Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

svetlankat
2. nov 2010

@vitezova juj na take veci nemysli, nic take sa nestane, ved on ti vie podat dalsiu davku kedykolvek. Kanilu budes mat zavedenu, tak nie je problem. uvidis, zbehne to ako voda a svojho chlapceka uz budes mat doma.

lindusik
2. nov 2010

Ahojte tehulky... Tak my to uz mame za sebou... dcerenka ma uz skoro mesiac....
chcem sa s Vami podelit o svoju skusenost... V podstate som bola spokojna..az nato ze som mala zly porod nedobrovolne ukonceny sekciou... Moj porod bol pre mna osobne velmi zly zazitok,ale na vsetko zle sa zabudne a hlane to malinke mi to vynahradza od uplneho zaciatku... aj ked nas po nociach dost trapi - jedna rada pre nastavajuce mamicky...aj ja som ju dostala od kamaratok :D "vyspite sa teraz pokial sa da,lebo potom sa tak skoro nevyspite 🙂"
No a co sa tyka porodnice,tak na odd.sestoned. boli velmi mile a ochotne sestricky..bola som na izbe(uz neviem presne cislo, ale je to izba pooperacna,najblizsie k sestrickam)s dvoma mamickami, z toho jedna bola na sekciu a druha rodila vaginalne....Inac boli to mamicky ktore rodili v tu noc ako ja v boxoch vedla mna 🙂 takze sme sa trapili viacmenej spolu 🙂 ...
no ale vratim sa k sestrickam...naozaj je velmi dolezite ako pristupuju sestricky k mamicke hned po porode... Tie ktore maju stastie a rodia vagin. su uz po 4 hod na nohach ale po sekcii sa zena nepostavi na nohy 3 dni (ja som sa zle zotavovala mne to trvalo dlhsie) a aj chozda a hocijaky pohyb je dost vycerpavajuci,takze pomoc sestriciek je to jedine co mame...Sestricky ktore sa starali o nas boli super a velmi trpezlive...niektore boli fakt uzasne (totiz je ich tak celkom dost co sa striedaju) naozaj , hlavne tie starsie sestricky, bez nich by som nezvladla vela veci. Naozaj tie starsie sestricky su ovela milsie a chapavejsie a hlavne to spoznate aj pri takych malickostiach, napr.: ked Vas pridu budit s usmevom na tvari,to velmi povzbudi, alebo sa porozpravat, rozveselit - a tymto by som im chcela veeeeelmi podakovat...
No ale bolo tam aj dost mladych a tie niekedy neovplyvali velkou ochotou :( skoda..... Ale keby som to mala na zaver co sa tyka sestriciek zhrnut tak ja mam na vela sestriciek len pekne slovo...
No a co sa tyka novorodeneckeho - tak to som bola velmi milo prekvapena...Vsetky sestricky a aj doktorky boli uzasne... Nozaj klobuk dole pred nimi...Babatka nosia skoro kazde 3 hodiny na kojenie a doktorky chodili pravidelne na vizity, takze sme boli s nimi dost casto v kontakte... Su to naozaj fajn ludia a maju ten spravny citlivy a starostlivy pristup k mamickam a aj k babatkam...
No a posledny dolezity clanok su laktacne poradkyne...tak tie boli z o vsetkych sestriciek najuzasnejsie... neverila by som ze problem s kojenim a nalievanim prsnikov moze byt taky velky...bez pomoci a dlhych rozhovorov a rad by som to len velmi tazko zvladla...a to uz ani nehovorim ze sa u mna dostavila aj poporodna depka v den ked sa mi strasne naliali prsia..a to nieje ziadna sranda -preplakala som cely den 🙂🙂🙂 teraz uz neviem ci od bolesti alebo to boli hormony 🙂🙂🙂
no a este sa vratim k izbam. nadstandardne izby sa nedaju rezervovat. v den porodu sa musite zapisat do poradovnika a ked sa uvolni izba tak Vam ju daju...rozhoduje o tom stanicna sestra 1doktor.....
ja som ju dostala na 5den (ale v nemocnici to rataju tak ze den porodu sa nerata, je to takzvany nulty den, takze podla setsriciek na 4.den). To bolo akurat, pretoze tie prve dni aj tak potrebujete pomoc a dobre padne (aspon mne ako prvorodicke,ktora nemala ani paru o tom co ju caka,lebo realita je ulpne inde ako to co sa docitate nikde ne nete) rada od skusenejsich mamiciek alebo aspon psychicka pomoc,ked sa mozte po veceroch porozpravat... no a na 7 den sa vyberaju stehy... ale tie ktore sa citia dobre idu uz na 4 den domov...my sme boli dlhsie lebo som sa necitila dobre a malinka dostala zltacku 🙂
Takze tak "v skratke" 🙂 moj zazitok z porodu a pobytu v nemocnici... Ked Vas nieco zaujima kludne sa opytajte...
Vsetkym ktore to maju este pred sebou drzim silno palce aby vsvetko dobre dopadlo, ale hlavne aby ste boli Vy a Vase babatka zdrave,lebo to je najdolezitejsie... 🙂

camilla_1
2. nov 2010

@lindusik
u koho si rodila ? inak blahozelam k babetku 🙂

bebulik
2. nov 2010

mohla by som sa Vas co ste uz rodili v Novej nemocnici opytat?

Prilozili Vam niektorej babatko po porode????

Rodila som uz dcerku spontane v Novej N. ale nebola mi prilozena.... velmi po tom tuzim aby som to mohla zazit pri druhom... napiste prosim Vase postrehy

DAKUJEM VAM VOPRED

kvojtanikova
2. nov 2010

@bebulik ano mne hned potom ako syna vytiahli ho dali na brucho takeho spinaveho holeho ale bol to uzasny zazitok. ale to len na chvilku. potom ho este raz priniesli z umyteho a zabaleneho na chvilu ale potom uz ma musel doktor dole zasivat tak ho odniesli. priniesli ho zase nad ranom a to uz pekne skusal pit mliecko.

lindusik
2. nov 2010

@bebulik ja som isla na sekciu...malinka sa narodila o 1.35h rano takze ma odniesli na izbu a na kojenie mi ju doniesli rano okolo 5h... a potom kazde 3hodiny...a na 4 den mi ju nechali na izbe - Rooming In.

vitezova
3. nov 2010

@svetlankat 🙂 dakujem za povzbudive slova si mila 🙂 kiezby uz som bola doma

svetlankat
3. nov 2010

@vitezova ja som si to tiez takto priala, ale uzivaj si este trosku tehu. Potom pride rad inych povinnosti sice prijemnych, ale trosku menej casu na odpocinok. Tak si to este trosku uzivaj. Bude dobre uvidis.

vitezova
3. nov 2010

@svetlankat - vies co ze ja si to nemozem vobec uzivat pretoze mam velke bolesti panvovej spony a ledva chodim, cize radsej by som skakala nonstop okolo maleho ako toto zazivat cele dni a noci 😅

svetlankat
3. nov 2010

@vitezova juj tak to mi je fakt luto, ja som mala take bolesti posledny mesiac. Tak drzim palce nech ti to rychlo ubehne.

camilla_1
3. nov 2010

Kocky ako ste znasali EPi ? o tyzden dva to caka aj mna a aj ked neverim co mi natarali kamosky ktore epi nemali ale su ´´mudre´´ tak sa jej dost obavam .... 😔

martinka17
3. nov 2010

@camilla_1 epi je veľké riziko, ja poznám babu, ktorej to zle pichli a má napoňňňl ochrnutú jednu ruku, takže nie su to len táračky, aj preto podpisuješ papier a absolvuješ "školenie". A inej kámoške EPI prestalo pôsobiť v najväčších bolestiach, skrátka to musia správne načasovať a nie vždy sa to podarí🙂

lienka190708
3. nov 2010

Ahojte tehulky - cakatelky 🙂
Pridavam skusenost z Novej nemocnice, v ktorej som rodila pred tyzdnom. C osa tyka lekara - porodnika, sluzbu mal doktor Molokac (nemali sme nikoho vopred vybaveneho a moja gynekologicka - Dr. Rosakova, isla prave v ten den na konferenciu) a jemu nemozem nic vytknut - sympos, ludsky, ochotny, mily, pravdivy (pytala som sa na "epi", ked som uz po 8 hodinach vazne rozmyslala, ci to zvladnem) povedal, ze "este chvilu pockame, ze o chvilu ma vysetri a ze uvidime". To povedal o 22:00 a o 23:15, ked sa mi maly zacal pytat von, a jeho nikde 🙂 som uz vedela, ze "epi" nestihnem 🙂 Potom mi povedal, ze on sam je rad, ze som ju nakoniec nemusela uzit, vraj ze mi nebude klamat, ze iste riziko tu vzdy je. Inak - srandista, detailista (hlavne co sa tyka sitia, lebo mi tvrdil, ze vysiva goralkym stehom, ked som sa pytal pomedzi zuby, ci to bude este dlho trvat). Aj po porode na druhy den prisiel k nam, co nas odrodil jednu za druhou a boli sme spolu na izbe, ako sa mame.
Vytknut musim k rodeniu jedno a to pichnutie oxytocinu asi pol hodinu pred tym, nez som porodila, co malo za nasledok prudky (do 2 minut) narast bolestivych kontkrakcii, na ktore som nemal cas sa postupne pripravovat ako to bolo pocas celej prvej doby a tiez, ze som 10 minut tlmila prudke tlaky na konecnik, ked sa maly zacal pytat von a ja som predychavala, kedze vedal sa v tom istom case pytalo na svet dievcatko. 10 minut po porode vo vedlajsom boxe prisiel na svet nas chlapcek a v tej chvili som zabudla na vsetky bolesti - uplny vymaz pamate - az kym ma nezacali sit 🙂 Myslim si osobne, ze ten oxytocin mal na svedomi to, ze to tlacenie bolo rychle a kratke - a sitie zvnutra i zvonku pol hodinove ☹ este teraz si neviem sadnut, len tak na pol zadku).
A velmi velmi velmi musim pochvalit oddelenie sestonedelia - starostlivost na vysokej urovni, ochotni, mili personal, spravili vsetko co nam videli na ociach 🙂 a pravdaze aj nasim detickam.
Pomoco laktacnych sestier bola uzasna, vsetky sa nam snazili pomoct. Ja krmim cievkou po prste (odstriekavam mliecko), lebo nemame bradavky ale teraz - doma, uz skusame maleho, aby sa prisaval na prsnik a cievkou si taha odstriekane mliecko z poharika. Pomaly sa to urcite naucime, ved mame este len 7 dni 🙂
NA ZAVER: odporucam rodit v novej nemocnici ale na vsetko sa pytajte - aby ste nehltali lieky, ktore nemusite a oni vam, ich urcite ponuknu ("Dajte si tieto dve lentilky aby ste sa zacali otvarat"....
DRZTE SA, TEHULKY!

camilla_1
3. nov 2010

@martinka17
ahoj a v ktorej nemocke pichli kamoske epi?

camilla_1
3. nov 2010

@lienka190708
ahoj prave citam ze si rodila u Mudr.Molokaca a ze si s nim spokojna , ja budem rodit tiez u neho dufam ze udem tiez spokojna ... blahozelam k babetku

martinka17
3. nov 2010

@camilla_1 to si nepamätám, ale to je jedno, vždy je tam rizoko, to nezmeníš. Každý lekár sa raz sekne, nikto nezaručí, že tonebude pri tebe. Tolen aby si s tým rátala 😉
ináč sa teším, keď sem napíšeš, ako to prebehlo....taká vystresovaná prvorodička, moja držím palce 😀

bebulik
3. nov 2010

@kvojtanikova @lindusik dakujem Vam krasne za odpoved

ja verim, ze na druhy krat sa mi podari mat miminko pri sebe po porode....

lindusik
4. nov 2010

@vitezova no aj ja som mala tie strasne bolesti v panve...tiez mi kamaratky radili ze sa mam este poriadne vyspat...ale tak ako hovoris ja uz som si priala kazdy den aby to uz prislo lebo som uz nevedela ani spat ani sediet a hlavne chodenie bol uz dost problem...v den ked sme boli na kontrole u doktora som ledva dosla do nemocky a ked sme este cakali na ten priserny vytah tak som teda dost predychavala na 17.posch a bola rad ze som vobec dosla 🙂🙂🙂

@lienka190708 no ten oxytocin je teda riadna sila...mne pichol doktor oxytocin (dali mi 2 infuzky) a ani po 4hod nic ...potom mi prepichli vodu a po dalsich 5hod nic..stale iba 2cm,ale bolesti ako na 10cm 🙂🙂🙂 .... tak si to predstat...hm... tiez som si myslela ze sa to rozbehne a uz bude malinka do polhodky vonku ale nechcelo sa jej ist este na svet 🙂 nakoniec ju doky prehovoril az na operacnom stole 🙂🙂🙂

vitezova
4. nov 2010

@lindusik a potom po porode ta to uz prestalo hned boliet?

lindusik
7. nov 2010

@vitezova tak ako som pisala,nakoniec som musela ist na sekciu...takze som mala pichnutu spinalnu anest....ta posobila cca 4-5hod.

kvojtanikova
8. nov 2010

ahojte baby potrebujem poradit. o dva tyzdne sa mam uz objednat v nemocnici na poradnu (budem v 35tt) a teraz neviem - ist dole na prizemie a tam sa hlasit alebo ak mam vybrateho lekara ist priamo k nemu a on bude robit poradnu az do porodu? ci treba ist ku obidvom?

strasska
8. nov 2010

@kvojtanikova ja som mala dohodnutu lekarku, ona ma pravidelne vysetrovala, ale na monitor som aj tak chodila do gynek. ambulancie na prijme 😉 Takze ja by som sla najprv za nou...pretoze mna raz na prijme gynekolog aktivne vysetril a ona mi vravela, aby som sa na buduce nedala, ze ma bude vzdy vysetrovat iba ona. 😉

dany1986
9. nov 2010

kvojtanikova - ahojky ides prv na prijem ale uz je na 2 poschodi a nie na prizemi 😵 ..a na prijme by sa mali opytat ci idete este za svojím lekarom hore bud na 16 alebo 17 posch... aspon mna sa to sestricka pytala 🙂

dany1986
9. nov 2010

ahojte baby ja som pred rokom rodila v novej nemocnici nemozem nic zle povedat rodila som u mudr.bulecovej -ked som ju prvykrat videla prv som si myslela ze je to sestricka 😀 😀 😀 po porode som lezala na 17/A lebo na poporodnom nemali miesto, ale nemôžem nič zle napisat ..teraz som opäť tehotna ale už mesiac mam za sebou straveny v nemocnici na 16 posch..ležala som tak koli hroziacemu potratu ale nastastie je uz vsetko o.k. na 16/A mozem napisat asi tak je jeden lekar ktory stoji za to a to mudr.kanaba -ludsky pristup kazdy den sa snazil povzbudit nas aby sme vydrzali 😀 😀 vzdy zacal den prijemne lebo skoro kazdy den mal sluzbu 😀 😀 😀 inak tam na odd.su asi 5 lekari nevravim tym ze ostatny su nejaky hnusny alebo mam zlu skusenost s nimi ale proste ten pristup aky mali ini lekari bol dost tak zeby nebolo 😢 😢 😢 ked som chodila na ultrazvuky tak mi robil mudr.suchanek - a mudr.murin -velmi prijemny lekari.... do nemocnice ma prijmala mudr.oberleova ja som bola cela vystrasena ale ona bola celkom prijemna az zo mna ten strach opadol ... takze opät pojdem rodit do novej nemocnici a dufam ze bude vsetko ok..rozmyslala som na starou nemocnicou lebo som chcala rodit pri mojej lekarke mudr.janke mikulovej ale nakoniec to bude nova nem.

fecova
10. nov 2010

@dany1986 no doktorka Bulecova minuly tyzden rodila, cize ona asi momentalne nepracuje.

gabika7706
10. nov 2010

@dany1986 pre mna Mudr. Murin - velmi dobry a prijemny lekar, o Mudr. Suchanekovi toto uz ja osobne povedat nemozem. Suchanek, Fialova, Zimova - pre mna ako apokalypticke trio 🤐

vitezova
10. nov 2010

@gabika7706 . apokalypticke trio? 😀 to je co? mna raz vysetroval suchanek a zdal sa mi byt profesionalny

vitezova
10. nov 2010

@dany1986 - Mudr Kanaba je porodnik? ja som mysleal ze len pre zeny v klimakteriu a s osteperozou to pisu na stranke nemocnice 😅

gabika7706
10. nov 2010

@vitezova Mudr. Kanaba tusim uz nie je porodnik, on pracuje len na 16tom. Mudr. Suchanek ma chcel silou-mocou v 6 tt po krvacani cistit, vraj "to" nezije, z toho nic nebude, na 3x ma chystali na zakrok, nalacno cakat na verdikt, ci suhlasia s tym, ze ja nesuhlasim a ziadam si dalsiu kontrolu HCG, ktore mimochodom stupalo. Mudr. Fialova sa dokonca stazovala primarovi, ze nechcem ist na zakrok (a to ma nikdy nevysetrovala, len bola raz na vizite). Nechcem rozpisovat detaily, no to, z coho nic nebude ma teraz 11 mesiacov a 2 tyzdne 😉 Ked som pred porodom lezala na rizikovom a pri prepustani mi robil usg, pripomenula som sa mu, tak sklopil zrak, ze to urcite tak nebolo...

jantulka
10. nov 2010

ahojte chcem sa opytat ci je tu niektora z vas ktora bude rodit u dr.rosakovej

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre