Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

sabinka3212
9. jún 2011

Ahojte ja som svoje obe deti porodila v starej nemocnici a obe porody boli super a v starej monika 1_moze byt manzel pri porode ale az pri porode lebo na dobe porodnej su viac zeny a im by nebolo prijemne ze ti mas tam muza a oni nie a pozera on nane vies tak ak pride na teba tak ho hned volaju daju ta na kozu a pocas toho je tam tak to bezi aspon v sarej nemocnici 😝 😉 zaplatite a moze byt je na tebe ci vybavis si nadstandartnu izbu alebo nie a co sa tika novej nemocnice z mojej strany pokial nemas vybaveneho lekara ani by som tam nesla sesterky co rodili tak to bola hrozia a ziadne dobra spomienka iba zle skusenosti ale je to na tebe ale moj nazor nikdy by som nesla do novej bud stara nemocnica alebo šaca 😉 😅

janina7911
9. jún 2011

Ahojte baby, ja idem rodiť do novej v pondelok plánovanou sekciou so spinálom. Chcela by som sa spýtať tých, ktoré to tam takto absolvovali, že ako to vlastne všetko prebiehalo. Myslím kam vás po sekcii dali (či na pooperačné) a ako to prebiehalo potom s nosením bábätka a odkedy mohli byť návštevy a tak.
Tak ak by ste niektorá mala čas, tak by som bola rada, keby ste napísali svoje skúsenosti. Ďakujem. 🙂

gabika7706
9. jún 2011

@janina7911 po prvej sekcii (pred 5 rokmi) ma dali na pooperacnu izbu, po 2 dnoch ma prelozili na normalnu izbu, tam som mala pri sebe uz aj dceru, po druhej sekcii (pred rokom a pol) ma dali, kde bolo volne 😎 najprv na 16. posch. na pooperacne, ked sa na 17tom uvolnilo, previezli ma na hore (bolo to v ten isty den) a potom som uz len cakala na nadstandard. Manzel bol pri mne hned na druhy den, s tym problem nebol. Babetko nosia standardne kazde 3 hodiny, ked sa uz postavis na nohy a citis sa na to, mas pri sebe babo 24 hod, jedna mamicka, s kt. som bola chvilu na izbe davala na noc babo na novorodenecke...Pocas pracovneho tyzdna tam je aj laktacna sestra, treba sa na nu pytat, poradi, pomoze.

janina7911
10. jún 2011

@gabika7706 Ďakujem za odpoveď. 🙂 Ak nevadí, tak by som sa ešte na niečo popýtala, keď ma napadne. 🙂
Do sekcie môže byť manžel pri mne? Počas sekcie sedí niekde blízko a potom ho zavolajú k bábätku, aby si ho mohol popozerať, pofotiť? Po sekcii so spinálom môže za mnou ešte manžel v ten deň prísť?
Ja by som tiež rada putovala na nadštandard hneď, ako sa bude dať (ten za 10 €), lebo manžel často cestuje, tak by chcel byť s nami čo najviac, čo na nadštandardke nebude problém. 🙂

janina7911
10. jún 2011

@gabika7706 A ešte ako je to s osobnými vecami (doklady, mobil...)? Kde mi ich dajú počas sekcie, aby som ich potom mala na izbe už po ruke? Hlavne mobil napr. 🙂

mimca20
10. jún 2011

@janina7911 Jak ti v kutiku dusicky zavidim, ze uz to pomaly budes mat za sebou. My mame este cca 13 dni ale tiez mozno by sme mohli rodit buduci vikend 🙂. Plan je plan ale dieta si vyberie ten svoj cas kedy a jak hihihi.
Drzim palce a uzi si tento vikend este s babom v brusku a v pondelok ho postiskaj aj za mna, nech sa vam dari.

janina7911
10. jún 2011

@mimca20 Jéééj, diky, si zlatá. 🙂 My sme s pôrodníčkou pôvodne plánovali, že skúsime začať rodiť klasicky, ale tá naša bublinka nám v brušku statočne narástla (už má cca 4450 g), tak včera mi povedala, že už klasiku ani nebudeme skúšať, aby sa náhodou nezasekla plieckami a nemuseli ju ťahať a aj som prvorodička, tak ani panva nemala nejaký tréning doteraz a tak. 🙂
Tak včera oznámenie, že rovno v pondelok sekcia, bola kus šok, lebo som s tým nerátala. Som zvedavá, ako to bude prebiehať a ako to budeme všetko znášať, hlavne ten spinal. 😅 Ale pôrodníčka je skvelá, tak hádam aj to nám pomôže. 🙂

janina7911
10. jún 2011

@mimca20 Teba vari tiež čaká cisarák? Máš aj dohodnutého lekára, či to nechávaš na náhodu? 🙂

gabika7706
10. jún 2011

@janina7911 jasne, kludne sa pytaj 🙂 moj manzel pri sekcii nebol, neviem ako to je, ked chces, aby tam bol, po pravde, neviem, kde by tam sedel, vpredu je "operacne pole", tam iste nie a pri hlave mas anesteziologa a jeho asistentku, ci sestru, neviem ako ju nazvat...Ale mozno sa da s Dr dohodnut, toto som neskusala.
Po operacii tam sestricky nechcu velmi vidiet navstevy, je jedno, ci spinal, ci celkova, je to operacia, cerstva rana...ale na chvilu ho mozno pustia, ved skusite, uvidite.
Doklady a osobne veci, celu tasku si das na postel tam vedla porodnych boxov, po operacii Tvoju postel pritlacia k operacnemu stolu a prelozia Ta rovno na nu, takze mobil ked si nechas pod vankusom, tam ho aj najdes, ale napr. ja som poprosila sestricku, aby mi ho vybrala z kabely a nebol problem 😉
A to mas teda dobru bambulku v brusku, moj Martin mal 4370 g (pred porodom odhadovali 4000g ...) ale je to aj lepsie, bude sa Ti s nou urcite lepsie manipulovat ako s mensim babetkom (viem porovnat).
Ked chcete s manzelom travit co najviac casu spolu, brala by som ten - ja to volam tak - hotelovy nadstandard, je tam aj gauc, moj mm sa pocas navstevy aj vyspal (konecne mal ticho, klud, prec od dcery ... 😀) tak som pozerala na dvoch spiacich chlapov....

janina7911
10. jún 2011

@gabika7706 Tak manžel by pri cisaráku určite nebol, aj keď sme plánovali ešte klasický pôrod, tak sa dobrovoľne vzdal chudáčik prítomnosti pri druhej dobe pôrodnej. 🙂 Do takýchto vecí ho nútiť nechcem, on sám vie, na čo si trúfa a na čo nie. 😉
Veď aj keď čítam na nete, tak vraj pri tom cisaráku so spinálom je do hodiny po všetkom, takže to len niekde počká, hoci aj na chodbe... proste kde ho postavia, tam bude pekne čakať bledo-modro-fialový. 😀 A dúfam, že keď dcérku vytiahnu a odnesú na ošetrenia a meranie a tak, tak ho tam zavolajú, nech si ju poobzerá aspoň on, pofotí a tak. 🙂
Ja som fakt uvažovala skôr nad tým nadštandardom za 10 €, ten hotelový sa mi zdá zbytočne predražený... len sa obávam, že nebude nič z toho voľné, tým pádom, že je to ten "lacnejší" nadštandard.

gabika7706
10. jún 2011

@janina7911 mozno je drahy, ale je to super, wc na izbe..., sprcha skoro ako doma, vacsi priestor (ja neznasam stiesnene priestory a tie male izby na mna tak posobia) a hlavne normalna postel, ziadna nemocnicna kovova "rozhegana" 🙂

kosicanka3
10. jún 2011

@janina7911 Ahoj. Tak pridavam svoju skusenost. Pred mesiacom som tiez rodila spinalom, manzel cakal na chodbe - ani nam nenadadlo, zeby mal byt na sale, predsa len, je to operacia. Kedze sestricky vedeli o tom, ze tam caka, tak mu maleho sli ukazat, ale uz umyteho, obleceneho - neviem, ci je moznost ist k meraniam a tak, nepytali sme sa na to.. potom ma dali na izbu na 17., kde sa prave jedna mamicka balila domov aj s dcerkou a za mnou tam priniesli este jednu cerstvu mamicku po sekcii - ktora sla za mnou.. No tam som dlho nebola, pretoze o take 3 hod. ma presunuli na nadstandard - mala som tu "hotelovu" - a fakt je to super vec (teda aspon pre mna)- hlavne tie prve hodiny a noc, ked musis len lezat na chrbte s vyrovnanymi nohami - mala som pustenu telku skoro celu noc, aby som nelezala len tak po tme - nejako som nevedela spat..a tiez ocenujem wc, sprchu a to, ze manzel pri mne bol niekedy aj 7 hodin a nikto mu nic nepovedal..

mimca20
10. jún 2011

@janina7911 Cisarák ma nečaká, nás malicky je ako model ci ako to nazvat. Ze vraj vahovo necele 3kg, tak to pojdeme normalne. Dohodnuteho lekara mam a ked konkretne budem chciet jeho na porod a nebude mat smenu, tak je potrebne zaplatit 166 eur. Tak uvidime ako to nakoniec dopadne. Buduci utorok idem na kontrolu do Novej Nemocnice a mali by sme sa stretnut aj s porodnikom a pokecame co a ako. Ty mas zajednanu lekarku?? Drz sa.

mimca20
10. jún 2011

@janina7911 A taktisto som rozhodnuta nastandardom za tych cca 10 eur (tusim, ze tam su 3 na jednej izbe ci ako?) je to tak lepsie, aspon co mam zname.

janina7911
10. jún 2011

@mimca20 Áno, mám dohodnutú dr. Rošákovú, bola som pre ňu rozhodnutá už dávno. 🙂 Podľa mňa, súdiac z reakcií na nete a aj podľa doterajšieho prístupu k nám, je skvelá. Zavolala si ma teraz na pondelok, vtedy má aj službu, čiže ak dovtedy vydržíme, tak sa vyhneme zazmluvneniu za tých 166 €.
Pokiaľ viem, tak ten nadštandard za 10 € je jednotka, nie trojka izba. Trojka nadštandard je za 3,50 € asi. Ja uvidím, ktorý z tých "vyšších" nadštandardov bude voľný a potom sa rozhodnem. Ale ak by to šlo, chcela by som naň až v utorok, nejak hneď po sekcii sa mi to zdá skoro, keby nastali nejaké komplikácie alebo tak. Ale to tiež neviem, či ma nechajú vymýšľať, že kedy ja chcem ísť na nadštandard, či nebudem musieť ísť hneď, keď sa uvoľní. 😅

mimca20
10. jún 2011

@janina7911 O tej Rosakovej som pocula tiez same chvali, a teoreticky ma v nas termin 22.6. aj sluzbu na porodnej sale. Ale osobne som sa s nou nestretla, jedna baba co tu pise a ma termin den po mne, tak tiez ide k nej rodit. Ja mam Molokaca, som s jeho pristupom velmi spokojna, usmiaty, vystupovanie ma paradne, ochotny vsetko dopodrobna vysvetlit. Tiez som nanho nepocula nic zle. Tak uvidime, ako sa s nim dohodneme, buducu nedelu by mal mat teoreticky sluzbu, tak preto mozno pojdeme rodit uz vtedy (teda 3 dni skor pred terminom) a dame rovno jemu volaco do obalky 🙂. Po vysadeni magnazia mavam tvrde brusko pravidelne vecsiu cast dna, aj ked posedim, tak uvidime.
Tak ani tych 10 eur nie je vela za izbu, uvidim co bude volne 🙂 a ci sa vobec volakde na nadstandard dostanem.

janina7911
10. jún 2011

@gabika7706 @kosicanka3
Baby, ste strašne zlaté, že opisujete, aké to tam bolo. Dík moc. 🙂
Normálne ste ma asi nalomili na ten hotelový nadštandard. Ja som taký od prírody nespachtoš po nociach (duplom v cudzom prostredí) a telku len uvítam, tá ma nejako zvykne uspať. A keď by sa zadaril len ten za 10 €, tak aspoň noťas si tam nechám doniesť a budem čučať na nejaké filmy v ňom. 🙂
Inak, kedy ste si začali cítiť nohy po spinále? Ja sa práve toho dosť desím, aký to bude pocit, jednak to akoby "ochrnutie" a že budem vedieť, čo so mnou počas cisaráku robia... Na takéto veci som kus citlivejšia skrátka. 😔

gabika7706
10. jún 2011

@janina7911 tak po 4 hod postupne, do tych 6 hodin by Ti to malo uvolnit uplne. Ochrnutie necitis 🙂 ja som im dokonca chcela pomoct pri prekladani z operacneho stola na postel, lebo teda mam svoju vahu, ale zistila som, ze zbytocne, lebo nemam nohy...mozno trosku blby pocit- pri prvom, teraz pri druhom uz pohodicka 🙂
V novembri 2009 tam bola taka situacia, ze som bola rada, ze vobec lezim na nejakej izbe 😀 a ze som na sestonedeli (kamoska bola aj s malou na rizikovom oproti...), plnka neskutocna, na chvilu som sa zmierila s obycajnou izbou, ale ked sa vystriedalo osadenstvo v izbe, kazdu chvilu som sa kazdej sestricky pytala, ci sa nieco neuvolnilo a kedy sa uvolni...

Jo a Dr Rosakova - dobry vyber ;)

kosicanka3
10. jún 2011

@janina7911 no to s tymi nohami bolo, aspon pre mna, dost divne, clovek ich chyti pod paplonom, citi nieco teple a hladke, ale inak neciti dotyk ani nic.. prestalo to asi po 3 hod.? ono ale, hned ako ta daju na izbu, tak ta napoja na 24-hod.monitor, co meria tlak, daju ti infuzky a na brucho lad ako zataz.. no takze aj preto som nevedela spat - no ta telka - su tam 2 programy, takze o nejakych filmoch sa neda hovorit, len proste aspon nie je v izbe ticho - ja som napr. na jednotke popocuvala o dazdovych pralesoch🙂 - najprv to slo o osmej a potom po polnoci repriza🙂 ale ako pisem, nejde ani o to,ze co ide, ale ze vobec nieco ide.. ja by som ale napr. nemala ani chut pozerat tam film, skor citat casopisy, kedze manzel bol pri mna kazdy den od obeda do vecera..celkovo je najhorsich tych prvych 24 hod. mna operovali o jedenastej, maly sa narodil 11:05 a ukoncene to cele bolo okolo 11:40.. rano mi povedali, ze sa mam uz polohovat na posteli na strany, a o 11:00 som sa uz mala posatvit a ist do sprchy

janina7911
10. jún 2011

@gabika7706 Ja netuším, aká situácia je na oddelení teraz, čo do obsadenosti, nejak sa nemám ako prezvedieť a ísť sa spýtať rovno na oddelenie mi bolo blbé a teraz je už asi kus neskoro. 😀 Uvidí sa až v pondelok, ako to tam teraz je.
Ale prvý deň si fakt netrúfnem na jednotku izbu, na druhý už to bude snáď iné, človek by už mal byť viac spamätaný zo všetkého. 🙂

kosicanka3
10. jún 2011

@janina7911 ono je podla mna jedno, ci prvy den alebo druhy na tu jednotku, pretoze oni ta musia 24-hodin tak ci tak kontrolovat - min. kazde 2 hodiny sa pridu pozriet ako ti je..a keby nieco, stale mas pri sebe ten zvoncek, tak zazvonis na nich

gabika7706
10. jún 2011

@janina7911 tak ako @kosicanka3 pise, prvych 24 hod monitoring, navyse mne pocas operacie vraj blbo skakal tlak (nic som necitila, furt mi bolo dobre) tak ma napojili na monitor, no toto mi pipalo vedla hlavy skoro celu noc, prosila som ich, ze mi to vadi, nemozem spat, mamicky na izbe detto, no nie, treba ... az som sa natoto a dala som si to jednoducho dole, zapipal alarm asi 3x a bolo... 🤐 zufalo som potrebovala ticho a v klude sa vyspat, kym neplakali deti

janina7911
10. jún 2011

@gabika7706 @kosicanka3
Baby, fakt dík za skúsenosti, tipy a rady, aspoň trošku som sa zorientovala , že čo a ako. 🙂 Tak ešte sa zajtra ideme s manželom vyvenčiť niekam von a potom už len šťastne prežiť tú sekciu v pondelok a nech je tá naša babula v poriadku. 🙂 Tak nám držte palce. 😉

kosicanka3
10. jún 2011

@janina7911 Drzim prsty aj palce, nech ste uz doma aj s malickou🙂

mimca20
10. jún 2011

@janina7911 Pripajam sa k babam a drzim na pondelok velmo palce. Uz to budete mat pekne za sebou a budete spolu s malickou. Drzaj sa.

sweetsuzi
10. jún 2011

@janina7911 drzim palce nech ste s malickou cim skor v poriadku doma 🙂 Inak, aj ja som rodila u Rosakovej, ale prirodzene, je to vyborna lekarka, takze ste obe v dobrych rukach 😉

janina7911
10. jún 2011

@kosicanka3 @mimca20 @sweetsuzi
Dík baby za povzbudenie. O Rošákovej si tiež myslím, že to bol skvelý výber a že vďaka nej to bude celé ľahšie, proste jej verím. 🙂
Veď keď prídeme domov, určite sa podelím o všetky dojmy a zážitky. 😉

katka888
10. jún 2011

@mimca20
nakoniec som sa s dr nestretla, mam ist v pon tak uvidime... a vy ako? kedy ides na dalsiu kontrolu?

katka888
10. jún 2011

@janina7911
drzim palceky na pondelok.... inac, aj ja mam vybranu dr rosakovu, mala som ju aj pri prvom porode, a max spokojnost.
co sa tyka izby, ja som povodne nechcela tu za 700 / hotelovu /., zdala sa mi draha, ale bud by som sla na predporodne k tehotnym, alebo na tu za 700, a nakoniec nelutujem a ak sa bude dat, opat by som brala tu hotelovu. ja mma rada, ked som sama, obzvlast ak mam pri sebe babatko, myslim si, ze tri mamicky a tri babatka na uzbe je dost.... nemas sukromie na kojenie, na hojenie ran, ak treba vetrat tam dole... no chapem, ze su aj spolocenske mamicky, ktore zase ocenia ze nie su same.
ta za 700 mala nie len vyhodu v posteli, to by ma menej trapilo, telke - tu som nevyuzila, mamicke na druhej izbe za 700 sa pokazilô ovladac tak raz ho sestricka odo mna pre tu babu akoze "pozicala" a do konca pobytu uz nevratila, ale telka mi nechybala, ale po porode mat na izbe sprchu s wc .. to je na nezaplatenie. doslova. aj keby izba stala 1000 sk tak by som ju brala, je to kopec penazi, s mm sme na to odkladali pocas tehu, ale ked je clovek doranany, po kazdom wc potrebujes pomaly sprchu a este ked som mala babo na izbe, tak to som nesmierne ocenila, ze nemusim na wc, alebo do sprchy niekde na chodbe s klucikom pobehovat.

matulka616
11. jún 2011

@janina7911 Ahoj, aj ja som vo februari rodila planovanou sekciou so spinalom, tiez ako ty prve babo. Spinal bol v pohodke, neboli to, trosku neprijemy je pocit, ked Ti budu vyberat babo, ale ked ju zbadas tak ti od stastia vybehnu slzicky 😅 Mne bolo trosku zle, ale anesteziolog sa so mnou stale rozpraval, takze pohodka. Priatel bol so mnou cely cas kym ma nevzali na salu, potom cakal vonku a malu mu ukazali uz umytu, ale len zabalenu v plachte, vedel ju aj pofotit 😅 No a po porode ma vzali na normalnu izbu, ale asi po hodke mi povedali ze sa uvolnil nadstandard (ten za 10€) tak ma prelozili, co som mimochodom uvitala, lebo neviem ako ine baby, ale mna chytla strasna triaska, nevedela som ani rozpravat poriadne, takze mi padlo dobre ze som sama s priatelom. No a babo ti po cisarskom nenechaju na izbe, budu ti ho len nosit na krmenie. Lebo nebudes vediet k nej vstat prve dni, ja som vstala z postele az treti den. A este co sa tyka tej izby za 10€ nie je to nic moc, jedine co je dobre ze si tam sama. Ak by ta este nieco zaujimalo, kludne sa pytaj 🙂 Ak nie, tak Ti na pondelok drzim palceky 😵 😵 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre