrea0903
27. jan 2011

@martinka17 no parada ☹ tak prajem skore uzdravenie.......my sa zatial drzime no a verim ze aj prekoname tie virusy ktore mi prave behaju doma 😀 nasa Lia je tak zavisla na cicke jak fetak na droge

dany1986
27. jan 2011

ahojte neviete mi poradit ako to funguje ak by som chcela nastandartnu porodnu salu ?????? treba dopredu povedat alebo staci den porodu ???? dakujem..

martinka17
27. jan 2011

@dany1986 presne nevie, ale ako si ju chceš vopred zarezervovať, keď netušíš, kedy vlastne porodíš 😀 takže skôr keď začneš rodiť 😉

martinka17
27. jan 2011

@andrea0903 tak to je dobré, aspoň bude zdravá. Mňa malý vicicá a potom ja som v kuse chorá 😝 a on sa usmieva ako mesiačik 😵

andrea0903
27. jan 2011

@dany1986 staci jak pojdes na porod ale vyhody to ziadne nema tam je len ina poistel

nani7278
27. jan 2011

@dany1986 A ešte tam je väčšie súkromie, čo je pri pôrode dosť podstatné.

dany1986
27. jan 2011

@nani7278 prave ze koli tou sukromiu zvazujem tu nastandartnu ...

cinamon7
27. jan 2011

tak mne sa to uz riadne krati,som zvedava na zajtrajsi monitor, ja by som chcela tu jednotku izbu, sekciu mi je jedno na ktorej sale 🙂
@martinka17 tiez prajem skore uzdravenie 😉

martinka17
27. jan 2011

@cinamon7 držíme palce a díííík 😉

andiekens
27. jan 2011

@gabika7706 @martinka17 dakujem baby za rady 🙂 a tanier?? to kvoli comu ? 🙂

andiekens
27. jan 2011

@andrea0903 sobasny list ? to bude treba na matriku manzelovi, ale nie do nemocnice, ci ?

martinka17
27. jan 2011

@andiekens ak by sa ti stalo, že práve v čase nosenia jedla nechceš jesť, musíš kojiť a tak..aby si si vedela jedlo preložiť. Je tam potom mikrovlnka na zohriatie🙂 Teda ja som to využila. A ešte ma napadol príbor, ten sa tiež zíde. Len neviem, či písala Gabika 😉

andiekens
27. jan 2011

@martinka17 paaani, tak to je teda dobra vec ! by mi ani nenapadlo.. 🙂 dakujem krasne 😵

martinka17
27. jan 2011

@andiekens 😀 ak ma niečo ešte napadne, napíšem ti🙂

andrea0903
27. jan 2011

@andiekens to ti treba ked ides dole nahlasit novorodenca a na matrike ti ho uz len vratia spät

gabika7706
27. jan 2011

@martinka17 @andiekens ano ano pribor som pisala a ja som mala aj tanier, aj misku malu, pozeram fotky 😀 a uz som si aj spomenula, mam pocit, ako keby som rodila pred 10 rokmi, nie pred rokom...A tiez slapky do sprchy ma este napadli a mala som aj nepremokavu jednorazovu podlozku pod seba ale viac-menej zbytocne, dali mi sestricky vzdy cistu, ked bolo treba.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre