Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

katka888
29. máj 2011

@sweetsuzi
hmmm... nadstandard zadara len preto, ze to "nechcem" 🙂 ale ved nevadi, hold v takom kolobehu ako je porodnica su problemy s lozkami podla mna caste. ja som si mohla vybrat, bud predporodne, alebo za 700. a teraz sa uz len "modlim" aby za 700 bola volna, kedze ja teda spolocensky typ nie som. uz som na 90% rozhodnuta aj pre nadstand porodnu salu, prave kvoli sukromiu. znie to sice rozmaznane, a ked si v duchu poviem, ze ako rodili nase mamky, ale ked ta moznost je, tak vyuzijeme.

sweetsuzi
29. máj 2011

@katka888 presne tak, suhlasim - mame moznosti, tak ich treba vyuzit 🙂 inak chapem ze chces byt sama, lebo ked su tam este dve zeny s dvoma dalsimi babatkami, tak to velka sranda nie je, najma v noci - nehovorim o tom ked kojis a pride im 5 clenna navsteva 😠
Ja som mala "stastie" ze dievcata boli po cisarskych, takze zo zaciatku tam babatka nemali no a nehovoriac o tom ze tam bola strasna kosa, takze aj potom ich na noc davali na novorodenecke. Keby som isla rodit dnes, tak uz by som bola radsej tiez sama na izbe, obzvlast ked uz vies co a ako s babom, ked to nie je tvoje prve 😉
Inak mame skoro rovnako stare deticky, takze sme sa museli tesne minut v porodnici 😉 aj prve si rodila u Rosakovej ?

katka888
29. máj 2011

@sweetsuzi
ano u rosakovej, rodili sme v noci z 15 na 16. 2.2010

sweetsuzi
29. máj 2011

@katka888 hm, my 6. marca a v nemocnici som bola od 23. februara, tak ako hovorim - sme sa minuli 🙂

katka888
29. máj 2011

@sweetsuzi 🙂

mimca20
30. máj 2011

@katka888 Ahojky. No my ideme na pasy dnes o 11tej, potom stretavka s porodnikom (ultrazvuk) a zajtra z rana k svojmu gynekologovi. Ten ma vypise na matersku a vybavovacky s papierami. Takze mame pestre 2 dni, dufam, ze ta horucava sa vonku trosku zmierni. Dufam tiez, ze mozno na seba osobne natrafime volakedy ked uz mame blizko tie nase terminy.

katka888
1. jún 2011

@mimca20
ako ti to dopadlo? u nas nic pozitivne, maly je vraj mesiac pozadu / a to sme doteraz mali dobre vysledky /, cize ma asi posledne obdobie malo vyzivy, v pondelok idem na pasy, na vysetrenie, a asi si ma tam uz nechaju ☹
a co uz 2hy den studujem, tak taketo babatka, ak je problem s vyzivou tak rodia skor, aby sa babatka v brusku netrapili.
takze ideme asi balit ...... ale verim, ze to dobre dopadne

mimca20
1. jún 2011

@katka888 Ahojky. No v pondelok sme boli v Novej Nemocnici (monitor a potom stretko s porodnikom). No skoro si nas tam tiez nechali, pretoze malicke bolo velmi velmi nespokojne a sialene kopalo na monitore. Ale spustacom asi bola situacia tesne pred vstupom do ordinacie (nechtiac na mna pri otvarani flase - isla som sa napit vystrieklo cca pol litra vody, cele kratasy premocene, sranda). Potom sme isli k porodnikovi na "pokec" a vravel, ze keby som mala aj bolesti tak nas necha v nemocnici. Ale nic 🙂, tak sme isli pekne domkov. Mame kludovy rezim predpisany, na buduci utorok rano o 9tej monitor, porodnik a poobede mam este svojho gynekologa poradnu. Porodnik aj tiez radil, ze potiahnut to do buduceho tyzdna cca do utorka a parada, potom mozme rodit kedy to na nas pride. Taktiez mam tasku a veci pre malicke zbalene. Nase vazi cca 2900 gramov a vcera nam povedal na poradni, ze to bude chlapec 🙂, tak uvidime, nechame sa prekvapit.
Nasa zas placenta uz je dozreta, hlavickou maly tlaci uz dole, ale musi este aspon volaco vydrzkat v brusku. Ved potom ho caka cely zivot na tomto svete 🙂. Drzkaj sa a co najviac sa setri.
A to doteraz nebolo vidiet, ze malicky je dajako pozadu ci co??? To su puci ti doktori miestami.
Drzkaj sa a daj vediet ako sa mate. Davaj na seba velky pozor a mozno pomoze pozitivne myslenie a rozhovory s malickym v brusku. Verim tiez, ze to u vas dopadne dobre.

katka888
1. jún 2011

@mimca20
dakujem, no maly mal vysledky v poriadku , aj prietoky pred cca 2-3 tyzdnami, ale ze prietoky sa mozu zmenit z odiny na hodinu, takze je dost mozne, ze je to len posledne obdobie, ze ma menej vyzivy. som si kukala vysledky vsetkych ult kedy sa robi meranie a mal to maly v poriadku.
a dalsie ze take deticky sa vraj menej hybu, lebo nemaju energiu, ale nas kope o 106, takze asi to vo finale nebolo take urgent, ze si ma tam nenechali. tak verim, ze to bude dobre, resp. ze to nebude az taky problem akos a na prvy pohlad zda .... treba byt pouzitivny ako pises 🙂
no mozno ako tak citam, budete rodit aj vy a mozno aj my v jeden tyzden a sa nakoniec stretneme nie na pasoch ale na izbe 🙂
a aj ty oddychuj 🙂

sweetsuzi
1. jún 2011

@katka888 drzim palce, ja som mala presne ten problem - tiez mal maly malo vyzivy, takze som si polezala na infuziach dva tyzdne (od 31.tt) to sa upravilo, vtedy pribral skoro 600 g, potom som sla na dva tyzdne domov a potom zase na tri do nemocnice, na infuzie lebo neboli dobre prietoky, tak len ma udrziavali ze nech potiahneme do 38.tt. Ku koncu mi uz robili monitor 2-3 krat denne, nebolo to nic prijemne lebo to boli hrozne nervy, takze som bola rada ked bol maly vonku a zdravy.
Ale ty uz si v 37.tt, takze to uz nie je problem, drzte sa a oddychuj, kym mozes 😉

katka888
1. jún 2011

@sweetsuzi
dakujem 🙂

mimca20
2. jún 2011

@katka888 Mozne je vsetko, ze sa stretneme na izbe 🙂, tak tie nase deturence uz nebudu v nasich bruskach dlho. Uz nech to s nami dajako vydrzia a bude fajn. Ten nas (asi Lukas) lieta a plava v brusku poriadne, takze mame srandu niekedy. No uvidime ako dopadneme. Drzkaj sa a ver, ze vsetko OK dopadne.

1talizmanik1
3. jún 2011

maminky, kolko stoji sukromna izba, epiduralka a tak, hm?

1talizmanik1
3. jún 2011

@katka888 prosim ta, mozes mi poslat cennik ?

katka888
3. jún 2011

@1talizmanik1
nemam ho nikde, ale par stran dozadu niekto dal link, alebo ti skusimpozriet zajtra, dnes sme mimo, a na tomto notebooku ledva pisem nie to este robit ine manevre 😀

1talizmanik1
3. jún 2011

@katka888 diky, zlata si 🙂, ja som chcela ist do sace, ale chcem popozerat aj cennik novej a rozhodnem sa 🙂

katka888
3. jún 2011

@1talizmanik1
rodila sompred rokom, epi plus mm pri porode dokopy asi 100 eur, nadstand izba je 20, to som zistovala nedavno, nadstandard : 3 babz na izbe - 100 sk, 1 osoba - 400 sk,1 osoba a vybavenie ako na hotel izbe plus kupelka tj sprcha a wc na izbe - 700 sk

1talizmanik1
3. jún 2011

@zuzanka111 a nevies kolko sa cvaka za epiduralku a ako dlho cca nechavaju v nemocnici?

katka888
3. jún 2011

@1talizmanik1
no mne vyslo, ze saca je drahsia,tam je epi tusim cez 120 a tu nejakzch 80 eur.
ale novu som si vybrala najma preto,ze je tam novorodenecka jiska,ak by nastali komplikacie s babatkom, nemusia ho prevazat na novorod jisku az zo sace....predsa len , ak nejakekomplikacie nastanu, tak kazda sekunda je draha.
a ked som zistila,ze aj v saci je tmavych spoluobcanov dost, tak uz mi bolo jasne, ze radsej nova. su tu aj profesionalny doktori a teraz mi sesterka spominala, ze jej znama teraz rodila v saci a pytali si poplatok snad za vsetko, ze nejkae 2 eura za prijatie,ak chybali nejakevysetrenia, tak zas poplatky,ale mam to z druhej ruky, ani si presne nepamatam ze ake poplatky a za co, takze nechem zavadzat

katka888
3. jún 2011

@1talizmanik1
ak je vsetko v poriadku,prvorodicka manarok byt po porode v nemocke 5 dni, ja som sa uz na 4ty pytala domov a druho a viacrodicka 4 dni

1talizmanik1
3. jún 2011

@katka888 no o dost lacnejsie to je ako saca.....a wecko na chodbe je pre kolko ludi?teda ak clovek berie tu za 10 € na den

1talizmanik1
3. jún 2011

@katka888 hej, v saci aj za kyslik platis, epiduralka je 140, lekar pri porode-moj je 230, manzel je 20+ 20 ak ho chces aj pri kontrakciach....a izba na den je 30 a vraj este +8 € denne za jedlo....tak rozmyslam, kam nakoniec...lebo chcem sacu, ale ked vzdy nejaky problem, tak boh vie...nejak verim akurat tak mojmu lekarovi, ale zas ak bude mimo...

katka888
3. jún 2011

@1talizmanik1
toto som nasla:
epi 85e
nadstand. porodna 20e
manzel pri porode 20e
http://www.fnlp.sk/images/stories/PDF/new/cenni...

1talizmanik1
3. jún 2011

@katka888 no uvidime, kam nakoniec 🙂, este casu dost 🙂.ale pozistujem, co sa da 🙂 a s objednanim do nemocnice je to ako?ci nie je problem vybrat porodnicu len tak?vies, ci nie je tak, ze maju plno...

1talizmanik1
3. jún 2011

@katka888 dakujem 🙂

katka888
3. jún 2011

@1talizmanik1
my sme za mm platili 20 a bolodzaciatku po koniec, za kyslik nic, tomi davali na tvar, chceli od mm aby mi bho drzal na tvari,ale ja som v tej maske nevedela dychat 😀
viem, ze tie co nemaju wc na izbe a su na nadstandr tak maju klucik od vlastneho wc.ja sommala tu za 700 ahned by som brala zase....kvoli sukromiu a najmakvoli wc a sprche spolu na izbe
zazmluvnenie lekara v novej vraj 5000 sk

katka888
3. jún 2011

@1talizmanik1
vybratie nemocnice nemoze byt o tom, ci maju vela, kedze nevies kedy budes rodit 😉

katka888
3. jún 2011

@1talizmanik1
ja mmapocit,ze co sa tyka pohodlia, tak kazda nem ma plusy a minusy, v kazdej su podlamna dobri lekari,cize u mna je rozhodujuci prave faktor tej novorodeneckej jisky,kedze su pripady, kedy je tehot ok ale nikdy nevies ci sa nebodaj nieco nestane a ten presun maleho babtka.... nech je radsej patricne oddelenie po ruke

olifcek
3. jún 2011

ahojte, ja som bola v novej nemocke, pochopitelne, kedze predcasny porod, tiez som mala nadstandard, no nebol volny ten za 600sk, tak som mala tusim za 300sk, ci 400sk? uz neviem, ale tiez s vlastnym wc, sama na izbe a stacilo x;o)

1talizmanik1
3. jún 2011

@katka888 ale nie tak myslim, lebo vyber nemocnice musi byt, ved od 34, ci jak sa chodi tam, kam chces rodit, preto zistujem zatial co najviac....ale vsetko je o dost, ale fest o dost lacnejsie jak v saci ako pozeram......

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre