Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

susan66
4. mar 2009

Caute vsetky som tu nova a chcem sa opytat co viete o doktorovi Mikolajovi z novej nemocnice. Beriem aj pozitiva aj negativa. Vizera to totis tak,ze budem pri nom rodit.

norik1
4. mar 2009

Ja som pocula len dobre - kamaratka, ktora bola sestricka na porodnej sale v Novej rodila prave u nho...to je pozitivum, nie? 😀

susan66
5. mar 2009

Tak dufam,ze je to tak. Ja som od svojich zmamich pocula zatial same dobre veci o nom, len jedna sa vyjadrila tak napoly negativne. A dik za odpoved 🙂

mili1
5. mar 2009

Ahojte babulky, norik ty asi poznáš v novej nemocnici viacerých lekárov, počula si nejaké referencie aj na dr. Murína alebo Suchánka? alebo niektoré ?

susan66
5. mar 2009

Ahoj ja som si teraz chvilku polezala v nemocnici, nastastie nic vazne. No a mamicky,ktore tam boli vraveli,ze Murin je dobry doktor, no a S uchanek co ja viem na nma posobil dojmom maldeho pojaseneho doktora, mozno je odbornik neviem,ale mamicka, ktora pre nedostatok miesta lezala so mnou pri nom rodila a zastavil sa pozriet ju az raz aj to cakal odmenu tak ja neviem. No,ale zase vravela, ze pri porode to bolo ok, ale to vies ak mas relativne bezproblemovy porod tak skoro kazdy doktor je dobry. 🙂

lalupa
5. mar 2009

suchanek nie,je namysleny, murin je zlaty,sikovny 😉 ,mikolaj oki 🙂

mili1
5. mar 2009

Ďakujem baby za odpoved 🙂
Aj mne pripadá taký namyslený ale je vraj dobrý odborník myslím Such, chcela som u neho rodiť neviem
Na Mikolaja som nepočula nič, ani na Murína

katy2
5. mar 2009

murin je super 🙂

norik1
5. mar 2009

no asi tak ako to tu baby zhodnotili 🙂

junovka
5. mar 2009

Mikolaj je NO 1 😎 😎 😎 😎 pri nom som rodila 2x 😉

lalupa
5. mar 2009

mili, o suchankovi som nikdy nepocula,ze "odbornik", je ich tam plno inych, skromnejsich, ustretovejsich a milsich 😉 (kedysi som tam chcela robit, tak to tam trochu poznam 😉 )
a baby tu aj tak pisu z vlastnych skusenosti 🙂

mili1
6. mar 2009

Lalupa ja neviem, ja ak som bola v nemocke to mi povedala jedna baba, ktorá to tam vraj dobre poznala, tak neviem 😒 chcela som počuť aj iné názory lebo som sa rozhodovala u koho rodiť 😉 murin sa mi zdal tiež zlatý,
mikolaja nepoznám neviem ktorý to je 😉

susan66
6. mar 2009

mikolaj je momentalne zastupca prednostu, videla som ho zatial len raz a viac menej sme sa dohodli,ze budem pri nom rodit,ale predsa len som chcela vediet na neho nejake referencie. V mojom pripade trocho opacne poradie najprv sa dohodnem a potom zistujem. Ale mala som mensie problemi a uplne necakane som si musela polezat v novej nemocnici a tam mi vsetky zeny radili,ze vyber si lekara uz teraz ked si tu a budes mat pokoj tak som ich pocuvla,len dufam,ze som dobre urobila,ale podla toho co tu o mikolajovi citam asi,ze hej. 😀

norik1
6. mar 2009

susan urcite si dobre urobila... a neboj, Mikolaj je dobry doktor... je dobre mat istotu a vediet kto ta bude rodit, aspon ja som sa menej bala hlavne ku koncu tehu ked som uz nechodila do prace a sledovala som sa viac nez bolo potrebne...

susan66
6. mar 2009

Hmmm hovor mi nieco ked som este chodila do skoly tak nebolo casu mysliet na tehotenstvo a teraz som doma mala by som si pisat diplomovku a tak mam na striedacku raz "zachvat tehotenstva" a raz zachvat "diplomovka" Dnes ma pochitil ten 1 a tak surfujem po nete a vytvaram si zoznam veci kt. budem potrebovat do nemocnice, rodim sice az (alebo uz ? ) 6.6 no ako vravim dnes ma jednoducho pochitil zachvat 😀

mili1
6. mar 2009

Norik tie sledovania ja poznám od začiatku tehu a neviem ako sa budem potom ešte sledovať a strachovať, máš pravdu človek je potom kludnejší ak vie že má istého lekára - zato si ho chcem aj ja vopred vybaviť 😉
susan aj ja mám termín 6.6. 😀
Norik a ty si u koho rodila?

susan66
6. mar 2009

mili tak to sa mozno aj stretneme ak pojde vsetko podla planu 🙂

norik1
7. mar 2009

jeeej baby mozno aj spolu na izbe budete🙂
Mili ja som rodila u Boszormenyiho -- spokojnost 😵

strasska
7. mar 2009

Ahoj, ja tu nakuknem len sem tam, ale tiez som rodila v Novej, s Norik sme sa stretavali v noci na chodbe 😀
Pridam par mojich postrehov- rodila som u Dr. Rosakovej, v sluzbe o 23.20 a neplatila som. Lekari maju vacsinou 24hod. sluzby.
Lezala som na nadstandarde za 100 a chodili si k nam vazit babo iba dve mamicky (aj Norik) a vzdy slusne zaklopali. Inak ja som vazit odmietla a nic mi na to nepovedali.
Bola som rada, ze som nebola na izbe sama, vzajomne sme sa podporovali. velkou nevyhodou su navstevy... aj ked, presne ako to tu niekto napisal, netreba zabudat, ze je to nemocnica. Takze ja som vacsinou navstevy presmerovala az na domov. Raz sa mi tam natrepala cela pereputa, ale to som vysla na chodbu ja, aby sme ostatne zienky nerusili.
😉

mili1
8. mar 2009

Norik a ostatné ďakujem za odpovede, možno fakt budeme spolu na izbe so susan 😉 Na Rošakovu som počula že je dobrá lekárka a stretla som ju lebo ma prepúšťala domov 😉 Boszermenyi ma vyšetroval - len si stále niečo mrmlal popod nos a ja som mu nič nerozumela, ale je vraj tiež dobrý 😉
Uvidím pre koho sa rozhodnem, potom vám dam vedieť 🙂

norik1
8. mar 2009

he he Mili1 on je taky umrmlany...

Strasska ahoooj 🙂 ako sa mate? a ako Misko? Papkacik? Uz sa asi v noci po chodbe neprechadzate, co? 😀 😀
Daj vediet a pojdeme vonku ked uz bude krajsie, som zvedava aki ste uz velki 😀 😀

susan66
8. mar 2009

No aj mna vysetroval Boszermenyi a hej on je taky stary frflos a nejak sa mi celkove nepozdaval. Ale ano mamicky co tam boli vraveli,ze je skvely odbornik,ale s tej ludskej stranky...no ja neviem. A tak som sa radsej dala k Mikolajovi a dufam,ze je to spravne rozhodnutie. A ano dr. Rosakova je dobra, jedna mamicka s ktorou som sa tam dala do reci pri nej rodila a bola spokojna.

lovacka
8. mar 2009

ahojte
tak aj ja mam skusenost s novou nemocnicou.ja som sa rozhodla pre Dr Rosakovu kedze ju osobne poznam a verim jej.lezala som tam mesiac takze mam aku taku skusenost s kazdym lekarom v novej.Dr suchanek mi pride zakomplezovany viac menej a vobec nie ako odbornik.u neho by som ja osobne nerosila.Dr Murin je poklad clovek a Dr Beszermeni je taky svojsky ja osobne by som sa asi necitila dobre pri nom.
a primar Mikolaj ten ma vysetroval no snazil sa byt dost citlivy ale neviem ja osobne by som skor Dr Murina alebo Dr Rosakovu

norik1
8. mar 2009

No ved na mna vsetci pozerali ze aka som odvazna ked idem rodit k Boszormenyimu 😀 ....z toho ludskeho hladiska samozrejme, ako odbornik je super

ibinecka
8. mar 2009

Ahojte baby, a Dr. Adam? Nemáte s ním niektorá skúsenosti? 🙂

lulu77
9. mar 2009

ibinecka •
Ahojte baby, a Dr. Adam? Nemáte s ním niektorá skúsenosti?

ja som rodila Adama, mala som planovanu sekciu, ja som bola spokojna, chodila som k nemu pocas celeho tehotenstva na utz,vzdy bol mily a usmievavi, vsetko povysvetloval, keby som isla opat rodit, tak by som si vybrala zas jeho

ibinecka
9. mar 2009

Ďakujem lulu77, ja sa tiež chytám na sekciu ale už po 3 krát tak sa trošku bojím a tak zhromažďujem informácie 🙂 Môžem ťa ešte otravovať otázočkami? Ako to funguje v novej nemocnici pri plánovanej sekcii? ideš tam deň vopred alebo ako? mala si celkovú či epidural? V ktorom týždni si rodila? Ďakujem pekne za odpoveď. 🙂

mili1
10. mar 2009

Ahojte, ibiinečka ja som tiež počula na Adama, že je dobrý len sa mi zdal taký namyslený, ale vraj všetci lekári v novej nemocnici sú vraj dobrí 😉

lulu77
11. mar 2009

ahoj ibinecka

tak ja som rodila skor o 2 tt, kedze som chodila cele tehu k Adamovi, tak zhruba mesiac pred terminom sme sa uz dohodli na pribliznom termine, a potom podla dalsej kontroly mi upravil termin, takze som 20.10 v pondelok bola na monitore a na utz, boli sme uz dohodnuti ze si donesiem veci, keby daco, ale akurat v ten pondelok bolo strasne vela porodov a mali aj planovane sekcie, takze sme sa dohodli na dalsom termine, a to na stvrtku, prisla som o 14.00 na centralny prijem, tam mi urobili vysetrenia, ale len moc, tlak a zmerali mi teplotu, sestricke som povedala, ze som dohodnuta s doktorom, este pred tym som mu zavolala, ze uz som na prijme, a on potom volal sestricke ze co a ako, prezliekla som sa a isla som hore. Vypisali sa vselijake papiere, dostala som klystir, osprchovala som sa, a napojili ma na monitor.Trosku to dlhsie trvalo, lebo medzi tym robili jednu surnu sekciu, doniesli nejaku pacietku, takze som bola dlhsie napojena na monitore, ale potom to uz bola rychlovka, na salu som sla okolo17.00 dostala som spinal, a mala sa narodila 17.35, o 18.00 som uz bola na pooperacnej izbe.
este k izbam, v pondelok, sa ma pytal aku izbu chcem, poznacil si a vo stvrtok, ked som rodila tak sestricky vedeli ze chcem nadstandard, takze na druhy den ma prelozili
termin som mala podla poslednej menstruacie 6.11 podla utz az 11.11 a mala sa narodila 23.10, takze to bolo o 2tt skor, ale to sa da celkom dobre odsledovat podla placenty ci je dozreta a sleduju aj prietoky, takze ked vydia ze je vsetko pripravene na porod, tak ta nenechaju dlhsie v celku. Teraz davaju uplnu narkozu len ked robia narychlo sekciu, napriklad ked nepokracuje normalny porod a babatko je v ohrozeni, ja som sa na to pytala, lebo som mala pred narkozou strach, a nechcela som ist do narkozy.
no a na Adama, nemozem povedat jedno zle slovo, bol ku mne stale mili a nikdy ma neodbil nejakym rychlim utz alebo vysetrenim, mozno aj preto lebo mame prve dieta s vrodenou vadou srdca a pri tomto tehu mi vysli tiez zle vysledky afp testov, bola som aj na amnio, tiez vtedy bol mili, prisiel za mnou pred zakrokom, aj potom na izbu, a zaujimal sa o vsetky vysledky, mi sme boli aj na velky morfologicky utz v BA, tu v nemocnici mi robili castejsie utz, aby si boli isty ze je vsetko ok, aj po porde prisiel a zaujimal sa aj o malu, ci jej robili kardio vysetrenia a ci je to v poriadku, mne ho odporucil moj gynekolog, a som rada, mam s nim dobre skusenosti, stale mi vsetko povysvetloval, poukazoval, ja som bola spokojna

ibinecka
11. mar 2009

Lulu77, ty si úžasná tak si mi to pekne vysvetlila. ja som v 33 tt a som už nejaká vystresovaná. Môj gynekológ mi tiež povedal že budem rodiť u Dr. Adama ale ešte som unho nebola možno preto som taká nervózna z toho. Tiež mi hovorili že ma budú kontrolovať pretože je to 3 sekcia ale ešte stále chodím na UTZ iba 1x za mesiac. tak neviem 😒 Velmi pekne ti ďakujem a prajem obidvom tvojim detičkám a celej vašej rodinke strašne veľa zdravíčka 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre