Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

zuzu101
11. jún 2013

@alohim ak budeš rodiť v novej nemocke, tak isto budeš mať sekciu...môj prvý synček bude mať teraz 4 roky a môj pôrosník nevylučoval prirodzený pôrod, no zvrtlo sa to trochu inak ako sme chceli, ležala som na rizikovom a tam mi jedna doktorka povedala, ž e automaticky po prvej sekcii bude druhá.aj s takýmto vekovým rozdielom.ale určite záleží aj od tvojho pôrodníka (ak budeš mať) a hlavne na vnútornej jazve po prvej sekcii...

sunny15
13. jún 2013

@alohim Ahoj,tak to je iste ze budeš rodiť sekciou,po takom kratkom casovom odstupe medzi tehotenstvami a porodom...je aj samotna gravidita trosku rizkantna nie este porod-sekcia-prirodzeny porod...
to by nikto neriskol ze ti praskne pocas kontrakcii jazva na maternici a si ohrozena na zivote ako ty tak aj malé...takže jednoznačne sa priprav na sekciu...a 3tehotenstvo ?v dnesnej dobe to nie je problem ani po 2sekciach...hlavne ak tam bude väcsi casovy odstup ako pises... 😉 drzim palce

mimca20
25. jún 2013

@zuzu101 ahoj ako porod ako starostlivost v nemocke?? Ja planujem urcite tam znova aj druhe babo rodit, tak sa urcite toho vela nemenilo 🙂

zuzu101
26. jún 2013

@mimca20 ja som bola spokojná, pred pôrodom som tam ležala 2tt, ale rodila som sekciou, lebo mi spadla placenta .v ten deň bol nátresk, strašne veľa pôrodov mali.na nadštandard som sa dostala po 2 dňoch.sestričky boli veľmi zlaté, behali okolo nás a fakt sa starali.už potom, keď som mala malú pri sebe a bola mobilná, tak sa prišli len ráno a večer opýtať, či všetko ok.novorodenecké - max. spokojnosť - mali sme problémy s prisatím, tak mi jedna milá sestrička priniesla cumlík, klobúčiky nemali a na cumeľ sa rýchlo prisala.ak sa raz dáme na tretie bábo, tak zas pôjdeme do tejto nemocnice 😉

mimca20
26. jún 2013

@zuzu101 peknee. Ved prave aj ja som tam rodila uz raz a chcem znova. Mala som s personalom dobru skusenost, v den mojho porodu bolo 9 ostatnych porodov tiez nastres ako svet. Ale zvladli to. Ja som tam bola 7 dni kvoli malemu ale vsetko dopadlo paradne.

mimca20
26. jún 2013

Rodil niekto v poslednej dobe pod dohľadom doktora Mattu?? 🙂 Len ma to zaujíma, akú máte skúsenosť, ak tam ešte pracuje 🙂

alohim
4. júl 2013

@mimca20 Neviem, ja mám negatívnu skúsenosť - je síce milý a snaží sa, ale pôsobí na mňa zbrklo a roztržito - mne pri príjme vyrátal zlý termín/prijali ma kvôli zlým ozvom a prenášala som a on hrdinsky tvrdil, že určite som v 38tt (bola som v 41tt) a ultrazvuk ukázal, že ozaj prenášam, dieťa je veľké a mám prezretú placentu, málo plodovej vody, preto tie zlé ozvy. Ale nerodila som pri ňom, takže nemám viac skúseností.

lindsey
28. júl 2013

Mamky ktoré ste rodili potrebujem nejaké info nájde sa kto mi odpovie?

katy2
28. júl 2013

@lindsey ja som rodila v novej nemocnici 2x.... co potrebujes?

lindsey
28. júl 2013

@katy2 ahoj.diky.mam viac otazok,teraz niekedy si rodila? Že ci si rodila v normálnej sále ci nadštandart.ci normálne ALEBO klasika.ci si mala vybavenégo lekára...a ak nie tak aký k tebe boli? Sestry?ci tí priložia dieťa..po pôrode..ci tí aj nechaju

lindsey
28. júl 2013

@katy2 A izbu akú si mala?a strava??

zuzu101
28. júl 2013

@lindsey ja som tam rodila pred 8 týždňami, ale sekciou.v ten deň bolo veľa pôrodov, aj teraz majú veľa čo som bola na kontrolu a vravel mi lekár.ja som mala lekára dohodnutého, aj prvého syna som u neho rodila.2 týždne som ležala na rizikovom a lekári boli milí,bola som spokojná.strava nič moc, no keď si z ke tak ti prinesú.
po pôrode som bola na klasickej izbe, nadštandard sa uvoľnil po 2 dňoch, tak som sa presťahovla.bola som sama s malou.
po normálnom pôrode ti dieťatko priložia a neviem isto, ale myslím že aj ti ho po vyšetreniach nechajú na roomingu.

lindsey
28. júl 2013

@zuzu101 vďaka.a do tej poradni co sa chodi dlho sa caka?

lindsey
28. júl 2013

@zuzu101 a aký lekár?

zuzu101
29. júl 2013

@lindsey s tými poradňami neviem, ja som tam pri prvom ležala dlhodobo, tak poradne nám robili tam a teraz som tiež ležala na rizikovom od 36tt a tiež nám tam urobili poradňu.ale pokiaľ máš svojho lekára, tak sa isto s ním dohodneš....
A lekára som mala pri oboch tehotenstvách dr.Boszermenyiho.chodila som k nemu od začiatku tehotenstva (prvého aj druhého) keďže som mala problémy a aj medzi tým som tam bola aj každý mesiac, nakoľko mám problémy s kŕčkom a aj v tomto my pomohol.aj teraz ma skontorloval po šestonedelí.

katy2
29. júl 2013

@lindsey ja som mala oba porody planovanou sekciou.... lekara som mala zazmluvneneho, chodila som vlasne k nemu takmer cele tehu... tiez som rodila ako @zuzu101 u dr. Boszormenyiho....
Co sa tyka poradni, chodi sa od 36 tyzdna na monitor, je to na 2p. vchadza sa cez centralny prijem z boku nemocnice bocnym vytahom... na CP ti vysvetlia.... Necaka sa, pokial sa objednas na presny cas.... Ja som chodila na monitor v case, ked to vyhovovalo mojmu porodnikovi, lebo nasledne po monitore som s vylsedkom sla na uzv a poradnu k porodnikovi.... Ak nemas svojho zajednaneho porodnika, celu poradnu ti spravia po monitore alebo pred nim - robi ju lekar v ambulancii....
Nadstandardne izby je problem zabezpecit hned, ked je velky pocet porodov.... Treba povedat hned pri prijme, ze mas zaujem a hned ako sa uvolnia, tak ta tam daju.....
Sestricky z novorodeneckeho su vacsinou v pohode, pri spontannom porode bez komplikacii ti na poziadanie babo prilozia hned a akonahle budes na izbe a bude mamt babo po prvych vysetreniach a budes sa na to citit, tak ti ho daju na izbu.... Beru ho len na vysetrenia, pripadne, ked dostane zltacku po par dnoch, tak ho beru slnenie....

lindsey
29. júl 2013

@katy2 dík.a nevadílo tí to že je to tak vysoko.17.p.to ma odrádza...

katy2
29. júl 2013

@lindsey to ma ani nenapadlo sa tak nad tym zamyslat 😀 😀 😀 inak ja by som novu nemocnicu nevymenila za nic.... zdravie dietata je pre mna prvorade a nikdy clovek nevie, co sa moze pri alebo po porode skomplikovat a najlepsie vybavena novorodenecka JISka je v novej nemocnici.... vsetky take pripady prevazaju prave do novej nemocnice....
a co sa tyka tej vysky, aspon tam nie je pohyb inych pacientov z inych oddeleni, lebo je to najvyssie.... akurat ta cesta vytahom je niekedy odusu..... 😝 ale z okna mas krasny vyhlad na cele Kosice 😉

zuzu101
29. júl 2013

@lindsey my sme poprosili sestričku a s malou nás pustila na zamestnaneckom výťahu.
@katy2 ja som zo šestonedelia nemala výhľad, akurát tak na detské 😀 , dostala som izbu č.1 😀 .

katy2
29. júl 2013

@zuzu101 ja som mala krasne panoramaticke Kosice 🙂 ale to je fakt, zavisi to od izby 😉 a s tym vytahom to je fakt niekedy strasne... ale vzdy sa to da vyriesit.... 🙂

zuzu101
29. júl 2013

@katy2 ja som mala krásny výhľad ked som bola na opačnej strane na rizikovom😉.

dadka28
1. aug 2013

ahojte kočky,nahodou nemáte niektorá kontakt na dr.Molokáča??

skyle
2. aug 2013

Hoci som rodila v oktobri 2012, nestihla som Vam napisat skor, ledze maly ma plne zamestnava. Velmi mi pomohlo toto forum, takze sa delim s dojmami. Kontrakcie od rana. Do nemocnice sme isli 15.30, mala somzazmluvneneho dr. Molokaca. Na prijme mi povedali, ze som na cm otvorena a ja teda, ci mam ist este domov. Prvorodicka. Poslali ma dole do satne. Kym sme vypisovali papiere manzel isiel domov pre veci. Hore som isla normalnym vytahom este s jednou rodickou. Nastastie bolo poobede, takze nikde nebol dav ludi. Osprchovala som sa klystyr, sprcha a chodila som po chodbe aj s manzelom. Nechcela som ani epiduralku ani oxitocin. O 18.00 som mala take bolesti, ze manzela som kusala do brucha, skrabala som stenu ... muz povedal, ze sestricky mi davaju hodinu, ze popytam epi, vydrzala som do 20.00, dr. Mookac tam bol uz od 19.00, takze o 20.00 mi dali epi, to sa mi ulavilo trochu, od tej doby nepamatam nic do 23.00, mierne bolesti. Pichli mi aj oxitocin, lebo uz mi to bolo jedno, keby mi odrezali ruku, tak je ta bolest v norme. O 23.00 povedali, ze mamskakat 20min na lopte, o 23.35 este nikde nikoho a to som pomaly po plafon skakala. Maly sa narodil presne o polnoci. Dali mi aj kyslik, ktory som zrusila, nevedelasom kam mam vydychovat, sestricka mi lahla na brucho, co mi az po porode vadilo, nikto sa ma nepytal, ani mi nepovedal, ze si lahne teda bude predlaktim tlacit, ale fakt je, ze som uz nevladala a cela somsa potrhala, lebo som nechcela nastrih ved naucene z kurzov. Po 27 stehu som prestala ratat, sil ma 40 min. Malemu sme dali urobit odber pupocnikovej krvi, takze po porode ho odniesli, umyli a potom som ho mala 2hod na sebe. Chcela som ho mat hned na izbe a starat sa onho a kedze som trvala na tom tak som ho aj mala. O dve hodiny prisla sestra nech jej ho dam, nech sa zotavim... somrada, ze ma presvedcila, lebo unava na vas dojde po par hodinach porodu. Poprosila som ju nech mi ho donesu nakojit. Doniesli mi ho az rano. Maly grckal plodovu vodu takze som rada, ze mi nanho dali pozor. Dostal 5mm nutrilonu, ale od vtedy bol iba kojeny. Laktacna super. Volala som ju skoro kazde kojenie a raz v tyzdni robi aj prednasku ako kojit, da sa pokecat .... cele novorodenecke je super. Starostlivost o matku, da sa, hoci nie vsetkysestricky su mile. Ja som chcela nadstandard, no nebol a potom mi to uz bolo jedno. Maly dostal zltacku takze som bola 10 dni v nemocnici. Myslim, ze nadstandard nie je ziadna vyhra. Ked chcu ist na wc alebo sa osprchovat nechavaju babatko same, my sme si deticky strazili, taktiez, co treba pomoct sme si pomahali, pokecali. Na nadstandarde som velakrat videla zapnutu telku, co mne sa napr. Nepaci. Vadili mi navstevy spolubyvajucjej, tej tam chodil muz rano po vizite, poobede.... potom cela jej pereputa niekedy tam bolo aj 10 ludi a kojila som rovno pred nimi, lebo oni sa tvarili, ze im to nevadi. Boli smena to upozornit sestricku s este jednou spolubyvajucou ale to bolo akokeby sme ani nic nepovedali.
Strava super, jablka ku kazdemu jedlu akokeby z toho deti nenaduvalo... vadilo mi, ked prislo jedlo, tak romovia prisli medzi prvymi pootvarali jedla, pricom pichli s prstom do jedla a sadli si inam. Na jedle je prikryvka s dierkou...
Stazovali sme sa zeby mohli robit stoly s cislami izieb, no neuspesne. Takze treba chodit prve pre jedlo. Maly sa slnil, takze vela pil, stale mi ho nosili na kojenie, co bolo super. Je pravda,ze tamniejeklima, vydychany vzduch, no v oktobri sa rodilo fajn. Dufam, ze som vam tu nenapisala vela zbytocnosti,
Na zaver rada pre prvorodicky. Dajte prvu noc babatko sestrickam, predsa len moze zvrackat ..., vela sa sprchujte, skor vam vypadnu sviy, a prsia si masirujte pod tep,ou vodou v sprche, ak budete patrit k tym, co maju vela mliecka, skor odsajete, na 3 den si doneste kapustove listy do chladnicky. Nie vsetky prvorodicky rodia tazko. Ta pacientka co so mnou prisla o 20.00 prvykrat vzdychla a ked som sa je spytala, ci dostala kontrakcie, taknie, ze ona ide rodit. Do polhodinky porodila'. Aj nabuduce urcite nova nemocnica🙂

gabika7706
2. aug 2013

@skyle tak ja mozem po dvoch porodoch nadstandard (hoci ten najdrahsi a dostal sa mi az na 3.den) len odporucit 🙂 Klud, pohoda, ticho, jedlo na izbu, sprcha aj wc na izbe, dieta urcite nezostava same. Telka moze byt zapnuta aj nemusi, kazdy ako je zvyknuty z domu...Tiez mal syn zltacku, bola som po cisarskom, takze som tam bola tiez dlhsie, ale za cely ten cas som viac-menej nevedela co sa na oddeleni deje, taky klud, ked je clovek sam, ze az 🙂 Neda sa to ani len porovnat s tym, co som tam zazila v r.2006 so spolubyvajucou vietnamskou pacientkou :D ani s tymi dvoma dnami na klasickej izbe v r.2009, ked tiez prisiel niekto z rodiny spolupacientky, sadol doprostred izby a tvaril sa, ze si akoze nic nevsima a nic mu nevadi, ale mne teda vadilo, ze tam sedi, lebo som bola ten druhy den rada, ze sa vobec na posteli dvihnem a potom z nej aj nejako zidem...S odstupom casu sa na tom sice uz aj bavim, ale vtedy mi to velmi vadilo.

zuzu101
3. aug 2013

@skyle ja plne súhlasím s @gabika7706 , nadštandard je na nezaplatenie.mne sa síce ušla len tá jednoposteľová izba so sprchou, ale ten kľud....no a čo že som si odskočila na záchod mimo izby a malá bola sama...veď doma je tiež sama v postieľke, nesedím pri nej nonstop.pri prvom dieťati je to iné, chceš ho mať stále pri sebe, ani na krok od neho a už vôbec to bábo nenechať samé.ale pri druhom to berieš trochu ináč.moja bola sama na izbe aj keď som bola na utz, raz ju prišla pozrieť sestrička z novorodenckého.
A tie spolubývajúce...niekedy natrafíš dobre, niekedy nie...vlastná skúsenosť....

dadka28
3. aug 2013

@skyle ahoj..pozeram ze si rodila u Molokaca...prosim ta nemas nahodou na nho kontakt?alebo ako sa k nemu dovolat...volam do nemocky ale nikto tam nikdy nedviha...

zuzu101
3. aug 2013

@dadka28 teraz je dovolenkové obdobie, pred týždňom som bola na kontrolu a že vraj tam teraz robí len 6 lekárov a všetko má dovolenku...možno preto nedvíhajú.volala si sekretariát?skús na nejaké oddelenie, alebo priamo na pôrodné sály.možno tam zdvihnú a dajú ti kontakt.

skyle
3. aug 2013

@dadka28 poslala som ti internu postu🙂

dadka28
4. aug 2013

@zuzu101 dakujem...
@skyle dakujem za IP...idem skusat...

tokarcikovci
6. aug 2013

Caute kocky,
ja by som sa chcela opytat na dr. mattu. Ake mate s nim skusenosti? Vobec sa neviem rozhodnut kam mam ist rodit a ku komu. Neviem ako to ani chodi kedze som prvorodicka. Mam dost velke obavy z porodu 🙂 😢

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre