Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

zuzky1104
5. jan 2012

a myslite si, ze to v inej nemocnici nemaju?

sweetsuzi
5. jan 2012

ohladom Klebsiella pneumoniae citajte tu http://poradne.rodinka.sk/viewtopic.php?t=748

Vobec si nemyslim ze je to vec nemocnice, to by sa jednalo o inu bakteriu, napr. zlateho stafylokoka, tie tam ziju vo velkom a nedaju sa vykynozit (ale to je tak aj v hocijakej inej nemocnici).

zuzky1104
8. jan 2012

@zapka21 Tak ako sa mas? Pozeram, ze si uz v 40tt? Ako to s Tebou vyzera....moja mala je nejaka prispata, menej sa hybe, uz som zo vsetkeho nervozna 😒

poleva
8. jan 2012

@nata_ verím tomu,tam som rodila a je tam riadny humus,jedno wc na chodbe,ked chodia aj biele ženy aj ...hm
nikdy viac....ešte že som rodila u murína,vedela som že som v dobrých rukách
a tá strava,ach...

gabika7706
8. jan 2012

@nata_ svagrina tam rodila 1.11., maly je OK, ziaden bacil 🙂 a tak ako @sweetsuzi pise, skor by som ocakavala zlateho staf., alebo pseudomonazu, to su bezne bakterie v kazdej nemocnici.
Klebsiela sa da chytit hocikde v podstate, teraz je rozsirena vsade, mojmu synovi ju nasli vo vyteroch z hrdla tiez cca pred dvomi mesiacmi a to novu nemocnicu videl len z elektricky 😉

1talizmanik1
9. jan 2012

@poleva mne daco pis, som si cvakala nadstandardnu porodnu salu kvoli obyvatelkam, ale zachod bohuzial bol len ten na chodbe :(

janka29
10. jan 2012

tak ja som bola spokojna urcite ovela lepsie ako v starej nemocnici, tiez som rodila na nadstandardnej sale manzel bol stale pri mne ok wc bolo na chodbe ale prezila som to. a mala som izbu co su nadstandardne 2 na izbe a uplne stacilo mali sme wcko sice na chodbe ale cisto len nasa izba teda my dve a s detskymi doktorkami a sestrickami som bola maximalne spokojna boli sme tam 7 dni mala mala zltacku jasne nasli sa sem tam aj neochotne ale kde nie su keby ze som este raz rodila urcite v novej.

ivyk
11. jan 2012

@danka.chomka ahoj Danka, chcem sa opytat, ako bude prebiehat to stretnutie? bude cas aj na vystravovanie sa?🙂)

danka.chomka
11. jan 2012

@ivyk ano bude obedna prestavka, bude moznost objednat si donasku, po pripade si mozu ucastnici doniest obed so sebou. Bude hodinova pauza. 😉

katrin20
12. jan 2012

Ahojte, ja sa chem opytat ako to chodi so zazmluvnenim lekara. Mam sa stratnut s murinom. Kolko sa plati, kedy, ako....??? To sa vyberiete za lekarom a opytate sa ho kolko chce? Vobec si to neviem predstavit. A co sa tyka inych poplatkov tak mate nejake aktualne informacie? Vsade na nete je vsetko este v Sk. Najhorsi je asi prvy porod, ked clovek nevie co ma robit a co ho caka.

susan66
12. jan 2012

Ahoj skus si precitat predchadzajuce prispevky, bavili sa tam o tom oficialnom poplatku pre nemocnicu,ktory zaplatis riadne v pokladi daju ti o tom doklad a tym si zaistis,ze doktor pride aj v case ked nema sluzbu, no a cast tych penazi ide jemu a cast nemocnici.Ak budes rodit pocas jeho sluzby tak ti ten poplatok vratia. No a ak sa rozhodnes dat mu nieco este bokom tak to je uz na tebe,ze kolko. Ja som rodila pred tromi rokmi tiez pri Murinovi (inak je skvely) no a zaplatila som ten oficialny poplatok a manzel trval na tom,ze mu este dame aj do vrecka,ale to uz on isiel po porode za nim do kanclu a vybavil to.

bintang
12. jan 2012

Kočky, ak sa môžem opýtať ... čo všetko ste si brali so sebou na pôrod do novej nemocnice. Zoznam, čo vziať na pôrod mám, ale napríklad v starej nemocnici vraj nedovolia mať rodičkám vlastné pyžamá, že sa používajú len čisto nemocničné a taktiež aj posteľné prádlo (plachtu) a popôrodné vložky. Je to takto aj v novej?

susan66
12. jan 2012

Ja som mala v novej normalne svoje pyzamo (dva), vlozky poporodne odo nma pytali uz na porodnej sale takze tiez som mala vlastne rovnako plienky pre babetko a o plachte neviem nic,ale mala som tie podlozky pod pacienta som si to dala na postel a ked sa mi to podarilo zaspinit tak som to jednoducho vyhodila a plachta bola ich.

phillippa
13. jan 2012

@bintang pyzamo, veci osobnej hygieny ako vlozky podlozky na postel a osobne hyg potreby, prezuvky aj do sprchy, zupan, osusku, uterak, vodu balenu a pre babo plienky a mokre utierky, pribor, pohar a to je asi vsetko co nevyhnutne potrebujes. Plachtu ti vymenia ak mas spinavu a na zaciatku mi na sale aj vlozky dali az na izbe pytali moje a aj podolozku na postel mi prvu dali potom uz som mala vlastne. Pyzamo na zaciatku ich potom som uz lem vzmenila za ciste aby som mala na vymenu za vlastne saty na odchode domov do satne a uz som mala svoje nocne kosele. Dokonca vpohode mozes mat aj nohavicky nikto nekrical na nikoho pre ne netrebalo poporodne sietkovna ci ziadne ale zalezi na tom ako velmi ta dosiju.ak este nieco kludne sa pytaj 🙂

bintang
13. jan 2012

@phillippa ďakujem ti, veľmi si mi pomohla.

bintang
13. jan 2012

@susan66 ďakujem

gabika7706
14. jan 2012

@bintang tak ako phillipa pise, ja som si akurat nechala od nich vymenit aj ich nocnu koselu za cistu, ked mali moju velkost, v pohode dali.

phillippa
14. jan 2012

@bintang a toaletak som zabudla 😀

bintang
16. jan 2012

@phillippa
@susan66
@gabika7706 baby a bábätku mám brať tiež kozmetiku? myslím na kupkanie a tak? A ozaj, nemali ste náhodou niektorá epidurál? neviete mi prosím poradiť kam si mám ísť po to poučenie?

gabika7706
16. jan 2012

@bintang urcite ziadnu kozmetiku pre babo nepotrebujes, vlhke utierky ano a pripadne nejaky kremik na ritku, ale ten som ja nepouzivala ani doma a ani ziadnu inu kozmetiku zo zaciatku...
Ja som mala dva cisarske, spinalom, takze ako s epi Ti poradia ine baby

bintang
16. jan 2012

@gabika7706 Ďakujem Gabika a ak sa môžem opýtať, u koho si rodila?

gabika7706
16. jan 2012

@bintang prvy cisarsky Dr. Adam, druhy cisarsky Dr. Rosakova, s obidvoma maximalna spokojnost 🙂

mexico_16
16. jan 2012

@gabika7706 Myslis Dr.Adama co je uz prednosta v Presovskej porodnici ?

gabika7706
16. jan 2012

@mexico_16 nie, myslim Dr. Adama, ktory uz ma vlastnu ambulanciu http://www.lekari.sk/index.php?str=lekari&odbor...

susan66
16. jan 2012

@bintang Tak ako pisala gabika pre dietatko potrebujes len plienky a utierky. Ja som rodila u Dr. Murina bola som maximalne spokojna,povodne som chcela epidural ale akosi porod prebiehal tak rychlo,ze nestihli ani klystir nie to epidural. No myslim,ze by si sa mala opytat doktora pri ktorom chces rodit alebo ist rovno na odd.anesteziologie sa informovat,tusim ze ak sa rozhodnes musis podpisat nejaky papier,ze s tym suhlasis.

katy2
16. jan 2012

@susan66 ale, zuzi, co to vidim? 😵 😵 😵 😵 😵 😵 gratulujem 😵 😵 😵 😵 😵

bintang
16. jan 2012

@gabika7706 na Adama som počula samé chvály
@susan66 Zuzka aj ja idem rodiť k Murínovi, on mi čosi spomínal, že ak budem chcieť epidurál, tak si mám zájsť pre poučenie, ale ani za nič si neviem spomenúť, kam to mám ísť 🙂 asi predsa len na to oddelenie anestez., že? Verím, že ju nakoniec nebudem potrebovať a tiež to pôjde tak rýchlo ako u teba 😎 aj druhé bábo plánuješ rodiť u Murína?

adelaida33
16. jan 2012

@bintang Po poučenie k epidurálu sa chodí na polikliniku, 4. posch., amb. pre predanestetické vyšetrenie.

bintang
16. jan 2012

@adelaida33 ďakujem veľmi pekne

phillippa
16. jan 2012

@bintang kremik na ritušku a vlhke utierky, na kupanie nic babenko ti okupu sestricky na novorodeneckom aj ked mas roaming, oni maju vsetko. Ja bz som si vsak vzala pre babenko rukavicky a ponozky na teraz ked je zima, rukavicky tenke bavlnene som mala aj ja so sebou a rodila som zaciatkom septembra lebo maly mal ostre nechtiky a skriabal si tvaricku tak som mu ich davala.ale je to na vas.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre