Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

blumka
2. feb 2010

svetlanka, nejdem si zazmluvnovat lekara, kto bude mat sluzbu ten ma rozreze 😅

svetlankat
2. feb 2010

Blumka, aha, veď to je najlepšie, podľa mňa, ani ja nezazmluvňujem. Ale ja idem spontánne. Tak sa drž, ja dám zajtra vedieť ako som dopadla na monitore.

katy2
2. feb 2010

ewana, on je strasny frflos, posobi dost tvrdo, nepristupne, niekedy arogantne... ja som si to na nom nevsimala, lebo som vedela, ze je odbornik... a to naozaj je.... mam svoje skusenosti, nebyt jeho, neviem, neviem.... 😔 Jeho treba len jednoducho brat s rezervou, co sa "blbych" reci tyka.... Ale u mna je to dr. s velkym DR.....

suem
2. feb 2010

Uplne suhlasim s katy2.
Ewana zamyslela si sa niekedy nad tym, ako by porod dopadol keby si nenatrafila na Dr.B, ale odviezli ta do Sace? Ze by to mozno dopadlo zle? Ze prave vdaka jeho odbornosti a profesionalite mas zdrave dieta? Nic sa nedeje len tak, vsetko ma svoj zmysel. Skutocne si nemyslim ze by bola Saca na vyssej odbornej urovni, a uz vobec nie v starostlivosti o novorodenca.
Ja som mala skusenost s lekarom velmi milym, zhovorcivym, usmievavym, bohuzial to dopadlo tragicky ...
U Dr.P. je na nezaplatenie to, ze netara, situaciu nebagatelizuje ale ani netragedizuje, jedna vecne, kratko odborne. A tie jeho naladicky .... jeho pacientky su vacsinou problemove, a keby sa citovo angazoval v kazdom tehotenstve, zvlast v problemovych a niekedy neperspektivnych neviem ako dlho by to vydrzal. Mozno je to len jeho obranny postoj, mne v civile prisiel ako clovek velmi zbehly, moderny a vtipny.
Neviem aku odpoved cakas na tvoju otazku v poslednej vete 😖
Inak ja som sa este nestretla s osobou, ku ktorej by bol hruby. Vzdy to bolo take ze pocula som, jedna znama spominala a pod.

blumka
3. feb 2010

ono je teraz tazko hovorit co by bolo keby..mozno v Saci by to bolo lepsie, mozno horsie...akurat viem, ze tiez nemam rada ak sa lekar ku pacientke sprava ako keby bol on Boh a ona len ubohy cloviecik..aj ked opakujem u mna sa to nestalo...mozno preto ze si viem otvorit usta. Zo zahranicia som zvyknuta na trosku iny pristup ako byva tu u nas velakrat...no a rodiaca zena je samozrejme kapitola sama o sebe, potrebju trosku iny pristup, trosku viac empatie od lekara..ved nik neziada nejake tutuli mutuli..len normalnu komunikaciu..

KEd som v novej nemocnici lezala dva tyzdne, same pacientky ma upozornovali ze ak ma pan doktor B zlu naladu mam byt ticho ale ak ma dobru mozem sa pytat. No ked same zeny maju takyto pristup, tak sa necudujem, ze sa okolo neho vytvara nejaka divna aura...mne moze byt tak jedno aku ma kto naladu, ja som pacient tak snad mam pravo sa pytat na svoj stav a zvlast ked nie som lekar a niecomu nerozumiem...a jeho povinnost je mi predsa odpovedat nezavazne od toho ci sa vyspal dobre alebo nie.

Ale opakujem ja som s nim zlu skusenost nemala..uvidime o tyzden, mozno akurat natrafim na neho pri porode a napisem vam nieco ine...ale verim ze nie...

katy2
3. feb 2010

vratim sa k dr. B. On je frflos, niekedy fakt arogantny, ale ked bol problem, ktory bolo treba riesit, ked som napr. krvacala a bala som sa, ze pridem aj o druhe dvojca, bol na nepoznanie, povzbudil ma, bol mily, doslova nezny..... Uplne iny clovek... To iste bolo aj pri porode... aj po nej.... A nezabudnem, ako stal nad malej postielkou a nezne na nu pozeral... Akoby to ani nebol on.... Vedela som, ze sa na neho mozem uplne spolahnut, ze sa mu mozem totalne odovzdat do ruk, lebo nespanikari, a s chladnou hlavou spravi to, co je najlepsie pre danu situaciu..... Aj na mna nafrflal, aj mi vynadal, ze sa neviem na kozu spravne ulozit, ze nelezim spravne pri uzv a ine hluposti... Ale to je proste ON..... Iny nebude... Ale jeho odbornost a skutocne ludsky pristup v komplikovanych sutuaciach mu nemozno upriet....

suem
3. feb 2010

Katy ty nie si ja? Totalne rovnake zazitky a pocity sme zazili 😵 🙂
Snazite sa o 2. babo? Drzim palce. Zase k P.B.? MM je jeho velky fanusik, ze jeho deti bude rodit len on, teda ked este nejake budu 😔

sabiatko
3. feb 2010

a ako sa vlastne vola ten doktor B?
baby, neviete mi povedat, ako casto sa robia tie prietoky? ja som bola v 32 tt, tak kedy mam ocakavat dalsie? nerobi sa to od 36 tt kazdy tyzden?
blumka, sa ti to veru blizi, drzim palce nech je to rychle a bezproblemove 🙂 tiez by som uz rada mala toho svojho drobca pri sebe...

sabiatko
3. feb 2010

a este sa chcem opytat, ze na pasy sa kedy chodi a ako casto? to sa robi zaroven s tymi prietokmi?

blumka
3. feb 2010

sabiatko mna poslal moj gynekolog na pasy od 36 tt a objednaju ta raz do tyzdna...ja som bola sice dvakrat, najprv kvoli jazve, lebo sa im nezdala ze je tenka a potom kvoi tomu ze sa im nezdali ozvy...mala santila v bruchu tak skakali az moc vysoko...
Ale teraz som bola v pondelok a znova mam ist v pondelok 😉 no a prietoky to sa robi na utz, nie? tak tie mi robili len raz v 37tt

smejkaa
3. feb 2010

Ahojte. Ja som tiez rodila u dr. B. Ale pravdu tu mate vsetky, ktore o nom pisete. Ja som s nim bola velmi spokojna, ale mala som ho dohodnuteho ku porodu vopred. Bol mily. Ale je pravda, ze inac sa sprava ak nie je vopred dohodnuty s niekym, aspon ked som rodila, tak take skusenosti s nim mali tam zeny, ktore u neho rodili a nemali ho zazmluveneho. Takze tolko. 🙂 A co sa tyka Sace, mozno by porod dopadol dobre aj v Saci. Nerodila som tam, neviem. Ale nezatracovala by som lekarov tam, urcite aj tam su aj odbornici, aj horsi lekari. A to iste plati aj o novej. Lezala som tam velmi dlho, a nikto ma nepresvedci, ze vsetci lekari su tam dobri odbornici. Ale ako sa hovori, ked budete mat vas poklad uz na izbe pri sebe, na zle veci sa rychlo zabuda. A to vidno v tomto fore. Lezala som na izbe, este na rizikovom s dievcatami, ktore aj tu prispievaju a spolu sme nadavali na iste veci, ako to tam funguje a tak, a teraz tu pisu, aka je nova nemocnica super. 🙂 Ale preco nie, ved mame nase babatka a to je najdolezitejsie. Drzim vsetym palce. 🙂

katy2
3. feb 2010

PB - Dr. Peter Boszormenyi

ewana73
3. feb 2010

suem: ano prave nad tym som sa zamyslela ,ze ako by to bolo keby som nebola natrafila na neho . Ze naco cakal 5,6,7,8,9 hodin ked maly sa voooooobec ani len nepohol ani o milimeter tak to snad nieco uz znamena to by mal taky odbornik vediet a preco konal az vtedy ked sa malemu z toho zacal tvorit na hlavicke hematom ,to vtedy uz boli fofry lebo co ak by nahodou nieco ..... to je odbornost????? to keby sa mu ten hematom nebol zacal tvorit tak by som tam snad na tom stole asi lezala do druheho dna.... a neviem preco by som mala trpiet niekoho hlupe poznamky,a spravanie,ktore mna osobne uraza.to len vsetko svedci o tom,ze ak si nikekoho "ZAZMLUVNIS" tak pristup ju uuuuuplne iny a to je podla mna dost neprofesionalne.bohuzial,taki su niektori lekari.... a presne tak ako pise smejkaa, na zle veci treba rychlo zabudnut 😉

sabiatko
3. feb 2010

aha, takze to pasy su kazdy tyzden... no tak ja by som bola rada, keby mi tie prietoky spravili este aspon raz, neviem, preco ma doki na ne poslal tak skoro. sak to sa s nim uz dohodnem. dik blumka za info 🙂
ja zazmluvnovat nebudem, lebo na to nemame peniaze, ale ked na mna niekto bude zly, tak sa asi rozplacem... dufam, ze ho tym este viac nepopudim 😝

martinka17
3. feb 2010

sabiatko
prietoky sa robia iba raz a to práve v 32tt, takže doky ťa poslal ukážkovo🙂 😵
ani ja som nebola zazmluvnená, lekár bol Molokač a bol super, správal sa ku mne, ako keby som mu dala aspoň milión 😀 A aj tak som najviac bola v kontakte so sestričkami

suem
3. feb 2010

smejka nemyslela som to tak ze Saca je odborne horsia, len si nemyslim ze lepsia, myslim ze je to porovnatelne, avsak starostlivost o predcasniatka, rep. deti s problemami v Saci pokryta nie je to musis uznat...
Ewana ja nie som lekarka, ale co viem u prvorodiciek trva porod aj 20hod. bohuzial je to tak, a sekcia je operacia, nezabudajte na to so vsetkymi rizikami spojenymi s narkozou, pooperacnymi komplikaciami, infekciami a pod. Ked sme sa s Dr. bavili o porode, sam povedal ze sekciu pokial na to nebude podstatny dovod robit nebude, samozrejme keby sa cokolvek skomplikovalo nebude vahat ju spravit. Ako priklad uviedol aj mladu maminu, ktora bohuzial mala tak komplikovany pooperacny stav so zapalmi, ze je museli maternicu vybrat, lebo bola ohrozena na zivote. Teda mala 1 dieta a sanca dalsie donosit ziadnu.... Len na taketo nieco nikto nemysli, vela zien si mysli ze sekcia je super....

martinka17
3. feb 2010

suem
napísala si to dobre, ja som rodila skoro 20 hodín, teda ak rátam od prvej kontrakcie po krpčekov plač. a lekáry robia čo môžu, len niekedy by sme fakt chceli zázrak na počkanie 😉

ewana73
3. feb 2010

suem , aj normalny porod ma svoje rizika ... aj trhanie zuba ma svoje rizika.to keby sme to tak brali,tak sa na svete vobec nic neoperuje a ludia by umierali lebo operacia je riziko.a kazdy organizmus je iny.a nejde o to kolko hodin trval porod ale aky bol.ci to podla teba je lepsie a normalne cakat az do poslednej chvile za kazdu cenu,az kym sa nieco nestane a potom rychlo urobit nieco aby sa situacia zachranila? podla mna je normalne tomu predchdzat.moja sesternica ma vdaka takemuto nazoru podobnych lekarov postihnute dieta. ja som nebola v narkoze,mala som len spinal,takze som bola pri plnom vedomi.neviem odkial to mas ,ze vela zien si mysli,ze sekcia je super,ci je to z tvojho okolia,ze mas take zname ale ja osobne som za prirodzeny porod,samozrejme dokial nenastanu komplikacie.a ako tak citam tvoje riadky ,to akoby som pocula pana doktora.....

sabiatko
3. feb 2010

martinka, ja mam fakt super dokiho - luptaka 🙂 som myslela, ze sa to robieva neskor, lebo aj placenta sa opotrebuvava casom, ale kebyze je daco zle, tak to asi aj tie pasy zachytia, ze?

a baby, ze 20 hodin, jejda nenky. my teraz byvame v miskolci a tak si planujem, ze od prvej kontrakcie kym manzel dorazi domov a zozenie auto, uplynie jedna hodinka plus dve hodky do kosic, reku ci to stihnem za tie tri hodiny... a vy ze 20 😅 to asi bude riadny zaberak...

blumka
3. feb 2010

nooo ja som rodila 28 😀 😀 a aj tak som skoncila na cisarskom... 😅
sabiatko su aj vynimky, ktore porodia prve za par hodin 😉

sabiatko
3. feb 2010

28 hodin?? to si chcela zlomit rekord? 😀 no ja som manzelovi hned povedala, ze chcem len male babetko, aby sa mi dobre rodilo... a veru, na poslednej poradni doki skonstatoval, ze adamko je naozaj troska mensi, tak som rada. a s adamkom som sa dohodla, ze sa vypyta na svet v 38 - 39 tt, aby sme neprenasali, tak dufam, ze sa nanho mozem tiez spolahnut 😀 no a tych 20 hodin, to si uz budem musiet vsugerovat sama pre seba, ze to scucnem na 5 😝

martinka17
3. feb 2010

sabiatko
som sa zasmiala 😵 😵 😵 ,ale neboj, možno fakt porodíš za hodinku 🙂

blumka
3. feb 2010

sabiatko, asi lekari chceli 😝 ale nie...bol vyvolavany, takze mozno preto..vraj vyvolavane porody su dlhsie...ale aj mala tvrdohlavka sa zasekla a asi si to potom rozmyslela ze ona nejde vonku 😀

martinka17
3. feb 2010

ja som sa zase stráááášne pomaly otvárala, takže som bola potom dopovaná na urýchlenie a vodu mi musel doky prepichnúť

sabiatko
3. feb 2010

no teda, pri porode moze nastat tolko komplikacii... by ma zaujimalo, ako to riesili zeny par stoviek rokov dozadu. ja by som nerada cisarsky, mam za sebou slepak a stacilo mi. a tiez to nechcem moc natahovat, lebo moj manzel je taky citlivy, tak bude chuda v strese. od zaciatku to so mnou preziva... prve mesiace mu tiez byvalo zle, aj spolu priberame... tak nie zas narovnako, ja zatial 12 kg, on len 3 kg... on je taka ukazkova teulka 😀 tak uz len kvoli nemu dufam, ze to pojde jak po masle...

svetlankat
3. feb 2010

Sabiatko: ja som citala tu na konikovi, v chate o porodoch, ze porod prvorodicky je individualny, aj moja sestra svoje prve dieta porodila od prvej kontrakcie za dve hodiny a to vazne, tak isto aj druhe a to tretie rodila 48 hodin. Takze to naozaj podla mna dopredu nikto nevie. Ja som bola na prietoky v 32tt a tiez v 36tt a aj v 38tt. Na monitor skoro kazdy tyzden od 36tt. Dnes som tiez bola na monitore a vsetko bolo v poriadku, mala sa este nechysta, aj ked by uz mohla. Tak sa drzte, nech to vsetkym dobre dopadne a s co najmensou namahou.

sabiatko
3. feb 2010

svetlanka, tak uvidime, ako to bude. za dve hodky by som nerada rodila, lebo to budeme zrovna niekde na madarsko-slovenskych hraniciach 😝 ale presne, clovek nikdy nevie, kolko to potrva. kebyze som na slovensku, tak dve hodky by som brala, to musi byt uplna parada. ty si uz v podstate pripravena na porod, tak ti tiez drzim palce, nech sa to dlho nenatahuje a nech je rychly a bez komplikacii 🙂

svetlankat
3. feb 2010

Dakujem aj ja ti drzim palce.

katka888
3. feb 2010

svetlankat, kedy ty mas urceny termin? lebo tu mi ukazuje 17teho, ale pisala si cosi okolo 20teho. my mame 21, tak mozno sa stretneme a bude nam veselsie 🙂

svetlankat
3. feb 2010

Katka, termin mam podla &usg v 12tt na 15.2. podla PM na 21.2, zatial sa mala nechysta, len placenta trosku zostarla, tak uvidime. Doktorka vravela, ze podla placenty to vidi na skor, mam ist opat do nemocky v nedelu, tak uvidime co mi povie. A tvoja mala? Este sa jej tiez nechce? Chodis ku niekomu konkretnemu?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre