Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

katka888
9. máj 2011

@zuzanka111
chlapcek 🙂
ja som chcela este mensi rozdiel a "fyziologocky" ci ako sme mohli ist na vec skor, ale cakala som s rezervou kvoli DNP. 🙂
vy budujete nejaku chlapcensku ligu, ze? pozeram ze aj druhy chlapcek.

zuzanka111
9. máj 2011

@katka888
No áno. Neviem, či sme sa málo sústredili, či kde bola chyba. 🙂
Ale nie, srandujem. Nám to bolo jedno, čo to bude, len nech má čo najskôr súrodenca, aby nebol v izbičke sám. 🙂 A ani potom neskôr v živote. Tak sa celkom tešíme, že to bude chlapček. Nebudeme mať síce princeznú, ale máme komplet výbavu. A babky skonštatovali, že sa tešia, lebo kúpia veľkú autodráhu a radosť budú mať obaja. 😀

mimca20
9. máj 2011

@katka888 Hehe tak to si ma potesila. No uvidime ako to dopadne nakoniec, podstatne je aby babo bolo ok a mamina tiez 🙂

mireag
9. máj 2011

@katka888
Ked vojdes do miestnosti (neviem ako ju mam nazvat) - prijmacia? v pravo je sprchovy kut a dvere do vzdycharne. Nalavo je nadstand. porodna sala. 😉

katka888
9. máj 2011

@mireag
aha, uz viem, a nalavo aj pasy.
ved asi to, ze to maju lekari od ruky a je to mozno pre sledovanie rodicky pre ne neprakticke... predsa len stand boxy su fakt ako boxy v stajniach pekne vedla seba

zuzanka111
9. máj 2011

Inak práve som zistila, že zamestnanec FNLP platí polovicu ceny nadštandardu, ale na jeho rodinných príslušníkov sa to nevzťahuje. Je to nefér. ☹

katka888
9. máj 2011

@zuzanka111 ako ze nie? mna sa doki pytala na mamku ze kde v novej robi, zeby sa to na mna vztahovalo. a tusim sesterka ako zamestnanec neplatila dokonca nic

zuzanka111
9. máj 2011

Nie, neplatí to pre rodinných príslušníkov.

Našla som to tu: http://www.fnlp.sk/images/stories/PDF/new/cenni... a aj som volala do nemocky, tak pre manželky lekárov to vraj neplatí. ☹

zuzanka111
9. máj 2011

@katka888
A mamka robí na akom oddelení? Na gynekológii?

katka888
9. máj 2011

@zuzanka111
nie, ona je na dialyze a ta patri uz pod sukr firmu, cize nie pod fnsp. preto sa to na mna nevztahovalo

katka888
9. máj 2011

@zuzanka111
jasne, platnost od 1.1.2011 a ja som rodila 2010 😀

zuzanka111
9. máj 2011

@katka888
Takže mám chápať, že ak je manžel zamestnancom priamo FNLP (1. klinika anesteziologie a intenzivnej mediciny), takže tam je šanca, že to na neho platí? Asi by bolo najmúdrejšie informovať sa osobne, nie cez telefón...

katka888
9. máj 2011

@zuzanka111
ale si vsimni, ako nastandard pisu len o tej izbe co je za 24 eur, ta lacnejsia jednotka a ta trojka je izba s rooming
starostlivosťou o dieťa 😀

zuzanka111
9. máj 2011

@katka888
Už som volala manželovi, nech tam zájde osobne a pozrie sa na to, čo je to za rozdelenie. Lebo z toho cenníka som jeleň. Nadštandard by potom boli iba dve jednotky za 24 Euro. Ale tak to nie je. Nech sa zorientuje aspoň on a nech zistí, ako je to s tou platbou a keď je pacientka manželka.

Lebo takto sa v tom naozaj nedá zorientovať.

katka888
9. máj 2011

@zuzanka111
🙂
co uz, hlavne nech v zdravi odrodime a deti su v poriadku, cert vezmi aj ich nazvy izieb 😀 😀 😀 😀
ale daj vediet, co si zistila, nech si to baby tu precitaju

dan_ka
9. máj 2011

Ahojte🙂 Chcela by som sa opýtať, či aj v obyčajných izbách (tie za ktoré sa neplatí) je možnosť mať bábätko pri stále sebe, alebo rooming-in je len v niektorých...
Tiež by ma zaujímalo, či o priloženie drobca po pôrode je potrebné vyloženie žiadať (a to nemyslím priloženie na 10minút a dovi) a či počas základných popôrodných úkonoch (umývanie, váženie...) môže byť s personálom manžel.
Dík ;)

zuzanka111
9. máj 2011

No jasné, už mám skúsenosť po prvom pôrode, čo je dôležité...

Ale ja aj tak uprednostňujem radšej izbu sama, ak by sa dalo. Každopádne som celkom zvedavá, ako to s tým rozdelením skutočne je. 🙂 A nech mi povie dojmy, ako to vyzerá. Keď nedajú zľavu, nech idú do kelu. 🙂

katka888
9. máj 2011

@zuzanka111
jasne, aj ja by som brala tu za 24 eur. s tou som bola max spokojna, ja chcem mat klud a sukromie. ale ved uvidime. ked nevyjde sa neodstrelim, ak vyjde budem spokojnejsia

katka888
9. máj 2011

@dan_ka
mm bol pri porode, malu vzali ak sa dobre pamatam, / na vela ani nie / na chvilu prec, asi umyt a potom ju prilozili ale fakt mam okno, ci ju vzali na chvilu prec alebo nie, mari sa mi ze ano a potom ked som 2 hodky lezala este vedla / co lezis po porode pri porod sale / tam bol aj mm / bol aj pri prilozeni malej pocas sitia / a to uz malu doniesli poobliekanu a nechali nam ju na dost dlho

p.s. o prilozenie som neziadala , urobili to automaticky

ludike01
9. máj 2011

@dan ka Ahoj, ano, aj v obycajnych izbach mas babatko stale pri sebe, cize aj tam plati ten rooming in system...Babatko Ti na dlhsi cas prilozia iba ak tam bude s Tebou manzel, samej by Ti ho nedovolili nechat si ho na dlhsie pri sebe, z dovodu bezpecnosti...a to ci moze byt manzel pri ukonoch Ti uz neviem povedat, ale ja si myslim ze asi nie, ale skus sa opytat, mozno sa bude dat 😉

zuzanka111
9. máj 2011

@katka888
Teraz som rozprávala so švagrinou. Ona rodila iba nedávno.
Mala nadštandard, ale tú za 10 Euro.
Tri rozdiely oproti tej izbe za 24 Euro.
1. izba je menšia
2. rozdiel vo vybavení: tá izbička za 10 Euro nemá televízor, obývaciu stenu, gauč a konferenčný stolík, je tam len posteľ pre mamku, postieľka pre bábätko a jedna skriňa, ale izba je krásna, vymaľovaná s obrázkami, nové žalúzie, pekný sprchovací kút.
3. Cena 10 Euro vs 24 Euro.

Inak WC má aj jedna aj druhá izba vonku na chodbe. Obidve izby sú jednotky. 🙂

katka888
9. máj 2011

@zuzanka111
ja som bola na tej za 24 a mala som WC spolu so sprchov kutom na izbe,v jednej miestnosti, a co viem, ta za 10 ma len sprchac. mne to .. ani popisat neviem .. ako enormne vyhovovalo mat wc so sprchou spolu.

ked som odchadzala jedna sestricka, ze kto som co som, ze ma za 5 dni ani nevidela 🙂 a druha jej na to, ved ona mala wc na izbe tak ak nic nebolo , som nemusela ani vyjst z izby 😀

zuzanka111
9. máj 2011

@katka888
Opravujem, na tej za 24 Euro je asi aj toaleta, však? 🙂

katka888
9. máj 2011

@zuzanka111
ano, a presne kvoli tomu wc na izbe by som ju hned brala. ako ak by neslo o porod, v pohode, ale po porode to bol fakt luxus 😀

sammy244
9. máj 2011

@sisi0211 fuh no plnka co..ani sa necudujem...panecky len dufam ze ked bduem rodit...bude volnaa nadstandardka 😅

sammy244
9. máj 2011

@mireag no ani ja som nerodila vlahu...ale bola som tak trochu nahnuta..ale uz som ani nevladala..mala som pocit ze maleho ani nevytlacim...a bola som vycerpana dost...
@katka888 no aj ja som tak pocula...ale klasicka je v pohode 🙂

sisi0211
9. máj 2011

@sammy244
Joooj, aj ja dufam, ze bude volna nadstandardna izba ☹ Ale vidim, ze nie som sama ktora tam chce ist. 😒

sammy244
9. máj 2011

@sisi0211 ale ty budes v novej???ci v saci 🙂 tak vsade sa deruuu o tie nadstandardky...ach..

sisi0211
9. máj 2011

@sammy244
Ja budem v novej.
Tak neviem ci sa vsetci deru o nadstandardne izby. Do dnes 🙂 som vacsinou citala, ze chcu nadstandardy ale vacsinou tie lacne. Ja chcem tu za 24 e 😉 nech mam pokoj, sprchu a wc len pre seba a aby priatel si tiez mal kam sadnut 😀 , lahnut 😝

sammy244
9. máj 2011

@sisi0211 ano tam tusim mozes prijimat navstevy hocikedy.. 🙂) v stredu idem na poradnu...tak som zvedava ako vlastne budem rodit...ci sa male otoci alebo nie...prve sa mi otocilo v 35tt ...tak uvidime..a ak nie tak bude cisarak.a to sa planuje aj 10 dni dopredu vsak...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre