Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

bambulka814
2. mar 2010

nehovoriac o tom otrasnom vytahu,v kt sa nachadzaju vsetky bacili sveta a do kt clovek musi nasukat svoje novorodena a vydrzat s nim 17 poschodi vo vytahu so vsetkymi chorymi aj ciganmi.

brrrrr 😠

katy2
2. mar 2010

ja keby som si mala vybrat, tak to bude zasa nova nemocnica.... a bambulka, rodili sme takmer naraz... nechapem 😕 problemy su vsade, ale zeby to bola katastrofa, nemyslim si....

blumka
2. mar 2010

bambulka a ak budete mat druhe babo tak pojdes rodit inde? len pre zaujimavost...
ja do starej urcite nie a o saci som tiez pocula svoje..takze si clovek asi nevyberie

blumka
2. mar 2010

a ten vytah, hned prvy, ktory je stale pretazeny 😀 😀 😀 a hlasi uplne odveci kazde poschodie inak..no my s manzelom sme z toho mali srandu 😀 😀 😀

shaarka
2. mar 2010

blumka, zaujimave, paci sa mi ako pises 🙂
mozes sa prosim rozpisat este o starej a o saci?

bambulka, no tak s tym vytahom, to by ma nenapadlo 😀 to myslis akoze pri odchode z nemocky?
a prosim, napisala by si, co konkretne ti vadilo? takto vseobecne je to dost odstrasujuce, i ked kazda z nas ma inu hranicu, nie?

blumka
2. mar 2010

shaarka, so starou nemocniccou mam jednu skusenost a ta ma odradza...sla som tam na pohotovost ked som zacala v 32 tt krvacat. vysetrovali ma traja lekari, kazdy jeden ako masiar, sestricky sa okolo mna rozpravali o inych pacientkach, so mnou sa nikto nebavil, nik mi nepovedal ze co sa vlastne deje, poslali ma do vedlajsej miestnosti na utz, tam utz taky ako spred prvej svetovej vojny, primar ledva videl na monitor a to este musela byt v miestnosti uplna tma...samozrejme nic nepovedal, len sa postavil a odisiel, zavolali ma naspat a tam na mna zhurta ze idem do novej nemocnice lezat. Tak som sa spytala ci je to nutne a vtedy vystekol, ze co si ja predstavujem ze urcite je to nutne, ze mi hrozi predcasny porod. Tak som nanho vystekla naspat, ze akoze pardon, pytam sa, lebo mi nikto nic nepovie ze co sa vlastne deje, co videli na utz a tak...na to mi uz miernejsie vysvetlil co sa asi deje a poslal ma na chodbu cakat na sanitku.
Diagnozu stanovili podla toho predpotopneho utz samozrejme uplne zle..zbytocne ma vystrasili ze sa mi odlupuje placenta, v Novej nemocnici mi robil utz dr. Suchanek, ktory bol velmi mily, ukludnil ma ze moja placenta je uplne v poriadku a krvacam preto, lebo mam kontrakcie tkore necitim...

mozno to nie je dovod nevybrat si tuto nemocnicu ale mne staci jeden negativny zazitok

no a Saca...osobne ziadny zazitok nemem, povodne som chcela ist rodit tam, ale odradilo ma ze tam nemaju JISku a keby ze sa nieco deje s babatkom tak ho prevezu do Novej nemocnice a mamku nechaju lezat v Saci.
ale jedna baba lezala v Saci v nemocnici asi tak okolo 25tt, zacala sa tusim otvarat a pustili ju domov bez pesaru, neurobili jej potrebne vysetrenia a ona porodila predcasne v 34tt..neviem ci to spolu suvisi ale ona ma na Sacu dost tazke srdce ze zanedbali svoju povinnost

bambulka814
2. mar 2010

prepacte, maly sa mi zabudil, bola som ho uspat.
idem napisat viac

shaarka
2. mar 2010

hm, zaujimave. ale tak urcite sa najdu vsade aj dobre aj zle skusenosti...
idem sa trocha vystriet, zajtra som tu ako na koni! 😀

bambulka814
2. mar 2010

no...lezala som tam tyzden pred porodom kvoli opuchom clenkov a dali ma na odd. rizikovej gravidity (17.posch, aale opacna strana) kvoli nedostatu miesta. na tomto oddeleni vladne celkovo velmi pes.atmosfera, co bolo pred porodom dost neprijemne. ale to samozrejem nie je tak podstatne. na celu chodbu boli presne 3 WC a 2 sprchy pre vsetkych, vratane ciganok. ja sa skutocne snazim ciganov brat a respektovat, ale tam to bolo fakt tazke....kradli nam jedlo z chladnicky, mne ukradli pribor a vecne ich cele rodiny chodili navstevovat, asi si to viete predstavit.

zle mi pichli spinalku, mala som velke boleti krcnej chrbtice, stale som sa na to stazovala, nikto z dr to neriesil, az moje slzy a mama ich pohli k cinu.

kedze sme boli mimo odd, pediatri na nas neustale zabudali, ja som sa kvoli bolestaim nemohla hybat a teda asi 4 dno som o malom vobec nic nevedela...ake vysetrenia ma, ci je OK a pod. az ked som sa bola schopna postavit na nohy, bola som za nimi osobne.

tam sa dozvedela, ze ho prikrmovali, hoci skutocne nebolo treba a potom som im nosila svoje mlieko.

v novej Dr funguju na uplatky a snazia sa pacientky doviest k vyvolanym porodom, aby nemuseli rodit v ich sukromnom case, co je samozrejme nie dobre.

je tam ale vyborna Dr. Rosakova, ta je naozaj velmi ludska.

bambulka814
2. mar 2010

ked to citam, je to trochu chaos, ale bol to skor taky brainstorming.

mozno som skutocne mala vela smoly, neviem, ked hovorite, ze som jedna z mala.

blumka
2. mar 2010

bambulka,mam podobnu skusenost ako ty s dokrmovanim a so zabudanim na nas ak lezis inde ako na odd. 😉

ewana73
2. mar 2010

bambulka814 , mozes napisat u koho si rodila?ja mam podobne skusenosti,uz som to tu pisala.

zuzu101
2. mar 2010

ahojte.bambulka,myslím že som ťa tam videla,ja som na rizikovom ležala dosť dlho.nebola si náhodou na č.8? 😵

shaarka
2. mar 2010

ach jaj, to ste ma teda baby nepotesili, specialne bambulka 😖
chcem sa este sptytat - preco ti babatko nenosili, ked si mohla kojit a mala plno mliecka???

zuziiicek17
3. mar 2010

Bambulka,suuuhlasim s tebou uplne.Ja budem stastna ak niektorych ludi odtial uz nikdy neuvidim.
A rodit tam nepojdem uz nikdy.Teda ak bude 2.babo 😀 😀

bambulka814
3. mar 2010

cate baby,

len narychlo.

zuzu, neviem, bud to bola 7 alebo 8 🙂 uz si presne nepamatam.

shaar, nosili mi ho sestricky, to nebol problem, ale ho aj prikrmovali. problem bol, ze pediatri sa mnou nechodili.

jaj baby, tak nexcem posobit total odtrasujuco, ja som len napisala svoju skusenost, su tu mamicky, kt boli spokojne, takze zavisi to od vela faktorov, mozno som mala len fakt smolu. faktom je, ze som si odtial doniesla svoj najvacsi pokladik na svete, za to som im samozrejme dozivotne vdacna.

shaarka
3. mar 2010

dofrasa, doteraz som citala same dobre veci a ked som sa zacala aktivne zapajat do temy 😀 tak sa zrazu ozvali aj nespokojne mamicky 😀
ale tak aj na sacu aj na staru som pocula zle veci... takze si asi vyberiem podla miesta bydliska (nova) a hotovo! 😀

mili1
3. mar 2010

Ahojtee, si vas občas prečítam...
Ja som rodila v novej nemocnici a bola som tam aj pred pôrodom ale som nadmieru spokojná... 😉 a ked druhé určite len tam... 😉
S tymi vyvolanymi pôrodmi nemam skúsenost, ja som mala zazmluvneneho lekára, ale nemal v umysle mi vyvolat pôrod , rodila som cez víkend 😉
S romskymi obciankami je pravda...ale mali vyhradene wc .. 3 wc na jedno oddelenie je fakt malo,, to by mohli byt viac to je pravda, sprchu sme mali na izbe ...
Babätka nam nosili pravidelne na kojenie a laktacná sestra bola velmi ochotná aj niektore sestricky ale zopar bolo aj neochotnych 😉 ale to je asi všade o babätkách nás pravidelne informovali
Dr Rosákovfakt milá , ale ja som mala rada všetkých lekárov...ochotne vysvetlili ak som sa niečo pýtala

nell201
3. mar 2010

Ja som lezala tyzden pred porodom na 17A a bola som spokojna.Sestricky mile az na jednu,ale pokial ju nedrazdite da sa.V nasej izbe bola aj mamicka s babom koli nedostatku miesta na 17B.chodila za nou kazdy den na vizitu pediatricka a ak trebalo nejake vysetrenia,tak prisla sestricka malinku zobrala aked skoncili,tak jej ju priniesli.Nemala som pocit,ze by ju zanedbavali skor naopak.Co sa tyka lekarov,boli mili a ochotny odpovedat na otazky.Dr.Rosakova,dr. Molokac,dr.Matta,primar Mikolaj,dr.Murin........proste nemala som zlu skusenost.

nell201
3. mar 2010

Este co sa tyka starej nemocky.Osobnu skusenost nemam,ale na 17A so mnou bola mamicka,ktora tam lezala.Nakoniec sa pytala do novej a dodala,ze v starej by rodit nechcela.Kolko ludi,tolko chuti.Kazdy si musi vytvorit vlastny nazor.

shaarka
3. mar 2010

tak tak.

katka888
3. mar 2010

nell ma pravdu, je to velmi osobne, bratrancova manzelka rodila mrtve babatko v starej a bola tak spokojna s pristupom, ze teraz, je tehotna a vravi, ze urcite pojde do starej.
ja som bola v novej velmi spokojna, a to hodnotim v globale, lebo aj tam sa stretnete s "magormi", ale tomu sa clovek nikde nevyhne. ale aj tak som rada, ze sme uz doma 😉

macilaci
3. mar 2010

ahojte, nedá mi nenpísať svoje dojmi a pocity z z tejto nemocnice. ležala som tam celý júl na 17 A rizikové oddelenie - urobili my cerkláž. bola to hrôza - všade neporiadok, staré sprchy a wc o tom nehovoriac, že len na chodbe,každá z nás mala toho istého bacily a lekári niečo neskutočné, nikto sa nestaral dovtedy kým prednosta neprišiel z dovolenky. jediný ktorý tam za niečo stojí je z mojej skúsenosti primár Mikolaj - zlatý človek. bolo tam baby z bábetkami lebo bolo málo miesta na B-čku, nedalo sa odpočívať nakolko detičky plakali celú noc a nikto z personálu im neporadil a boli to prvorodičky.
nakoniec po mesiaci ked ma prepustili aj to tak, že som sa pohádala z Mattom, aj ked primár povedal, že môžem ísť domov. matta mi vypisoval prepštacviu správu. koncom augusta som zase nastúpila do nemocky ale to už v šaci. ked ma vyšetrili vysvitlo, že steh je už dávno povolený, v podstate držal pár dní, bolo to zbytočné ma uspávať. potom mi chceli pichnúť kortikoidy čo som im hovorila, že už mám však je to v správe - ktorú som si pred tým ako ma prepustili z novej neprečítala - moja chyba. oni, že nemám však to tam nie je, že mám pichane tzv. včeličky na zrážanlivosť. no to som nemala. ked tam došiel muž tak matta len niečo koktal, že včeličky - fraxiparín mali pichať ale, že už nestihli, ale povedať mi to mohli.
nakoniec som preležala mesiac pred pôrodom v šaci, kde sa to nedalo porovnať - čistota, prístup a ostatné veci. po pôrode som dostala HELLP syndróm takže ešte mesiac som ležala a dakujem im za život, keby som rodila v novej tak už tu asi nie som.

blumka
3. mar 2010

maci, co je to HELLP syndrom?

macilaci
3. mar 2010

blumka: jednoducho vysvetlené - zlyhanie pečene, obličiek, zrážanlivosť krvi - krvácanie, preklapsia - vysoký krvný tlak, a piate už neviem.
počasa celého tehu som nemala ani jeden príznak, všetky odbery, výtery boli v poriadku až na skracovanie krčka a tvrdnutie čo s tým nemá žiadny súvis.
rodila som v 35 / 3 normálne, čo mi zachránilo život lebo pri cisaráku by som bola asi vykrvácala. dievčatá boli a sú chvalabohu v poriadku a rýchly zásah personálu mi pomohol. na šacu nedám dopustiť.

sabiatko
3. mar 2010

ahojte 🙂
tak som dnes bola zas v nemocke na kontrole a sestricka ma tam trocha vystrasila s porodom a cestou z miskolca do kosic, ze je to rizikove, tak som sa nakoniec rozhodla, ze sa dohodnem s dr. rosakovou na vyvolani. nemam z toho moc radost, ale je to asi lepsie nez rodit tu v miskolckej nemocke, tu je to s ciganmi este pocetnejsie a v stredu tam zas idem na pasy a s vysledkom rovno k dr. rosakovej. povedala, ze tam hned ostavam (teda ak bude nalez taky, ze mi vyvolavacka zaberie). o peniazoch sme sa vobec nerozpravali ani o zazmluvnovani, tak neviem, aku ma ona o tom predstavu. ja by som to chcela spravit tak, ze by ma odrodila pocas sluzby a ja by som jej dala peniaze rovno na ruku. co si o tom myslite?

blumi, ja ti uz neviem, co s tym planom, uz sa mi to nechce nejako vybavovat, asi sa skorej budem snazit sledovat maleho a chodit s nim na vsetky vysetrenia a kazdemu budem omielat, ze to UM prenho nechcem. sa od neho nepohnem. myslim si, ze mi nemozu zakazat chodit s nim na vysetrenia, tak uvidime, aka je realita 😝

no a to ockovanie proti tbc... som pocula, ze to tejto injekcie davaju strasne vela humusu a myslim si, ze situacia na slovensku s tuberou nie je taka desiva, aby som do toho isla. temu o ockovani si budem citat tento tyzden, tak potom budem o nieco mudrejsia.

blumka
3. mar 2010

sabi, tak zakazat ti nemozu aby si chodila s nimi, je to tvoje dieta..pripadne im povedz ze trpis nejakou poruchou, co ta nuti strazit si vsetko co je tvoje 😀 😀 😀 ale nie to bol for...
mne sa napr. stalo ze som sla pre malu pytat druhu zavinovacku, lebo prvu okakala a vosla som tam kde su sestricky, do ich kancelarie ci ako to mam nazvat a to som len prekrocila jednou nohou prach, tak jedna z nich vystrelila a normalne ma vytisla rukou, ze tam nesmiem vojst ze mam cakat na chodbe. Pochopila by som keby som vosla do tej miestnosti kde su deti pod svetlom alebo kde ich kupu, ze aby som nejakeho bacila nedoniesla ale do kancelarie? bolo to dost neludske...

a ak budes rodit normalne, babo mas pri sebe na druhy den, takze UM si ustrazis a pri CR sa budes musiet spolahnut ze to neurobia za tvojim chrbtom...

sabiatko
3. mar 2010

😀 😀 tak daku poruchu si mozem vymysliet 😀 len aby ma potom nehodili na psychiatriu a babo uvidim az pri odchode 😀

blumi, a to tam dostanem pre babo aj zavinovacku? ja som si zbalila svoju, ale ak tam davaju, tak ju neberem, lebo uz teraz mam toooolko veci zabalenych... az sa hanbim, kufor jak na 2 tyzdne na kanarske 😅

a tie sestricky mali daku bojovu naladu, to si neviem predstavit, ako ta odtial vystrnadili 😀 no som zvedava, s akymi zazitkami sem budem ja prispievat 😝

shaarka
3. mar 2010

sabi, pokial viem, tak ti stacia len nejake dupacky, rukavicky, ciapocka, ponozky... a potom veci na oblecenie + zavinovacka pri odchode z nemocky.
je tak, rodicky? 🙂

sabi a mas uz odhad na vahu babatka? ze ake velke vecicky mas pre babo prichystane 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre