Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

kathka0022
22. feb 2012

@1talizmanik1 preco ????? bol hnusny?????? alebo..... ja zajtra idem k nemu na utz... tak som moc zvedava....

matonka26
22. feb 2012

@kathka0022 no uvidis sama a urobis si vlastny nazor...ja som zazila koa bol velmi neprijemny na jednu caju a nechapala som...strasne sa musela citit...no ale co uz asi nemal svoj den...

kathka0022
22. feb 2012

@matonka26 ale co tu citam on ma vobec niekedy svoj den ???? 😀

1talizmanik1
22. feb 2012

@matonka26 on sa slusne chova len ku platiacim pacientkam...

suem
22. feb 2012

@1talizmanik1 Trocha slusnosti by nezaskodilo 😖 .

suem
22. feb 2012

@kathka0022 Ziaden strach. Vela toho nenakeca, ked nema svoj den, ale co povie plati. Dufam, ze mas rada suchy a trocha cierny humor 😅 Lepsieho Odbornika si si vybrat nemohla, mnohe nevedia prehryznut jeho priamociarost. V dnesnej dobe si uz mozes vybrat porodnika podla lubovole, a pisat tu vulgarnosti je pod uroven 😠

1talizmanik1
22. feb 2012

@suem mas pravdu, mal by sa chovat k tehotnym zenam slusne......

suem
22. feb 2012

@1talizmanik1 Hm aj ony by sa mali spravat slusne 😝 , pretoze nie su jedine ani jedinecne pacientky 😉

1talizmanik1
22. feb 2012

@suem kolko dostal pan doktro, ze bol slusny?

suem
22. feb 2012

@1talizmanik1 Sa uvedom 😠 Ani sa tvojim skusenostiam necudujem po precitani par tvojich prispevkov, pochybujem ze existuje lekar, ktory by vasej excelencii vyhovoval 😎

1talizmanik1
22. feb 2012

@suem si predstav, ze existuju...najmä mladi lekari v tej nemocnici......a nejak asi nie som jedina, ktora s nim ma zlu skusenost......

suem
22. feb 2012

@1talizmanik1 Zla skusenost je pre mna, ked lekar pochybi v liecbe a este som necitala, zeby chybne urcil diagnozu. Ze su tehotne zeny precitlivele a on to neberie do uvahy je druha vec, pre niekoho podstatna, pre niekoho nie.

kathka0022
22. feb 2012

@suem nooo tak to som zvedava na zajtra 🙂))) snad sa aj pobavim 😀

matonka26
22. feb 2012

@suem ako mna kedysi daaavno odrodil takze roky praxe mu urcite nexybaju.. 😉 ale je pravda ze kazda z nas caka ludsky pristup atd...ci nie? je jedno aky doktor...a vlastne clovek ako taky...no ved ani na "mojho " suchanka nic dobre necitam a hopla ja som s nim spoko 🙂 taaakze dievcence nevadit sa,lebo co zena to nazor a ina skusenost 🙂

matonka26
22. feb 2012

@kathka0022 jou kazdopadne daj vediet ako si dopadla 🙂

matonka26
23. feb 2012

@1talizmanik1 inak kedy sa ti narodil maly presne? bo jak kukam, ci sme my spolu v nem,ocke neboli 😎

eeffka
23. feb 2012

no ja som uz doma a aj po navsteve deckej lekarky v domacnosti , hmm sa veci pomenili odkedy som rodila 1x ( 7r), takze ani neviem ako je inde ale vo FNSP robili malej rovno vysetrenie oci, usi, USG mozgu a obliciek a orientacne ortoped + krv z paty, deckarka nadsena ze uz nemusim nnikam chodit ze jak super, robia to uz vsade standardne?
Inak vcera som si precitala spravu o mojom prijati tak ma prijala o 1,40 na CP a 2,30 bola mala vonku, heh zdalo sa mi to ze nejak fofrujeme. 😀
Inak ma zacala fajne stipat sitie tak mi dali v lekarni daky chlorofylovy spej, som cela zelena a voniam ako pokosena luka , ale chladi 🙂 tak sa striekam, je to nejaky zazrak co do 2dni zhoji? nemate skusenosti? lebo sa mi zda ze sa mi rozpadlo sitie, teda aspom 1svik isto.
No a este k medikom: za cely cas som nevidela ani 1, nezazila som ani hromadnu vizitu, vzdy max lekar +sestra+porodna, co mi prislo v pohode. Pytala som sa sestier tak ze medici vacsinou na sale ( porodene zeny su nezaujimave :D ) a mala som stastie ze noc. a "velka vizita" byva asi v stredu? ja som bola stvŕtok-pondelok. jaj a nadstandard - hahaha nehrozilo, ale samostatne 1ky su len myslim 3 a nadstandard 3ka sa od nasej izby lisil len malovkou. WC a sprchu mali tiez na chodbe a mali sme kluc. Aby som to zhrnula oddelenie je biele a cierne, biele maju kluciky od sprch a WC vzdy po 1-2izbach, relativne v pohode sprchace, cierne maju spolocne WC a sprchu podla toho kolko ich je, take plechove.

mimka11
23. feb 2012

@1talizmanik1 🙂 to nie mal zaplatene v peniazoch ale ...no mam tu pisat prestne v čom ved sa viem doftipit ne?

gabika7706
23. feb 2012

@eeffka co ja viem, tak to nie je standard vsade, ze dieta ide s komplet vsetkymi vysetreniami z porodnice, aspon teda kamosky, kt. rodili na Rastislavke a v Saci boli dodatocne minimalne na vysetrenie usiek aj klbikov niekde inde, za toto som bola aj ja rada, ze nikam nemusime 🙂

kvojtanikova
23. feb 2012

@eeffka ten chlorofylovy sprej je super, ja som ho tiez pouzivala po oboch porodoch, aj svokor ho mal na popaleniny. Jedine negativum je ze sa skvrny od neho nedaju vyprat, takze ak si obabres postel/pyzam/gatky, tak im uz asi nic nepomoze🙂 Ale na hojenie ran je vyborny.

eeffka
23. feb 2012

@kvojtanikova super tak to sa tesim lebo ja to uz presivat nedam 😀 tak radsej zelena ako preštopkaná. a mam take tie jednorazovky gate tak tie mozu padnut za vlast, hlavne nech sa to zhoji sak to je moja "najvacsia rana" inak mi nic neni, ale ma to znervoznuje bo len stale na to myslim ako si sadnut a nenatahovat to.

kathka0022
23. feb 2012

tak konecne som aj osobne spoznala dr.boszormenyiho 🙂 a kocky ostala som celkom prekvapena ze na svoj vek vyzera celkom dobre 😉 tak ako som sa obavala bola som milo prekvapena ... bol celkom milí vsetko mi vysvetlil a aj poukazoval 🙂 mozno som natrafila na jeho dobry den 😀

1talizmanik1
23. feb 2012

@kathka0022 a este pozna tvojho manzela 🙂

suem
27. feb 2012

@kathka0022 No vidis, vravela som 🙂 Si v dobrych rukach, a ak sa budes spravat slusne ale neustrachane, vsetko bude OK. 😉

@1talizmanik1 Uz si s tym podryvanim trapna 😖

gabika7706
27. feb 2012

@suem ja som sa k nemu vzdy spravala slusne a uctivo, ale zial, ked som tam prisla v noci o 2:30 a musel kvoli mne vstavat...vadilo mu na mne kadeco, nepovedala som ani pol slova (bolo mi ale fakt zle) a mala si pocut, co vsetko som si vtedy vypocula ja. Bezdovodne, pretoze som naozaj okrem pozdravu nestihla ani nic povedat, lebo to za mna povedala sestricka, nevladala som ani rozpravat. A to nie som ziadna citlivka, mam alergiu na vacsinu liekov od bolesti, naucila som sa zvladat bolest, nehystercim, takze v mojom pripade som naozaj nevidela dovod na jeho invektivy voci mojej osobe.
A ako som tu uz pisala, lezala som na izbe s "jeho" pacientkou a vytrapil ju za tyzden statocne, 3x vyvolavacka so vsetkym co k tomu patri..., videla som a pocula jeho rozhovory s nou a teda, sorry, ale takto sa lekar jednoducho nema spravat a ani rozpravat. Nuz ale ona tvrdila, ze jej to uz ani nevadi, nech uz len ju odrodi a pojde domov...

katrin20
27. feb 2012

Prosim vas o radu co vsetko si mam pre seba a pre babo zbalit do novej nemocnice. Nocnu koselu na porod mam svoju alebo mi daju? Nemate niekto fotky izieb? Na nete som nasla len tu hotelovku ale tie 10-eurove nikde nie su. Plienky pre babo treba vela? A ako to vlastne prebieha - ked zacnem rodit tak bezim do nemocky a co s vecami (myslim tasku) kde ma zena vsetky veci ked ide na salu??? Ja dufam ze bude volna nejaka samostatna izba.

kathka0022
27. feb 2012

@katrin20 Ahoj tak kamoska pred nedavnom tam rodila a koselu na porod ti daju oni,ale po porode sa uz mozes prezliect do svojej..no ked isla do nemocky tak mala len sportovu kabelku a v nej toaletny,uterak sprchovy,vlozky a slapky..a potom ked uz mala po tak mm jej doniesol ostatne veci...na tamto uz ti neviem odpovedat 😀

eeffka
28. feb 2012

@katrin20 prides na 2.p centraralny prijem, ta pozu ci naozaj rodis, ak ano daju ti erarnu koselu, taku cisto ze do truhly 😀 , ja tehotna 168cm/68kg aj s bruchom som v nej vyzerala ako cenkovej decko. zavolaju sanitarku a na voziku ta odvezie sluzobnym vytahom na porodny sal, tam ta zuraduju, napoja na monitor a potom sa uvidi podla priebehu.
Vsetko oblecenie ti napchaju do tasky a tasku ti daju pocas prevozu na kolena, za koselu nechas na centralnom prijme zalohu, ja som nechala cizmy. Na vymenu, ze im nevracali sexy kosielky. na 1. den ti treba koselu ak chces vlastnu, mne dali na sestonedeli este jednu ich ani neviem preco ale uz taku ze "na mna", az na 2den ked som vyliezla z izby a videla ciganecky v rifliach som pochopila ze dresscode je volna tvorba 🙂, UTERAK !!! ja som samozrejme zabudla sak ked chodime do hotelov vsade su, tak uz na ne pri baleni nemyslim, pribor, pohar, vlozky porodne !!! ja som si vzala daky kamilkovy sajrajt aspon som vonala 1den. Ostatne ti priebezne donesu, plienky mala som 1/2 balika pampers newborn cize cca 24ks a z toh mi 1/2 ostala, bola som tam 4dni. vlozky do podprsenky ak mas mlieko hned budes cela obabrana ak nemas, ciapocku a deku ( ako som pisala je tam v noci na izbach dost kosa), ja som spala s malou v posteli. O samostatnej izbe som snivala aj ja ale nehrozilo, ved pozri moje vyssie prispevky, vratila som sa pred tyzdnom. Keby ta nieco zaujimalo, kludne sa pytaj.

matonka26
28. feb 2012

@katrin20 mrkni na moj fotoblog je tam jedna taka fotka z 10 eckovej nadstandardnej izby aj ked nic moc 🙂

gabika7706
28. feb 2012

@katrin20 potrebujes aj pribor, hrncek, mozno nejaku misku alebo nahradny tanier, kam si prelozis jedlo, keby si v case obeda napr.kojila, tak aby Ti ho neodniesli prec, jedlo si prelozis a zjes neskor (aj ked na nadstandarde tento problem nebol), mozes si vziat aj termosku, ak budes na nadstandarde, na chodbe je konvica, da sa uvarit caj,
nezabudni nabijacku na mobil, na fotak 🙂 ale to vsetko si len zbal a prinesie Ti to manzel neskor, hned k porodu Ti to netreba...Tiez nejaky sprej s morskou vodou do nosa, je tam velmi suchy vzduch.
Baby, kt. rodili prirodzene tvrdia, ze treba aj teple ponozky na nohy (s tym skusenost nemam).

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre