Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

dany1986
12. júl 2011

na dr.rosakovu som pocula len same chvali aj tu co citam ale aj v nemocnici ked som lezala si ju velmi pochvalovali odporucam ale ako sa skontaktovat neviem 😒mozno zajst za nou do nemocnice

wewerka000
12. júl 2011

@dany1986 ked nie som z ke a aj by som isla ale ci by mala cas na mna akurat ked tam budem.musim najst email najlepsie

svetlankat
12. júl 2011

@wewerka000 ja doporucujem zavolat

svetlankat
12. júl 2011

@wewerka000 k cisarskym sa stavaju dobre, ale bez dovodov ziaden lekar nebude robit, spontanny porod je spontanny, cisarsky je vlastne operacia a zotavovanie je dlhsie

katramau
12. júl 2011

Ahojte baby ja mam termin 17.8. a rozhodla som sa rodit v novej nemocnici,dufam,ze som urobila dobre 😉 ,ale chcem sa spytat ako to je s pediatrom. Uz mam mat nejakeho vybaveneho ,alebo staci az po porode ist niekde s babatkom?? Dakujem 🙂

katy2
12. júl 2011

@katramau musis mat dopredu vybaveneho pediatra. Je dobre, aby o vas vedel, po prichode z porodnice sa mu zvykne zavolat a vacsina pride na prvu navstevu babetka domov.... A potrebujes ho vediet aj preto, ze pri odchode z nemocnice sa pytaju na jeho meno a adresu strediska, aby vedeli, kam maju poslat niektore vysledky, ktore prichadzaju neskor......

svetlankat
12. júl 2011

@katramau presne ako @katy2 pise, musis ho nahlasit v nemocke, no a nie vsetci chodia domov. Zalezi od lekara. A rozhodla si sa dobre

katramau
13. júl 2011

dakujem baby za odpoved 🙂 a neviete mi nejakeho dobreho aj odporucit? 😉 😅

katy2
13. júl 2011

@katramau ja chodim s malou a aj s druhym budem k Dr. Gregovej na Torysku... Som velmi spokojna....

dany1986
13. júl 2011

@katy2 aj mi chodime ku dr.Gregovej a ja som velmi spokojna

svetlankat
13. júl 2011

@katramau najlepsie je v mieste bydliska, akoze ono je to jedno, len mne to prislo pohodlne, kedze som sla na poradnu v ramci prechadzky, alebo len tak odvazit malu, alebo aj ked mala nejaky problem, tak sme sa obliekli a peso presli k dr. Kedze mm robi, ja soferujem malo, tak mi to vyhovuje.

sweetsuzi
13. júl 2011

@katramau my chodime ku Dr. Salzerovej, je to obvod č. 6 na detskej polyklinike, na Tr. SNP 1 (v podstate v Novej nemocnici). Sme velmi spokojni, je aj na mobile ked nieco treba a je pedantna, nepredpisuje zbytocne antibiotika. Takze mozem odporucit 😉

kymberli
13. júl 2011

Ahoj ja som tiez odila v novej nemocnici akoze gynekologovia o nicom skoro mi zabili dieta a co sa tyka porodu bol bezproblemovy az na tie sestricky uz isla zomna krv a hladala som ich po chodbe cca 3 minuty nech mi pomozu a oni si tam kavickovali!!!!! A neskor ta ktora robila cievkovanie blondata starsia neprijemna osoba 😠

lucytao
13. júl 2011

nova nemocnica nieeeeeeeee 😝 strašný prístup, špina, humus fuj 😝 ☹ 😒 😢 ! zlatý dr. boli len traja Rošakova, Hoppan ten tam už nieje, tretieho nepamätám meno inak nula bodov ja idem do šace tu si chvália viac v novej som ležala 3x a už nikdy viac.

katka888
13. júl 2011

@kymberli
@lucytao
kedy ste rodili v novej?

ja som rodila minuly rok vo februari a tento pred 2 tyzdnami a nestretla som sa s nicim negativnym, prave naopak, aj som bola milo prekvapena , za ten rok sa mi zda, ze sa zlepsil pristup, aj ked minuleho roku nemozem krive slovo povedat na sestricky a personal aj co sa tyka novoroden odd, chodili niekolkokrat za den aj v noci na kontrolu ci je vsetko s babom ok, ci netreba poradit pomoct, min roku bol natres na porod, ziaden volny box, rodilo snad 7-8 zien za noc ale nemala som zo sestriciek pocit stresu, alebo neochoty, tento rok som tam bola sama da sa povedat a aj ked si posedeli pri kavicke, ved co by pri jednej zenskej narobili, akonahle som zastonala, uz dobehli sa pytat co mi je, ci je vsetko ok, jednoducho, hybali prdelkami, ked trebalo.
rodila ma dr. rosakova, oba porody max spokojnost, ved preto som k nej sla zas.
cize preto sa pytam, lebo ak uz len ja porovnam minuly rok a tento, tak je tam posun v pristupe nemocnice, tentokrat som dostala maleho skin to skin na skoro cele 2 hodky co som lezala po porode na sale, min rok mi dali malu ale uz obkecenu na tie 2 hodky,

kymberli
13. júl 2011

Rodila som v roku 2008 v novembry ,dostala som nahodne mladeho porodnika nanho nemozem nic povedat 😀 ...lepsieho som si priat nemohla ibaze sestricky niektore sa flakali a jedna stra jezibaba blondata bola strasne zla 😠

kymberli
13. júl 2011

@katka888 Rodila som v roku 2008 v novembry v novej v Kosiciach,dostala som nahodne mladeho porodnika nanho nemozem nic povedat . 😀 ..lepsieho som si priat nemohla ibaze sestricky niektore sa flakali a jedna stra jezibaba blondata bola strasne zla
😠

svetlankat
13. júl 2011

ja som rodila pred 17timi mesiacmi a maximalna spokojnost, jedine negativum bolo kojenie, laktacna cez vikend nebola a nemal kto pomoct

misanik
14. júl 2011

@lucytao @katka88 Ja som rodila v maji 2008 a teraz v marci 2011. Oba porody viedol Dr. Murin. Ja som absolutne spokojna, pri prvom synovi som na porodnej sale stravila raz asi 14 hodin a potom pocas porodu cca 20 hodin, lezala som tam aj pred porodom, na sale som zazila asi vsetky smeny a nemozem povedat na sestricky krive slovo. Maximalne ochotne, fundovane a to v maji 2008 tam bol skutocny natresk a robili co mohli. Posun ako hovori katka posudit neviem nakolko prvy syn isiel bohuzial rovno na JIRS, tak neviem posudit ako to bolo vtedy, teraz som vsak dostala babatko hned na prisatie, mali sme ho cele tie dve hodiny na sale. Detske sestricky mile, rodila som o 13.30 a vecer som si poprosila babatko k sebe, chcela som si ho hend vychutnat kedze som pri prvom synovi o to prisla, lekarka bola mila, nechali mi ho hned prvu noc do polnoci a potom od rana sme uz boli spolu 😵 . Zenske sestry tiez uzasne a hlavne v novej nemocnici ej JIRS a to je najdolezitejsie. Team okolo Dr. Krcha je uzasny, nam zachranili nasho prveho syna a uz len pre to by som ani neuvazovala rodit inde 😉
Jo a izby, pom prvom porode som bola na nadstandarde kde su 3 zeny, fajn, pre man dost tazke byt an izbe s babatkami ked ja som pri sebe svoje nemala, ale ina moznost enbola a pri druhom porode som bola dva dni na obyc. izbe, tiez 3 pacientky, andstandart bol obsadeny a potom som bola 2 noci na nadstandart tuzim za 24 alebo 25 eur, uz presne neviem, a fajn. 😵

katka888
15. júl 2011

@mimca20
ahojky 🙂 nako sa mate? asi nestihas pisat, ze?

janina7911
16. júl 2011

Baby, poprosím o radu. Naša malá už druhý deň nekakala, tak sme skúsili rektálnu rúrku (nepomohla zatiaľ). Ktoré ju používate - ako často sa môže používať? A ako dlho ju môžem podržať v konečníku?

gabika7706
16. júl 2011

@janina7911 uz sa len kojite, alebo este aj UM? Pokial by ste sa len kojili, nemusi mat stolicu aj tyzden (aj dlhsie), pokial aj UM, mala by byt castejsie. Ma malinka problemy? Place, nevie sa vykakat?

janina7911
16. júl 2011

@gabika7706 Už sme len na UM (Beba HA). Malinkú bolí bruško a nevie sa vykakať. Ale poprdkáva si aspoň. Už sme v minulosti rektálnu rúrku použili a krásne sa vykakala, teraz nie. Nechcem ju používať moc často, aby som jej neublížila... aj keď sa snažím byť max. opatrná, rúrku krémujem a idem do hĺbky max. 1,5 cm a nie na dlho.

gabika7706
16. júl 2011

@janina7911 ja mam, zial, s rurkou bohate skusenosti, starsia zle reagovala na akekolvek UM, mala strasne zapchy (a odvtedy ma aj zlatu zilu). Rurkou urcite neublizis, tiez som sa bala pouzivat ju a teraz to velmi velmi lutujem.
Ak sa nebojis alergie, skus jej dat harmancekovy cajik, mal by jej pomoct na brusko.
Alebo probiotika, napr. Infants Dophilus..., alebo Baby Calm http://www.mojalekaren.sk/babycalm-kvapky-konce... ja som sa o nich pred 5 rokmi dozvedela az ked mala Katka 4 mesiace, v KE v lekarnach o nich ani netusili, ale boli ochotni objednat, no teraz ich uz vidim v lekarnach bezne, tak skus aj toto, su od ukonceneho 1. mesiaca - zvolila by som toto ako druhu moznost po probiotikach, harmancek az ako uplne poslednu...
Mozno pomoze aj zmena UM, v nasom pripade bola Beba ta najhorsia moznost, tesne za Sunarom.

janina7911
16. júl 2011

@gabika7706 Z probiotík dávame práve Infants Dophilus, vraj sú jedny z najkvalitnejších. Baby Calm som na začiatku zháňala aj ja, ale v každej lekárni sa tvárili, že nevedia, o čom hovorím, že to nepoznajú. A pediater nakoniec poradil Sab Simplex, ale ten len viaže na seba vzduch v črievkach, nezabraňuje vzniku vetrov.
My sme začínali s nutrilonom, ale keď sme začali preplakávať hodiny po každom jedení a malá aj často grckala, tak sme zmenili na bebu. Teraz je pokojnejšia a ani grckanie nás netrápi, len nekaká. Ale bebu papáme už týždeň a zo začiatku problém nebol. Až od včera.

gabika7706
16. júl 2011

@janina7911 Baby calm - v lekarni v budove Detskej polikliniky, tusim sa vola Echinacea, tam boli velmi ochotni a objednali mi to vtedy napriek tomu, ze nevedeli o co ide, potrebovali len vediet, kt. distributor to ma v SR na starosti... a videla som to aj v lekarni v budove polikliniky Sever. Ochotni su aj v lekarni v Galerii.
Skoda toho kojenia, takto sa budete trapit 😒, ale dufam, ze najdete UM, kt. Simonke nebude vadit... Mojej Katke skoncili problemy az vtedy, ked UM prestala pit uplne a vyrazne sme obmedzili na minimum cokolvek, co sa KM tykalo (to mala 20 mes, keby som mala tolko rozumu, co mam teraz...ach jo 😖 )

sweetsuzi
17. júl 2011

@janina7911 my sme pili od narodenia Bebu a nastastie nam sadla, a teraz uz pijeme Bebu 4 🙂 Maly mal tiez problem s kakanim,dlho dlho - rektalnu rurku som pouzivala aj 2 krat denne, potom uz ked sme si nasli rezim a vedela som kedy bude potrebovat kakat, tak som mu s nou vzdy pomahala lebo samemu mu neslo. Nenechala som ho trapit sa, lebo potom bol nervozny a bolo na nom vidno ako sa mu ulavilo ked sa vykakal, hned sa ukludnil. Tiez som sa bala ze sa potom "nenauci" sam a ze dokedy to budem takto robit, ale vsetko sa upravilo.
A tiez odporucam probiotika - hoci su aj deti ktorym robia problemy a bolesti bruska, ale treba skusit. Drzim palce 😉

sweetsuzi
17. júl 2011

Este som zabudla, co sa tyka bolesti bruska, s tym sme si tiez uzili lebo maly mal koliky skoro do troch mesiacov - my sme davali Espumisan do mliecka vzdy par kvapiek (na radu pediatricky) a potom ak bolo velmi zle tak do striekacky a rovno do pusy - no ale tento problem sa viac tyka chlapcov ... 😖

wewerka000
20. júl 2011

ahojte,mozte mi poradit,zhanam porodnika v tejto nemocnici a chcem zensku,Rosakova bude na dovolenke v mojom termine.Ktora je este dobra?dakujem

kvojtanikova
20. júl 2011

@wewerka000 ahoj, ja som mala MUDr. Vatralovu, mlada blondinka stihla, velmi ludsky a mily pristup, ja som bola maximalne spokojna.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre