Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

norik1
1. apr 2009

Mystery to je super, dolezite je ze mas dobry pocit 😉 hned to ide lahsie vsak?

Suem, presne tak ako hovoris, vnimam to uplne rovnako...na neho asi treba mat nervy, ale ja som bola velmi spokojna 🙂
...a tie cakacky..ani mii nehovor...cakanie nanho uz tromflo len cakanie na monitor - 3,5 hodiny... doki uz aj domov odisiel kym som ja skoncila 😉

mystery7
1. apr 2009

norik je to uplne o inom.
sa ma pytala preco ma dr poslala tak neskoro a ja som jej vysvetlila ze som tam z vlastnej iniciativy, lebo kym by osm cakala na moju dr. tak idem na 1. prietoky v 36tt (najskor)
a moja dr mi na poslednej poradni - 30tt maleho ani nezmerla, ani neudala vahu, proste sup sup a dalsia ☹

norik1
2. apr 2009

mystery ja som toto mala u svojho vsetky poradne - sup sup a dalsia... moja poradna trvala 10 minut a to som stihla opiskat papierik, zmerali mi tlak, vyzliekla som sa, doki ma pozrel, popocuval srdiecko malym ultrazvukom, odvazila som sa, vypisal mi celodenku a vytlacil poucenie pacienta, ktore som musela podpisat a sup sup dalsia... nikde ani minuta na otazku a ked som na usg chcela fotku tak mi povedal ze nie je fotostudio a ked sa to narodi tak si ho budem fotit dost...no mas dost? 😠 😠

mystery7
2. apr 2009

norik: tak to mas aj celkom vela cinnosti

ja chodim davat moc pred poradnou (pol hodinu a hned mam aj vysledky), sestricka mi zmera tlak, vahu jej udam podla toho co som sa odvazila doma, zapise udaje do knizky. Potom sa vyzleciem a cakam v kabinke. Cele vysetrenie trva tak 3 minuty (otazky?? to je co?) a idem sa obliect
kym sa vratim, mam naplanovanu dalsiu kontrolu a vytlaceny papierik z vysetrenim (co mam ako umiestnene a pod.)

UTZ mi moja dr robila len 2x!!! a dala mi 2 papieriky k dankovcikovi (aspon to)

kvila
2. apr 2009

vau baby, to jakych mate gynekologov??? 😲 Ja som sice tiez 3x menila, kym som nasla "toho praveho" 😀 Jednak ze tam velmi dobre funguje objednavaci system - tehulky, aj netehulky, vsetko ide pekne nacas (az na vynimocne pripady, ale to sa asi vsade sem-tam stane), sestricka je tiez fajn, sice taka uz suca do dochodku, ale maka jak drak, stiha vsetko - idem hned vypisat, ona to hned potom skontroluje, zapise, zmeria tlak, zapise vahu a u doktora, najprv mi oznami v ktorom sme tyzdni, povie, ake vysetrenia ide robit, potom sa ma spyta, ci mam nejake otazke 🙂 potom vyzleciem, vysetri krcok, oznami mi, ci je vsetko ok, potom sa obleciem a este sa vratim k USG, zakazdym mi robil usg - aj ked len pozrel srdiecko. Potom sa vrati k stolu, vsetko natuka do PC, da mi podpisat papier, zasa sa spyta, ci mam este nejake otazky na nho 🙂 a casto otazky mam a pytam sa vsetky somariny a on mi trpezlivo na vsetko odpoveda 😀 Proste gynekolog snov 😀

norik1
2. apr 2009

mne doki robil utz 3x, tak je to predpisane na jedno tehu.... takze este jeen utz ta caka u tvojej...

ja neviem, asi som prilis narocna ale okrem otazky "nepuchnu vam nohy?" a "Vsetko v poriadku?" sa viac nepytal...miesto na moje otazky nebolo, atk som si vsetko hladala na nete... proste mi to prislo ako z rychlika...a ked som raz prisla s tym ze mam pocit ze sa dieta skoro cely den nehybalo, ci je vsetko ok, tak na mna pozerali ako na hypochondra, navela mi urobili maly utz na cinnost srdca a sup sup prec lebo som prisla mimo objenaneho terminu...

mne k dankovcikovi ani papierik nedal, u dankovcika som si vsetko platila vo full sume 😠

mystery7
2. apr 2009

no, ja som sa raz stazovala, ze ma tak pali zaha, ze nemozem nic jest, tak mi dr. povedala, ze je to normalne a dost. ani mi nic na to neporadila 😠 (aj ked mne aj tak nic nepomaha)
mne dr. este ani pri jednej poradni srdiecko nepocuvala az teraz naposledy v 30 tt 😠 a co pocuvam inych, tak by sa to malo stale spravit, ci je vsetko ok.
ja zase netrvam na UTZ, ale nech viem, ze je deculko ok

kvila: ja po porode tiez menim, som z nej sklamana.

dokonca som sa vcera dozvedela, ze sa prestahovala, a to ma ani na poslednej poradni na to neupozornila!! 😠 😠

jaruskka
2. apr 2009

Tak zajo, gratulujem.
A ja som myslela, ze sa tam stretneme. dnes mi dr na poradni povedal, ze este mam cas. ale aj ty si prekvapila 😎 Tak ja som zvedava, kedy to na mna pride

baby, ja sa na adresu nasich gyndosov ani nevyjadrujem.
ja mam teraz taku, co robi raz do tyzdna, v ambulancii, kde su 4 lekari, sestricka objednava jak jej pride. take ze poradna pre tehotne vo vyhradenom case nehrozi. furt na mne pozera nejaky/a iny/a lekar/ka, takze, ked som mala problem, nikoho to nezaujimalo. po poroe opät menim lekara. predtym som mala tiez taku cudnu gyndosku, tiez robila na ambulancii este s dvoma lekarmi. takyto system mi vobec nevyhovuje. neviem, preco to tak robia, je to prilis neosobne a neprehladne.

jaruskka
2. apr 2009

kvila, a ty kde si nasla toho gynekologa snov?
mne by sa tiez nejaky zisiel. ja nie som narocna pacientka, ani nechodim velmi casto k lekarom, viac-menej len na tie preventivne prehliadky, alebo este sem-tam, ked mam nejaky problem. a so cakala, ze aspon pocas tehotenstva bude o mna postarane... ale nic

norik1
2. apr 2009

he he kvila mna by tiez zaujimalo kto to je 🙂 mam dojem ze idealni uz vymreli 😉

ankam
2. apr 2009

kvila ked ta tak citam tak potom mam aj ja gynekologa snov 😀 lebo takto je to aj u mojho

ibinecka
2. apr 2009

Kočky, dnes som bola na kontrolu na 17posch. a mali tam riadny frmol samé rodičky. 😀 Ale bolo tak katastrofálne dusno nedalo sa tam vydržať. Všetci sa sťažovali že ako teplo tam majú. 😖 Tak si neviem predstaviť tam rodiť v lete 😝

timulik
2. apr 2009

v lete je to vraj katastrofa, kamoska mi tam rodila min rok v auguste a povedala,ze v lete nikdy viac.

ankam
2. apr 2009

panabeka ani si neviem predstavit tu horucavu 😀 ja som bola v decembri a bolo horuco.........tak leto... 😅

ibinecka
2. apr 2009

Som dnes závidela kočkám čo išli domov ja už by som tak chcela ísť aj s bábom ☹ Som už ako slonica a lekár povedal že mám ešte čas 😒

ankam
2. apr 2009

ibinecka ktoreho lekara budes mat pri porode?al,ku ktoremu tam chodis?

ibinecka
2. apr 2009

Dr. Adama. Môj gyndoš ma k nemu poslal ale vyzerá byť super 🙂 Je taký jemný, sympatický a všetko mi stále pekne povysvetľuje.

ankam
2. apr 2009

aaaaaha 😉

ibinecka
2. apr 2009

ankam, tiež si rodila v novej?

ankam
2. apr 2009

hej rodila,este pred 2 rokmi
na cisarsky u Dr.Mikolaja

ibinecka
2. apr 2009

A aké to bolo? 🙂 Ja som síce bola 2x ale v celkovej teraz vraj robia len epidural 🙂 mamičky tu na MK to chvália tak uvidíme.

mauzos
2. apr 2009

ahojte baby, aj ja sa chystam rodit v Novej. Pravdepodobne to bude v pondelok, kedze idem na sekciu.
Ibinecka aj ja chodim k Adamovi a je fakt zlatusik. Tiez som tam dnes bola, mozno sme s stretli 🙂 Mam prist v pondelok uz aj s pobalenou taskou. Nechystate sa niektora rodit buduci tyzden, nech mam partacku?

kvila
2. apr 2009

Ahojte, ankam, a nemame nahodou toho isteho gynekologa? Ja chodim na Hroncovu (a je tam len 1 gynekolog 😉 )

kvila
2. apr 2009

Jeej, baby, to je vazne v novej tak teplo? To som vlastne rada, ja som rodila 1. krat v starej, bola sice jesen, velmi tepla jesen, ale bolo mi tam celu dobu priserne zima, este k tomu netesniace okna v obrovskych izbach, v jedalni bolo stale otvorene okno (to asi aby sa nam popod tie kratucke erarne kosielky dobre vetralo 😅 ), proste nachladnes, ani nevies ako. A v novej vraj mozem mat vlastnu nocnu koselu a mam len s kratkymi rukavmi, tak sa tesim, ze mi bude aj tak prijemne teplucko 😀 .

ibinecka
2. apr 2009

mauzos, Ja som mala rodiť 9.teho to by sme sa ešte stretli ale dnes mi povedal že nech bábätko poriadne dorastie a síce mám prísť 9teho s pobalenou taškou ale keď bude všetko o.k. tak to necháme na 13teho. Tak uvidíme možno sa stretneme 🙂 Tešíš sa na bábenká? 🙂

kvila
2. apr 2009

ibinecka, ako tak pozeram, my sa mozno stretneme 😉 ibazeby ti naplanovali sekciu nejak skor (ked som to spravne pochopila, budes mat asi aj teraz cisarsky, nie?). Ja sa psychicky pripravujem, ze idem rodit okolo toho 25.4., hoci termin mam az 3.5., ale chcem stihnut maminu 50-tku, ktora bude 1.5., tak to uz by som tam mohla byt teoreticky aj s babom 😀 ... ale to som asi aj tak velka optimistka 😅

kvila
2. apr 2009

ooo, ibinecka, tak to sa potom urcite nestretneme ☹ ... musim si hladat inu partacku 😉

mauzos
2. apr 2009

ibi ty mas este cas, ak tu mas dobre nahodene tyzdne. Ci 9.4. si mala normalny termin? Ja ma termin 14.4. ale dvojky sa rodia skor, myslela som ze to bude uz v marci. Jasne ze sa tesim, uz sa neviem dockat 🙂
uvidim ako dlho si nas tam nechaju a mozno ku koncu by sme sa aj stretli 🙂 Potom ja budem ta s dvojickami, tak sa prihovor 😉

ibinecka
2. apr 2009

kvila, tak to už dúfam budeme doma aj keď nikdy nevieš. Budem mať zas sekciu nič iné mi už neostáva 🙂

Mauzos, ja mám termín až 29.4. len mi stále môj gyndoš vravel že na 3 cisársky musím ísť 3 týždne pred. Ale Adam mi dnes vravel niečo iné a súhlasím s ním že ak je všetko v poriadku tak nie je dôvod vyberať bábo skôr. Nech len si tam lebedí 🙂 Určite sa prihovorím keď ťa tam uvidím 🙂 Budeš mať nadštandard či normál izbu?

kvila
2. apr 2009

Jeej, mauzos, cakas dvojicky? to je super, a este k tomu na moje narodeniny 😀 To sa ti uz musi dost tazko hybat, uf 😅 Ked sa mi bude v noci zle spat, spomeniem si na teba, ze to mas urcite tazsie.... Tak drzim palce, nech sa chlapcence uz poponahlaju von 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre