Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

kosicanka1
30. júl 2009

no vlnka, sa nam to krati, ja mam v pondelok poslednu poradnu a potom uz hajde za murinom ... mozno sa stretneme 😉

vlnka
31. júl 2009

ahoj kosicanka,ja mam poradnu v utorok,ale zatial mi Dr.nepovedala,ze je posledna..ona ma aj tak nikdy nevysetruje,iba mi stale vypise papiere kvoli socialke,kedze som bola PN a vysetri tie bezne veci ako je moc,tlak a vaha.Pomedzi to som chodila k Bessymu na utz.Inak ako sa citis?Ja uz hrozne,babatko asi velmi tlaci na panvu,neviem pomaly uz ani chodit,vsetko ma boli ☹

janka1874
31. júl 2009

žienky neviete kto je teraz prednostom a kto primárom na gynekologicko - pôrodníckom oddelení a ktorý lekár má také sivé kučeravé vlasy a fúzy snažím sa dopátrať jeho mena
dík

vlnka
31. júl 2009

Janka,prednosta a primar to je to iste myslim.Vola sa MUDr.Kraus.

suem
31. júl 2009

janka primar- Dr. Posluch, prednosta Dr. Kraus (ako pises kuceravy s fuzikmi 😉 )
Teda ak sa nieco nezmenilo.
Nova nemocnica je fakultna, tak maju oddelenia primarov aj prednostov.
Vlnka uz si sa dohodla s DR.B? Mas to coby dup 🙂

vlnka
31. júl 2009

suem,mam mu volat buduci tyzden...tak dufam,ze sa s nim dohodnem. 🙂

janka1874
31. júl 2009

suem ďakujem aj som si myslela že to bude dr. kraus

jankahurtukova
9. aug 2009

ahojte baby, ja sa chystám rodiť do novej nemocnice, čakáme bábätko prvý novembrový týždeň. je tu niektorá z Vás, čo rodila na SNP v posledných týždňoch? Ako bolo?

vlnka
10. aug 2009

Ahoj Janka.Ja sa cice len chystam,ale chodim tam na povinne prehliadky k MUDr.Besermeyimu.Len co som pocula...bolo tam strasne vela mamiciek s detickami kvoli rekonstrukcii v saci.Inak si mamicky chvalia,ze personal v pohode,akurat,ze sestricky by sa mohli viac snazit.Treba im asi dat malu pozornost,aby sa pri tvojom porode viac zaujimali.A Patka si kde rodila?Inak ja mam byvaleho spoluziaka...je tvoj menovec...alebo manzel 😀
Vola sa Slavomir.

tinaa
10. aug 2009

servus janka, rada ta tu vidim 🙂

vlnka, nevies, ci je este Dr. B. na dovolenke? Rodila som u neho dcerku a druhe by som tiez rada u neho. Inak Slavo je Jankin svagor 🙂

ludenkaa
10. aug 2009

Ahojte. Ja to mám už za sebou. Mám Gabka. Narodil sa 02.08., 51 cm a 3560 g. Rodila som u Dr. Murína. Bol super. Vlastne bolo to celkom super. Pôrod som mala vyvolaný, aj pedu som mala a aj manžel bol pri pôrode. Takže bol vcelku rýchly a bezbolestný. Persomál je tam zlatý. Či na novorodeneckom alebo na šestonedelí. Mala som aj nadštandard za 300,- 4 dni.
Prajem Vám veľa síl k pôrodu a nech ste všetci zdravučký. 😉

kosicanka1
10. aug 2009

ludenkaa - blahozelam k malemu gabkovi. ako bolo s navstevami starsich surodencov? dalo sa?
inac ste tu niektore pisali, ze na nadstandard sa da objednat. tak ja som bola osobne na 17tom poschodi, pytala som sa a vraj sa neda objednat ani zapisat. tak ako?
dufam, ze my este vydrzime vcelku, dr. murin na oddnes 2 tyzdne znova dovolenku.
ludenka, preco si si nechala vyvolavat porod? bola si uz po termine? ja by som s tym nesuhlasila...

bambulka814
11. aug 2009

ahojte,

ja teda s novou nemocnicou extra skusenost nemam, resp urcite by som to nedoporucovala.

citila som sa tam ako vo vojnovom filme spred 50 rokov, na jednej chodbe zachody 2, sprcha jedna, jedlo priserne, sestricky neochotne. romky nam tam kladli jedlo a mne aj pribor 😒 . okrem toho mi zle pichli spinalku, takze som mala po porode riadne bolesti, nikto sa tam o mna nestaral, az kym som na tom nebola velmi zle.

jedine dohodnuty porodnik Makara bol dobry, rodila som sekcopi po 12 h a o jazve ani neviem, ze ju mam, urobil mi ju velmi dobre.

ale inac otras, otras.

bambulka814
11. aug 2009

inak, ak mate dohodnute porodnika, urcite vas budu nutit k vyvolanemu, pretoze im sa nechce chodit prisposobovat rodicke a ukracovat si zo svojho volneho casu (rodit mimo ich sluzbu), ale vacsinou to funguje tak..rano pichnu vyvolavacku a do tej stvrtej to stihnu odrodit a akurat im to vyjde na koniec sluzby.

nenechajte sa zmanipulovat. oni su tam pre vas, nie opacne.

katy2
11. aug 2009

bambulka, zrejme sme boli v nemocnici v rovnakom case a nemam take skusensoti ako ty... ja som bola spokojna.... je to asi vec nazoru... s tou spinalkou ta chapem, ale to je vec anesteziologa nie gynekologa... ja som tiez rodila sekciou so spinalkou a som spokojna... je sice pravda, ze som bola na nadstandardke za 100, ale stazovat si nemozem....

lovacka
11. aug 2009

ahoj bambulka
je mi luto ze mas take skusenosti ale bude to asi ja tym ze ty si lezala po porode na A odd a nie na B.lebo na B boli asistentky velmi mile a aj sestricky boli v pohode.jedlo no to s tym treba asi ratat ze v nemocke to nebude nic specialne ja som odlezala dost vela v nemocnici asi cca 3,5 mesiaca takze viem svoje jedlo nam nikdy nezmyzlo a je pravda ze romky kradli ale nastastie mne sa to nestalo.zachody na A su otras to suhlasim ale ako hovorim na B odd je to celkom dobre poriesene 😉
a nie je pravda ze kazdy gyn vyvola porod ja som nemala vyvolavacku vobec ked som prisla na kontrolu tak som bla otvorena na 3 cm tak uz som sla na salu.rodila som prirodzene a jednine co mi dr ROsakova spravila tak prepichla vodu.inac ziadna vyvolavacka nic.takze ja zase mozem len doporucit aj ked netreba cakat ziden luxus ale co sa tyka mojej porodnicky tak 100%spokojnost 😉

kosicanka1
11. aug 2009

ahojte, ja som dnes bola na monitor na CPO, booze strasne vela tehuliek nas tam bolo, dufam, ze nebudeme rodit na chodbe 😀
suhlasim s bambulkou, tiez mam bohuzial takuto skusenost, ze vybaveny porodnik tlaci na to, aby vyvolal porod v case svojej sluzby.
kedze som s tym nesuhlasila, tak som oddnes asi bez porodnika 😒
este mame sice casu, tak uvidim ako sa dohodneme, ale vyvolat porod by som si v ziadnom pripade nedala, booze ved co je to za start do zivota pre to dieta, ze si ani vybrat nemoze kedy chce prist na svet, ale ho nasilim vytrhnu

edusik
11. aug 2009

ahoj bambulka, katy2 ja mam doma 2 mes.babatko, rodila som SC a bola som max spokojna. Kade chodim tade chvalim personal, jedlo bolo az na jeden obed jedle, izbu som mala nadst. - no ako na dovolenke. A nastastie ziadne bolesti po druhom dni.. na 5.den ma pustili domov. A ziadnej sestricke som nic nemusela davat, inac velka vdaka LAKTACNEJ sestricke 😉

mili1
11. aug 2009

Ahojte, bambulka je smutne ze mas zlu skusenost . Ja som rodila pred 3 mesiacmi v tejto nemocnici a bola som maximalne spokojna. Najprv som lezala na oddeleni B a potom na A, ale na obidvoch boli velmi mile a ustretove sestricky. Mala som vybaveneho lekara ale nemal v pláne mi porod vyvolat, rodila som prirodzene ked mi odtiekla plodova voda, lekar prisiel na salu hned, lebo nebol v sluzbe, bol akurat vikend. Takze nie je pravda ze kazdy lekar vyvolava porod.
S tymi zachodami mas pravdu, ja som lezala na nadstandarde a mali sme spolocny zachod. Jedlo mi chutilo , samozrejme nie je to nic extra ved to je v nemocnici.
Ja som bola spokojna,,,, mozem odporucat.....aj nemocnicu aj sestricky aj lekarov.... 😉

kosicanka1
11. aug 2009

ahoj mili, u koho si rodila?

vlnka
11. aug 2009

Ahojte dievcence,tinka Dr.B. je od piatku zas na dovolenke...na 2 tyzdne.Co ma dnes dost dostalo,lebo som dufala,ze ked cerpal pred 2 tyzdnami,tak skoro nebude.Tym padom som asi aj ja Kosicanka bez porodnika ☹
Povedal,ze bude mimo Ke,ale ze bude na telefone...tak neviem,ci tym myslel,ze stihne dobehnut,ked mu zavolam,alebo ako.Ty si mala Murina?Aj kamosku rodil vo stvrtok,s tym,ze jej pichli vyvolavacku.Mala termin 14.8. a on ma tiez dovolenku,ze?Hrozne s tymi dovolenkami....az mam strach,keby to na mna prislo skor a Bessy nepride,na koho natrafim. 😒

lovacka
12. aug 2009

este je tam dr Molokac ten je tie velmi mily alebo dr Bulecova taka mlada alebo dr Rosakova a Cicajova.u nich by som si vedela predstavit celkom fajn porod takze este mate na vyber.a taktiez dr Makara 😉 Dr Adam je ich tam est kop nebojte sa

tinaa
12. aug 2009

vlnka dakujem za info, tak mu zavolam, az ked sa vrati, ja mam nastastie este cas 🙂 Fuha ale ty si uz 38tt, a on ta odkazal na ineho dr. kym bude na dovolenke? Dufam, ze Dianka este pocka 🙂

vlnka
12. aug 2009

lovacka s Dr.Adamom nemam dobru skusenost,sice bol mily,prijemny,ale vysetril ma tak,ze som 2 dni krvacala ☹
tinaa Dr.B. ma na nikoho neodkazal a ja mam taky citak,ze az do septembra nevydrzime.Myslim,ze to budu nanajvys 2 tyzdne,aj skor.Uz mi dost spadlo brusko a malu citim uplne pri lonovej kosti.Uz to nebudem riesit,ked zacnem rodit skusim mu zavolat,ak nepride,necham to na osud...ved sa o nas snad postaraju. 🙂

mili1
12. aug 2009

Ahoj vlnka, ak ti povedal lekar ze stihne dobehnut tak urcite pride... ved ak nie, su tam skoro vsetci lekari dobri takze sa podla mna nemas coho bat ....

mirka907
12. aug 2009

Ahoj vlnka...Tak ja som na tom podobne...Tiez som 38 tt a mam za porodnika Murina, ktory je teraz na dovolenke. Povedal sice ze v pripade potreby dobehne ale nie medzi 13 az 16 lebo to je v Prahe. A vcera na kontrole este u mojho gynekologa mi bolo povedane ze mala ma hlavicku uz velmi dole..a brusko uz mam tiez riadne nizko...Ja som vcera malej vysvetlovala ze by mohla pockat do 24teho ked je Murin spat a ma sluzbu tak snad sme sa pochopili🙂

monikabe
12. aug 2009

Ahojte tehulky, ja to mam uz za sebou, rodila som u MUDr. Rosakovej. Bola som s nou velmi spokojna, absolutne bez vyhrad 😉 S personalom v nemocnici je to tak, ze si treba uvedomit, ze to nie je hotel, ale nemocnica. Ale ja sa aj tak nemozem stazovat, mala som dobry porod, lezala som na A strane, pretoze bol natresk a na B nic volne nebolo. 😒

kosicanka1
12. aug 2009

vlnka, ja tiez dufam, ze vydrzim este par dni, maly je uz nalepeny na krcku, brucho dole uz par tyzdnov, u mna termin len hadaju, nakolko som nemala menzes, lebo som dojcila prvu dcerku. Preto ani nesuhlasim s vyvolavanim, mozno to maly bude chciet potiahnut do septembra, mozno nie, necham to na neho, nie na doktorov. Inac vcera som bola v poradni na CPO aj na monitor a vysetroval ma dr.kanaba, objednali ma o tyzden, tvaril, ze som uz v termine, tak neviem, ci sa este nestretneme v porodnici...
inac vlnka, ja som sa s tym zmierila, ze v najhorsom pripade ma odrodi, kto tam bude. ja som aj prvy porod mala pomaly medzi dverami, tak ratam, ze aj druhy bude rychlovka a pohodicka.

kosicanka1
12. aug 2009

a este som rozmyslala, ze sa pojdem spytat rosakovej? neviete ako je na tom s dovolenkou? a vezme aj nove pacientky? a hlavne ci netlaci na to vyvolavanie porodu?

mirka907
12. aug 2009

Kamaratka mala Rosakovu a vyvolavanie porodu jej nespomenula ani raz. A velmi si ju pochvalovala....Dokonca poslala po porode jej manzelovi MMSku s fotkou malej🙂....Dovolenku uz mala, ale ci neberie dalsiu netusim.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre