Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

jaruskka
4. apr 2009

ahojte vsetky.
tak mna by zaujimalo, ci sa niekto chysta rodit buduci tyzden aj prirodzene. ja mam termin v utorok a nemam naplanovanu sekciu a nic take... tak aby som mala s kym pokecat...😉

ankam
4. apr 2009

ibinecka neboj sa nic ze budes pri vedomi je to super a aj lepsie.hned uvidis aj babo 😉 (takto by som rodila stale) 😀

mauzos to by sa mi paclo kupovat vsetko dvojmo 🙂 😀

ibinecka
4. apr 2009

ankam, ďakujem za podpooru 🙂 ja som taký strašný bojko ale velmi sa teším na bábatko. Aj môj pôrodník je super on to berie ako keby išiel na výlet nie robiť sekciu 😀 A dovolil mi tam aj manžela takže dúfam že bude dobre 😀

mauzos
4. apr 2009

ibi to mi ani nehovor, ze ti dovolil manzela. Ja som sa ho na to vo stvrtok pytala a povedal mi, ze moze byt iba vedla, pri mne nie.

ankam, ono by sa to kupovala dva krat, keby boli na to financie 😉 Ked si predstavim, ze mam taku matersku a hlavne potom budem mat rodicak taky isty ako baba s jednym babom, tak je to hrozne nespravodlive. Aspon ze to porodne je dvakrat.

ibinecka
4. apr 2009

mauzos, ja sa možno tiež teším predčasne lebo to sa ho manžel pýtal tak medzi dverami a povedal že hej hej ale keď som rodila dcérku v šaci tiež mi povedali že môže byť a nakoniec ho nepustili. Môj obvodný mi vysvetloval že niekedy pustia ale len pri zašívaní ten začiatok vraj musím zvládnuť sama, alebo že ho nechajú kým mi napichnú tú epidurálku a potom ho vyženú von. V šaci ho nakoniec na jeho naliehanie tiež pustili ale to ma práve vraj zašívali a ja som si spinkala tak mu dovolili tak z diaľky sa pozerať. 🙂

mauzos
4. apr 2009

mna to velmi prekvapilo, brala som to ako samozrejmost, ze tam bude so mnou a bude ma drzat za ruku, inde to vraj tak robia bez problemu ☹

norik1
4. apr 2009

no mm nepustili ani ked sa pytal a to bol 15 hodin so mnou na porodnej sale...nech sa na to pozerame akokolvek, stale je to operacia, normalne s operacnym timom, aj ked je spinal - je tam anesteziolog, same hadicky, vsetci ruska na ustach, podajte pean, odsavame, vyberte placku (placentu), noznice, sklapel... proste na chvilu mate pocit ze ste sa stli sucastou serialu Pohotovost...keby ste sli na operaciu zlcnika, tiez vam muzika nepustia drzat vas za ruku...ja to plne chapem, ved keby nastala nejaka komplikacia tak musia ficat a laik by im len zavadzal (a povedzme si, urcite by panikaril 😅 )... je to vseho-vsudy 45 minut od prichodu na salu az po odvoz na izbu...

ibinecka, je to taky zvlastny pocit byt pri vedomi... ja som bola tak hrozne unavena, ze som vsetko vnimala ako vo filme (alebo v tom seriali ER 😉 ) ale aj tak som vsetko smirovala na vykachlickovanej stene - svietilo slniecko a vrhalo tiene na stenu... bolo mi zle, tak mi dali trochu kyslika a ten oblbuje... pozerate sa na stenu, vidite ako vytahuju dieta z tela ale mate pocit ze sa to deje mimo vas, ze ste tam len tak nahodou, ako duch... az kym nepride pediatricka ktora vysetrila dieta, ukaze vam ho v a povie: "Maminka, toto je vas zdravy a nadherny Filipko"... pre ten pocit sa to oplati zopakovat si to aspon 10x 😉

ibinecka
4. apr 2009

norik1, to máš pravdu ja som to chcela ten pocit vidieť hneď bábo zažiť už pri dcérke ale lekár ma vtedy odhovoril a anesteiologička sa dosť hnevala. Možno by som teraz nebola taká nervózna. Tiež si myslím že manžela tam nakoniec nepustia ale nevadí nejak to zvládnem 🙂 hlavne nech to dobre dopadne.
Kamoškin manžel pri SC dokonca prestrihoval pupočnú šnúru ale to záleží od lekára asi 🙂
Máš krásneho chlapčeka norik 😵 a kedy ďalšie??

mauzos
4. apr 2009

norik to prirovnanie k operacii zlcnika je trosku pritiahnute za vlasy 😀 pri tom by asi ziadny manzel nechcel byt 😉 Ale narodenie dietata je nieco ine ... aj ja som uz pocula, ze dovolili dokonca manzelovi prestrihnut pupocnikovu snuru.
No co uz, nic sa neda robit, ked to nedovoluju, budem to musiet zvladnut sama ☹ Aspon ze bude moct byt vedla, akotaka psychicka podpora.

norik1
4. apr 2009

Ibi dakujem 🙂
Dalsie neviem kedy, mam mat aspon dva roky rozdiel medzi dvomi detmi kvoli tej sekcii, tak este tri-styri mesiace a mozeme sa snazit 😀 😀 😀
Nemusis byt nervozna, je to uplne v pohode, prsty na nohach som si zacala citit hned po prevoze na izbu a do dvoch hodin som sa "citila" cela 😉 nabuduce zasa spinal 😀 😀

kvila
4. apr 2009

Ahojte baby, ja si vas tak len niekedy citam,... lebo rodit sa chystam prirodzene, tak nemam velmi co napisat 😅 ale drzim vam vsetkym palce velmi... dufam, ze tu niekoho najdem aj o tyzden - dva, nech ma aj mna kto povzbudit 😀 Ja by som najradsej rodila uz na buduci tyzden, no uvidime, ale asi by bolo odo mna slusne pockat a rodit az po velkej noci 😀 A inac, uz by sa tu mala pomaly ukazat zajo s novinkami z porodnice, nie? Norik nemas nejake info? Podla mojich vypoctov, ak je vsetko ok, zajtra by ju mali pustit.

ankam
5. apr 2009

mauzos.......takze ten prvy prispevok dostanes dvojnasobne a matersku uz len ako pri jednom babu?........tak to je riadna blbost 😝

norik ja tym ze som bola pri vedomi som odzaciatku vedela ze mala bola pridusena........pytala som sa hned ze co neplace-ale zrazu ju vzali do zadu a uz plakala-tak som sa tesila 😉
ten kyslik som ja nechcela lebo som nemohla s tym dychat 😀 a mna stale otravovala nejaka sestra s poistenim pre malu pocas sekcie 😀 😠

mauzos
5. apr 2009

ano Ankam, presne tak. Jediny rozdiel je ze matersku budem brat AZ 9 mesiacov a nie 6 ako pri jednom babu 😝

tak tu sestru by som asi niekam poslala ... to nemohla pockat aspon do druheho dna s tym otravovanim s poistenim? 😲

timulik
5. apr 2009

mauzos, tak zajtra sa drz. Urcite vsetko dobre dopadne a potom sa uz len budes tesit z oboch synatorov 🙂 A pokial ma doki objedna na 10teho tak sa urcite stretneme. tak este raz drzim zajtra palce

mauzos
5. apr 2009

timulik dakujem 🙂
Aj ja tebe drzim palce, aby vsetko dobre dopadlo. Dufam ze sa stretneme 😉

ibinecka
5. apr 2009

mauzos, aj ja ti držím velmi palčeky nech ste velmi velmi zdraví všetci traja 🙂 určite sa zastavím vo štvrtok keď budem na kontrole 😉

norik1
5. apr 2009

Cafte maminy, boli sme sa dnes kupat v madarsku, uuuuzasne bolo, aj maly si to uzival 🙂

mauzos nechcela som sa nikoho dotknut, viem ze zlcnik a porod nie je to iste, ja som to len prerozpravala slovami doktora... v zmysle ze operacia je operacia a je jedno, co sa operuje... jasne ze to zavisi na doktorovi, ci tam niekoho pusti alebo nie 😉

Tebe hlavne zajtra drzime palce, nech to rychlo "rozchodis" a aby ste boli rychlo doma 😉 prajem tie najkrajsie zazitky a uzite si to s manzelikom aj s detickami 😉

mauzos
5. apr 2009

ibinecka dakujem 🙂
zastav sa 😉 Ak by sme sa naaahodou nestretli, tak aj tebe zelam, aby vsetko dopadlo perfektne a aby ste boli v poriadku cim skor naspat doma 🙂

timulik
6. apr 2009

ahojte, tak som definitivne objednana na 9.4, uz mam malo plodovej vody, takze maly musi ist von.
Mauzos to uz asi ma za sebou...

ibinecka
6. apr 2009

Jej timulik, tak vy ma všetky predbehnete ja budem asi posledná ☹ ja idem 9teho tiež s taškou ale ak to bude vyzerať dobre tak ešte idem domov. Ak nie tak budeme trpieť spolu 🙂

katka1981
6. apr 2009

Ahoj Ibinecka 🙂

norik1
6. apr 2009

jeeejda babule tak sa vam to krati 😉 tak vela stastia aj vam keby to na vas nahodou v noci prislo 😉 hlavne bez komplikacii, v poriadku a vsetci zdravi - tak to ma vyzerat pri odchode domov 😉

ankam
6. apr 2009

baby aj ja vam drzim palceky 🙂

kvila
6. apr 2009

ejha, baby, tak to budete vsetky cez velku noc lezat? no hotovo... ja sa chystam velku noc si este oddychnut a uz potom napr. v stredu asi zacnem umyvat okna, nech sa to spusti 😀

suem
6. apr 2009

Norik tvoje prerozpravanie sekcia - zlcnik, to je totalne P.B. Milujem jeho suchy humor, asi budem musiet niekedy zbehnut na pokec k nemu 😉 .
Dievcata drzim palce vsetkym a uzite si to, myslim prve okamihy s mimi 😵 , na porod sa hned zabudne, a vela mliecka zelam.

mystery7
7. apr 2009

kocky vy mate vsetky terminy teraz a co ja? s kym budem v nemocke? nechajte si niektora porod aj na maj 😀 😀

macina31
7. apr 2009

BABENKY PROSIM VAS SOM V 36 TYZDNI A BOLA SOM NA CENTR.PRIJME U DR.KANABU.MALI STE S NIM UZ NIEKTORA SKUSENOSTI?ON JE AJ PORODNIK?ZATIAL LEKARA K PORODU NEMAM A NEVIEM CI SI VYBAVOVAT.NA POHOTOVOSTI SOM SA STRETLA S DR.ADAMOM.BOL CELKOM ZLATY 😅

mystery7
7. apr 2009

ja to neviem posudit. Ja som si vybrala dr. Rosakovu a uvidime. Zatial som s jej pristupom velmi spokojna

kvila
7. apr 2009

Ahojte, ja to necham na nahodu... a budem verit a dufat, ze to bude dobry lekar/ka 😅 Ale o Rosakovej som pocula velmi dobre chyry, mystery, som si ista, ze budes spokojna. Tiez dr. Adam, ze je fakt zlaty a este je velmi dobry dr. Murin... a vlastne je ich tam viac... mozno aj skoro vsetci 😀

katy2
7. apr 2009

Ahojte,
ja som dnes bola zasa v nemocke na kontrolny uzv, a co sa vytesujem, uz mam definitivne zajednaneho porodnika (P.B.) Doverujem mu.... Podla vsetkeho to bude sekcia..... Tak uvidime....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre