Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

mystery7
26. feb 2009

norik: ked mas deti postupne tak si to mozes aspon lepsie uzit-myslim si. take dvojicky ti nedaju dychat.

ale podla mna je fajn mat medzi detmi maly rozdiel 1,5-2,5 roka a potom o 7-9 rokov takeho benjaminka 😉

norik1
26. feb 2009

to hej ale mm bude mat tento rok 40 takze my uz o benjaminkovi radsej ani neromyslame, ved by sme sa ani jeho matury nedozili 😀

junovka
26. feb 2009

norik, chlap neni nikdy na to stary 😀 ...vari aj ty budes mat 40?? 😀 😉

junovka
26. feb 2009

ked svagrina mojho manzela si trufne byt tehu aj na 42, tak ....... 😀 😀 😀 😝 😝 😝 🤐

norik1
26. feb 2009

ja nie ja mam o 9 menej 🙂

mili1
26. feb 2009

Ahojte baby. Ja nie som priamo z Ke ale chystám sa rodiť do novej nemocnice. Už som tam ležala a zdal sa mi tam dobrý prístup. Ale chcem sa vás spýtať ktorí lekári sú dobrí pri pôrode? Počula som chvály na Murína, Suchánka, Rošákovú, Bessermeniho - aj ked sa mi zdal tocha zvláštny ale je vraj dobrý odborník.

zajo510
26. feb 2009

norik, no ja ako som písala som zažila Oberleo....len nejaké 3 hodky od príchodu na sálu a kým mi pichla vodu a potom sa menila smena. ale mne sa nezdala nijak mimoriadne necitlivá a to ma stihla vyšetrovať asi 5-6x za tú chvíľu. bolo to úplne rovnaké ako ostatní lekári. možno je to len o tom, že tak na ľudí pôsobí výzorom. akurát mi kamoška včera vravela (ležala tam 5 týždnov takže má dosť info :o)) že nejake kočke zase veľmi pomohla, kôli nepokročujúcemu pôrodu mala ísť na sekciu a tá Dr. jej odspodu nejak bábo natočila a kočka pekne porodila bez problémov. ale nepočula som, žeby si ju niekto vybavoval, len preto sa pýtam. ktože ma odrodí??????? myslím na to často,ale ja si aj tak nikoho nevybavujem, papa

norik1
26. feb 2009

Ale ved jasne ze keby bola az taka strasna tak ju tam nenechaju robit 🙂 Ja som s nou skusenost nemala, tkaze toto neviem posudit... ale ved kazdy doktor ma aj dobre aj zle dni...na kazdeho som uz pocula aj zle aj dobre... napr. ja som nemala dobru skusenost s lekarkou na prijme - nejaka Fialova alebo tak nejak - ta do mna vrazila ruku, mna len cuklo a este po mne vrieskala ze co sa cukam, zachvilu tade pojde von nieco ovela väcsie 😝 😝 😝 ... a mozno niekto je s nou spokojny...

katy2
27. feb 2009

falova nechodi k porodom.... je tam len do poctu, je na prijme, sluzi..... k zakrokom ju nevolaju..... od nej radsej na km...... 😕

simka9122008
27. feb 2009

U Dr. Oberleovej rodila aj moja mama ešte na starej Moyzeske a tiež jej pomohla pri pôrode a takto každá žena z rodiny od nás rodila pri nej, ja na ňu nemôžem povedať krivé slovo, ona dojmom vyzerá nejaká tvrdšia ale je fakt super, ja po mojich osobných skúsenostiach s ňou môžem na ňu povedať samé chvály, už keď som mala malú rodiť tak som prešla zo Šace do Novej kvôli nej

junovka
27. feb 2009

Oberla...vyzara sice jak flegmatik a muzatka, ale vie aj posrandovat.Uzila som si ju az az, ked som lezala polku tehu v spitaly, aj ked je pravda, ze ked som uz porodila a prisla na vizitu, pozrela na mna a povedla:tak vidite pani....dobojovali sme to az do konca so stastnym koncom ....a pohladila mi ruku 🙂 😉 ....normalne som sa az od dojatia rozplakala, ale nie koli nej, ale .... 😀 😀 😀

beadz
27. feb 2009

kocky, ja som lezala pred par rokmi na rastislavke, ona tam vtedy pracovala a cistili ma po potrate a o 3 dni nato prisla oberl. ze mi idu robit laparoskopiu, lebo ze to bude asi mimomaternicove. napriek tomu, ze mi hcg kleslo uplne a ani na ultrazvuku nebolo nic vidiet. tak som to odmietla, za tyzden 2 narkozy mi nebolo treba... a neskor som sa dozvedela ze potrebovala studentom ukazat zakrok, tak si vybrala prave mna.
ked som podpisovala na vlastnu zodpovednost tak mi este tak ustipacne hovorila ze o tyzden som tu zase... bola som, ale len na kontrolu a samozrejme bolo vsetko v poriadku.
takze ja mam s nou takuto skusenost a nerada by som sa s nou este niekedy v zivote stretla.

mystery7
27. feb 2009

tak to muselo byt na nervy. Kazdy sme nejaky ☹ ale toto by doktori na pacientov nemali skusat

norik1
27. feb 2009

jaaaaj beadz tak toto musela byt skusenost... to sa ti ani nedivim...ale ved keby nieco, tak mas pravo odmietnut, nie? 😅 aspon dufam teda...

beadz
27. feb 2009

ved to, ze ti lekari si myslia ze su majstri sveta a vsetci pacienti su tam iba kvoli nim...
skrz moje problemy som si uz odlezala dost v nemocniciach a na velmi malo vynimiek musi byt clovek drzejsi, aby si s nim nerobili co chcu a hlavne aby sa nieco dozvedel, lebo to je tiez problem od nich nejaku info vytiahnut.

mili1
27. feb 2009

Baby a ktorá je tá Oberleová? Ja neviem....Beadz hej to máš pravdu s tými lekármi.. niektorí si myslia že su majstri sveta 😅
Babule takže ktorí lekári sú dobrí v novej nemocnici?

beadz
27. feb 2009

mili, ty nie si hermanka ? ci sa mi to uz pletie ?
ja som v novej pocula ze su sami dobri, len som bola prekvapena ze tam je ta oberleova, ja som ju zazila v starej.
ona je taka velka zena, silnejsia, muzatka.

mili1
27. feb 2009

Beadz ano máš pravdu bola som jeden čas - máš dobrú pamäť 😉 Ja neviem ktorá to je , určite som sa s nou nestretla...
Chcem sa spýtať ty to v novej poznáš dobre asi , u koho budeš rodiť?

beadz
27. feb 2009

mili, ja praveze novu nepoznam a rodit budem u toho kto tam bude. nejdem si nikoho zazmluvnovat. vraj potom ostatni lekari na teba kaslu.

katy2
27. feb 2009

mili, muzi dr. su vsetci dobri a chvalia si aj dr. rosakovu... nemas sa coho bat.... 😉

mili1
27. feb 2009

Beadz aha, myslela som si že máš niekoho.....
Baby ja nie som priamo z Ke a zvykneme tam chodiť na kontroly
Katy ja som tiež počula chvály na Rošákovú, aj ked som tam ležala bola taká milá 😉

martinake
1. mar 2009

Ahojte, určite odporúčam lekára si vybaviť. Bez toho by som ani rodiť nešla. Nebudem nadávať na lekárku, ktorá mala práve vtedy službu, ale jej prístup ku mne bol viac než hrozný. Ja som rodila u Dr. Murína a bola som s ním veľmi spokojná po každej stránke. Bol to jeden úžasný pôrod aj vďaka prístupu pôrodných asistentiek.

mystery7
2. mar 2009

no a este otazka do plena, kolko sa teraz plati za vybavenie dr. v novej nemocnici?

norik1
2. mar 2009

zazmluvnenie dokiho stoji 5000, to platis nemocnici a ak porodis pocas sluzby t.j. medzi 7.00 a 15.00 tak tento poplatok neplatis... mimo tejto doby doki by mal prist na tvoj porod a vtedy ti poplatok nevracaju 😵

smudlinka19
2. mar 2009

norik1: to vážne je takto.....a ked sa dohodneš len ty z lekárom nedávaju sa prachy jemu??? vieš ked ide k známenu....to normálne sa robí zmluva že ten alebo ten ta odrodí???

norik1
2. mar 2009

Smudlinka, jaaj nechcem byt uplatkoradca - ak chces mat pri porodne konkretneho porodnika, dohodnes sa s nim - on to totiz musi tiez podpisat - a on pojde k tvojmu porodu....otazne je kedy budes rodit, ci v case smeny alebo mimo nej. Ak zaplatis tych 5000 tak je to taky oficialny uplatok - daco ide nemocnici a daco lekarovi, ale vlastne spokojna je nemocka, doki, ty a aj stat 😀 😀 😀 ak porodis pocas smeny, tak nic neplatis, ale ani doki nic nedostane. Zvysok si domysli 🙂

mystery7
2. mar 2009

norik: vdaka
ja dam radsej oficialne, nech sme vsetci spokojni, nez tajne nahanat dr. a strkat obalky 😉

norik1
2. mar 2009

tak tak mystery 😀

a uz si sa dovolala?

mystery7
3. mar 2009

este som nevolala ☹ nejako s aneviem odhodlat
a poradnu mam az 17.3. a vtedy by som sa chcela stretnut aj s rosakovou. Tak sa mi zd adost skoro volat 2 tyzdne vopred, ci nie? 😅

smudlinka19
3. mar 2009

norik no ano ale len aby to neskončilo tak že daš ofi a potom aj lekárovi...no som zvedavá ako to dopadne....ked pojdem za ním tak sa ho opýtam na to oficiálne platenie....uvidíme 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre