Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

katy2
29. jún 2012

@gelifil
@zuzanka1309 zaujimave je citat aj diskusiu k tomu clanku.....

zuzanka1309
29. jún 2012

@katy2 idem prečítať

sunny15
29. jún 2012

taaak ja by som tam nechcela rodit po tomto clanku... 😠 😠

katy2
29. jún 2012

@sunny15 je to stare uz 10 rokov.... Stale sa moze nieco prihodit... A je to jedno, v ktorej nemocnici.... ☹ Dr. Rosakova je vseobecne vyhladavana a oblubena... Kazdy si ju chvali..... Ja osobne som si vybrala za porodnika Dr., ktoremu casto nevedia prist na meno a nic dobre na nom nevidia a nelutujem.... Zasa by som volila jeho....

matonka26
29. jún 2012

@katy2 ked sa smiem spytat ta ktoreho? ja len tak zo zvedavosti 🙂 Boszormeni? 🙂lebo aj ja som mala vybaveneho takeho co mu nevedia prist na meno-Suchanka 🙂

katy2
29. jún 2012

@matonka26 ano... Dr. Bosz. 😉

any395
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jaruskka
1. júl 2012

@pulsatilka a to ako ti plánovali sekciu. ja by som mala mať tiež sekciu, len neviem ako to chodí, keď nemám dohodnutého lekára. Chcela som sa dohodnúť s rošákovou, chodím k nej aj na usg, ale povedala mi, že sa nedohodneme, lebo ide na konci júla na dovolenku...

matonka26
2. júl 2012

@jaruskka skus potom ineho dr..v novej nemocke su znami tym, ze cakaju kym zena neporodi normalne, poniektorym sa stalo ze mali mat sekciu a nic z toho...zalezi sice aj od toho ake dovody su na cisarsky..ty mas babatko otocene opacne alebo?

jaruskka
2. júl 2012

@matonka26 ja neviem koho iného by som si dohodla... ja už mám jednu sekciu za sebou a som aj dosť útla. prvý krát mi tiež vyvolávali, že skúsime normálne, ale ja som sa vôbec ani neotvárala. predpokladám, že teraz to bude tak isto...

pulsatilka
3. júl 2012

@jaruskka mne dali termin porodu, ale ja som rodila 37 tt kvoli zdravotnym problemom dcerky....datum som sice mala, ale drobec aj tak prisiel o tri dni skor. hned ako mi dali termin , tak ma poslali aj na interne...ci mozem ist na SC.

vanka1985
3. júl 2012

@dellisa3 velmi spokojna, velmi zlaty a usmievavy 🙂

zuzky1104
3. júl 2012

@vanka1985 Kto? 🙂

alohim
3. júl 2012

@dellisa3 Dr. Molokáč mi mal robiť sekciu - mal vtedy službu, aj primár mi pri vyšetrení povedal, že "tento mladý a šikovný doktor vás bude operovať", no nakoniec to bol niekto iný ale skúsenosť z vizít a vyšetrení - milý a ľudský doktor, vždy s dobrou náladou, vysvetlí, odpovie na otázky. Mne veľmi "sadol", možno by som ho chcela pri druhom bábe ako pôrodníka.

@zuzanka1309 Mrzí ma, že sa ti také stalo...ja mám zasa s pani Dr. R. opačnú skúsenosť, mňa sa ujala pri sekcii a to som ju nemala dohodnutú, no poznala môj prípad z príjmu, keď ma vyšetrovala + robila mi aj USG a presne odhadla váhu malého. Čo sa týka článku, aj dobrý lekár môže pochybiť, určite má ona z toho "stavy", ktovieako to bolo, no nemyslím si, že patrí do kategórie neľudských úplatkarov, skôr naopak.

Celkovo som bola s novou nemocnicou spokojná.
Pár mínusov:
- sestrička z rizikového mi neurobila monitor (pritom ma prijali kvôli slabým ozvom + som bola po termíne a neotvárala som sa), až ked sa menili smeny, popýtala som inú
- istý roztržitý pán Dr., ktorý mi nevedel vyrátať termín pôrodu podľa merania CRL v 12. týždni a myslel si že nie som potermínová (bola som 41tt a onže som 39tt) a som na rizikovom zbytočne, že ten čas pôrodu "príde". Pritom som mala veľký plod (už na usg v 37tt).
- 2 dni som bola v nemocke a nič so mnou nerobili (iba ten vydupaný monitor, výter, vizita - na ktorej obávaný Dr. B. povedal, že čo so mnou nič nerobia a pán primár neurobí mi ultrazvuk a mal pravdu)
- neochotná sestrička z novorodeneckého, ktorá nezavolala na moju žiadosť na chodbe čakajúceho manžela, aby bol pri prvom ošetrení bábätka (čo sa bežne robí pri sekcii), chudák manžel šiel po pár hodnách opäť na novorodenecké a nemohol si malého ani podržať
- podpora dojčenia si treba "vydupať" a stále sa pýtať, no laktačná sestra bola super..ale tie iné - každá inak radila (hned klobúčiky, dokrm fľašou? v nemocnici s cetifikátom BHF?)

Rozpíšem aj pozitíva ak chcete, je ich našťastie viac 😉

dellisa3
3. júl 2012

@vanka1985 ....tak to som rada ,lebo mi ho doporucili 🙂

dellisa3
3. júl 2012

@alohim Ahoj, dakujem za odpoved, potesilo🙂

janage
4. júl 2012

Ahoj, ja b som co najstrucnejsie:
mínusy: keďže som nemala konkrétneho doktora nikto mi za cele tri týždne nerobil usg a prietoky - v den ked som sa chcela na to spýtať bol už deň pôrodu
na novorodeneckom keďže mala mala silnu zltacku a zle sa prisavala ma tlacili do dokrmu - tak som iniciativne odsavala mm a nosila im aby ju dokrmili mojim a prosila aby to bolo bez flase
otrasna nadstandardna izba - ta lacnejsia aj ked furt lepsie ako nic

plusy:
pani doktorka na sale co ma sila mladucka blondinka, ale veeeelmi milucka
veeeelke plus ked mi malu dali telo na telo na izbe a mohla som si ju mať aj 4 hodiny
prvy den sa furt chodili pytat ci nie je nejaky problém s malou a uz som ju vlastne mohla mat stale pri sebe a preto napriek vsetkým mínusom ja by som rozhodne do novej isla opäť je to úžasný pocit len tak si spolu ležať,
a ešte laktačná tá čo je tam do 15 každý deň je úplne super

gelifil
4. júl 2012

@alohim no jasne, daj aj pozitiva 🙂

gelifil
4. júl 2012

@janage akoze myslis, ze hned po porode ti ju dali telo na telo?to si uz hned bola na izbe?preco bola izba otrasna?

alohim
4. júl 2012

@gelifil Dieťa spí, takže môžem dopísať aj pozitíva 😀

Plusy:
- vysoká profesionalita personálu, väčšina mala skvelý prístup: čo sa týka dotorov, ja som mala dočinenia najmä s týmito a spokojnosť: Dr. Rošáková + Dr. Suchánek (robili sekciu, neboli zazmluvnení), Dr. Molokáč, Dr. Knop, Dr. Murín, Dr. Kanaba na príjme, ktorý mi vyberal stehy a úspešne mi liečil zápal po pôrode, za čo mu ďakujem
- malého mi priniesli po operácii na izbu a nahého priložili, síce až po 3. hod., no bolo to krásne, no škoda že to nerobia bezprostredne po sekcii (malý bol trochu v inkubátore a myslím si, že za tie dve hodinky by som ho ja lepšie vyhriala bez odlúčenia)
- super laktačná sestra a dalšia úžasná pediatrička z novorodeneckého Dr. Kušnierová, ktorá bola veľmi zlatá, úžasný prístup k bábätkám, krásne vysvetlila detaily vyšetrení a tiež ochotne radí s dojčením ak je v službe (je na stránke mamila.sk uvedená ako oficiálna laktačná poradkyňa)
- v prípade problémov je tam neonatologické oddelenie
- možnosť mať bábätko stále na izbe je skvelé...ja som ho mala až na 3.deň, lebo po sekcii dávali takto, no užívala som si to a zabudla pritom na bolesť
- dá sa to aj bez nadštandardky - nemala som ju, nebola voľná, no iba dve izby sme mali prístup na WC+sprchy a boli celkom solídne a čisté, teda dá sa to, najmä ak je dobrá spolubývajúca(e) (ja som mala a toľko srandy sme si užili)
- manžel mohol hocikedy pribehnúť m pozrieť na izbu

Zabudla som jeden mínus - otrasné jedlo 😀 do jedálne som minimálne chodila

zuzanka1309
4. júl 2012

@alohim stačí ťažký pôrod a hneď máš iný názor, určite je dobrá, veď by ju toľko žien nevyhľadávalo, ale ja k nim patriť nebudem..

vanka1985
4. júl 2012

@zuzky1104 🙂 dr. molokac 🙂

janage
4. júl 2012

@gelifil no ja som rodila v nemocnici už len placentu lebo neplanovane sme porodili doma 🙂 A keďže bola podchladená troška viac tak mi ju nechceli dať hneď ale doniesli cca o 4 hodiny a asi tolko si aj na mne poležkala telo na telo. potom ju vzali aby som mohla ist na wc ale potom už som ju mala pri sebe až kým nedostala silnú žltačku abrali ju na ožarovanie. Izba nadštandard bola otrasná - fučalo cez okná totálne keď prišlo ochladenie tak v izbe kosa jak dees - aj lekári skonštatovali na vizite a nech si otvorím dvere, aby prišlo teplo z chodby, to ale bol prievan. Na izbe len sprcha bez WC - niečo ako zle vykachličkovaná špajza - mňa pri oboch deťoch preháňalo zo začiatku tak veselo 😝 Mne veľmi tá zima vadila - keď som aj mala malú pri sebe tak ešte stále v deke zamotanú. Ale sprcha aj keď otras aspoň pod nosom mne veľmi bodla. A ešte je nadštandard za 20 a ten je tip top - len nikdy nevieš ktorý sa uvoľní. Na začiatku kým sa uvoľnil nadštandard tak som bola na klasickej, ale zas by som radšej mala súkromie - ak chceš pokecať tak vylezieš na chodbu 🙂 A ešte som veľmi zle znášala, že nesmú na izbu deti - mne staršia dcéra veľmi chýbala a na tej chodbe nič moc. prvú dcéru som rodila v starej a tam už by mňa osobne pre novorodenecke nedostal - ale zas to bolo už 6 rokov do zadu a veci sa mohli zmeniť.

gelifil
4. júl 2012

@janage pani, ze domaaaaaaaaaaaaa... 😉 to si ako zvladla???A ty si mala ktory nadstandard?

janage
5. júl 2012

co ja, ale moj muz 😀
ja som mala ten za 10 a krajnú izbu - ostatné na tej strane som nevidela, na opačnej boli dva za 20 a jeden kde boli dve baby - tie boli ok.
A ak máš ľubovoľný nadštandard tak na chodbe máš k dispozícii mikrovlnku a chladničku - čo je super - mne nosili polievočky a papať môžeš na izbe
A inak ak je po pôrode v novej všetko ok a požiadaš o to tak bábo na tebe nechajú tie cca dve hoďky čo si ešte na pôr. sále - tak som mala naplánované 🙂 To telo na telo je super v tom, že bábo je len v plienke tak sa pekne cítite - fakt nezabudnuteľný zážitok - ak nemáš na sále tak sa spýtajú či chceš a donesú na izbu - a chodia kukať či niečo netreba - max. spokojnosť

gelifil
5. júl 2012

@janage ano, verim,ze je to super pocit...ale preco to bolo doma?Taky rychly priebeh malo ci co?

moncicip
7. júl 2012

@dellisa3 Ahoj. Ja som minuly rok v septembri "rodila" u Molokaca a mozem len odporucat, velmi mily a sympaticky clovek aj lekar. Vsetko na co som sa pytala mi vysvetlil, kazdy den chodil za mnou na izbu ma pozriet ci som v poriadku aj ked nemal sluzbu. Takze ak si sa rozhodla rodit unho urobis len dobre. Ja ak budem mat raz druhe urcite znova za nim pojdem.

dellisa3
7. júl 2012

@moncicip Ahooj, dakujem za odpoved, ano rozhodla som sa na zaklade odporucania, kedze je dovolenkova sezona:D tak snad vsetko dobre dopadne lebo sme sa este nestretli 🙂

moncicip
7. júl 2012

@dellisa3 Ja som tiez mala tento problem ze sme sa dlho nevedeli stretnut, no uz podla telefonatu som usudila ze to bude fajn clovek a nemylila som sa. Byva na tej istej ulici ako my a dodnes ho sem tam stretavam a vzdy sa pozdravi a sem tam sa pyta ako sa mame. A zabudla som dodat ze ked sa mi tyzden po porode zapalila rada (musela som ist na sekciu) tak som mu volala vecer o pol deviatej !!! a bez problemov zdvihol a povedaz ze na druhy den sluzi a ze mam prist. A aj potom povedal ze ked budem mat kedykolvek problem mam mu zavolat.

janage
9. júl 2012

@gelifil ano taký rýýýchly - ako u spoluobčianok 🙂))

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre