Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

susan66
16. apr 2009

Cauko Katka ja mam take vselijake terminy prvy 29.5 podla mestruacie a druhy 6.6 podla ultrazvuky noo a ked s toho urobis priemer tak to mozno bude okolo 1.6 😀 Tak sa mozno aj stretneme. O klystyre neviem nic, som prvorodicka,ale ked som tuto stranku citala dobre tak som pochopila,ze bud si donesies vlastny klistyr z lekarne a ak nie tak oni ti daju. Co sa tyka odsavacky tak to uz nepoziciavaju to je pravda, nme poradili, ze nech si nekupujem lebo tie elektronicke stoja dost a neviem ci budem potrebovat alebo nie. Ja to mienim urobit tak,ze si vyhliadnem aku odsavacku a kde maju a ked budem potrebovat vyslem manzela do kontretneho obchodu a nech mi donesie rovno do nemocnice, neviem ci je to dobre riesenie,ale tak mi povedali mamky s mojho okolia 🙂

bene
16. apr 2009

ahoj katka ja rodim no podla ich vypoctov 29.5., alebo 1.6. alebo 6.6. tak sa mozno stretneme 😀
a u koho rodis?

kvila
16. apr 2009

ahojte, katka, ak chces vlastny klysty (YAL), mozem ti ho predat, ja som si dala predpisat gynekologom (je to iba na predpis), ale som si to rozmyslela, ze si asi predsa len necham dat ten klasicky v nemocnici, bojim sa totiz, ze by som sa doma sama k tomu neodhodlala 😀 Tak ked chces, nie je problem sa dohodnut, byvam pomerne blizko Novej nem.

kvila
16. apr 2009

ale inac je to tak, ze bud si das sama doma vlastny a povies, ze uz si "vyprazdnena" a oni ti daju pokoj, alebo si ten vlastny donesies a aplikuju ti ho oni, alebo nemas nic a automaticky ti daju klystyr v nemke.... pokial nebudes rodit tak rychlo, ze to nestihnu (aj to sa stava 😉 )

bene
16. apr 2009

susan tak ako citam tak mame presne rovnake terminy tak sa mozno stretneme aj ked ja dohovaram svojej malej ze by mohla dojst na svet aspon o 1 tyzden skor 😀 a s tou odsavackou robis super aj mne to poradili ale nakoniec ja som dostala od bratovej frajerky tak ju mam, ale inak by som ju nekupila az potom ...

katka2808
16. apr 2009

ahoj kvila. dakujem ti velmi pekne za informacie. ja si yal asi kupovat nebudem, podla toho, co som si precitala, sa mi klasicky klistyr zda lepsi. tiez mi pride lepsie, ked mi pomoze sestra so zavadzanim, neviem, ako by som tam sama maturovala 😀 tak len dufam, ze to stihneme a porod nebude prilis dlhy ale zase ani az taky rychly 😕

ahoj bene, budem rada 🙂 . tak to si dovtedy mozeme vymienit informacie. mas uz vsetko pripravene a nakupene? ja ani zdaleka.
ja zatial nerodim u nikoho. este o 3 tyzdne idem k mojmu gynekologovi a az potom zacnem chodit do novej na kontroly. mam cislo v novej na jednu lekarku, ale nerobim si velke nadeje, ze by ma vzala. mozno by som jej mala volat uz teraz.
no, uvidime. ale tiez nechcem byt vydana len tak napospas hocikomu... uvidim.
a o akej odsavacke ste sa to bavili? ja este ziadnu nemam.

susan66
16. apr 2009

Cauko bene ja rodim u Mikolaja. A pre zmenu dohovaram malej nech len pekne pocka do toho 6.6, 1.6 mam totis statnice a chcela by som ich stihnut, ale ktovie nakoniec to predsa len rozhodne za nma malicka 😀 No moja gynekologicka je taka ....nemastna neslana vela sa od nej clovek nedozvie, ale koncom mesiaca (hned ako dam zviazat diplomovku) mam ist za Mikolajom a dufam,ze to uz nejak s tymi terminmi upresni. 🙂

mystery7
16. apr 2009

ahojky ja mam termin 26.5. tak ak sa poponahlate a ja si pockam, tak sa tiez mozeme stretnut 😉
ja som si vytelefonovala mudr. Rosakovu a uz som aj bola pri nej 1.x na prietoky. klystir si dam urobit v nemocke, nebudem to doma riskovat 😅

katka2808
16. apr 2009

mystery, a kedy ides k nej? zacinas od 36. tyzdna?

bene
16. apr 2009

no som spat bola som v praci, na hodku a boli z toho 3 😀 ale v pohode kebyze nie som chora tak makam este.
no teraz k veci ja rodim u Murina bola som u neho na 31 tt aj ked chodim este k svojmu ale ja som sa rozhodla u neho lebo som pocula same chvali na neho a mam aj osobnu dobru skusenost a to som ho este nepoznala, ked mi predpokladali mimomat. tak som tam bola na vysetrenie a bol uplne super. no dievcata radila by som vam uz zacat navstevovat tych porodnikov ak mate nejakych na muske. lebo budu plny a nezoberu vas. moj mal uz 7 rodiciek na ten termin 😀 ale v pohode mozete skusit dam kontakt a aj adam je dobry tiez dobra skusenost a tiez mam kontakt a rosakovu som pocula tiez ze je ok ale nviem nepoznam.
a klystirrrr tak len info ak si ho urobis doma a zle tak ti ho aj tak daju este raz, no myslim ze ja si dam v nemocnici nebudem sa doma este tym zapodievat, ked uz si mam vsetko platit tak ten jeden klystir snad nemocnica zvladne 😝

bene
16. apr 2009

katka nakupene mam skoro vsetko len do porodnice nemam ☹ ako jednorazove nohavicky a podlozky este musim kupit pre seba inak co mam mam a zbytok mi dufam daju 😀
no a odsavacku mas bud mechanicku alebo elektricku na odsavanie mlieka ked sa ti vela urobi, ja velmi do toho nevidim lebo lezi v skrini uz od 4 mesiaca tehotenstva, alevraj elektricka je lepsia ale stoji cca 2000sk tak ci chces zainvestovat alebo nie

katka2808
16. apr 2009

bene, vdaka.
takze myslis, ze by som si mala niekoho zajednat uz teraz hoci k nemu pridem az o 3 tyzdne na kontrolu? ma to zmysel? teda, nevravim, ze by som nemala skusit... len ci si ten lekar zapamata, ze mi povedal, ze ma vezme.

katy2
16. apr 2009

katka, podla mna, ked si niekoho zajednas, tak ta na kontrolu zoberie hned a potom uz on sam bude regulovat ich frekvenciu... a posle ta na sekretariat vypisat zazmluvnenie a on ti to podpise..... aspon u nas je to tak....

katka2808
16. apr 2009

katy, vdaka.

katka2808
16. apr 2009

tam sa vtedy plati tych 5000 Sk, nie? dakde na niektorej strane predtym som tu o tom citala.

katy2
16. apr 2009

kedze mna dr. pozna, tak ma braval na kontroly aj bez zmluvy... ale uz minule sme sa o nej bavili, tak si ju idem v utorok pred kontrolou vyzdvihnut a vypisat... neviem kolko je to teraz EUR, ale malo by to byt okolo tych 5000 Sk

bene
16. apr 2009

katka urcite skus niekoho zavolat a dohodnut sa, on ta objedna na urcity den urobi ti ultrazvuk prietoky vypise papier ktory ti aj da, a potom sa dohodnete kedy mu mas zase volat (mne povedal ze o 4 tyzdne kedze som bola v 31tt). nic neplatis ani sa neviazes k nicomu, len ti vysvetli ako to je s epiduralom ze si ho musis ist vybavit na anesteziologicke... a o izbach ti mozno povie a tak.... co sa tyka porodu tak sa plati 5000 sk ale z toho ide 2500 doki a 2500 nemocnica, ale to sa plati len vtedy ak mas porod mimo jeho sluzbu a bude privolany, teda tak mi to kamosky vysvetlili. ked sa ti podari odrodit v case jeho sluzbly tak nemusis tusim platit.

kvila
16. apr 2009

bene, prave dnes mi kamoska hovorila, ze ked chces konkretneho lekara, musis vypisat ten papier a zaplatit a ked bude mat prave v ten den sluzbu, nejaku cast penazi ti vratia, ale urcite nie vsetko 😖

mystery7
16. apr 2009

katka: ja som bola u rosakovej uz pred 2 tt. nechceka som cakat do poslednej chvile. kym som sa dovolala a nasla som si vhodny termin (est esom chodila do prace) tak mi to trvalo asi 2 tt

urobil ami prietoky, popytala sa ma ako sa citim, ci som ok a ake mam problemy
teraz jej mam volat buduci tyzden a dohodneme si UTZ

mystery7
16. apr 2009

mne sa zda ze ten papier staci vypisovat aj pred prodom, nemusis to robit hned, hlavne je aby ta ten dr. vzal k sebe

bene
16. apr 2009

kvila neviem ale u nas sa nikdy do predu neplati, ani kamoska neplatila ja viem tak ze sa plati az tesne pred ci ako tak ako hovori mystery7
nic ja sa ho spytam ked pojdem o 2 tyzdne za nim, ale vravel ze zatial sa neplati tak neviem 😕

bene
16. apr 2009

hej a vratia ti polocivu co mala ist dokimu nemocnica si svoje nechaa 😎

katka2808
16. apr 2009

holky, dakujem pekne za info. 🙂

susan66
16. apr 2009

hmm aj ja som tak bola v 30 tt prvy krat a poveda mi ze sa mam ozvat o 4 tyzdne. A s tym zazmluvnenim mi nevravel on nic, ale co mi vrvaveli iny tak satci pred porodom tesne aspon ja tak viem a mampresne take informacie ako pisala bene,ze ked ma sluzbu tak ti v podstate vratia polovicu penazi. Tak to asi tak bude.

smudlinka19
16. apr 2009

ahoj bene aj ja som dohodnutá s Dr. Murínom,,, hovoril my o všetkom okrem tej zmluvy, vobec to ani nespomenul tak neviem nechám to tak a uvidím, ale tiež mam také info že ak porodíš v čase jeho služby neplatíš nič...kamoška zas mala vybaveného doktora a volala mu on ju odrodil ale platila len jemu do vrecka nič o zmluve nepadlo....tak neviem ako sa to rieši...možno ked po známosti tak sa vyučtuješ len s dokim 😀 😀 😀 a inak ja mám termín 13.05 podla pohybov a 27.05 podla PM tak neviem čo je pravdepodobnejšie ja by som brala skor 13.05

bene
16. apr 2009

no smudlik ani mne nehovoril o zmluve prave sa ho to chcem opytat ked za nim pojdem, len viem ze tych 5000 sa plati ale presne ako hovoris ked odrodis v case sluzby tak sa mozes aj s nim vyrovnat teda si myslim. no a stale sa berie termin PM vraj je najpresnejsi

bene
16. apr 2009

baby a co epidural davate si?

ketina
16. apr 2009

ahojte,tiez som rodila pri Murinovi. chodila som k nemu uz od 30 tt a ani raz nespomenul zmluvu o plateni.az po porode som mu povedala,ze za nim manzel pride a sa s nim vyrovna.
ja osobne som epiduralku velmi nechcela no na radu doktora som si ju nakoniec nechala pichnut.Murin ju odporuca,vraj je to lepsie nielen pre rodicku ale aj pre dieta.

katka2808
16. apr 2009

ahoj bene, ja by som chcela, ano. ak to bude nevyhnutne. sama neviem, ako budem tu bolest znasat...

milliigoret
16. apr 2009

ahojte baby,ja som rodila este pred dvomi rokmi(skoro),tiez som si zazmluvnila lekara,a k plateniu mi bolo povedane tolko,ze mozem platit aj pred porodom aj po.tak som to neplatila,pretoze mala sa narodila na dokiho smene,tak sme sa vyrovnali len s nim 😉 ale pred 2 mesiacmi tam rodila aj moja kamoska,tiez si dopredu zazmluvnila lekarku,aj zaplatila dopredu,porod jej vysiel tiez na smenu tej lekarky ,tak jej po porode plnu sumu vratili spät 😉 papa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre