Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

alienka73
2. jún 2010

Preco si tam lezala 5tyzdnov, mala si nejake komplikacie?

matkokubko
2. jún 2010

Mala som trochu zmäknutý a skrátený krčok, takže pre istotu aby sme to dotiahli skoro do konca, inak bolo všetko v pohode. Narodili sa v 36/4 tt.

bombula
2. jún 2010

ja som si tam pred porodom tiez odlezala takmer 5 tyzdnov, mne voda nepraskla ale dosli tiahle kontrakcie kt. ma nicili 3 dni a hlavne noci predtym ako ma dali rodit, ale to som uz bola uple hotova . a potom mi moj porodnik dal pichnut oxitocin a povedal ze ideme rodit. tak som vedela ze bude zle, lebo ja som uz ani nevladala stat na nohach a deti boli relativne dost velke, 2,5 a 2,8. a ked mi otvaral rukou maternicu pocas kontakcii tak to som bola od bolesti bez seba, brutaaaalna bolest! nechcelmi dat ani epidural a ani ma dat na cisarsky aj ked po 5 hodinach som naliehala , nedalo sa snim pohnut.. trapila som sa od rana do vecera ked to vzdal a dal ma na cisarsky. meno lekara nebudem hovorit ale je to tzv. naj macher v novej nemocke, vsetky kamosky mi ho odporucali.evidentne mu ale chyba eticky a ludsky rozmer. z porodu mam dodnes problemy, natrhnute slabiny a posunue lonove kosti= bolesti, nie som schopna vobec behat ani rychlo chodit, chodim kadetade po lekaroch co stym.
takze este nieco k prirodzenemu porodu dvojiciek?

bombula
2. jún 2010

resp. nie rychlo chodit ale chodit normalne nie ako kacka a s hroznymi bolestami pri tom . ja som dotiahla na zacaty 38. tyzden.

matkokubko
2. jún 2010

Tak to ma mrzí,máš riadne zlú skúsenosť. A podľa toho,čo píšeš, nechápem jeho rozhodnutie.Jasné,že keď sú komplikácie a ide o život, tak nie je čo riešiť.

martinka17
2. jún 2010

@bombula
keby že sa chystám rodiť tak po tom príspevku ma doma vystrie 😖 😝 😝 😝 , a potom by som chcela asi rýchlo meno lekára 😅 .
Ja som spoznala tiež jedného machra...ale ako človek, hnus. už tu o ňom písali ako o Dr. B 😎 Len mi zisťoval prietoky alebo bol totál odveci, indiskrétky....na môj vek, že som prišla skoro, že som karieristka a podobné reči. Keby ma mal rodiť, asi to neprežijem.

alienka73
2. jún 2010

Martinka na mne by si tiez zgustol, aj vek aj vyska 😝 . Na moju kamosku mal poznamku o vyske, ze ako moze s takou vyskou zit, pritom normalna vyska, cca 1,60 ziaden meter dvadsat 😕 .Neviem, ci sa da pripravit na take jednanie. Skoda, ze my zeny si v takych chvilach este aj taketo prijemnosti musime uzivat. .... 😠

martinka17
2. jún 2010

no hej, on je proste hnusný, mne to vytmavil, že ma sestrička ako tehu strčila medzi 2 protekčné pacientky, to nevedel prekusnúť a pritom ja som s dnu nepýtala 😝

bombula
3. jún 2010

alienka dala som ti na seba cislo takze mi bez obav zavolaj, nestiham tolko pisat, je to vela info co si chcela vediet tak ja ti to radsej poviem online cez telefon.

alienka73
3. jún 2010

Jasne bombula, zavolam len za chvilu idem do poradne tak potom asi poobede niekedy alebo napis kedy mam volat 🙂 . Dufam, ze ma ale neposlu rovno do nemocky....uz ledva chodim.

bombula
3. jún 2010

mozes teraz🙂

rika3
3. jún 2010

ahojte kocky.zavidim vam ktore ste uz po.ja az koncom jula.uz sa zacinam bat.ale dufam,ze vsetko bude ok.hlavne nech babo je zdrave:

rika3
3. jún 2010

...som prvorodicka.

rika3
3. jún 2010

musim ist.dufam ze sa mi ozvete a pokecame.majte sa pekny den vsetkym.

strasska
3. jún 2010

@rika3 neboj, ja si hovorim, ze ved to bude trvat len "chvilu" a potom sa budem tesit cely zvysok zivota. Tak to stoji za tu mensiu ci vacsiu trosku bolesti 🙂

bombula
3. jún 2010

rika, je zbytocne sa bat, vacsina mamiciek kt. so mnou boli v nemocnici mala usmev na tvari a bola cela happy ked jej povedali ze ide rodit🙂 neuveritelne ale pravda🙂 to uz clovek ma na konci dost a fakt je podla mna krajsie ked mas to babo v naruci nez v brusku. a nie je podla mna ani jeden porod kt. by mal rovnaky priebeh, to co tu mozno citas sa ta vobec nemusi tykat... je to vec stastia, nahody a dobreho alebo zleho porodnika.

rika3
3. jún 2010

dakujem kocky.ste zlate.dufam,ze tak to bude.ale aj sa strasne tesim.uz sa neviem dockat.

rika3
3. jún 2010

bombula.a ty ako s dvojickami?aj ja som chcela dvojicky,ale tak to vyzera ze budeme mat dievcatko.stihas pri nich vsetko?

rika3
3. jún 2010

strasska pri kom budes rodit?ci nechas to na nahodu?miska pri kom si porodila?ked to mozem vediet?ved to asi poznas,vsetko ma zaujima.

bombula
3. jún 2010

nestiham, lebo su taki zlati ze sa od nich neviem odlepit🙂 fakt, neklamem🙂

rika3
3. jún 2010

to ti verim.

rika3
3. jún 2010

a pri kom si rodila ked mozem?

rika3
3. jún 2010

boze strasne ma bolia krize,chrbat.neviem sediet....

rika3
3. jún 2010

takze asi idem do vane,....relax.pa pa zajtra,dufam

strasska
3. jún 2010

@rika3 chcela by som pri Rosakovej, pri nej som rodila aj Miska, ale este som sa jej neozvala. 🙂

bombula
4. jún 2010

len si treba uvedomit ze dr. rosakova nemoze odrodit pol Kosic🙂)co som bola v nemocnici na jesen nerodila nikoho mimo svojej sluzby, neviem ako je to teraz , ale kedze sa rodi vo velkom mozno na tom stale zotrvava. velmi si pochvaluju aj dr. Murina, mlady, mily a velmi sikovny lekar. poznam dokonca aj dvojickovu mamicku kt. si ho velmi pochvalovala ( mala cisarsky teda sekciu ako sa tomu odborne hovori medzi personalom nemocnice). co sa tyka pristupu fakt nekonecne zlaty je aj dr. Molokac, velmi velmi mily doktor, nieco vy se 40, vyzorom pripominal Mariana Zednikovica ( atiez poznam dvojickovu mamicku kt. pri nom mala cisarsky), ten hadam bez usmevu a mileho slova ani nechodi! bol aj pri mojom cisarskom (prave mal sluzbu a pri sekcii su vzdy 2 lekari, vlastne tam je cely zastup ludi, to som si pripadala fakt dolezito🙂)

strasska
4. jún 2010

ale asi mame rozne terminy, tak by to slo. Ale sak je dospela, tak povie, ze ci zoberie, ci nie? 😉

rubinka
4. jún 2010

Ja chcem tiež Rošákovú, mne ju odporučila kamoška 🙂

julcek
4. jún 2010

@bombula mne doporucila moja lekarka teiz Dr. Murina, že je veľlmi zodpovedný, teraz sa mu narodilo male babo, a zodpovedne ti povie či može alebo nie, nesľubuje ked nemôže, že teraz ani nikomu nesľuboval. lebo chcel byť doma s rodinkou

luciaanna
4. jún 2010

Mudr. Murína vrelo odporúčam 🙂 🙂 .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre