Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

martinka17
20. nov 2008

lulu
to je fajn, že sa to zlepšilo 😵 ...stále sa napr. vraví, ako je fajne rodiť v Šaci....
Teraz tam rodila jedna baba. Ráno o deviatej prišla, že má bolesti a ide rodiť...tak jej vynadali, že ju nič nemôže bolieť a poslali domov. O 11.00 už od bolesti skoro lozila po stene, tak sa tam vrátili. Tak zase na ňu vybehli, že nech aspoň nesimuluje, že nemôže mať také bolesti.....prvorodička a stresy na príjme ako svet.....a poznám ešte jeden takýto príklad...škoda reči. A vraj najlepšia pôrodnica v KE..akosi strácajú kredit 😝

katarinagk
20. nov 2008

Ahoj, aj ja pridam svoju skusenost, rodila som taktiez v novej nemocnici u MUDr. Rosakovej a musim naozaj len a len chvalit, lepsiu lekarku si neviem predstavit, bola som naozaj nadmieru spokojna. Som jej naozaj za vsetko strasne vdacna....... Den porodu bol naozaj stastny, podarilo sa nam dostat izbu za 700 Sk a musim povedat, ze bola super, ja sa vsade sprchujem v slapkach, tam bolo vsetko cistulinke, nove, manzel za mnou mohol chodit kedykolvek.... Pristup lekarov na sestonedeli a na neonatologickom takisto super, zlata laktacna sestra, trapili sme sa s kojenim, , nakoniec sa nam to s podporou laktacnej sestry podarilo a kojime..... Bola som tam az 12 dni, lebo maly mal silnu zltacku, ale naozaj mozem pristup vsetkych len chvalit............

martinka17
20. nov 2008

babenky
fakt ste ma potešili..idem jned napísať aj Katulíkzlatulík..aby sa vytešila aj ona.

junovka
20. nov 2008

Info pre Norik 🙂 ...rodila som 2x cisarak...preco? 😕 😀 a so oboma detickami som odchadzala z porodky s vyssiou vahou ako mali, ked sa narodili.Co uz, mozem za to??? 🙂 😉 A taktiez za to nemozem, ze som naozaj nevidela ziadnemu babatku cumlik v puse 😉 ...preto tu nemusis pisat, ze si myslim, ze je tu vsetko blbe co pisete 😕 😕 😕 Normalne si ma sokovala 🙄

norik1
20. nov 2008

Prepac junovka, ja som pisala ze niekedy mam z tvojich prispevkov taky pocit....ale mozno to je len moj subjektivny pocit....a mozno je len blby pocit z toho, ze niekto napise ze nieco je biele a iny napise ze to vobec nie je pravda...aj ked cely konik tu je o tom 😵
Prosim neber to osobne, aj moje vyjadrenie je v pisomnej verzii ostrejsie znejuce ako to bolo myslene... Nemozes za to, ze si nevidela babetkam cumliky v puse a ja zasa nemozem za to, ze som ich videla...vyjadrujeme tu svoje nazory a ja som napisala, preco som zaradila cumlik na zoznam veci do porodky. Kto ho nechce, nemusi si ho brat, rovnako ani odsavacku. Vlastne si nemusi brat nic 😀 - spoluobcianka vedla rodiaca v tom case ako ja mala jednu igelitku s uterakom a plienkami...a koniec.... 😀

lalupa
20. nov 2008

uf,mna trha,ked si spomeniem na ten moj porod... stale som na nich nastvana
vela komplikacii, malo personalu,lebo sa vkuse rodilo vo dne i v noci, deti mi nenosili, nemal kto, o odsavani a odsavacke ani slova, videli,ze mam teploty a dvojicky, ale proste cas nebol, o laktacnej sestricke pocujem prvy raz 😨 , ked som konecne bola schopna vyjst z izby von, tak som si sla uniest svoje deti, na ktore som cakala od 13 do 18,45,ked uz ma prechadzala trpezlivost, ledva som tam dosla a ten pohlad ma skoro zabil - jedna opreta o stenu postielky chudatko spala,vedla nej velikanska flasa s este vacsim cumlom, druha o dusu vrieskala od hladu s ostatnymi detmi, a nikde nikoho, hocikto ich mohol vziat
ja s mojimi velkymi cisternami kurnik cakam jak debil cely den a oni dali UM a presviedcali ma,ze maju speci flasky avent a materske mliecko - jeden clovek mi potom prezradil pravdu...
este teraz mi stupa adrenalin,ako ma odrbali a to im nezabudnem
deti mi tam uz prvy den nechali obe nastavene na cici asi pol hodinu,reku staci 5 minut, s infuzkou v ruke a s nafukujucim turniketom na druhej ruke, babatka som si ani nevidela, lebo som sa nemohla po epi hybat, uplne nova situacia, zmena, par hodin pred tym porod, odvtedy priserna zimnica, trpli mi ruky, nechcela som sa ani pohnut,aby sa neodstavili, ale stalo sa, kvoli meraniu tlaku, malinke krehke baba skoro 3 kilove som si prvy raz drzala v ruke , vlastne som sa ich bala vobec mat v naruci bez pomoci, no ale proste kto bude na mna minat cas, nie?!!!

ale ak to ma byt obeta za nahderne krasne a zdrave babulky, tak mi aj toto stalo za to
buducim maminkam prajem len tie najkrajsie zazitky, ten najhorsi som mala ja, takze uz ine nebudu 😉

lalupa
20. nov 2008

p.s. najhorsie su blbe upratovacky, lekari klopu,ale tie kravy pridu akurat,ked konecne je ticho a idete si odpocinut,lebo je to priserne vsetko vycerpavajuce, nezaklopu, vtrhnu, ramusia a upratuju nepodstatne...ako napr ,policky a parapet na okne a dlazku trochu...ked som ich poprosila o zachod,lebo tam ostalo hovno po predchadzajucej maminke (mimochodom nadstandard 700sk) a po cisaraku som sla asi 15 minut kvoli bolesti a slabosti tie tri metre na zachod a nevedela som este po stojacky cikat, musela som si sadnut, tak sa zachsichtila, ci som vcerajsia 😠

norik1
21. nov 2008

Jooooj Lalupa to mi je luto ze si mala takyto blby zazitok....
S tymi upratovackami mas pravdu - ja som sa jednej opytala, ci to musi utierat akoze dlazku 3x denne ked cely den lezim na posteli a ani sa nehnem a ona ze hej musi...ze to kontroluju...vraj 🙂 ale musim povedat ze sa snazili byt co najtichsie ked som tam mala maleho.
Flasky maju obidve - aj aventky aj obycajne. Obycajne su vraj pre spolubcianky....ale ked je vela deti a malo flasiek...hm neviem. Mne raz doniesla taka mila sestricka aventku....ale by ma asi slak trafil keby doniesla obycajku!
Je to smutne ze matka ma mlieka a mlieka a prirodne odsavacky - deturence - lezia na novorodenckom s UM v puse... Laktacna sestricka je tam len jedna, robi ranne smeny od 8.00- 16.00 pracovne dni. Cize ak mala dovcu alebo bola PN, tak predpokladam ze tie mamicky maju smolu...

lulu77
24. nov 2008

katarinagk ako tak pozeram do tvojho albumu, tak sme boli spolu v porodnici, ja som bola na nadstandarde za 300, v poslednej izbe, parkrat sme sa stretli na chodbe.

no s tymi flaskami neviem ako to je, ja som mala strasne malo mlieka, da sa povedat ze som mlieko vobec nemala, a tak sme dostavali UM, a z obycajnej flase, aj ked som sa snazila ju stale prikladat, mlieko sa nespustilo,ani doma, takze ani nekojim.

a upratovacky - no asi som mala stastie, aj ked neklopali, tak boli potichu, nebuchali a snazili sa byt rychle.

norik1
25. nov 2008

jeeej lulu tak vidim, ze vsetko bolo ok, som rada ze ti velku pustili na izbu a mohli ste sa potesit spolu z malej 🙂 krasna rodinka ste 🙂 tak si to uzivajte 😵

lulu77
25. nov 2008

norik dakujem, a taktiez za vsetky rady, velmi mi to pomohlo, aspon som mala aku-taku predstavu ako to tam funguje

norik1
26. nov 2008

lulu 😵

katulikzlatulik
2. dec 2008

mozem este jednu otazocku? A ako je to s tou nadstandardnou izbou za 700,-Sk? Je problem ju dostat? Kedy to mam oznamit, ze chcem tu izbu? A veci pre babo? Oblieka babatka nemocnica alebo si mozeme svoje veci doniest?

lulu77... Tamarkina krstna mama sa nahodou nevola Monika O.? 😉

strasska
5. dec 2008

katulikzlatulik: ja som si ziadala o nadstandard po porode, ked som tie 2 hodiny lezala na sale, a mala som ten trojpostelovy. Vsetko zalezi od toho, ci maju volne alebo nie.
Veci pre babo: myslim, ze automaticky davaju nemocnicne, tak sa opytaj? Ja sam rodila 27.maja, cize horucavy, takze maly mal vlastne iba ich kosielku, plienku a perinku. Mne to nevadilo.

strasska
5. dec 2008

Ahoj, norik! my sme spolu lezali v nemocke, chodila si si k nam vazit na izbu babo a v noci sme sa stretavali na chodbe, kvoli nasim kriklunom 😀

janka1874
5. dec 2008

ja som rodila u dr. Murína a musím sa pridať k tým spokojným na nič sa nemôžem sťažovať čo sa týka sestričiek a pôrodu ako takého ja som bola nad mieru spokojná
ja som mala akurát tú smolu že som tam bola presne cez sviatky tak to bolo také dovolenkové obdobie tak sme mali trošku problém len s detským lekárom nič mi o malej v podstate nepovedali a keď som sa pýtala sestričiek na oddelení tak mi povedali že všetko musí byť o.k. lebo ináč by mi povedali keby sa niečo dialo no to ma dosť hnevalo

norik1
5. dec 2008

Heeeej strasska prave som si precitala tvoj prispevok a kukam kukam ze sme boli spolu !!! Ako sa mate? Este stale kriklunkujete? My uz len sem tam 🙂 Ozvi sa pojdeme pokocikovat 😵

Katulik tak ako pise Strasska, mne sa stalo ze maly mi precikal plienku (som nevedela ze pipik musi smerovat nadol) tak som mu dala vlastne oblecko, ale inak bol v nemocnicnom cely cas🙂

lulu77
8. dec 2008

katulikzlatulik
mozem este jednu otazocku? A ako je to s tou nadstandardnou izbou za 700,-Sk? Je problem ju dostat? Kedy to mam oznamit, ze chcem tu izbu? A veci pre babo? Oblieka babatka nemocnica alebo si mozeme svoje veci doniest?

lulu77... Tamarkina krstna mama sa nahodou nevola Monika O.?

ahoj, ano nasa krstna je Monika, a ty si asi jej kamoska z dovolenky, a teraz partacka na cvicenie pre tehulky, vsak?

s tym nadstandardom je to tak ako pisali dievcata, ked prides tak povies, co chces a ked bude volne tak po porode ta tam daju, ked nebude volne, tak budes musiet pockat kym sa uvolni, pise sa nejaky poradovnik. Ja som mala stastie, prvu noc som bola na pooperacnej izbe, koly sekcii a potom sa uvolnila izba za 300Sk, takze nam premiestnili.Este ma napadlo, ze ked mas vybaveneho porodnika, tak povec jemu, ze mas zaujem o nadstandard, a on to zariadi, ja som to mala takto vybavene,zapisal si to uz par dni pred porodom a ked som prisla, tak sestricky vedeli, ze pojdem na nadstandardnu izbu.

mystery7
8. dec 2008

ahojte kocky,
ja uvazujem ze by som chcela rodit v novej nemocnici - v maji to bude 😉

ako sa vlastne vybavuje lekar? ja nikoho nepoznam. Moja dr je Ivanovova, neviete niekto ako ona rodi? Pripadne skuste mi poradit dr.

velka vdaka.

norik1
8. dec 2008

Mystery skus o tom pokecat so svojim gyndosom/gyndoskou, oni sa zvyknu poznat a potom ta odporucia k nejakemu, ktory ta potom odrodi...a ked nie tak 4 tyzdne pred terminom sa dotrepes do ambulancie na prijme, tam budes chodit na monitor a budu ta sledovat a potom rodis u toho, kto ma sluzbu... kolegyna tak rodila a uuplne v pohode...neviem o zlom doktorovi (myslim odborne zlom) ktory by tam rodil....vsetci su dobri 😵

katulikzlatulik
31. dec 2008

Ja mam predsa este jednu otazocku 🙂
este ma napadla jedna vec.... co vsetko treba vybavovat, ak sa narodi babatko? myslim matriku, socialku a tak... kde je dobre ist ako prve a dokedy to treba vsetko obehat?

A este ma napadlo, ze posledny mesiac sa uz chodi len do nemocnice... potrebujem nejaky papier od svojej gynekologicky alebo ma zoberu, resp. vysetria automaticky? Lebo ta moja ma vcera tak nasrala, ma objenala do poradne 20.1. a pritom 9.1. zacinam 9.mesiac, cize ku nej uz vobec nemam chodit a ani nechcem!!! A vytery na zistenie Streptococusa, co sa robia v 35-37 tt robi nemocnica alebo gynekologicka?

Tak to je vsetko zatial 😉 PEKNEHO SILVESTRA A ESTE KRAJSI NOVY ROCOK 😉 🙂

norik1
4. jan 2009

Katulikzlatulik,

ja som chodila k obvodnemu do 36tt, on mi robil aj vyter na Streptokoka - pytali to potom v nemocke. Od gyndosky papier nepotrebujes, zoberu ta v nemocke pod ktoru patris obvodovo (tam ta musia zobrat) alebo v inej ak nie je plno (ale nepoznam nikoho koho by vypoklonkovali z porodky...)... prides na prijem do gynek.ambulancie, oznamis ze si zelas u nich rodit (nezabudnes povedat ze chces ist tu lebo si pocula same chvaly) a oni ta uz monitoruju az do terminu porodu...

S papiermi to je tak:

DO troch dni od narodenia musis dieta nahlasit na matrike (v novej je pobocka na prizemi) a o par dni ti daju rodny list na Terase pri Galerii. Dieta nahlasujes na socialke, prihlasujes ho do 15 dni na dochodkove poistenie a rovnako aj v zdravotnej .... vies co, kuk sem http://www.dietaaja.sk/co-treba-vybavit-pri-por... tu to mas krasne pokope aj s dokumentami, ktore si mozes vytlacit.... Nezabudni potom poslat kopiu rodneho listu na socialnu poistovnu, lebo ti stopnu matersku ako mne (potom ti ju spätne vyplatia)

wenka
12. jan 2009

norik,

dakujeme za vycerpavajuce infosky.. my cakame babo v auguste, a priznam sa, rozmyslala som o Saci.
Dceru som rodila pred takmer 15 rokmi v novej nemocnici, a celkom sa dalo.. nic extra, ale ani nic strasne. Bol tam vtedy vsak MUDr. Fric, a nanho spominam najradsej. Nic som mu vopred nedavala. zda sa mi, ze uz vtedy tam bol primarom, a vybavil nam na poslednu chvilu, ze mohol byt manzel pri porode (co bola v tom case novinka). Rodil ma sice iny lekar, ale Fric ma prisiel na salu skontrolovat a este zistoval, ci mi ozaj museli robit nastrih. Teraz viem, ze robi primara v Saci, preto som uvazovala, ze tam pojdem.. ale po tvojom opise novej nemocnice sa mi uz do Sace len kvoli nemu nexce - a citala som o Saci aj dost negativneho.

a nadstandard si urcite priplatim, len aby bolo volne..

norik1
14. jan 2009

Wenka, ked budes viac tehu (tak okolo 20tt) a budes mat cas, zacni chodit cvicit do Metropolu. Tak je to fajn a Ivetka - cvicitelka raz za cas vybavuje prehliadku novej nemocky. Pridete tam, MUDr. Kraus (prednosta) vas prevedie celym odd, od porodnych sal cez novorodenecke az po nadstandard, vsetko povysvetluje a maminky na vlastne oci vidia ako to tam teraz vyzera. Priznam sa, mne odpadlo asi 80% strachu po tej navsteve, aspon som vedela, do coho idem a ako to tam funguje... Drz sa a vsetko dobre 😵

INac ja nie som explicitne proti Saci, ale ked je k novorodeneckej JISke (v Novej) blizsie a je tam OK, radsej som sla tam... velmi som sa bala toho, ze by maly proste potreboval nejaky odborny zasah a kym by ho previezli do Novej....toto som jednoducho nechcela riskovat. Vsade su dobre a zle skusenosti, ale kamoskine babo v Saci exlo, lebo mu primarka novorod.odd. udala zlu dg a liecili ho na nieco ine ako na to, co mu bolo. Este ze ho zachranil Dr. Krcho v Novej...tak asi tak hmmm.... 😵

norik1
13. feb 2009

Uz sa tie tehulky necvicia v Metropole, ale v Dobrej Cajovni na Mäsiarskej 😵

mystery7
14. feb 2009

odkedy sa tam svici, tak 2-3 tyzdne dozadu som ich tam hladala a nikde neboli

ktory den sa cvici?

norik1
15. feb 2009

ak chces poslem ti do ip priamo cislo na Ivetu, ktora to cvici, kludne jej zavolaj a povie ti... aj ja som bola prekvapena ze sa odstahovali... ale sa mi zda ze to je v stredu... Lindulienka v Kosicankach o tom pisala... 😵

terina25
15. feb 2009

ahojte baby.

ja som rodila 29.1. v novej nemocnici.Mala som rodiť na rastislavke,ale poslali ma preč - vraj nemali miesto.takže som mala super zážitok...

rodila som u Dr.Bulecovej.ak chce niekto podrobnejšie info,cez IP.Ozvem sa,keď budem mať čas.

norik1
15. feb 2009

ty brdo, tak to teda musel byt super zazitok pomedzi kontrakcie 😠

junovka
16. feb 2009

Teri, dobre svinstvo 😠 ..aj napriek tomu, ze si tam mala vybaveneho lekara, ta poslali prec???????????? 😲 😲 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre