Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

bene
7. máj 2009

mauzos TREBA PYTAT, AJ KAMOSKA PYTALA ZE JEJ PORODNIK POVEDAL ZE DOSTANE (to si vymyslela samozrejme) ale dali jej bez problemov

mystery7
7. máj 2009

ahojte kocky, vdaka za radu, ja si potom budem tiez pytat 🙂
ja som zvedava dokedy bude ten baby boom, v 🙂 aj april maj su take, plne deticiek, dovolenkovych 😀 😀

taella
7. máj 2009

mauzos ja som dostala až dva boxy 😉

mauzos
7. máj 2009

takze mne jedinej ich nedali? 😠 A kto ti ich dal? Ak by som tam este kvoli niecomu isla, tak pojdem pytat 😀

taella
8. máj 2009

dali mi ich sestričky keď som odchádzala z pôrodnice

kvila
8. máj 2009

mauzos, aj mne ho dala sestricka z novorodeneckeho, posli aspon manzela, nech ti ich donesie. Inac, ja som tiez po prvom porode nedostala... ani som nevedela, ze ostatni vsetci dostali, proste sem-tam sa im podari na niekoho zabudnut... alebo, zeby to robili schvalne? 🙄

mauzos
8. máj 2009

no ja som sestricku z novorodeckeho pri odchode trochu nastvala 😀 😀 tak u mna to bolo urcite naschval 😠

junovka
8. máj 2009

mauzzos, sice neviem ako dlho si uz doma z porodky, ale si myslim, ze by to uz nebolo asi fer si pytat uz teraz Klinik box 😅 .Ked som pred 2 rokmi odchadzala z porodky/tiez som rodila v Novej/, tak niektore babenky nedostali boxy, nakolko vraj im uz dosli.Mne ho davala sestricka zo sestonedelia, ked mi priniesla prep.spravu. 😉

mauzos
8. máj 2009

nebolo fer preco? a to je fer ze niekomu ho daju a niekomu nie? ja mam dokonca dvojcata a nedostala som ani jeden ... zaujimalo by ma, ci dostali romky, ktore ani jednorazove plienky pre babatka nemali

lovacka
10. máj 2009

ahojte nemate niekto zoznam co treba so sebou doniest do nemocnice?

mauzos
10. máj 2009

lovacka ides do novej?

mystery7
10. máj 2009

lovacka: bola si uz v novej nemocke na monitore? tam to maju napisane na dverach

vlozky pre seba, 2 plienky na prsia, prezuvky, 2 nocne kosele, hyg. potreby (nezabudni pohar a pribor, lebo budes hladna), uteraky, podprdy na kojenie
obciansky, rodny list a sobasny list

tak sa mi zda

mystery7
10. máj 2009

a pre dieta treba plienky a potom oblecenie na cestu domov, ale to ti staci donieest aj neskor

mauzos
10. máj 2009

pre babatko este treba vlhcene utierky na ritku, plus odporucam ciapocku a nejaku deku. Neviem ako teplo je tam teraz, ale pred mesiacom tam bola v noci riadna kosa.

ja som este vyuzila odsavacku na mlieko, jednorazove nohavicky po porode take sietovane z lekarne (fakt super vec), zupan, slapky do sprchy, vlozky do podprsenky

a z dokladov este potrebujes tehotensku knizku, vysledky vysetreni pocas tehu a zdravotny preukaz

mystery7
10. máj 2009

tehu knizku, vysledky a preukaz som uz brala ako samozrejmost, bez toho by si nemala nikam chodit
tie nohavicky osm si aj ja kupila, a mam aj vlozky so podprdy pobalene

teraz je tam vraj teplo, snad mi maly nezamrzne, a ked mi nieco zachyba, mm donesie

mauzos
10. máj 2009

ja som prvu noc maleho zabalila do osusky, lebo som deku nemala, ani ma nenapadlo zobrat. Potom mm doniesol. Inak aj pred mesiacom tam bolo cez den na zdochnutie horuco, ale v noci sa strasne ochladilo, tie okna hrozne prefukuju.

mystery7
10. máj 2009

no to som teda zvedava ako tam bude. vraj sa tam tie okna nedaju otvarat, je to pravda?

norik1
10. máj 2009

Pravda cista, po niekolkych pripadoch ked nejaka mamicka s poporodnou depresiou vyskocila z okna ich dali zplombovat, sedemnaste je predsa len vysko...aspon toto tvrdili sestricky ked som sa potila na izbe 😵

Ja som rodila koncom maja a boli neskutocna horucavy, mm chodil v kratasoch a koseli a potil sa. Je tam ale pustena centralna "klima" ktora sa neda regulovat a cez horuce dni jednoducho fuka studeny vzduch. Vkuse. Aj v noci. Takze v noci kosa jak na Sibiri, hlavne v malickych izbach - jednopostelovkach. Takze deku pre dieta odporucam, aj ked staci ked ju donesie vas muzik potom...

mauzos
10. máj 2009

no veru, okna sa nedaju otvarat 😒
S tou klimou som ani nevedela, myslela som ze to fuci z tych plechovych okien. Ja som bola presne na tej jednopostelovej a tam je vraj stale zima. Na druhej strane na tych 700korunovych a na 100 korunovej je vraj teplo. Takze zalezi aj na tom, na ktorej izbe budes.

katuskah
10. máj 2009

ahojte,som tu 1 krat 🙂 . termin mam 11.6. a chcela by som rodit v novej. mate niektorá podobny termin? Dakujem

katy2
11. máj 2009

ahojte 🙂
katuska, ja mam termin 19.6. ale kedze to bude planovana sekcia, tak to bude urcite skor.... takze pravdepodobne sa stretneme 😉

susan66
11. máj 2009

caute baby ja mam momentalne mensiu predporodnu depresiu 🙂 Mam, tebda mala som lekara - Mikolaj, ale minule mi len tak mimochodom oznamil,ze ide 19.5 na operaciu s chrbtom a ze ma posunie nejakemu kolegovi, no super a kedze mam take vselijake tie termini porodu....hmmm len dufam,ze toho kolegu neuvidim az v den porodu a tak som sa tesila,ze mam dobreho lekara. No ale pocula som,ze v novej su vraj vsetci dobri( az na par vynimiek) tak dufam,ze to bude ok.

mauzos
11. máj 2009

susan neboj, fakt su tam vsetci dobri a mili 🙂 Vela bab to tvrdi. Mna rodil Adam, mozem len odporucat. Ci uz si nemozes vybrat, koho chces?

mystery7
11. máj 2009

susan: nic neboj, urcite ta da k niekomu komu naviac doveruje, ni elen tak hocikomu. ja mam podobny termin, tak sa mozno aj stretneme 😉

katka2808
11. máj 2009

ahoj mauzos. ja mam rodit u Dr.Adama, tak som rada, ze tu citam, co citam, ze si bola spokojna. pocuj, a mala si vyvolany porod? lebo ja by som ho chcela pri porode, ale vyvolavacku nechcem. iba ak by som prenasala. a kedy si podpisovala zmluvu? lebo ja som bola za nim zatial dvakrat, robili mi CTG, ale k tymto oficialnym veciam sme sa este nedostali... dakujem vopred za odpoved.

katka2808
11. máj 2009

tak s tymi oknami je to skoda, aj ked, chapem, ak ich dali zaplombovat kvoli tomu, co sa tu pisalo vyssie. no mne minule prislo zle prave kvoli tomu vydychanemu vzduchu, pocas CTG... tak ak bude vonku sparno pocas porodu, asi sa mam na co tesit... 🙄 dufam, ze zaciatkom juna nebude prilis horuco vonku, ze by z nas tieklo aj za normalnych okolnosti...

mystery7
11. máj 2009

neviem ako vy ostatne, ale ja sa poslednedni neuveritelne potim. Aj v noci aj cez den aj ked nic nerbim, proste stale 🙄

susan66
11. máj 2009

dakujem za povzbudenie, neviem ako zatila v stredu mam ist este za nim, tak pevne verim, ze sa dohodneme na niecom, resp. na niekom a ze ma fakt da k nejakemu dobremu kolegovi,kedze je mala otocena naopak tak to bude na cisarsky a kedze som prvorodicka trosku sa obavam, no treba verit,ze to vsetko dobre dopadne.

susan66
11. máj 2009

Mysteri hovor mi nieco o tom rano sa osprchujem a uz na obed mam pocit, ze som spotena a to tiez dokopy nic nerobim 🙂

edusik
11. máj 2009

Ahojte, baby poradte mi, mala som povodne rodit u Adama, ale bola som minule na odd. a bola tam Dr. Rosakova - zda sa mi byt taka osobnejsia, tak mam teraz dilemu ci sa nedohodnut na porode - sekcii radsej s nou. Co vy na to? Ona mi vypocitala termin o 2 tyz. skor ako Adam ; co mi aj sedi lebo posled. menst. som mala vyvolavanu, takze aj podla mna by to malo byt o 2 tyz. skor ako mi urcili na zaciatku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre