Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

anulik888
1. mar 2011

@cinamon7 nevies nahodou kto ti ten spinal pichal? muz alebo zena? mlady stary ???
no troska nizsie som sa docitala ....
mne spinal pichala taka mlada dr. blond vlasy, uzasny pristup. mala som velky strach .... tato pani doktorka mi cely cas vsetko opisovala a rozpravala co sa dej. nemala som ziadne nutkanie na zvracanie , bolest hlavy nic ...
modlim sa v pripade dalsej sekcie ze mi spinal bude pichat vyssie spomenuta doktorka. skoda ze neviem meno :( ale zvykne byt aj na aro anbulancii. pamatam ze mi robila anesteziologicke den pred sekciou :D

fecova
1. mar 2011

@anulik888 ja mam cislo na Rosakovu, ak chces

cinamon7
1. mar 2011

@anulik888 rodila som tiez u Rosakovej, fakt skvela lekarka, ten spinal, hmm, odvtedy ma hlava neboli,tak verim ze to preslo uz navdy, drzim ti palce 🙂

misanik
2. mar 2011

@martinka17 😀 😀 no viem, ze sa to moze zmenit zo dna na den, ba vlastne dufam, uz je to v celku otrava 😉
@anulik888 no chodim na druhe na monitor a poviem im, ze mam svojho lekara, tak mi daju papiere, idem si hore za svojim, ten vysetri... Na monitor sa dole objednava, teda aspon ja sa stale objednavam na presnu hodinu tak nemusim cakat. Je to clekom fajn. Pri norkovi som chodila hore na 17-te, tam mi robili aj monitory na vysetrovni a veru som tam niekedy velmi dlho cakavala. A dole to je vchod cez centrany prijem tam je taky bocny vytah, pri tom pulte ta zanaviguju.

anulik888
2. mar 2011

@misanik ja som uz dohodnuta s dr. rosakovou ze pridem hore na 17te, ale az okolo 15tej

martinka17
2. mar 2011

@misanik držím palce 😀 😀

anulik888
2. mar 2011

@misanik tak mozno sa niekde na oddelni stretneme 🙂 ci uz pred alebo po porode 🙂

misanik
3. mar 2011

@anulik888 ja som teraz dohodnuta na pondelok, ak do vtedy nic asi si ma tam nechaju

mapa
3. mar 2011

@anulik888 mudr. rosakova nema tento tyzden dovolenku? mala som sa jej ozvat po poslednej kontrole u mojho dr., ale myslela som, ze ma cez jarne prazdniny dovolenku.

anulik888
3. mar 2011

@mapa ahoj, ano ma 🙂 nebola som celkom presna, sme dohodnute na 9.3. lebo tento tyzden ma prazdniny 🙂mas v plane riesit aj nadstandard? prve si rodila u nej?

misanik
4. mar 2011

Neviete niekto ci su este stale kvoli chripke zakazane navstevy na oddeleni?

cinamon7
4. mar 2011

@misanik ano,este su,teraz tam mam kolegynku

dany1986
6. mar 2011

Ahojte neviete nahodou ked zacnem chodit na poradne do nemocnice tak mi budu robit len monitor ci aj ultrazvuk?

strasska
7. mar 2011

@dany1986 myslim, ze aj aj 😉

lenkafarkas
8. mar 2011

Ahojte baby, chcem ist rodit no novej nemocnice, a zvazujem aj porodnika. Neviete mi niekoho odporucat?

gabika7706
8. mar 2011

@lenkafarkas Dr. Rosakova, Dr. Adam, Dr. Murin 🙂

ludike01
8. mar 2011

Ahojte baby...chcem sa spytat, hoci to uz bolo pisane aj predtym, ale to com citala este rok 2007, ze ako je to s poplatkami pre p.doktorku Rosakovu. Z toho stareho roku som citala ze sa dava bud oficialne alebo neoficialne...aky to je rozdiel? jasne ze radsej dam neoficialne doktorke ako podakovanie, ci?...a kolko asi tak davate? a este som pocula, ze jej sa dava az ked odrodi, ze dopredu nezoberie...

lenkafarkas
8. mar 2011

@gabika7706 dakujem krasne za tie mena. skoda, ze neviem ako vyzeraju. Bola som totiz uz v kontakte zrejme aj s tymito lekarmi na vizitach a kontrolach, len som nevedela kto je kto. Lezala som na gynekologii pred rokom a pol. A teraz na zaciatku tehotenstva, ked som mala problemy som tam behala na kontroly kazdy druhy den v priebehu jedneho mesiaca. Skusala som hladat nejake fotky na nete, aby som si priradila moje vlastne skusenosti s tymito menami a tvarami, ale nic som nenasla. Dr. Rosakova ma vysetrovala, ale Dr. Adam ani Dr. Murin asi nie. Niesom si ista. Ak ty, alebo niekto viete poradit nejaky link s fotkou tychto lekarov, prosim poradte🙂 dik

nani7278
9. mar 2011

@lenkafarkas Ešte aj Dr. Molokáč je dobrý lekársky aj osobne. Je taký nižší usmiaty fúzkatý...🙂.

lenkafarkas
9. mar 2011

@nani7278 Dakujem ti 🙂 aj za popis 😉 sa mi nieco mari, ze ho asi poznam...

mirusa30
10. mar 2011

ahojte rada by som sa opytat ci mate aj vy zazmluvneneho porodnika alebo to nechate na nahodu kto vas odrodi..zaujimaju ma vase nazory nato..predtym sa dalo dohodnut aj inak ,ale neviem ako to je teraz, ci musi byt ta zmluva...chysta sa niektora z vas rodit u dr.besermeniho? dakujem

evka0003
10. mar 2011

@mirusa30 ak máš záujem si Dr. zazmluvniť ide to len oficiálne stojí to 166€ mala som takto dohodnutého Dr. Murína akurát že v deň môjho pôrodu odcestoval na kongres do BA ironia ja som kvôli nemu pricestovala z BA 🙂 tak ma napokon odrodila mladá ale veľmi šikovná Dr. Jesenská takže sme ušetrili ale hlavne,že sme zdravé

mirusa30
14. mar 2011

@evka0003 ahoj tak hlavne ze vsetko dopadlo dobre..ved to ze si ho zazmluvnim a co ak nepride...neviem ci potom vratia peniaze?

evka0003
14. mar 2011

@mirusa30 ahoj toho sa neobávaj všetko sa platí až po pôrode 🙂 a hlavne zazmluvnenie aby nedošlo k zneužíviu 🙂
Prajem ľahký a bezbolestný pôrod 🙂

suem
15. mar 2011

@mirusa30 Zmluva ma byt uzatvorena pred porodom, zaplatenie myslim nie je povinne vopred. Jednak lekar by nebol nijako viazany ani opravneny prist. Pretoze ak lekar nema zmluvu de facto v case, ked nema sluzbu, resp. nie je jeho normalny pracovny cas nema na porodnej sale co robit a z pravneho hladiska by si mohol riadne zavarit (neviem ci by to v dnesnej dobe niekto riskol). Myslim si , ze je pre tvoj pokoj a lekarove krytie potrebne zmluvu uzatvorit vopred, a lekar s nou samozrejme musi suhlasit a podpisat ju. 😉

katy2
17. mar 2011

@mirusa30 za zazmluvnenie sa neplati dopredu az po porode a aj to len vtedy ak ta dr. rodi mimo sluzby..... 🙂

mimca20
26. mar 2011

Ahojte baby, ma niektora z vas skusenosti alebo ci mate nejake referencie na doktora Molokaca z Novej nemocnice???
Dikes

fecova
27. mar 2011

@mimca20 ahoj ja som pri nom rodila v novembri, super lekar, rodila som o siedmej vecer a rano mu koncila smena, v ten den vecer o deviatej sa prisiel za mnou pozriet a potom rano o pol siestej, ked isiel domov, super pristup, bola som spokojna

akika
27. mar 2011

Ahojte, zvažujem pôrod aj v novej nemocnici, tak by som sa rada popýtala na nejaké (praktické) veci.. Treba platiť za štandardnú izbu (koľko je v nej postelí)? Je na izbe wc, alebo sprcha? Ako sú riešené tieto veci? Sú bábatka stále s maminkou? Aké sú sestričky na šestonedelí a novorodeneckom? Čo návštevy? Sú striktne dodržiavané návštevné hodiny? Sú v nejakej miestnosti mimo? Môžem si so sebou zobrať ukázať aj bábatko....Dostali ste aj nejakú pozornosť, napr. babykufrík..alebo niečo?
Ďakujem všetkým pekne za odpoveď..

gabika7706
27. mar 2011

@akika za standardnu izbu sa neplati, su tam 3 postele. WC je iba na "hotelovej" izbe v nadstandardnej casti, inak spolocne na chodbe, sprchy su zvacsa spolocne pre 2 izby, alebo su aj na chodbe. Babetko donesu hned, ako sa mamicka na to citi, mamicky, s kt. som bola na izbe a ktore rodili prirodzene mali babetko hned pri sebe, po cisarskom podla stavu. Navstevne hodiny sa, myslim, striktne nedodrzuju...
Sestricky su velmi mile a ustretove, je tam aj laktacna sestra, pre mna to bola nenahraditelna pomoc.
Babykufrik mi pri odchode z porodnice dali. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre