Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

pierra
12. feb 2007

ahoj moni.. ty chces epi? tak potom sa budem pytat aj ja teba,ze co a ako 😝

curly1983
12. feb 2007

no ved to moni.... no ja neviem...este si poviem, ze casu dost, ale ono sa to teda blizi a to je zaklad vediet kde budeme rodit, nie ?

dankaa
autor
12. feb 2007

ja by som radsej prijala izbu s niekým ale najmä až po pôrode,je dobré ked sa môžes s niekým deliť o skúsenosti,samozrejme pocas kontrakcii by som chcela byť iba s manželom,lebo v saci som pocula,že nemôžu byť dve"jojkajuce"mamicky na izbe spolu-kvoli intimite...

monika1
12. feb 2007

ahoj pierri no urcite si to vybavim do zalohy a budem si pytat ked sa to uz nebude dat vydrzat...

dankaa
autor
12. feb 2007

podobne monika,je to krajne riesenie...EPI bude pripravená 🙂

pierra
12. feb 2007

to nie je tak,ze epi sa da dat uz pred prvou kontrakciou aby som to vobec necitila?

curly1983
12. feb 2007

no epi uz aj ja mam takto poriesenu pre pripad.... 😉

monika1
12. feb 2007

pierri to neviem ale asi sa da 😒 ale ja chcem skusit kolko vydrzim 😎

dankaa
autor
12. feb 2007

pierra dať si to môžeš ale pôrodné bolesti sa môžu aj predlžiť-más to tzv.znecitlivené a nevieš tak ovládať svalstvo ako keby si epi nemala.Epi sa podáva po dávkach a zacina ucinkovať asi 30 minut po podaní-ale treba to konzultovat s lekarom.Ja osobne si prajem epi,ale až ked zvážim,že to bude pre mna a dieta potrebné,sama neviem,ako budem zvladať bolest.

pierra
12. feb 2007

hm.. tak asi ako vravite.. mozno to nebude az take strasne.. ked to bude take ako menstruacia tak to zvladnem 😀

zuzka111111
12. feb 2007

no zienky v starej muz nemoze byt len na tych 15 min ked pojde mimi vonku ...a chodte pekne do novej nech vidia ako sa trapime oplati sa je to aj pre vas ovela lepsie tam ste od zaciatku na sale je to predelene stenami takze ste tam sami .... a radsej si zaplate tych 500 sk skor lebo ked to na vas pride v noci mate smolu ☹ budete same...

epi som si aj ja dala moze sa dat az ked si otvorena na 3-4prsty tak nejak lebo vtady citis uvolnenoie ked si to das hned pri prvej tak do konca by si si musela dat este 4 epi 😀

ale mne pohorsila nie polepsila

dankaa
autor
12. feb 2007

zuzu a kto ta odrodil?

pierra
12. feb 2007

zuzka ako pohorsila? neucinkovala?

nera
12. feb 2007

ináč a aj keby ste šli na cirásky (v novej) tak manžela môžete mať po ruke do poslednej chvíle, kým Vás neocievkujú .... a potom hneď ako ste "po" môže k Vám prísť na izbu(iba ak by ste natrafili na jednu veľmi ochotnú sestričku ako ja, ale aj tak ju manžel ošalil 😵 , ostatné su fakt zlatučké)

monika1
12. feb 2007

zuzka cize za otca treba zaplatit dopredu 500Sk? a potom moze byt celu dobu pri mne...a to je klasika to nie je nadstandard?

dankaa
autor
12. feb 2007

nera to je super.ja chodim k Rosakovej-zlatý clovek.a preco si rodila cisarskym?

monika1
12. feb 2007

danka a ju ti niekto vybavil alebo si sla priamo sama za nou?

danka2
12. feb 2007

ach jaj dievčatá moje čítam vás tu tak ako sa bavíte o epi..... ja by som bez nej asi neporodila....bolesti boli príliš silné, dufala som že to zvládnem bez epi ale ...☹

dankaa
autor
12. feb 2007

je to cez inu lekarku-ktorá mi okrem endokrinologa odporucila aj rosakovu

nera
12. feb 2007

dankaa - malej sa nechcelo klesať a pustila sa mi plodová voda, ešte sa deň čakalo či sa to samo nerozbehne, ale aj napriek vyvolávačkám, nijako to nepostúpilo, tak sa rozhodli pre cisársky a aj tak bol problém ju dostať vonku, ale podarilo sa 😵

dankaa
autor
12. feb 2007

ahoooooooooooooooooj daniiiii!ako sa mas?

monika1
12. feb 2007

nera asi sa jej u teba moc pacilo 🙂 a bola si spokojna s tym ako ti ho spravili?Mala si niekoho vybaveneho?

pierra
12. feb 2007

to my si teraz mozme planovat co chceme ale realita moze byt celkom ina 😒

dankaa
autor
12. feb 2007

nera to som rada 🙂 a kto ta odrodil?

danka2
12. feb 2007

ahoj 🙂 Mám sa dobre až na to že mi tu malý reve neviem čo s ním stále by bol na prsníku ale od rána som ho kojila už asi 6x! a prídem o bradavky, aj tak sa s nimi len hraje a pochybujem že by bol hladnýa teraz už zo mna vycucal všetko ☹ nič nepomáha ani ruky ani nič tak premýšlam čo dalej.....

danka2
12. feb 2007

ale všetkým vám držím pri porode palce hádam vám to nebude tak dlho trvat ako mne 🙂

dankaa
autor
12. feb 2007

danka držím Ti prsty!sama neviem ako Ti poradit snád kojit a kojit a kojit,pokial možes a mas mliecko !

nera
12. feb 2007

ináč - Dr. Rošáková je veľmi zlatučká, jedna ju mala čo bola so mnou na izbe a stále ju prišla pozrieť, bola milá, napokon aj ku mne ešte na začiatku, lebo ja som bola deň predtým na kontrole a môj lekár ma pustil domov s tým, že sa ešte neotváram, ale mám si dávať pozor na plodovú vodu(a mal pravdu) a už vtedy sa ku mne prihovorila a keď som už prišla na pôrodnicu tak sa smiala, že som včera mohla ostať a odrodiť si to 😉
monika - jej sa fakt asi páčilo a aj teraz je naradšej mne na rukách ☹ (rastú mi už svaly, malá má už 7,5kg 😵 )
Mala som lekára vybaveného, no prakticky ja som k nemu už dávno predtým chodila, lebo ja som mala cystu, tak on ma pred rokom operoval a teraz aj odrodil.
A bola som spokojná, čo sa týka rezu, bolelo ma to asi tak 3-4dni a keď som prišla domov(týždeň po pôrode) už som bola fit a ani som veľmi necítila rez
Rodila som u Dr.Makaru(asistoval Bessermeny-neviem či sa tak píše) a bola som fakt spokojná

nera
12. feb 2007

danka2- ak sa Ti stráca mliečko skús často prikladať k prsníku a rob si rascovú polievočku, pi veľa mliečka a čaj pre dojčacie mamky(najlepší podľa mňa je ružový v sáčku)

dankaa
autor
12. feb 2007

nera dakujem za povzbudivé informácie 🙂

monika je to na Tebe 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre