Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

dulkagabulka
30. júl 2012

@janka29 prave preto, ze sa tato tema tyka tejto porodnice, povazujem za potrebne ukazat aj ostatnym zenam, ze v tejto porodnici pracuju užasni ludia, ktori su ochotni vyhoviet individualnym poziadavkam mamičiek

nani7278
30. júl 2012

Zase mi raz nedá nezapojiť sa... problém dnešného zdravotníctva je ten, že len málokto vie, ako môže a má naozaj prirodzený pôrod vyzerať a aké následky na dieťatku môžu zanechať zásahy, ktoré mu pri pôrode "pomáhajú". Verím, že každý jeden gynekológ robí podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia to, čo pokladá za najlepšie... len niekedy uvažujem, pre koho... hlavne matku, niekedy pre seba a dosť zriedka pre dieťa, aj keď si to možno neuvedomuje. Chýba komunikácia s detskármi. A to, čo na dieťatku pôrod zanechal, nemusí byť hneď krvácanie do mozgu, problémy s dýchaním, ťažká žltačka a očividné modriny, len drobné zmeny, ktoré už začíname, žiaľ, pokladať za normu. Že po pôrode dlllho spí, že sa neprisáva na prsník, že sa v spánku strháva... všetko sa to dá, väčšinou napraviť, ale podľa môjho názoru by bolo najlepšie to vôbec nedopustiť. Je mi smutno z toho, že keď sa narodí dieťa- po veľmi rýchlom a pohodovom pôrode maminky, ktorá " prišla z domu a nestihli jej nič podať"- a neplače, len pokojne pozerá, nádherne reaguje na dotyk, pokojne dýcha a je super ružové, tak je väčšina zúčastnených je v strese, lebo " prečo neplače?". Máme to proste voľajako celé naopak a preto držím palce všetkým maminám a bábätkám, ktoré sa snažia vniesť do pôrodu toľko ľudskosti a "normálnosti", koľko sa len dá.

jarkra
30. júl 2012

Ahojte, rodili ste niekto u doktora Poslucha, tiez sa chcem spytat ci ste posledny mesiac chodili na monitor a ultrazvuk kazdy tyzden?

matonka26
30. júl 2012

@jarkra ja som xodila kazdy tyzden 🙂

ivulik21
30. júl 2012

Čaute baby, chcem sa spýtať. ktoré ste už rodili v Novej nemcnici,ako mám postupovať, keď si chcem zazmluvniť lekára.Tento týždeň by som mala ísť prvý krát na prietoky, mám ísť rovno na 16-te a surovo sa spýtať doktora, či ma vezme? Vobec si to neviem prestaviť. Ďakujem

katy2
30. júl 2012

@jarkra ja aj castejsie - vyslo to tak kazde 3 dni - teda aj cez vikend

katy2
30. júl 2012

@ivulik21 ak mas niekoho vyhliadnuteho, normalne za nim chod a spytaj sa, ci ta vezme.... potom ta uz bude sledovat on na uzv aj vysetreniami a na 2.posch. budes chodit len na monitor... pred porodom vypises na sekretariate - hned vedla uzv - papier, ze si zazmluvnujes dr. XY a ked nahodou bude treba, aby prisiel k porodu mimo prac. doby alebo sluzby, tak ti to pocas hospitalizacie daju zaplatit.... Inak nie.....

jarkra
30. júl 2012

@katy2 To si mala nejake vazne problemy? Ja som totiz pocas prveho tehu pred siestimi rokmi bola na uzv a monitor len preto ze som lezala v nemocnici, inak ma na to neposielali. Podla toho co tu pisu ostatne maminky, tak pri dohodnutom poyrodnikovi, chodia na tie vysetrenia pravidelne kazdy tyzden a ak nikoho nemaju, tak potom im prietoky a uzv a monitor nerobia?

ivulik21
30. júl 2012

@katy2 Ďakujem pekne, toto som potrebovala presne počuť, tak snaď sa dohodnem, chcela by som Mudr. Rošákovú. Najprv som mala v pláne ísť na Rastislávku, ale po jednej návšteve tam mám dosť a nezvíťazí ani to, že tam mám vybavenú Dr. , otrasny prístup.Dúfam, že som sa rozhodla správne.

gelifil
30. júl 2012

@ivulik21 A co bolo na Rastislavke?

jaruskka
30. júl 2012

@ivulik21 Dr. Rošáková má teraz dovolenku, takže ešte tak týždeň počkaj.

jaruskka
30. júl 2012

@jarkra ja chodím na usg každé 2 týždne od 30. tt kvôli tomu, že mám malé mimčo, tak nás sledujú, či priberáme a tak. A na monitor chodím od 36. tt 1x týždenne. V piatok mám termín, ale malá sa ešte akosi nechystá. Teraz už budem chodiť častejšie alebo ma hospitalizujú. No uvidíme...

ivulik21
31. júl 2012

@jaruskka Bola som tam na pohtvsti, kedže malá sa hýbala o dosť menej ako po iné dni a vzhľadom na to, že už mám jeden potrat za sebou, veľmi som sa bála, ale chvála bohu všetko ok, no keď sme tam aj s manželom došli surovo ho vykopla sestrička na chodbu, ako by sa ani nemal starať, čo sa deje s jeh dcérou. Chápem,že musia dodržiavať určité predpisy, ale dalo sa to povedať aj normálne a zvlášť v takej stuácii, keď neviete čo je s vaším bábatkom, toto ma dosť zarazilo a nehovorím o ďalších veciach, ako sa na novorodeneckom správajú k mamičkám. Jedna baba vyšla s bábatkm len z izby a mali ste vidieť ten krik sestričky, čo si to vlastne dovoľuje vyjsť na chodbu. Neviem, no mám pocit, že sú tam zbytočné buzerácie. A ďalšia vec, čo sa mi maximálne nepáči, že nemožu za tebou návštevy, musíš stáť na chodbe ako na trhu, bez ohľadu na to, či si práve po porode a tak a tým pádom mi z toho vyplýva, že ak pojdem na cisarak, tak za mnou 2 dni ani nikoho nepustia, kym sa nepostavím na nohy? A dalšia vec, neviem si ani predstaviť, že po narodení nedajú malú ani na ruky oteckovi, čo mi príde maximálne drzé. Tak zrobiť ju može, starať sa o ňu musí, ale či ju može na ruky rozhoduje úplne cudzia ženská. Takže asi toľko k mojmu názoru na starú nemocnicu

ali76
31. júl 2012

@jarkra
@jarkra ja som rodila u Poslucha, robil mi sekciu spolu s dr, Mattom, ktoreho som mala vybaveneho na poslednu chvilu, pretoze mudr,Rosakova mala akurat vtedy dovolenku

ali76
31. júl 2012

@jk77 ked budes rodit v novej tak potrebujes pre male len plienky a vlhcene utierky, oblecenie daju oni

jk77
31. júl 2012

@ali76 Dakujem, uz lezim na rizikovom, tak ale nachystala som 10plienok sestrickam,10sebe.Ak bude malo, dodam, vsak urcite budu pytat 🙂 . Mam este rukavicky a kosielku, ak by nahodou. Pekny den

susan66
31. júl 2012

Ja som rodila pred dvoma tyzdnami a veruze mali problem s oblecenim pre babetka, vela deti malo oblecenia 🙂 V sobotu sme odchadzali a sestricky sa stazovali,ze cisate pradlo pre dedicky bude az v pondelok a ze co tym drobcom v nedelu oblecia. Pre istotu odporucam zo dve latkove plienky a radsej aj nejake vlastne oblecenie. Mozno nebude treba,ale jeden nikdy nevie 🙂

ali76
1. aug 2012

@jk77 tak drzim prsty, kedy mas presne termin?? ja som tiesz leazala tyzden pred porodom

jk77
1. aug 2012

@ali76 dakujem.Termin mam 25.8, ale babo je vacsie.Prve som mala sekciou, tak aj teraz.Jazvu mam oslabenu, tak aspon trochu to chcu predlzit.Verim, ze vsetko bude ok.Zatial som spokojna.Pekny den... 🙂

ali76
1. aug 2012

@jk77 aspon este tyzden, ja som tiez mala maleho na sekciu, narodil sa 26,8 2011 a ked budem chciet druhe , tak asi aj to bude na sekciu

jk77
1. aug 2012

@ali76 ja som so sekciou ratala od zaciatku, niesom hrdinka, ze tento chcem prirodzeny...Ohrozila by som male, aj seba.Tak tu teraz cakame a priberame... Vy budete mat coskoro rocik, tak prajeme vseeetko len to najsamlepsie 🙂 pekny den

ali76
1. aug 2012

@jk77 dakujeme. tak sa drzte a vydrzte aspon tyzden aj dva

mata1976
2. aug 2012

baby, neviete ako sa vola ta uzasna laktacna poradkyna v novej nemocnici ???

lenja123
2. aug 2012

@mata1976 Marcela Jánošíková

mata1976
2. aug 2012

@lenja123 dakujem

ali76
3. aug 2012

@gabika7706 no to je sila, no Dr, Fialová , na tu ani ja nemam dobru mienku, za kazdu cenu chcela , aby som sla na amnicentezu, ale ja som nesuhlaila, a urobila som dobre, syn sa narodil zdravy a zivy.

gelifil
5. aug 2012

@ali76 k comu si to pisala?Neviem najst povodny koment...

gabika7706
5. aug 2012
ali76
5. aug 2012

@gabika7706 ano k tomu

kinkinka26
10. aug 2012

Ahojte, ja sa chcem opytat na skusenosti s Dr. Kanabom. a tiez ci chodi aj k porodom, alebo je len na prijme?
Dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre