Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

mimca20
22. jún 2011

@katka888 Tak to mas superrrrr. Tesim sa. No Rosakova ma v sobotu smenu, takze parada ked nie dnes tak sobota to u teba isti. U nas nic nic nic.... Neviem ci to je fajn, ale ako, ale som optimisticky naladena, len dufam, ze tym ze budeme prenasat sa nieco nedokope.Mne vcera lekar v prijmovej ambulancii na vysetreni nic nevravel, len tolko ze je vsetko OK. Aspon ty vies, ze maly uz je skoro vonku, fajn sprava, normalne si ma potesila.
Tak sa drzkaj a daj potom vediet ako pokracujete. Ja idem zajtra na monitor a kontrolu o 13tej.

katka888
22. jún 2011

@mimca20
jasne, ak tu vecer nie som, tak rodim 🙂
a je dost mozne, ze budeme spolu v nemocke po porode, ved ani teba hadam nenechaju dlho rpenasat.

mimca20
22. jún 2011

@katka888 🙂 Tak necham sa prekvapit vecer. No dufam, ze nas nenechaju dlho prenasat. A nebolo by zle, keby sme uz zajtra isli poobede 🙂. Nechame to na osud a na malicke, kedy si uraci. Ty si mala aspon v noci tie mensie bolesti, ale ja vobec nic nic, ani naznak, len tvrde brusko poobede, k veceru. Ale nic okrem toho...

katka888
22. jún 2011

@mimca20
urcite bude dobre a tak ako ma byt 🙂
ak nieco volame, piseme si 🙂

mimca20
22. jún 2011

@katka888 To je jasne, ak volaco tak cengame piseme. Uvidime sa bud na izbe alebo na sale hihihi, odrodime sa same navzajom hehehe. Nevsimaj si to, lebo dnes mam az velmo veselu naladicku od rana.

loopyloo
22. jún 2011

@gabika7706 Aj tam som volala v pondelok a povedali mi, ze na tomto cisle ju nezastihnem... Potom mi dali inu klapku a ni tam nebola a nakoniec tretiu klapku, kde mi vsak cely den nikto nedvihal...

katka888
22. jún 2011

@mimca20
no doktorka vravela, ze to vyzera nadejne uz teraz s porodom, ze moze byt kazdu chvilu, v pia idem na kontrolu a ak do soboty nic, v sobotu na obed zase s tym, ze ma po kontrole posle na prijem a ze v sovotu najneskor v nedelu rodime.
cize od soboty som urcite v nemocnici

inac, aku izbu by si chcela, ak by sa dalo vybrat? myslim z nadstand. resp planujes nadstand?
ja som dnes bola kuknut aj nadstan porodnu salu.... zamyslam sa nad nou....

mimca20
22. jún 2011

@katka888 Tak to ste sikovne, gratulujem. To mas super. Ja som nekukla ani jednu nadstandardku izbu, ale urcite nadstandard, dohodli sme sa aj s manzelom - aj nam tak radili. Je to lepsie. Mam na vyber z akych izieb?
Viem, ze su tam 3ky a jednotky vsak?? No ja nad nadstand. porodnou salou som nepremyslala, dufam a verim, ze sa na sale velmi neohrejem hihihi.

katka888
22. jún 2011

@mimca20
je tam s troma postelami za 100 sk, wc tusim na chodbe, kluc od wc maju tie z izby
potom za 400 jednotka, tam je tusim sprcha awc na chodbe, ale toto nikdy neviem
a potom za 700, tam mas wc a sprchu na izbe, zariadenie nie nemocnicne, ale "hotelove" , myslim tym, ze je tam normalna nie nemoc postel aj nabytok, gaucovka na ktorej si moj mm aj pospal.
na nadstand izby jedlo nosia, tj nechodis do jedalne. je to trosku neprakticke, lebo nemas normalny stol na jedenie.
nadstan porodna sala - nad nou rozmyslam lebo ked som rodila prvykrat, rodilo vela zien v tej dobe a mne velmi vadili tie kriky..ja chapem, ze to k tomu patri, no neviem si pomoct, mna to velmi ubijalo.
na tu nadst porod salu to tiez pocut, ale nie tak ako ked niekto krici 2 metre od teba

mimca20
22. jún 2011

@katka888 Ja som nasla zas cennik a nasla som tam aj taketo izby:
Pobyt v 1-posteľovej izbe so samostatným sprchovacím kútom a rooming starostlivosťou o dieťa 10eur,
Pobyt v nadštandardnej 1-posteľovej izbe so spoločným soc.zariadením pre dve izby taktiez 10eur.
Pobyt v 1-posteľovej izbe so samostatným sprchovacím kútom 7eur. Ta neviem neviem.
Ty si predtym pisala, ze premyslas nad tou za 700 vsak??
Mne by stacila aj ta 3ka, alebo ta co ma samostatny sprchovaci kut za 7 eur. Uvidim vobec co bude volne, mozno nieco a mozno nic. Uvidim budem to riesit tam hned na mieste 🙂. Ja by som zas sama nemohla byt, tak neviem a mozno bude lepsie ked by som bola sama....
A ta 3ka sa mi zda dost zien na jednej izbe, este take 2 to sa da zvladnut. Susedka pred 3rokmi rodila a z normalnej izby presli vsetky 3 baby na jednu spolocnu a bolo im fajn. Ale to musis natrafit na normalne baby hehehe. Ona si to pochvalovala, ze maleho mohla nechat na starost babam a ona napr. zbehla do bufetu.
Inak otazka ten rooming starostlivost to mam chapat ze mam babo pri sebe vsak?? CI??

katka888
22. jún 2011

@mimca20
ano rooming, ze je babo stale s tebou.
ja som taky introvert, mne zase viac vyhovuje sukromie a sla by som na tu za 700 kvoli wc a sprche na izbe. ale samozrejme, uvidime co bude volne....

inac , mala som pred chvilou taku hodku pocit, ze mam kontrakcie snad kazde 2 min, teraz je to menej casto, tak neviem

mimca20
23. jún 2011

@katka888 Tak to u teba sa blizi kazdym dnom ten porod. U nas ani v noci nic, ani teraz rano nic. Tak neviem neviem, uz miestami ci je to normalne. Ved to, ze mozem planovat ktoru izbu chcem ale ktora bude volna hihihi.
Ale neboj ta za 700 je tvoja, tu neberiem 🙂. No a ja som spala celu noc kludne, neviem ci je to fajn, dufam, ze aj malicke sa teraz zobudi v brusku, lebo uz je velmo lenive a menej a menej pocitujem pohyby od vcera noci. Spomeniem to dnes lekarovi a budem volat aj porodnikovi doobeda ci je to OK.

katka888
23. jún 2011

@mimca20
ak citis napr ovela menej pohyby, moze byt babo tak dole, ze uz necitis.... tak sla jedna baba, ze celu noc a den encitila pohyby a babo bolo uz dole a bola otvordena cca na 6 cm 🙂

mimca20
23. jún 2011

@katka888 Jej aspon jedna dobra sprava na dnes hihihi. Ale nemyslim, ze by som bola dajako otvorena hihi. Vidis, zas mam dnes dobru az velmi optimisticku naladu a to je fajn. Pisala som do svojej poistovni, ci zamestnavatel si splnil povinnost a nahlasil moj nastup na matersku a ze nesplnil si. Sialene, niekedy je lepsie informovat sa... Ale to mi na nalade nezobralo nic. A ty ako?? Maly kopka dava ti zabrat???
o 13tej dnes idem na monitor a kontrolu, tak dam vediet. Ked nie cez net (keby sme uz ostali, co nepredpokladam) tak cez sms. Pa

katka888
23. jún 2011

@mimca20
ja mma pocit, ze mi asi odisla zadka ci co to odchadza, ale nie som si ista, zatial mam pocit, ze ma zaboli brusko tak raz za hodku hodku a pol.... od rana asi 3x, tak co ja viem 🙂
ale dam vediet 🙂

mimca20
23. jún 2011

@katka888 Tak to je fajn, Katuska aspon u teba volaco odchadza. U nas nic, len chodim cikajuci cikajuci. A aspon teraz ked som papala polievku, male sa tocilo v brusku, takze je OK. To som rada. Okrem toho otocenia v brusku od rana u nas sa nic nedeje, ziadne zabolenie ani nic podobne.

svetlankat
23. jún 2011

@katka888 takze noc ste prezili este doma, drzim paste

katka888
23. jún 2011

@svetlankat
ano, prestalo to a potom som zaspala 🙂
teraz po 12tej zase ma 3x zabolelo, tak uvidime
mamca inac hovorila s niekym z oddelenia, ze si na sobotu napisali izbu za 24 eur na moje meno, tak som zvedava, ci sa na nu dostanem 🙂 lebo je jasne, ze dovtedy sa vsetko pomeni ....

svetlankat
23. jún 2011

@katka888 drzim paste, neboj bude ako planujes. Ale ako sa hovori ,clovek mieni dieta meni 😀 😀 😀 😀

katka888
23. jún 2011

@svetlankat
😀 😀 😀
no brala by som porod v sobotu, nech nenahanam rosakovu a pod. ale ja som povedala, ze do 2 hod porodim, ja si inu alternativu ani nepripustam 😀

svetlankat
23. jún 2011

@katka888 tak to ma byt 😀 😀 😀 😀

katka888
23. jún 2011

@svetlankat
ale uz dnes mavam cez den tie kontrakcie, uvidime teda ze dokedy vydrzime.

olifcek
23. jún 2011

@katka888 v sobotu ma Olivka meninky, chi

svetlankat
23. jún 2011

@katka888 ved to je jedno, len nech je to rychle. a izba je teraz obsadena? ci nevies?

katka888
23. jún 2011

@svetlankat
to neviem, ci j obsadena, mama nahlasila od soboty, kdeze vtedy vraj rodime urcite... ale ved to nevadi, budem mysliet na to, ze je volna a bude 🙂

@olifcek vazne? 🙂

svetlankat
23. jún 2011

@katka888 presne tak optimizmus, Ondrej je doma? ci sa chysta niekde na cestu?

katka888
23. jún 2011

@svetlankat
teraz je v praci ale v ke, zajtra berie nahradne volno za sluzobky, bud tyzden bud osetrovne na viku, alebo sa da vypisat, dalsi tyzden dovolenka, lebo uz ideme rperabat a potom uz asi zacne opat do de cestovat, ale sef mu navrhol, nech chodi od pon do stv a pia- nedela je doma. ze na dlhsie bude posielat inych, ze si to s nemacami vydiskutuje. takze super, lebo treba nam aby chodil na cestovky kvoli prerabke a zase tie 4 dni zvladnem . ine by bolo ak nemam brata, rodicov tu a pod. ale nejak to vykryjeme. len nech maly je v poriadku a dobre bude

svetlankat
23. jún 2011

@katka888 tak to je super a urcite bude dobre, ved nie je dovod aby nebolo 🙂

katka888
23. jún 2011

@svetlankat
zajtra nesie viki do bezoviec, nech cez ikend je o nu postarane, takze celkom fajn, ak by som zajtra nerodila, tak mam aspon den volno, si oddychnem pred porodom .-)

svetlankat
23. jún 2011

@katka888 super, aspon budete v lepsej psychickej pohode.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre