Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

matonka26
2. feb 2012

@gabika7706 veru 🙂 ja som ho mala tiez len preto lebo mi ho "dohodili",ale tak zvykla som si na jeho prostorekost :D a tebe co urobil ak sa smiem opytat?

gabika7706
2. feb 2012

@matonka26 uz som to tu pisala, nastastie neurobil nic, lebo som nedovolila, nechcela som sa nechat vycistit, prisla som s krvacanim, on tam uz nic nevidel, nebilo srdiecko "nic tam nie je, musime to vycistit", prichystali ma na zakrok, ze rano sa urobi, dali mi atb, ale v noci sa mi to nejako rozlezalo a nedovolila som, niekde vo mne nieco mi vravelo proste, ze nie...V tom tyzdni, co som tam lezala, ma na zakrok chystali 3x...vzdy vecer nalacno, podla toho ake budu vysledky hcg...to ale stupalo..nemal mi kto urobil usg, lebo mali vtedy nejaku konferenciu, ci co, bol tam len Dr. Boszermenyi a ten, ze nech idem na izbu, on uz dnes skoncil...Dr. Fialova, s ktorou som sa ja osobne pocas mojej hospitalizacie vobec nestretla o mne po celom 16tom posch. rozpravala ako o tej, ktora si nechce dat urobit zakrok (vraveli mi pacientky, kt. boli na vysetrovni a na usg)...o nej mam svoju mienku este z r.2006 ale to je vedlajsie..No a moj vnutorny pocit ma nesklamal, syn sa narodil zivy, zdravy, 4370 g...Pred porodom som uz lezala na rizikovom, ked ma prepustali na chvilu domov, kontrolny usg mi robil prave Suchanek, vraj "chlap ako hora".. tak som si neodpustila poznamku, ze ma chcel cistit, samozrejme to poprel, ze to nemohol byt on, pozeral aj do chorobopisu, ze aha, no..ale podla toho snimku sa mi aj teraz zda, ze tam nic nebolo...

eeffka
2. feb 2012

Suchanek aj Boszormeny su hovada ako hrom, ze vraj svojsky humor... 😠 moze byt "odbornik" aky chce ale ked sa ku vam sprava ako k poslednej handre nech pali kade lahsie. A to nie co nejaka citliva povaha, Na porodnici by mali byt minimalne ludia so slusnym pristupom, nevyzadujem ritolezectvo le slusne jednanie, ja tiez ked mi pride stranka sa netvarim, ze neotravuj, nedala si mi do vrecka.
a ked vidim ako ocakavaju ze budem v polopredklone ako sestricky ze "uctivysluzobnicek"... o sestrach mam tiez svoju mienku

matonka26
2. feb 2012

@gabika7706 aaano, som to uz citala teraz si spominam...no bolo to stastie nakoniec ci koki...

adelaida33
4. feb 2012

@gabika7706 bože 😲 😕 ! ešteže existuje materinský inštinkt 😔 .

eeffka
4. feb 2012

Baby co ste tam teraz rodili ako je to vo fakultnej s pritomnostou medikov pri porode a s hromadnymi vizitami? Lebo ich planujem vykopnut prec tak ci to prebieha ako v ZOO alebo maju kus sudnosti.Diky

matonka26
5. feb 2012

@eeffka ja pokial viem medici ak su pri porode tak len cez tyzden,ale myslim ze mozes odmietnut ich pritomnost.sice seginata neviem kde inde by sa mali ucit no ale ja by som tiez nexcela aby dalsich X ludi na mna kukalo 😝 a s tymi vizitami, ja som mala len raz primarsku vizitu a bola rovnaka ako ked je "neprimarska" az na to, ze kus viacej ludi bolo ale to trva asi tak 10 sekund taze ani nestihnes vnimat ze je tam kopu ludi..do nadstandardnej izby sa vsetci pomaly ani nezmestili 😀

dany1986
5. feb 2012

@eeffka tak medici su tam cez tyz.sa mi zda ze do tej 14hod.a samozrejme ze ich mozes vykopnut 😀 ja som bola na usga boli tam medici ale neprekazalo mi to,,, ale keby mi robil usg zo spodu tak urcite odmietnem aby tam boli 😠 a pri porode to musi byt dost neprijemne ked maju na teba das 8 medikov pozerat 😝 a vizity to su take ani nie cela minuta takze to je v pohode...

evulilik
5. feb 2012

Ahojte viete my povedať ako vybavit porodnicu? zatial som bola len za doktorom Murinom na ultrazvuk a spomenula som mu že by so ho chcela za porodnika a on že dobre a ak nebudem mat problémy tak sa mam zastaviť v 36 tt

smejko1984
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
eeffka
6. feb 2012

@smejko1984 Akoze neviem co by som tu mala trepat? ak reagujes na moje skusenosti s horeuvedenymi "panmi doktormi" tak je mi luto nie som ich pribuzna a ani ochotna im strkat do vrecka a sama som si zazila a videla ich vysokoodborny pristup k pacientkam. Takze tolko, no aleved nevadi... az si ten ich zmysel pre humor zazijes, urcite sa do popuku nasmejete.

matonka26
6. feb 2012

@evulilik tak to len budes k nemu xodit ak mas nanho mobil tak mu treba volat a dohodnut si vzdy termin usg..a treba sa ho aj spytat ci bude ochotny prist k porodu aj z domu keby nieco..aj ked to sa ti potom riadne predrazi...

suem
6. feb 2012

@eeffka Mozem vediet v akej oblasti pracujes? Dufam, ze s ludmi casto do kontaktu neprichadzas 😠
@smejko1984 Ak si porodna asistentka v Novej, tak sklanam poklonu kolektivu 😵 .

eeffka
6. feb 2012

@suem Mozes, pracujem s ludmi tak 50/50 a prave preto viem , ze aj ked nemam svoj den a myslim si o cloveku svoje, musim zatat zuby a ked sa uz netvarim nadsene tak sa tvarim profesionalne slusne.

suem
6. feb 2012

@eeffka No zbohom 😢

evulilik
6. feb 2012

@matonka26 ano mám nanho tel. kontakt .. a chcem si ho aj zazmluvniť len ja patrim podľa bydliska do starej nemocnice .. a tak či to treba nejako vybavovať neže budem mať lekara v novej a sanitka v deň ,,D" ma odvezie do starej . 😀 . a navyše to jemu poviem že si ho chcem zazmluvniť alebo kde to treba ísť ???

matonka26
6. feb 2012

@evulilik no to zazmluvnenie to je len ustna dohoda pokial viem nie je to nijako zoficialnene, asi az v tom pripade ak pride ku porodu z domu.a s tymi sanitkami, no to ja neviem ako to funguje ze kde a ako vozia pacientov,ale poxybujem ze si clovek moze vyberat..najlepsie by bolo neist sanitkou, ak mas moznost treba ist autom normalne.

smejko1984
6. feb 2012

@suem Dakujem veľmi pekneeeee 🙂

gabika7706
7. feb 2012

@evulilik ked som pri prvom tehu krvacala a prisla sanitka, pytali sa ma, do ktorej nemocnice ma maju odviezt, kde mam lekara, mozno to plati aj teraz tak, ale to bolo jediny raz, kedy som volala sanitku, inak len taxiky, pri druhom tehu, ked som skoncila viac ako mesiac pred porodom na rizikovom, volala som v noci taxik, taxikar viac v strese ako ja, normalne pockal, kym som vosla na urgent, uistil sa, ze sa ma tam ujali, az potom odisiel 🙂
a co sa zazmluvnenia tyka, @matonka26 kamoska podpisovala normalne s Dr. papiere vopred, ale rodila nakoniec v sluzbe, takze neplatila nic.

matonka26
7. feb 2012

@gabika7706 jooj zlaty taxikar 😉 a to vazne podpisovala "zmluvu"? no ja dopredu nic..on asi vedel ze uz vtedy ked pojdem na kontrolu porodim... no samozrejme tam som toho podpisovala fuuru, a potom sa nestacim cudovat ze mi vyvolavaju z poistovni z nejakych prieskumnych agentur a kadeco a vsetci vedia ze mam dieta..no ale kto by to vsetko tam cital 🙂

matonka26
7. feb 2012

@evulilik inak mozes sa ho opytat ci by sa dalo to urobit tak aby to bolo v jeho sluzbe,ale to uz nebude prirodzeny ale planovany porod,ak sa teda xces vyhnut tomu 160 E poplatku..lebo nie je to malo,a bohvie na co tie peniaze idu, to by som xcela vediet pre zaujimavost,ci to davaju na chod nemocky alebo najvyssi niekde inde

gabika7706
7. feb 2012

@matonka26 podpisovala, viem urcite, lebo kamoska bola za mnou na navsteve v nemocnici, kym som lezala na rizikovom a u mna na izbe to spisovali. Inak ten poplatok, kym to bolo po starom v r. 2006 este 5000 Sk, bolo normalne aj vypisane, ze 2500 Sk ide nemocnici a 2500 Sk lekarovi

ewana73
7. feb 2012

@gabika7706 ja ked som rodila a zavolala som si sanitku (kiez by som si v tom strese bola byvala zavolala radsej taxik... keby som bola vedela ako to dopadne...) tak som vravela,ze rodit budem v saci,nech ma teda odnesu tam ale bohuzial... sanitkar mi len oznamil,ze oni do sace nenosia,ze ma odnesu na najblizsie miesto,co bola nova nemocnica,ze vraj lekar ma pozrie a potom sa uvidi..no ale kedze som uz mala silne bolesi a kontrakcie ,uz ma neprepustili..

matonka26
7. feb 2012

@gabika7706 hej hej spominam si teraz ze daco aj lekarovi ide,aj ked neviem ci polovica..no ale aj tak ta druha polka,to je take abstraktne ze nemocnici...ale niet nad protikorupcne opatrenia 😎

evulilik
7. feb 2012

@gabika7706 No ja som tiež uvažovala nad tým že si zavolam taxik kebyže manžel nebude poruke ,ale po tom čo sa my stalo minulý týždeň tak asi radšej sanitku. No a ktomu čo sa stalo Vonku totalna kosa tak my svokor navrhol že ma hodí autom do roboty tak ja cela natešená, no ale čo sa nestalo , zvoni mobil , Svokor nenaštartoval 😕 Tak volam taxi, aj tak ešte stiham do roboty. Tak som zavola taxi, vzala kabat, rukavice a ihneď som utekala dole. Prešlo 30 min a ja cela vymrznutá ako cencuľ a nas*aná im volam že kde ten taxi je 😠 Do roboty už nestíham ani helikopterou kedže 12:59 volam o 13:00 sa začína moja pracovná doba A pani na druhom konci my s kľudom povie že posielame Vám nahradne vozidlo .. ani sa neráčila ospravedlniť !!!! Takže záver 40 minút na mraze a 20 min meškanie .. A hadajte na čo som celú tu dobu myslela : No čo by bolo že kebyže rodím ????!!!!!! A preto asi ak nebude manžel doma asi budem volať sanitku ...
@matonka26 planovaný pôrod by som nechcela .. radšej by som nechala na bábätku kedy sa bude cítiť pripravené 😉 Aj keď som nevyhrala milión. Ale čo robiť - nezaplatiš tak sa na teba vybodnu a nechaju ťa skapinať, zaplatiš legalne - tak preplatiš , zaplatiš nelegalne - tak jednak nevieš koľko dať a jednak nevieš či sa aj tak na teba nevykašle až budeš rodiť mimo jeho služby ... Bohužiaľ na svete je to tak peniaze hybu svetom ... 😒

gabika7706
8. feb 2012

@evulilik hm..aka to bola taxi sluzba? mne sa stalo podobne s Radio taxi, ked som s dvoma chorymi detmi stala uz nachystana pred poliklinikou, zvyknuta, ze hned je taxi pri nas a ked taxik nechodil, volam spat a dispecerka, ze "jaaj vy tam este cakate? No tak posielam auto" Vypocula si par teplych slov, vratane toho, ze uz nemusi a ich si uz veru volat nebudeme a ked sme uz sedeli v inom a boli skoro pred blokom, volala mi, ze taxik mame pristaveny...nebolo to v zime, bola sychrava jesen, ale ziadna kalamita ani nic podobne, jednoducho na nas zabudla alebo ja neviem a to ani slovko ospravedlnenia. Inak mam s taxi, ale inou sluzbou len dobre skusenosti, klop klop...
A s peniazmi je to rozne, mam za sebou dve rizikove tehotenstva, obe skoncene cisarskym, takze mna sa tieto uvahy velmi netykaju, kedze som musela byt sledovana cely cas a aj som si polezala isty cas v nemocnici...ale ked sla rodit svagrina, nevedela som pochopit, ze nema "svojho" lekara. Ak si lekara zazmluvnis a nepride z vaznych dovodov, alebo by to uz jednoducho nestihal, neplatis nic. Ak nelegalna platba - o tom by sme sa tu asi ani nemali bavit ... ale to sa hadam plati az potom ako "podakovanie", ci sa mylim? - v tom pripade odpada uvaha, ci sa vykasle alebo nevykasle na rodicku mimo sluzby...

matonka26
8. feb 2012

@gabika7706 mne sa to stalo s troeckovym taxikom uz 2x tusim-dan za lacny odvoz 😀 a k tej platbe lekarovi-jasnacka je to dakovne ak to tak mozem nazvat,das mu to po porode ked ta pride "skontrolovat" ci je vsetko ok 🙂

matonka26
8. feb 2012

@evulilik ja som tiez cele tehu rozmyslala ci dat uplatok abo nie,ale nakoniec som si povedala ze radsej hej ako to potom lutovat, kedze nasi lekari to uz bohuzial beru akosi automaticky ze sa im nieco da za " nadstandardnu sluzbu"..a dobre som urobila,po termine som bola uz 9 dni a mala nie a nie ist von, vsetky prostriedky vycerpane, kontrakcie bombove a otvaranie sa v nedohladne..keby ze s nim nie som dohdonuta, by ma urcite nexal trapit do dalsieho dna a bohvie ako by to skoncilo ..taaze tak s tymi uplatkami..naucili sme ich suprovo

katy2
8. feb 2012

nechcem vam do toho rozpravat... ale verejne na verejnom fore sa priznavat, ze davate uplatky.... je to v kazdom pripade trestny cin... 😖

matonka26
8. feb 2012

@katy2 no mas pravdu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre