Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

strasska
4. jún 2010

mne sa tam zdaju viaceri byt uplny pohodaci, takze ak ma nezoberie Rosakova tak pojdem asi na blind 😉

alienka73
6. jún 2010

Ahojte, vcera som bola na monitore v nemocke. Boli uz nejake kontrakcie ale este som doma, dufam,ze to este vydrzim aspon dva tyzdne. Zdalo sa mi, ze je tam dost plno ak som dobre pochopila sestricky, tak by som asi ani miesto nemala. A bolo tam straaasne dusno a teplo, teraz ked pridu horucavy tak neviem ako sa tam bude dat existovat. Jasne, ze som sa dr. zabudla opytat na to zazmluvnenie ,kedze som mala trosku kontrakcie tak som bola trosku mimo. Ale inac aj dr aj sestricky su velmi mile 🙂 .

bombula
6. jún 2010

v nemocnici na predporodnom je normal ze mamicky si donesu vlastny ventilator z domu🙂 no a ja som ho mala zopnuty celu noc aby som v izbe vydrzala. po porode to uz nebolo take akutne nakolko dva radiatoriky uz zo mna boli von.

martinka17
6. jún 2010

popravde, babenky, radšej mať horúco ako tú kosu, čo sme mali v januári a to ani nevravím, že nešla teplá voda a keďže sa sprchuješ pár krát denne...no zážitok na celý život ☹

shaarka
7. jún 2010

martinka, nemali ste teplu vodu????? jeziiiis, to si teda neviem predstavit. chudatka. mali nejaku poruchu?

martinka17
7. jún 2010

nie, ale je tam slabý tlak, takže pokiaľ vodu vytlačí až na 17, trvá to aj 10 minút 😠 A to sa nie vždy dá v zime stáť v kúpelke a čakať na zázrak, tak som zvykla pustiť vodu, počkať a aspoň vo vlažnej sa opláchnuť, ak som sa sprchovala celá, tak voda odtekala aj 20 minút...to je tam dosť bežné ☹ S tým nepomôže ani nadštandard 😉

hasmenka
7. jún 2010

Ahojte k tomu Mudr Murínovi chcem dodať že je ozaj ľudský mňa rodil mimo služby 15.5.2010 za 10 min bol v nemocnici a to som porodila o 3:35 ráno v sobotu a vnedeľu mu rodila manželka a stále aj po pôrode ma uisťoval nech volám kedykoľvek keby som mala nejaké problémy v šestonedelí že nech sa nebojím že dvíha telefon 🙂 a to mi pred pár rokmi robil laparoskopiu ako pridelený lekár a už vtedy bol veľmi zlatý tak som si ho vybrala aj ako pôrodníka Čiže prvý pôrod v tej istej nemocnici o ničom ale ten druhý pri Murínovi jedna báseň 🙂

zfidorka
7. jún 2010

ahojte, taka prakticka otazka: ako ste mali zbalenu tasku? vsetko spolu, alebo zvlast na porod a zvysok vam potom doniesli po porode?

sansara82
7. jún 2010

@zfidorka ahoj , ja som si zbalila zopár vecí ku pôrodu do jednej igelitky a ostatné mám zbalené v kufri. Veci pre babatko mám pripravené v ďalšej taške a tie mi prinesie až manžel keď budeme odchádzať domov.

zfidorka
7. jún 2010

@sansara82 budes rodit v novej? to by sme sa tam mohli stretnut? 🙂 u nas je top meno pre chlapca tiez dominik, vyzera to skor na dievcatko 🙂

sansara82
7. jún 2010

@zfidorka no my sme si mysleli do 9 mesiaca, že to bude dievčatko, no keď mi dr. na ultrazvuku ukázal čo tam dole babatko má, tak som si istá, že to bude chlapček. No ja tiež budem rodiť v novej, takže je nanajvýš pravdepodobne, že sa tam stretneme - rovnaký termín.

zfidorka
7. jún 2010

@sansara82 no mozno sa tam fakt stretneme... aj ked ja by som chcela rodit koncom tohto tyzdna, ani neviem preco, tak som sa rozhodla 😉 sa mi paci datum 10.6. 😀

sansara82
7. jún 2010

@zfidorka no ja by som to tiež už chcela mať za sebou a hlavne drobčeka pri sebe. V stredu idem na kontrolu do novej tak som zvedavá čo sa zmenilo. Ty chodíš k nejakému konkrétnemu dr.?

zfidorka
7. jún 2010

@sansara82 ja idem na kontrolu zajtra... doteraz to vyzeralo ze sa narodi skor, od 33 tt som lezala doma, lebo sa mi skracoval krcok, podla posledneho usg z minuleho tyzdna je hlavicka uplne dole, pred 2 tyzdnami som mala krcok skrateny na 1 cm, tak mi doktori vraveli ze to bude skor... zatial to velmi na porod nevyzera, uvidim co zajtra na poradni...
konkretneho dr. nemam, ty mas?

sansara82
7. jún 2010

@zfidorka no mne môj gynekológ odporučil Dr. Knopa. Je to veľmi milý doktor a po odbornej stránke je super. Takže som spokojná. Tiež kamoška u ňho rodila pred rokom / cisárskym/ a čo sa týkalo pôrodu aj starostlivosti tak bola spokojná. Druhá tiež mala komplikácie počas tehotenstva a veľmi jej pomohol.

jelka21
7. jún 2010

Ahojte. Len dufajte, ze dovtedy opravia vytahy. Dostat sa zo17-teho, alebo na 17-te normalnym vytahom je zazrak. Vsetky 3, su pokazene.

terina25
11. jún 2010

ja som dnes bola na monitor a výťah išiel 😉

shaarka
12. jún 2010

clovek sa tesi aj z malickosti 😀

alienka73
12. jún 2010

No este keby tam bol lepsi vzduch a nejaka ventilacia alebo klima neviem, lebo mne je tam stale strasne horuco 😒 . Na izbach sa tiez nedaju otvorit okna?

zfidorka
12. jún 2010

no klimu vcera zapinali, nie vo vsetkych izbach vsak fungovala... v tej mojej (17 posch. A izba c.2) pridu opravit v pondelok, este ze dnes som prisla domov 😀
teraz je tam plno, ja som lezala pri tehulkach, ale mala som samostatnu izbu so sprchou, co mi vyhovovalo... 🙂
inak, ja som bola s novou nemockou spokojna,
vdaka @shaarka za tipy, hlavne za vankusiky a misky na jedlo 🙂

alienka73
12. jún 2010

@zfidorka a ako dlho si tam lezala? Bolo stale plno? A ake vankusiky?
A gratulujem k babatku 😉 .

shaarka
12. jún 2010

jeeeeeeeeeeeeeej, fidorka, tak uz ste doma! 😵 dufam, ze je vsetko ok a GRATULUJEM! 😵

shaarka
12. jún 2010

aky bol porod? epino pomohlo?

alienka73
13. jún 2010

Chcem sa vas este opytat ako je to v N nemocke so zazmluvnenim lekara? Mojej som sa pytala, ze pokial by to nebolo v jej sluzbe tak by som po porode nemocnici musela zaplatit ten poplatok- po starom 5000sk, naozaj staci az po porode?

zfidorka
13. jún 2010

@alienka73 mala sa narodila v utorok v noci, domov ma pustili v sobotu poobede... vankusiky radila shaarka, ze je dobre mat taky maly pod hlavu, ci uz pri porode, alebo potom ked lezis na posteli, taktiez si ho mozes podlozit pod babo pri kojeni... tiez som mala ten vankus na kojenie, som si malu nim vypodkladala...

zfidorka
13. jún 2010

@shaarka dakujem, zatial vyzera vsetko ok... s epi-no som nestihla vela cvicit, mala sa narodila 10 dni pred terminom, a dostala som sa len na priemer 8 cm (aj to len pri poslednom cviceni)... napriek tomu urcite nelutujem a budem ho pouzivat urcite aj pred dalsim porodom... dr. ma nastrihla, ale sama konstatovala ze hradza je pruzna... mala som uz nazelenanu plodovu vodu, tak mi slo hlavne o to, aby bola mala cim skor vonku... zatial sa hradza hoji dobre, viac menej od zaciatku mozem aj sediet...
no a porod bol uplne v pohode, veeeelmi mi pomohlo ze bol so mnou mm, bolesti som mala len poslednych par hodin, vobec som po porode nebola vycerpana... povodne som prisla len do poradne, to som uz bola otvorena na 4-5, uplne bez ziadnej bolesti len som mala tvrde brucho - to nikto nechapal, potom ma len boleli krize ako pri ms...
inak, rodila som na tej nadstandardnej, vyhovovalo mi ze sme mali s mm sukromie, na kresle sa mi tiez lezalo dobre, a aj sprcha bola blizko... aj ked lekari tam nie su radi, lebo sa horsie manipuluje s tym kreslom (resp. nevedia to)...

bombula
13. jún 2010

alienka, prachy po porode(az ked naozaj pride lekar mimo svojej sluzby), zazmluvnenie pred porodom.ale normalni lekari sa to snazia vacsinou uhrat tak aby si rodila pocas ich sluzby a tak neplatila zbytocne navyse. za pritomnost manzela pri normalnom porode sa tiez plati,500sk. tiez po tom.

shaarka
13. jún 2010

poopravim bombulu - za partnera pri porode sa plati 20e, sestricka ti da blocek, ktory je potom potrebne vyplatit v hlavnej budove polikliniky v pokladni, a nim sa pri prepustani z porodnice preukazat.

shaarka
13. jún 2010

fidorka, a kto ta odrodil?

zfidorka
13. jún 2010

@shaarka mudr. sovova, nemala som nikoho zazmluvneneho...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre