Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

eeffka
28. feb 2012

@gabika7706 jojo tie ponozky ma nenapadli ja som prisla z domu v takych fusakliach 😀

katrin20
1. mar 2012

@eeffka Dakujem za odpoved. Este ma zaujima ci si mala so sebou aj odsavacku mlieka lebo som niekde vzadu citala ze zeny si to beru a take tie podlozky na postel a jednorazove nohavicky. Ja ked som precitala vsetky prispevky dozadu a pripravila si vsetko co tam bolo napisane tak mam teda riadnu kopu. To mozem ist rovno s kufrom 😉
Na tej normalnej izbe si mas kde tie veci ulozit? A ako je to tam s babatkom? Mas ho stale pri sebe? Ako to vestko prebieha ked ste tri (alebo viac???). Myslim kojenie, navstevy, vizita... Neviem si predstavit ze kojim a mojej spolubyvajucej pride navsteva. Ja mam fobiu ked mam ist k niekomu na navsetvu do nemocky a teraz tam budem lezat ja tak som z toho strasne nervozna.

eeffka
1. mar 2012

@katrin20 ano odsavacku som mala lebo pri 1.sa mi fajne zapalili prsia, ale nepouzila ale pre istotu, podlozky som mala tiez prebalovacie, pouzila som az 1 svoju a 1erarnu, baby co nemali im sestry dali, nohavicky som mala TENA cize na unik mocu ale su velmi pohodlne a svoj ucel splnili su ako trenky a velmi prijemne
http://www.tena.sk/vseobecne-informacie/produkt...
mas na izbe taku skrinku jak na plavarni 😀, cize nic moc, ale nejak som to tam narvala a potom ten taky nocny stolik nemocnicny.
Babatko po norm, porode mi dali na 2.den, neviem ci som vyzerala tak strasne alebo co? figu, uz viem, mala sa napila plodovej vody a grckala viac nez je zvykom tak jej pichli K a pozorovali ju. u nas som bola napr ja a 2sekcie, cize ja som mala malu a oni deti nemali, im dali az v den ked som ja odchadzala, takze si neviem dost dobre predstavit 3revuce deti v noci, ale asi realita, aj ked tie deti v inych izbach boli v noci ticho, este som sa 1.noc pytala sestry ci ich niekam odniesli. No a navstevy... cigani maju navstevy stale, a chodia aj po 10, sak treba vidiet novy rodinny pridavok....Raz v noc asi o 21,00 sa prechadzala po chodbe stara ciganka a ze Maaaargit, Maaargit 🙂 ... a margit nikde, asi nevestu alebo dceru hladala, sestricky neviem kde boli lebo ich vyhadzovali pravidelne. a na obyc. izbu pocas navst.hodin pustaju( streda, sob+ned 14-16) a na nadstandard kazde poobede, a bohuzial ta nepotesim je to len o slusnosti "navstevy", mala som spoluleziace tie sekcie tak ja som sa zdekovala ked mali navstevu, isla som d jedalne telefonovat, mejlovat a tak ale veru raz ma uz svrbel jazyk ze ci nechcu vypadnut ale vyhodila ich sestricka predtym nez som stihla. Sukromie rozhodne necakaj a ked sa chces prezliect alebo ked si presvedcena ze mas na zadku krvavy flak myslim ze ta budu hakovat. Baby so sme mali normalne porody a boli sme pohyblive sme chodili s navstevami do jedalne, tam ta pustili aj mimo navst.hod len trebalo sestricke povedat a nechodit po 10tich, mne pustili aj dceru 7r. aj ked deti do 15r."nesmu", ale ked sa tam prehanaju 3 mali cigancikovia ( 3-6r)...
a do tej klasickej izby sa pre 3zeny vojdu tak navstevy nax po 2kusy a potom sa uz neni kam postavit, postele, postielky, stoliky... plnka. Nadstandard nie je o nic vacsi, len krajsie vymalovany. ( teda mimo jednicky o ktroej som pocula ale este nevidela 😀 )

katrin20
1. mar 2012

@eeffka Dakujem za vycerpavajucu odpoved. Hadam to nejako prezijem. Zelam vam vela zdravicka. Uz aby sme aj my boli doma. Ja sa budem kazdy den modlit aby bola volna samostatna izba 😨

fecova
1. mar 2012

baby neviem co tu riesite ohladom porodu a izieb, no ja som vedela, že nejdem do hotela, ale rodit, takze som necakala nejaky luxus, syna som rodila v saci, mala som luxus a bolo mi to akurat na dve veci, ciganky aj v saci behaju po chodbe, aj si kludne fajcili v izbach, cize akoze sukromna nemocnica, tu v novej som to nezazila a to som tam aj lezala pred porodom, asi mesiac, takze ovela vacsie pohodlie som mala v novej ako v saci, a napriklad mne vyhovovalo, ze nie som sama na izbe, lebo som sa mala aspon s kym porozpravat, zasmiat, cize mne to vobec nevadilo, este aj tie zeny, ktore boli na nadstandarde chodili k nam kecat, ale mozno sa nieco pomenilo, no neviem, moj nazor

gabika7706
1. mar 2012

@fecova ano, aj ja som si tak hovorila, ze nepotrebujem ziaden luxus, prvorade je dieta, co je, myslim, samozrejme, vidim, ze Tvoj syn je len mesiac starsi od mojej Katky, ale toho si zrejme teda rodila v Saci, ja v novej obidvoch a uz som tu pisala moje "zazitky" so spolubyvajucimi na izbe, takze ja som pri druhom bola zasadne za samotku 🙂 Ze to bola akurat hotelovka, to uz bol len bonus navyse 🙂

katrin20
1. mar 2012

@fecova Mozno ti to vyhovovalo ale kazdy clovek je iny. V takych intimnych chvilach si myslim zeny zasluzia svoje sukromie. Pocula som vela o tych navstevach na izbe. Urcite by mi nebolo prijemne kojit pred navstevou spolubyvajucej. Nemalo by to takto byt. Ja netuzim po ziadnom luxuse. Nepotrebujem tu hotelovu izbu, hlavne nech som sama so svojim dietatom. Platime si zdravotne poistenie a co z toho mame? Je to rozhodne smutne. Ty si to napisala ako keby sme cakali ze budeme ako v 4hviezdickovom hoteli a vsetci nas budu obskakovat... Lenze o to vobec nejde.

matonka26
2. mar 2012

@katrin20 ja som veruze mala kufor 😀 a s tymi nadstandardkami, to je fakt len o stasti 😒

suem
2. mar 2012

@katrin20 Myslim, ze @fecova krivdis, nic v negativne alebo osocujuce na adresu tych, co chcu nadstandard nenapisala. 😉

fecova
4. mar 2012

@katrin20 ja som len napisala svoj nazor, ved som to tam aj zdoraznila, mne napriklad na tom tak nezalezi, mne bolo lepsie, ked som mala s kym pokecat, a vzhladom k tym navstevam, kedze som mala dceru na jiske na 16-tom poschodi, ja som pri spolubyvajucich ani nebola ked mali navstevy, travila som vsetok cas pri malej, ale osobne mi to nevadi, ved kazdy chce hned ihned vidiet babatko co sa narodi, ved to je normalne ze su navstevy, ale zase hovorim, je to len moj nazor, v saci som mala nadstandard a bol mi na ... takze moj nazor.
@suem dakujem, ze si to pochopila, ze nikoho nejdem urazat, len vyjadrujem svoj nazor.
@gabika7706 ano bohuzial v saci som rodila syna,....

julcek
5. mar 2012

ahojte, viete mi poradit kde treba ist pre poucenie na EPI k anesteziologovi, lekar mi povedal ze na 4. poschodi na poliklinike, ale chcela by som vediet presnejsie ze kde a kedy tam su 🙂 dakujem

bintang
5. mar 2012

@julcek ano sú na 4. poschodí, ja som tam prešla cez zubné oddelenie. Nebola som objednaná, sú tam denne od 8-12tej a od 12,30-14tej. Treba mať so sebou tehotenskú knižku a lekárske správy ak navštevuješ nejakého odborníka (mne kontrolovali správu od hematologičky).

julcek
5. mar 2012

@bintang no ja tiez chodim k hematologicke a to mam pri sebe tak dakujem dufam ze to najdem

vanka1985
8. mar 2012

@fecova mne tiez neslo o luxus ale aby mala bola v poriadku, novu nemocnicu som si vybrala lebo ma specializovane pracovisko pre patologickych novorodencov a kebyze sa nieco stalo tak aby malicku mi nemuseli prevazat a mala by poskytnutu potrebnu okamzitu starostlivost... inac som bola spokojna, porodnik bol super, stale usmievavy a sestricky mile a starostlive, necitila som sa dobre skoro ani z postele som nevstavala tak s cigankami som nebola v styku, a bola som rada ze mam na izbe spolubyvajuce, super sme si rozumeli, no nieco som nasla akurat mi vadilo ze wc bolo daleko a mne sa strasne tocila hlava, takze aj druhe dieta by som chcela odrodit v novej nemocnici 🙂

evulilik
8. mar 2012

ahojte babule ... ja sa chcem ešte opýtať či si treba doniesť klystír alebo Vám ho dajú tam ... a čo sa zaň platí ???

matonka26
8. mar 2012

@evulilik daju ti tam a to by este bolo aby aj zanho sa platilo 😀

kacicqa
9. mar 2012

Babky, pls neviete kto robi sono utorky?

matonka26
9. mar 2012

@kacicqa Boszormeni by mal

kacicqa
9. mar 2012

@matonka26 Dakujem. No super;o(... u neho som bola naposled a keby tam nebol aj Kraus tak munieco skarede poviem;o(

matonka26
9. mar 2012

@kacicqa no nie si jedina 🙂 tak xod iny den,ci to musis ist presne vtedy?

kacicqa
9. mar 2012

Praveze musim na 12DC na folikulometriu..;o( Skusim ist tak na 7:30 mozno odxytim Krausa a Bor...tam dufam este nebude

matonka26
9. mar 2012

@kacicqa tak daj vediet ci sa ti to podarilo 🙂

julcek
11. mar 2012

ahojte, neviete ako sa teraz rodi, lebo mam info z piatka ze sa maluju porodne saly ???

matonka26
12. mar 2012

@julcek nooo aj ja viem tak ze sa tam kusticko preraba ,skusim zistit od kamosky 🙂

matonka26
12. mar 2012

@julcek no vraj normalne sa rodi...ze len kus stiesnene priestory a miestnost pre oteckov nebola k dispozicii ale podla mna to nebude trvat neviem ako dlho 🙂

julcek
12. mar 2012

@matonka26 tak dufam ze im to nebude trval dlho

katrin20
13. mar 2012

Ahojte, ktore uz chodite na kontroly do nemocky? Sobili vam ultrazvuk? Mne stale urobi len monitor a prehliadku zdola a ziaden ultrazvuk. Naposledy som bola este u svojho doktora koncom januara. Ani neviem aka je bambulka velka... Ked citam prispevky tak aj na zaklade toho sa rozhoduje ci bude prirodzeny porod alebo sekcia a ja vobec netusim ako nam mala vyrastla. Myslite ze ked si sama poziadam o ultrazvuk tak mi urobia??? Preco to nerobia automaticky? Ked ma niekto dohodnuteho lekara tak sa stara ale ked nemas tak vidim ze vela aktivity od nich nemam cakat. A co sa tyka toho malovania na 17-poschodi to ste poculi? Doktor mi povedal ze maju plno lebo je k dispozicii len polovica chodby. Zasmial sa ze rodit mam kde ale nemaju ma kde dat po porode. Mne sa to uz blizi a vobec nechapem co urobia ked tam pridem...

katrin20
13. mar 2012

Doktor povedal ze maju skoncit 15-teho ale ze on to nevidi ruzovo.

matonka26
13. mar 2012

@katrin20 neboj sa urcite ta budu mat kde dat ked porodis, sak to uz by aky nonsens bol keby ze nie 😖 a k tomu ultrazvuku, no mne robil dr ultrazvuk kazdy druhykrat ked som prisla a vzdy mi aj vahu povedal a dokonca ked sa mala narodila tak skoro na chlp presne vazila tak ako vravel...neviem sice posudit ci je to bezne alebo nie,ale urcite by som si ho na tvojom mieste vypytala...kamoska tiez tak nemala nikoho vybaveneho aj ked v inej nemocke a tiez jej nerobili ultrazvuk a potom ledva maleho porodila bo mal vyse 4 kil..taaze tak 🙂

dany1986
14. mar 2012

@katrin20 Ja som tiez nemala nikoho vybaveneho,a hned pri prvej poradni v nemocke tak sa ma dr.pytal kedy som mala naposledy utz.troska som mu zaklamala 🙂a hned ma poslal 🙂)skus sa opytat dr. ci ta neposle na utz.alebo id pred poradnou rovno na 16posch.urobia ti utz.a mas vybavene a keby sa ta dr.na ultrazvuku pytal tak povies,ze zdola ta poslali na kontrolny utz..🙂)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre