Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

adelaida33
31. jan 2012

@eeffka Ahoj, vopred sa nedá, takže až po pôrode požiadaš o nadšt. izbu. Keď som ja dorodila, mali voľné až dve samostatné (tú, čo je len so sprchou, aj tú, čo je so sprchou aj s veckom), ale viem od dievčat, že to býva skôr rarita 😝 .

gabika7706
31. jan 2012

@adelaida33 no to je veru rarita, ked som tam bola s malym, po cisarskom ma najprv presunuli na 16te, lebo hore nebolo kde, mamicky (aj s babetkami) boli aj na rizikovom, proste plnka ako sa patri 🙂 dva dni vkuse som do sestricky hucala zakazdym, ked prisla do izby, ze urcite chcem ten nadstandard, nech na mna mysli, ked sa uvolni i podarilo sa rovno na c.i. 5 🙂

zuzky1104
31. jan 2012

@gabika7706 aj ja som bola na 5-tke 😉

adelaida33
31. jan 2012

@gabika7706 božinku, to muselo byť ako v "poľnom tábore"... ani sa ti nečudujem, že si do sestričiek hučala, ja by som tiež, mám rada svoje súkromie a zvlášť, keď ide o také intímne záležitosti... inak, teraz nechcem "vymýšľať", ale tak sa mi vidí, že aj ja som bola na i. č. 5 🙂 , ak je to táto - druhé dvere vpravo, ked som zabočila na nadšt. chodbičku. @zuzky1104

gabika7706
31. jan 2012

@adelaida33 tak tak, druhe dvere 🙂) povodne som nadstandard chcela, no ked som videla aka je situacia, chvilu som od tej myslienky aj upustila, lebo sme sa na tej "normalnej" izbe zisli celkom dobra partia, ale tie dve mamicky boli v podstate uz jednou nohou doma a ked nam tam supli jednu novu a ta teda...a jej rodina...mlady muz prisiel, sadol, rozcapil sa na stolicke uprostred izby..ja som po cisarskom schadzala z postele vselijako len nie "kulturne", tak som ho poprosila, ci sa moze nejako otocit, "mne to nevadi, kludne, jak vam pasuje" a cumi na mna dalej, no dovi dopo taki ludia....

adelaida33
1. feb 2012

@gabika7706 "krásne" 😝 , niektorí ľudia sú stelesnená empatia. ozaj "zlatý" chlap 😅 . a jeho manželke to neprekážalo? 😕 som rada, že som bola takýchto superzážitkov ušetrená 😔 . inak na vedlajšej izbe jedna baba každý večer ukrývala svojho muža v sprchovom kúte 😀 a zas na druhej, čo boli tri kočky, tak jednej muž tam vysedával a hučal a vysedával a hučal, aj ked ho sestričky stokrát upozornovali, aby už odišiel... až nakoniec sa jedna naňho takmer vykričala, ked už bolo 21h a on furt tam! chudák tie dve ženy s bábätkami... no mňa by rozhodne porazilo 😖 😠 .

gabika7706
1. feb 2012

@adelaida33 ja som to tu uz kedysi davnejsie pisala, ked sa mi narodila dcera v r.2006, nechcela som nadstandard (vtedy tam boli len tie jednopostelove so sprchou - tam sme sa aj my chodili sprchovat, dalo sa s babami dohodnut v pohode), lebo som si myslela, ze ked je viac mamiciek na izbe, navzajom si postrazime deticky, aj veselsie je atd...No vyslo to tak, ze som bola na izbe s Vietnamkou 😀 Rozumela len tomu, co jej vyhovovalo, na stravu nechodila, takze som zjedla (s jej dovolenim) aj jej jedlo vzdy, no ale jej nosili z domu to ich...odvtedy nemozem "vonu" cinskych jedal ani len citit. Jej muz za nou chodil ...no vkuse, jej svokrovci detto, ja v depke, lebo s kojenim bol problem, jej muz sa ma vzdy pytal (vedel pekne po slovensky), ci uz to ide, ako to ide, ako sa mam ... no ale ked prisla jej svokra a tym ich vysokym hlasom "mas mleko?", uz som bola na pokraji zrutenia, ale zlaty klinec programu nastal, ked jej svokrovci isli na izbe robit klistir. To uz som sa ani neviem ako dvihla z postele a odcupitala za sestrickou, nech riesi, lebo ma z nich urve 😀

adelaida33
1. feb 2012

@gabika7706 hrôza 😲 😕 , ešteže to jedlo ti dala 😀 , ale sa normálne čudujem, ak ti mliečko po "tomto" nabehlo, lebo teda mne by isto nie 😖 . ja som zvažovala dlho, či ísť na "samotku" alebo nie. jedna známa od gyn. mi vravela, že zbytočne vyhodím peniaze, že ony boli tri a krásne pokecali, aj si deti postrážili a pod. rozmýšľala som, čo je pre moju povahu dôležitejšie a nakoniec zvíťazilo, že mať súkromie a môcť ísť na vecko a do sprchy kedykoľvek a bez odobrenia kýmkoľvek, je pre mňa dosť dôležité aj v bežnom živote, nehovoriac už o popôrodnej situácii... 😅 .

gabika7706
1. feb 2012

@adelaida33 no nenabehlo, zial, trapili sme sa, dcera sa nechcela vobec prisat, ale vobec, akoby s odporom sa odtlacala, tak mi na 4. den povedali, ze musia jej dat um, ci sa mi to paci alebo nie...depka jak svina, potom sa to trosku rozbehlo, skusala som cez klobuciky, ale samozrejme, neslo to tak ako malo, po mesiaci brutal zapal prsnika a slo to dolu vodou, odsavala som do 5,5 mes, plus sme od cca 7. tyzdna aj prikrmovali a trvalo mi to zhruba 1,5 roka, kym som sa nejako psychicky dala do poriadku z toho, ako som to nezvladla a lutujem to dodnes...pretoze dcera mala z UM strasne zdravotne problemy. Syn mi to ale vynahradil, zlatusik. Ale to uz sme mimo temu...

ewana73
1. feb 2012

baby tak k tym nadstandardkam,ja som chcela tiez "samotku" ale kedze nebola volna,tak som isla akurat na 3ku,tusim izba č.6 ked dobre pamätam ale kedze maly isiel hned po porode na jisku,vedela som ,ze tam budem dlhsie tak som vravela sestram (a teda pripominala som to dost casto...),ze ak sa uvolni samotka,ze by som ju chcela a veruze sestricky na moje prosby zvysoka ........ pocas mojho pobytu sa na vedlajsej samotke vystriedali 2mamicky,kt.rodili po mne ... 😒 tak asi treba vediet kde a komu priplatit .... 😒

zuzky1104
1. feb 2012

@gabika7706 no tak som sa ale riadne nasmiala, panecku tolko toho zazit za ten pobyt, katastrofa 😀 aj muzovi som nahlas citala , no neuveritelne, ja som pri starsej bola v r.2009 na tej nadstandartke c.izby 6, boli sme tri baby a vazne dobra zostava, takze mam dobre spomienky, vela sme sa nasmiali 😉 , no toho roku som bola najprv zase na 6tke, ale mala som zahovorenu izbu na 5tke , takze na druhy den sa uvolnila a isla som, a nelutujem, aj ked tiez som zvazovala, ci uz neostat, ale dobre som urobila, ze som odisla, ono to ma viac vyhod 🙂

adelaida33
1. feb 2012

@gabika7706 to mi je ľúto ☹ , že ste sa spolu toľko natrápili. podľa mňa je všetko ťažké s prvým bábätkom, len každá z nás niečo iné nesie ľahšie a iné ťažšie. ani informácie z kníh či internetu nedokážu sprostredkovať individuálnu empíriu, ktorou si každá z nás prejde... mne sa mliečko po sekcii rozbehlo na 4tý deň, takže malého mi aj dokrmili, ale aj tak dobre 😝 . inak, v tom čase , r. 2006, tam na oddelení ešte nebola laktačná poradkyňa k dispozícii? a keď si rodila synčeka, tak si sa s ňou stretla? nie sme mimo tému 😉 .

gabika7706
1. feb 2012

@ewana73 ja som veru nepriplacala nikomu nic, len som bola naozaj neodbytna 😉

@adelaida33 nie, v r.2006 tam este laktacna nebola, sestricky sa snazili, ale nepodarilo sa, laktacna bola potom u nas doma, ale ta moja mala herecka je tvrdohlavy baran od narodenia...
Pri synovi som bola s laktacnou v kontakte uz pred porodom, aj s p. Krupovou,aj s p. Janosikovou, kt. je (v . 2009 bola) laktacna v novej nem, rozobrali sme co a ako bolo s dcerou a tak som bola maximalne ako som len mohla byt pripravena na syna 🙂

@zuzky1104 ano, "samotka" ma v tomto pripade (podla mna) len vyhody, napr. taky gauc aj moj muz ocenil, ked sa konecne mohol akoze trosku v klude vyspat, lebo doma mame to starsie ako perpetum mobile 🤐

kathka0022
2. feb 2012

Ahojte kocky ake mate skusenosti s mudr.Bőzsőrmenyim?

zuzu101
2. feb 2012

@kathka0022 no a teraz prídu komentáre 😀 ....ja osobne som k nemu chodila od 8tt, zachránil mi moje dieťatko a teraz už viac ako rok k nemu chodím na vyšetrenia kôli inému problému a nemôžem povedať na neho nič zlé...snáď čoskoro bude aj druhé mimino a jednoznačne u neho 🙂

ewana73
2. feb 2012

@gabika7706 no ved to aj ja a dokonca aj moj mm ziadal aby ma dali ak sa uvolni ... ale prisla tam napriklad jedna ,no ako to nazvat taka "nobl" mamicka, kt. rodila po mne a pan doktor si ju odviedol rovno na izbu (teda tu jednu,co je tam najdrahsia) ... ja som bola po akutnom cisaraku a mala som hrozne bolesti a na izbe sme mali jednu mamicku,co tak strasne chrapala,ze sa to nedalo vydrzat... dokonca ju chodili budit sestricky,ked jej zacalo plakat dieta,lebo ona pokojne spala a chrapala... 😀
@kathka0022 len tie najhorsie 😒

kathka0022
2. feb 2012

@zuzu101 No mne ho odporucila kamoska ale povedala,ze je taky svojsky ale ze vyborny odbornik..ja osobne by som si nikoho nezjednavala,ale moj milovany chce aby sme si zazmluvnili dr. a preto toho lebo je to jeho znami,len sa radsej teraz tak cez net poinformujem nech potom niesom soknuta 🙂)

kathka0022
2. feb 2012

@ewana73 To je taky zly.??? no tak to bude teda lebo aj moj priatel.ho pozna a mi vravel,ze on je taky pohodak,len niekedy treba pochopit jeho humor..

ewana73
2. feb 2012

@kathka0022 nuz ak by si chcela prave jeho,doporucujem ho urcite zazmluvnit. ja som sa k nemu dostala nahodou... co som zazila pri porode des a hroza,o pristupe ani nehovoriac....

zuzu101
2. feb 2012

@kathka0022 áno, on je taký čo na srdci, to na jazyku, aj keď sa ti to nebude páčiť, ja som pre neho neraz plakala.teraz s odstupom času to pripisujem aj hormonom, pretože zle mi nikdy nechcel.mm na neho nedá dopustiť.je určite odborník, ja za ním dochádzam cca 80/90km, nám ho odporúčil nejeden lekár.napr. aj teraz mám problém, môj lekár ma vystrašil, že je to veľmi zlé.tak som hneď volala do ke a prvé čo mi povedal bolo, že nech nestresujem, že nezomriem...určite čakaj od neho priamosť.

ewana73
2. feb 2012

@zuzu101 v mojom konkretnom pripade by som ani nepovedala,ze je az taky odbornik...(a myslim,ze aj pre to lebo som sa k nemu dostala nahodou a nemala som ho zazmluvneneho).

zuzu101
2. feb 2012

@ewana73 čo pacientka, to skúsenosť....ja som na rizikovom ležala veľmi dlho a x lekárov mi ani výter nespravilo, ani ma nevypočuli keď sa niečo dialo a to len preto, lebo som ich nemala zazmluvneních....že mám sa obrátiť na "svojho" lekára, oni s tým nič...ale to už je o inom.ja viem že je to sebecké a lekári by to nemali robiť, ale je to realita a nejde len o toho konkrétneho lekára...

gabika7706
2. feb 2012

@kathka0022 uz sa tu o nom pisalo, par stran, mozno teda par mesiacov dozadu, tiez som prispela, vyhladaj 😉 ma svojsky humor, to je pravda ale vie byt aj velmi neprijemny, asi ako kazdy clovek, podla nalady, no v tomto povolani je to, myslim, dost dolezite aby sa takto nechoval.

ewana73
2. feb 2012

@zuzu101 ano vsak preto som napisala zazmluvnit... a teda jeho konkrentne urcite 😒

gabika7706
2. feb 2012

@ewana73 kocka ktora bola so mnou na izbe, v priebehu tyzdna jej 3x vyvolavali porod (s celou tou paradou co k priprave na porod patri), no malej sa aj tak nechcelo na svet, nakoniec jej v piatok 13teho urobili cisarsky, nezabudnem na toto nikdy, s akym sarkazmom to uz ona brala... 😎 a bol zazmluvneny, sice sa k nej choval milo, ale to, co si tam ona vytrpela...

kathka0022
2. feb 2012

@gabika7706 Ja som preto to napisala lebo moc sa mi nechce listovat do zadu 😀😀 mam zalozenu aj diskusiu ale ako si nik nereagoval tak som vedela ze ked tu sa opytam bude lepsie 🙂)tak to pravda nemal by byt hnusny a prave ked je zena tehu je citlivejsa na kazde hnusne slovo,ale co tak si ho otuknem aj ja a uvidim,ze co je zac 😉

matonka26
2. feb 2012

@kathka0022 no mna kedysi porodil a teraz mam 27 🙂 takze minimalne skusensti ma, ked uz nic viac.ja som napr. mala zajednaneho suchanka a tiez som si tu neprecitala nanho nic mile ale ku mne bol super ( sak za tu sumu by som aj prosila 🙂 )..tiez ako tu kocky pisu je taky svojsky, a tym chcem povedat,ze aj svojsky dr. moze byt odbornik a velmi ulahcit porod ak to nejde napr ako u mna

smejko1984
2. feb 2012

@ewana73 nie sme sestry, ale pôrodnéééééé asistentky.........!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

gabika7706
2. feb 2012

@matonka26 tak k Suchan(e)kovi ja veru nemozem nic pozitivne napisat 🤐 co clovek to skusenost a nazor

ewana73
2. feb 2012

@gabika7706 v mojom pripade zacal konat az vtedy ked uz sa malemu urobil na hlavicke krvavy hematoma (tiez sa mu nechcelo) to som bola do 1O min. na cisaraku ... maly potom z roznych pricin hed isiel na jisku...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre