Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

katka888
8. mar 2010

ahoj Nell...
jeee ako je vam dobre... 4 hod v kuse :D
to my nepozname 😉

svetlankat
8. mar 2010

Ahoj Nell, s kojenim sa este trosku trapime, strasne ma bolia prsniky, ale mala sa uz vie prisat aj bez kosickov. Nam sa tiez dari spat cez den aj 4 hodinky, v piatok a v sobotu v noci tiez spala 4 hodinky. No v nedelu to uz bolo horsie, trapilo ju brusko. Kazdy den je iny, takze este nemame ziadny rezim a neviem si ani nic naplanovat. Chodime uz aj von doobedu a aj poobede. Uz ste boli na poradni? Kolko ste narastli a pribrali? A ako sa vam inac dari?

nell201
8. mar 2010

Ano,4 hod. vkuse,skoda ze len cez den.V noci sa budi po 2 hodinach.Verim vsak,ze postupne si vytvorime spravny rezim.Vraj po siestich tyzdnoch sa to upravi.Bodaj by 😉

katka888
8. mar 2010

🙂 bodaj by.....
my v noci obcas vydrzime spat 3 1/2 hod, ale len raz, potom tak 1-2 hod 🙂

sabiatko
9. mar 2010

tak sa teda hlasim den pred akciou. vsetko mam pobalene, aspon dufam 😝 dufam, ze si to zajtra dokina nerozmysli, ak nebudem otvorena. baby, drzte palce, potom budem referovat zazitky 🙂

shaarka
9. mar 2010

sabi, a co teda zajtra? ides na vyvolany porod???

sabiatko
9. mar 2010

hej, hej... aspon tak som dohodnuta s dr. rosakovou. ale oni mi dole este spravia kontrolu - monitor a kuknu zo spodu, spravu jej zanesem a budem dufat, ze sa nic nezmeni. povedala mi minule, ze si ma tam uz v stredu necha, tak len dufam, ze si to za ten tyzden nerozmyslela 😝

katka888
9. mar 2010

drzime palceky.... budes v skvelych rukach 😉
a bude to nadherne, ked budes mat babo prvy krat pri sebe 🙂

shaarka
9. mar 2010

juuuj, tak silno na teba myslime! drz sa 😵

marikaj
9. mar 2010

sabiatko, tak sa asi nestretneme, ja tam síce vo štvrtok idem, ale len na kontrolu... zatiaľ sa ešte ako tak držíme, aj keď mám kontrakcie aj každých 15 min.

Držím palce, nech Ti všetko dobre (a ľahko) dopadne 🙂

blumka
9. mar 2010

sabi, uuuuz? tak sa drzte a dufam, ze budes mat dobre spomienky na pobytv nemocnici 😉
Juli ma dnes mesiac..wau, uz som aj zabudla ze som bola v nemocnici 😀

sabiatko
9. mar 2010

jeeej, ste zlate baby, ze na mna myslite 😵 verim, ze to bude ok, hlavne nech si ma tam uz dokina necha.

marika, tak tentokrat to nevyslo, mozno pri druhom babatku 🙂

blumi, to zbehlo, ze? mne sa ani nezda ze mesiac, ale fakt 🙂

tak cafte zatial kocky, ozvem sa, ked dofrcime domov, papa 😎

nell201
9. mar 2010

Sabi, aj ja drzim palce.Naozaj si v dobrych rukach.Budes spokojna uvidis 😉 .A pozdravuj Dr..

katka888
9. mar 2010

jeee blumka, nasa ma dnes zase 3 tyzdne.... ktoby to povedal, ze uz tak vela casu ubehlo....
marikaj... aj u mna to tak bolo, ze sme mali casto kontrakcie a hups... prisla som na kontrolu , kontrakcie kazdych 5 min a ani sme sa nenazdali a boli sme na svete..... 😉

marikaj
9. mar 2010

katka888, my ešte máme čas, som "len" v 35 týždni - čo je však v mojom prípade považované za malý zázrak 🙂

katka888
10. mar 2010

jaaaj... sory, som si nevsimla.... len mi to pripomenulo, ako mi na monitore "skakal graf", tam kde sa znacia kontrakcie a ja som prd citila 😉
drzim vsetky palcuchy, aby vam to dobre dopadlo... 😵

katka888
10. mar 2010

baby poradte...
mame malej davat asi deci vody alebo cajiku denne, lebo ma este kusok zvyseny bilirubin... skusala som s lyzickou, ale bol to BOJ 😉 .... skusat s lyzickou, alebo dat z flasky?

marikaj
10. mar 2010

Katka, ja som moju dcérku musela dokrmovať (boli sme po CR+malú 11. deň operovali, a ten stres sa na mne podpísal nedostatkom mlieka)
Vždy som ju najprv nakrmila z prsníka a potom dokrmila z fľaše a nemala som pocit, že by to nejak ovplyvnilo jej ochotu prisať sa na prsník. Takže myslím, že môžeš fľašu, prípadne striekačku?

Ale asi je to individuálne, moja Katka napríklad nikdy nepoužívala cumlík - ak sme jej ho pár krát skúsili dať, tak vždy 3 krát potiahla, zistila, že nič netečie a vypľula... Tak sme aspoň mali o starosť menej 🙂

Držím palce, aby Vám tie výsledky rýchlo klesli.

katka888
10. mar 2010

dakujem za radu.....
my uz mame cumlik... ale papa celkom dobre, tak skusim tu flasu... hadam to nebude az take zle

marikaj
11. mar 2010

mamičky, ak ste niektorá rodili plánovanou sekciou, viete mi povedať, či sa aj v takom prípade požaduje oholenie?

katy2
11. mar 2010

marika, ja som rodila planovanou sekciou... oholit je potrebne, ohol sa radsej doma.... a davaju aj klystir....
kedy ti ju naplanovali?

marikaj
11. mar 2010

No to sa teším, mne to holenie s tým obrovským brušiskom príliš nejde (tuším zapojím moju polovičku 😵 ). Kedy presne sekcie bude, to ešte neviem, ale plánovaná je prakticky od začiatku tehotenstva (pravdepodobne tzv. T rez, nie bikiny)

shaarka
11. mar 2010

T rez?
o takom som este v pripade sekcie este nepocula... preco?

marikaj
11. mar 2010

Znamená to, že rez asi pôjde zvislo cez brucho.... mám myomy tam, kde sa normálne robí riadny rez. Ale malý s nimi bojuje, už sa mu podarilo ich trochu odsunúť, tak uvidíme...

shaarka
11. mar 2010

aha, kvoli myomom. a budu ti ich pri sekcii vyberat?

marikaj
11. mar 2010

uvidí sa podľa stavu, ale asi sa nebudú dať

martinkah
11. mar 2010

marikaj, pri sekcii oholiť až po pupok (predpokladám, že ten T rez nebude siahať ešte vyššie)

blumka
11. mar 2010

katka, mas doma detsky nurofen? tam je taka akoby striekacka..skus tym dat tu vodu. A to davas na zltacku? to som este nepocula...
flasu by som dala ako posledne riesenie, lebo naozaj niekedy aj jeden krat sposobi ze uz dietatko nechce prsnik..neukaze sa to hned ale napr. babo zisti ze z flase tesie rychlejsie ako z prsnika a uz je problem..ale nie vsetky babatka s tym maju problem..no ale ako to zistit, ze?

shaarka
11. mar 2010

radsej neriskovat 😉
no ved uvidime, ako sa bude darit nam 😎 😀

katka888
11. mar 2010

blumka, dik... nurofen nemame, ale mozno si ho zabezpecime.... zatial pije velmi pekne, je pravda, ze zase z tej flase nechce. asi jej vadi ta "chut" umeloviny - cumla... snazim sa jej davat co najviac mliecka, resp vkuse, sesterka mi spominala, ze u nich presla zltacka tak, ze mala cely den len pila mliecko.... aj ja si myslim, ze mliecko jej viac pomoze ako voda... doktorka cosi spominala o prefiltrovani ci co, nem chapem 😉
takze pijeme mliecko a vodu ma len za trest... ked nechce ani pit, ani cumel a len by nieco brala do ust.... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre