Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

evka0003
8. sep 2010

Zdravím všetky tehuľky, viete mi prezradiť koľko sa platí za zazmluvnenie pôrodníka v novej nemocnici

gabika7706
8. sep 2010

@evka0003 kedysi to bolo 5000 Sk, neviem ako to je teraz, skus tam tlf http://www.fnlp.sk/index.php?option=com_content...

edusik
8. sep 2010

@evka0003 oficiálne stále v prepočte5000 SK, my sme dali do obálky 100Eur - bez oficiálnej zmluvy 🙂

gabika7706
8. sep 2010

@edusik tak to dostal(a) Dr skoro tolko ako ked sa zazmluvni, v r.2006 to bolo tak, ze 2500 si nechavala nemocnica a 2500 islo lekarovi...

carmen86
8. sep 2010

stale je to aktualne ze v prepocte 5000 sk 😉

edusik
9. sep 2010

@gabika7706 áno to sedí, podstata bola v tom, že Dr. dostal čo mu patrí, akurát sme ušetrili to čo by sme dali nemocnici - o tom je to "bez papiera"

evka0003
9. sep 2010

edusik ďakujem ,ale predsa ešte len jednu otázočku mám tých 100 eur si dávala až po pôrode?,či ako to vlastne funguje...? 😉

martinka17
9. sep 2010

@evka0003 ja som síce nedávala, ale zo skúsenosti kámošiek, vždy až po pôrode, niektorým sa stalo, že dali pred a doky sa na pôrod neráčil dostaviť 😠 Ale peniažky tiež nevrátil.

evka0003
9. sep 2010

@martinka17 presne som si toto myslela, že sa také niečo môže stať...ďakujem za radu 😉

martinka17
9. sep 2010

@evka0003 😀 aj na budúce a veľa šťastia a zdravíčka pri pôrode 😉

evka0003
9. sep 2010

@martinka17 jeeej ďakujem milé od teba 🙂

camilla_1
11. sep 2010

Ahojte kocky je fak pravda ze ak nemate svojho porodnika tak vas nechaju v bolestiach kym neporodite ? 🙄 asi kruta realita ☹ v ktorom tyzdni ste si vybavovali porodnika?

jawan
11. sep 2010

Ahojte mamičky. Nemáte záujem o Nutrilon č.2 a 3 lebo malý to odmieta piť a mame toho nakúpene hodne a neviem čo s tým. Záruka je do roku 2012. Kúpila som to za 12.90 eur ale dám to aj lacnejšie. Kto by mal záujem napíšte mi do IP. Ďakujem 🙂 🙂

stankadl
11. sep 2010

ahoj, prave sa chstam nakupovat...nase maju 10 mesiacova prvý krat som presla na 3...ale 2 je myslim do polroka, ci nie? ale papa len jedna, lebo druhá má reflux a ma specialne mliecko....odkial ste? rada pomožem, ak možem, aj tak by som ho kupila na buduci týžden...a kolko mliecky mate? lebo ja kupujem aj viac, využívam zlavu v DM drogerie, takže nakupujem aj na mesiac, ci na dva....Stanka

evka0003
11. sep 2010

@camilla_1 toho sa neobávaj to si nemôžu doktori dovoliť resp. by nemali a úprimne ti poviem , že som ešte nepočula nič také....inak pôrodníka si vybavíš tuším od 36 tt vtedy začneš chodiť do poradne do nemocnice,ale ja som sa s doktorom dohodla už skôr kedže žijem v Malackách len som sa rozhodla rodiť v Košiciach, lebo tu je aj moje rodisko...
🙂 tak sa držkajte a prejeme všetko dobré

luciaanna
11. sep 2010

@camilla_1,
No neviem, trošku ti nerozumiem..., myslíš si, že ak máš pôrodníka vybaveného, budeš rodiť bez bolesti??
Alebo že sa nebudeš trápiť a "trpieť" ? Pôrodníci nie sú čarodejníci a tak sa proste priprav na to, že bez ohľadu na to, či niekoho máš, alebo nemáš vybaveného, bolesti budú.... ☹ Dokonca aj ženy s epidurálom si odtrpia svoje.
A žiaden lekár si nemôže dovoliť nechať pacientku len tak, bez povšimnutia, aj keď to nie je jeho pacientka.

andrea0903
12. sep 2010

@camilla_1 suhlasim s
@luciaanna ja som nikdy nemala vybaveneho lekara a nikdy sa mi nestalo ze by si ma nevsimali....jasne ze nebudu pri tebe stat ked budes este mat len take otvaracie kontrakcie ale sledovat ta budu urcite takze mas jedno ci lekara mas alebo nemas zazmluvneneho.....ked to proste pride vyber sa tam s 5minutkovymi kontrakciami a hotovo nebudes mat uz cas potom vnimat ci si ta niekto vsima alebo nie ale ver tomu ze ked budes mat uz tlacit tak lekarov a sestier tam bude pri tebe neboj nic 😀

meruska
13. sep 2010

@camilla_1 ja som sla nedavno rodit bez vybaveneho lekara a bola som uuuplne spokojna ako sa o mna lekari starali....bol so mnou i manzel tak mozno i preto sa stale pytali ako sa mam, casto ma vysetrovali, dokonca konzultovali moj priebeh porodu i s nim 😉 naozaj sa nemusis bat..podla mna chodili ku mne velmi casto napriek tomu ze sme tam vtedy rodili naraz 4...

martinka17
13. sep 2010

@camilla_1 to v novej neplatí, nemala som pôrodníka vzbaveného a napriek tomu boli všetci super, bolesti patria k pôrodu, neviem, kto ti to povedal,ale asi nezvládla tú bolesť a hodila to na personál. Takú mamičku, čo tam revala ako by ju rezali som zažila, škoda reči, strašne ma vystrašila 😠

camilla_1
13. sep 2010

@luciaanna
velmi by si sa cudovala co sa uz dneska da vsetko vybavit dokonca aj bezbolestny porod .... dneska idu rodit len hlupane tak ako pred dvadsitimi rokmi ...

alerka
13. sep 2010

koho ste mali ako porodnika?

meruska
13. sep 2010

@alerka cicaiova s jesenskou...mozem odporucit

lusinkaj
13. sep 2010

@meruska ja len svoj nazor chcem napisat...dr.jesenska velmi mila ale cicaiova jedna hnusna,arogantna.....

mireag
13. sep 2010

Ahojte baby, tak sa konecne pridam. Doteraz som vas len citala. Mam na stv. dohodnute stretko s dr. Rosakovou. Je to naozaj tak, ze mimo sluzby rodit nechodi? Co potom v pripade, ked to pride mimo jej sluzby? A co s peniazmi za zamluvnenie...? 😕
Zareagujem na predoslu diskusiu. Nakolko ma moj maly nalez na oblickach, netrufla by som si ist rodit len tak na blind, ale k niekomu, kto ma uz bude "poznat." Treba to sledovat a mozno hrozi, ze budem musiet porodit skor. Okrem toho mam tehu cukrovku... 🙄

camilla_1
13. sep 2010

ako to byva v novej nemocke ..... myslim ako prebieha prichod ako to tam funguje ? dajme tomu ze pridu bolesti dostavim sa na 16 posch. hehe a co dalej aj ked su uz pravidelne kontrakcie tak sa vyplnuju papiere na prijatie ?

martinka17
13. sep 2010

@mireag jasné, ak máš niečo ty alebo bábo a máš na to bubáky, tak je to normálne a aj lepšie 😀 😀 dRžím palce, bude to OK 😉

@camilla_1 ja som sedela na stoličke, doky mala za pár minút papiere vypísané, len nemali posteľ, tak ma asi po pol hoďke dali rovno na stôl a tam som ležala asi 9 hodín, kým som porodila. Ale aj toto závisí aj od hodiny, ked tam prídeš lebo doobeda tam bolo doktorov ako hadov, pooobede behal jeden, a aj od počtu rodičiek 😲 😀
A pravidelné kontrakcie, haha to som mala skoro celý čas a spolu to trvalo 20 hodín, kam sa ponáhľať 😵

aha, a ja som tá hlupaňa, čo rodila s bolesťami ako pred 20 rokmi, pretože mám skoliózu a neriskovala som ochrnutie a tiež preto, že som počula o pár babenkách, ktorým epi aj tak nepomohlo, bolo viacej ako tých, čo im to správne pichli a nie každý ma v previse tisícky....toľko na to "hlupaňa" 😲 Občas rozmýšľaj, že nie každý sa má tak super ako ty, či finančne, či zdravotne ☹

meruska
13. sep 2010

@camilla_1 nejdes na 16 poschodie ale na gyn. prijem to je 2 poschodie... 😉 tam budes chodit od 36 tyzdna na monitor a kontroly.... tam ta pozru a v pripade ze ides rodit, pojdes so sestrickov naspat na prizemie do satne, oblecu ta do kosele a pojdes na 17 poschodie..tam ta uz prevezme porodnik...pozrie ta i on...napoji na monitor..a kym ti bude tocit ozvy tak ti vyplni papiere....teda aspon u mna to tak prebiehalo....odtial uz ides na porodny box ....a ak to vyzera na dlhsie, ides do susednej miestnosti na postel si lazkat a cakat 😉 manzela medzitym o blecu do kabatika 😉 dostane kluce od izby pre ockov a pride k tebe

luciaanna
13. sep 2010

@camilla_1,
vééľmi ti prajem, aby si mala bezbolestný pôrod a ak si myslíš, že bezbolestný pôrod sa dá vybaviť, tak to skús, možno tebe sa to podarí, ale môj názor je, že bezbolestný pôrod neexistuje...., či už s EPI alebo bez..., proste vždy to tak bolo a vždy to tak aj bude. Aj keď medikamenty v dnešnej dobe už mnohé uľahčia, ale zázračnú moc nemajú.
Bola som osobne pri množstve pôrodov, prirodzených, s EPI, cisárskych, ale každá mamina si "odtrpí" svoje. A mám za sebou aj osobnú skúsenosť ( lekára som mala vybaveného, ak by ťa to zaujímalo).
Ale možno sa tu na MK nájde nejaká mamina, ktorá rodila úplne bez bolesti???

A tiež by som bola na tvojom mieste opatrná vo vyjadreniach, niektoré "hlupane" ako ty ich nazývaš, by sa mohli uraziť, alebo by sa ich to mohlo dotknúť. Ak budeš mať pôrod za sebou a budeš o skúsenosť bohatšia, budem rada, ak napíšeš svoj názor....a vyjadríš sa. A naozaj ti prajem, aby si bola prvá, ktorá bude rodiť totálne bezbolestne 😉.

martinka17
13. sep 2010

@luciaanna ďakujem, krásne napísané, mňa sa tá hlupaňa dotkla ☹ Nič som nemala vybavené a aj tak sa bol lekár úžasný, som rada, že ma rodil 😀

luciaanna
13. sep 2010

@martinka17, rodila som spontánne a úplne prirodzeným spôsobom (bez akýchkoľvek liekov), a ak ešte budem mať druhú šancu (pevne verím, že áno), chcem rodiť rovnakým spôsobom, teda ak sa nevyskytnú komplikácie. Takže tiež asi patrím medzi tie "hlupane" 😀 😝 .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre