Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

shaarka
6. máj 2010

kolinovsky je sympatak a taky kludas 🙂

epidural nezabral 😖 zial. skoda penazi!

zuzana76
6. máj 2010

Shaarka gratulujem, maly je krasavec, zelam vam obom vela zdravia

svetlankat
6. máj 2010

Shaarka pripajam sa ku gratulacii, nastastie u mna epidural zabral na 100 percent. Je mi luto, ze u teba nie.

shaarka
7. máj 2010

dakujem baby 😵

a co sa tyka toho epiduralu, tak to asi tak malo byt... uz sa tym netrapim, i ked do konca zivota mi ostane zahadou, ako je to mozne.

nell201
8. máj 2010

shaarka gratolujem k syncekovi.Pekne miery to sa musi nechat.Chlap ako ma byt.Skoda toho epi.U mna zabral.Porod sice nebol uplne bez bolesti,ale viem to porovnat s predoslimi porodmi.Rozdiel teeeeda poriadny.Trvalo to dlho?

balky3
10. máj 2010

ahojte chcela by som pridať do fora moje zazitky z tejto porodnice: Takže moj termín bol až 10.5.2010 ale koli problémom ktoré nastali ( málo plodovej vody a tomu že synček nepriberal) sme prišli do nemocnice 28.4.2010.
29.4 nám podla USG povedali že najlepšie by bolo keby sa malý už narodil. Po vyšetrení veľmi milou a skusenou Dr. Rošákovou ktoru pozdravujem nám večer o 18.00 prišli prevé kontrakcie. O 22.00 nám odtiekla plodovka a 02.25 sa nám narodil synček Tomáško s mierami 3030 kg a 48 cm. Po premiestneni na novorodenecké sa o nás velmi milo a pekne starali hlavne laktačné sestričky hlavne sesetrička Marcelka ktorá s nami strávila skoro celú zmenu ale aspoň sme sa naučili správne prikladať bábo.
PS. ked budem ešte raz rodit určite si vyberiem Novú nemocnicu opäť.
PS*: ten pôrod sa dá prežiť aj vdaka super personálu na pôrodnej sále.

shaarka
10. máj 2010

vo vsetkom suhlasim s balky a tymto ju aj pozdravujem, spolubyvajucu 😉 😀

katuska.
10. máj 2010

jej baby, zavidim.. mna to caka tak do tyzdna dufam. zajtra idem na kontrolu, tak som zvedava. prvy krat som rodila tiez v novej a bola som spokojna velmi, az na jednu sestricku 😝 a to sme sa zhodli cela izba, ze teda nic moc 🤐 prvy krat som bola na sekcii. teraz mi povedali, ze uvidia ako pride do porodnice a potom sa rozhodne ako pojde malicka von.. aj sa trochu bojim, aj si hovorim, ze budem hadam v dobrych rukach. dr. nemam zazmluvneneho a ani neviem koho by som si vybrala. na vsetkych som pocula nieco dobre a na niektorych aj zle.. ale to je asi aj vec nazoru kazdej mamicky.. nie je teraz v nemocke plno?

shaarka
10. máj 2010

kati, bolo plno, ale nebol to stop stav. hadam nebudes mat problemy.

chcela som sa este opytat tych, co rodili prirodzene - osetrovali ste si potom poporodne sitie nejakym dezinfekcnym prostriedkom? mam pocit, ze mi to zacalo hnisat...

strasska
10. máj 2010

shaarka skus odvar z dubovej kory, preventivne. Ja som to mala vzdy pripravene vo flasi na zachode a po kazdej toalete som sa tym ostriekala. A mala som doma aj betadin, ale ten som nakoniec nevyuzila, lebo to bolo v poho a to ma lekarka zasivala hodinu a 4x si vypytala nit. ☹

shaarka
10. máj 2010

tak hovorila som s doktorkou, ze jej sa nezda, ze by to malo hnisat alebo teda mokvat. ze to budu tie lochie.
ale odporucala betadine mydlo aj roztok na vlozku, tak mi to bol manzel kupit. ved hadam neuskodi. lebo ma to tam dole aj trosku svrbi aj stekli, skratka nie je to ono.
i ked boliet nic neboli a sediet som mohla hned, ako som vstala z postele (asi 7 hodin po porode).

strasska, ten odvar si urobim sama, alebo sa da kupit?

strasska
10. máj 2010

kupis si iba dubovu koru, urcite ju maju v tej bylinkarni na vodnej a spravis si luh. 😉 ale skus sa opytat aj v lekarni

strasska
10. máj 2010

a inak mne pomohlo, ked som si lahla a ten roztok priamo naliala na ranu a nechala to vetrat. To som robila casto, aj ked to muselo vyzerat nechutne 😀

strasska
10. máj 2010

myslim teraz roztok betadine

shaarka
10. máj 2010

a ja mam len taky betadine, co sa kvapka... mam to zriedit s vodou, ci co?
iny v lekarni nemali.

a pod seba si si dala len tu podlozku?

shaarka
10. máj 2010

jaj jak fajne ma po porode po kazdom pisani prelievali asi gencianovym roztokom, rovno do misy... faaaaajne to bolo 😎

strasska
10. máj 2010

ja mam uz taky roztok ,a nie je tam napisane, ci sa tie kvapky maju riedit?
Ked som sa "olievala", dala som si pod seba tu nepremokavu podlozku a priamo pod zadok priblizne do prostriedku som si dala vlozku, takze vacsinu roztoku to zachytilo, pripadne som trosku zaspinila tu podlozku

shaarka
10. máj 2010

nene, nie je. to je klasicka flasticka, sme mali doma na dezinfekciu ran.
joooooj, to mam zas volat doktorke a otravovat ju? 😠

flamenga
10. máj 2010

shaar skús sa ešte pýtať v lekárni na toto: http://www.mojalekaren.sk/dm-dermo-chlorophyl-s...

shaarka
10. máj 2010

flam, hej, citala som o tom - ale clovek si potom nevie vybrat 😀
zatial som teda stavila na ten betadine, na pribalovom letaku je napisane aj riedenie (1:10 s vodou), ale na vlozku som si dala koncentrat.
ak by nezabralo do dvoch dni, idem za Dr., nech ma pozrie a pripadne kupim chlorofyl. dik .

nell201
10. máj 2010

sharka ked ta ta rana svrbi a stekli,znamena,ze sa ti hoji.Ja som nepouzivala nic,len som ranu v sprche oplachovala vlaznou vodou,skor chladnejsou.

strasska
10. máj 2010

ja si napamatm, ze by ma nieco svrbelo, alebo stipalo, ale moze byt. 😉
A mne Dr. prizvukovala, ze roztok nie na vlozku a prilozit, ale oliat a nechat ranu dychat.

shaarka
10. máj 2010

jaaaaj boze... kolko ludi, tolko nazorov, kto sa ma potom z toho vsetkeho vysomarit? 😀

svetlankat
11. máj 2010

Shaarka, ja som to robila ako Nell, tiez ma svrbelo a sem tam stipalo. Treba co to najviac nechat vetrat na vzduchu, viem ze je to tazke ale skus aspon v noci, bez gatiek a vlozky, pyzamo preperies. Nech sa to vetra a uvidis prejde to. Ked doktorka vravi ze tam nie je infekcia tak to urcite prejde. drzim palce.

shaarka
11. máj 2010

hihi, svetlanka, doktorka ma vysetrila len cez telefon 😀 😎 a pyzamko nemam... ja spavam v gatkach 😅 ale keby som nemusela vstavat k malemu a kojit, tak by som spala aj na holaky. len nechcem pokvickat vsetko okolo mna 😀 😝
ale som rada, ze v tom teda nie som sama - asi je to normalne. teda dufam. 😅

nell201
11. máj 2010

shaarka,este tyzden vydrz a potom si uz ani nespomenies,ze si niekedy bola sita. Dr Rosakova ma aj v tomto smere zlate ruky. Pred tym sa mi ani raz nestalo,ze som si na druhy den po siti bez problemov sadla,alebo ,ze som zabudla,ze som posita.

strasska
11. máj 2010

nell v tom suhlasim, Dr. Rosakova ma zlate rucicky. 😉

strasska
11. máj 2010

shaarka precitaj, pozvazuj a potom si urob po svojom 😉

katka888
12. máj 2010

shaarka, necitala som vsetky prispevky, ale mne odporucila dr rosakova este pred porordom si kupit TIAL mydlo na int hygienu, maju v zdrav potrebach na masiarskej - tam ma aj poslala, a dalej od kamosky som dostala doporucenie na krem CICADERMA - ten som davala aj malej na zapar zadocek. ja som si nemohla sadnut , ale ked sa dr rosakova vratila z dovolenky, ma pozrela, vytiahla jeden "zatulany" steh a bolo uz dobre.

shaarka
12. máj 2010

kati, hej, tial mam doma. na tyzden ho mam prestriedat s mydlom betadine.
tak dufam, ze vsetko je ok, ze su to normalne stavy a javy 😀 a ze o 6 tyzdnov budem fit bez nutnosti dalsich opravnych zakrokov.
aj ked take "zatulane" stehy ma dost desia 😖 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre