Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

mimca20
27. mar 2011

@fecova My ideme zajtra k nemu po prvykrat, tak uvidime ako dopadneme.

akika
27. mar 2011

@gabika7706 Jéj, ďakujem za odpoveď, ešte sa chcem popýtať na tú návštevnú miestnosť, či si tam môžem zobrať bábatko a ako je to so študentmi - medikmi, či chodia na vizitu a pôrody a či sa to dá odmietnuť..Chcela som ísť do Šace, prvého syna som tam rodila pred 6 rokmi, ale všetky izby sú už skoro spoplatnené..a to sa mi nepáči..tak zvažujem tu..uvidíme, ešte toho mám pred sebou dosť..

gabika7706
27. mar 2011

@akika ja som mala oba porody sekciou, tak neviem, ci su medici pri beznom porode...a na vizite som ich nezazila ani raz. Na rizikovom aj na gynde ked som lezala, tak ano, ale v porodnici nie. Ohladne navstevnej miestnosti neviem, teraz som mala nadstandard a navstevy - teda manzel chodil priamo na izbu. Ale, kedze v navstevnej miestosti sa v dany den vyskytne viac ludi z roznych sidlisk ( 😉 ) osobne by som tam babetko nenosila.

akika
27. mar 2011

@gabika7706 a koľko stojí nadštandard? Koľko posteľová izba to je?

katy2
27. mar 2011

@akika jednopostelovy nadstandard so sprchou a WC stoji 700sk, trojka stoji 100sk a dvojka 300sk (v Eur si nepamatam, ale priblizne) Ja som bola na trojke nadstandarde a bola som spokojna....

gabika7706
27. mar 2011

@akika ceny su cca tak ako @katy2 pise, ja som mala tu jednopostelovu so sprchou a wc a normalnou postelou 🙂
kuk sem http://www.fnlp.sk/index.php?option=com_content...

henrike
28. mar 2011

Tie za 300 Sk su sice dve izby, ale jednopostelove!!! A maju sprchu bez WC. Ja som na takej bola a bola som spokojna ...

renatazet
29. mar 2011

@akika ahoj akika, ja som tu rodila pred 3 mesiacmi, takze mozem potvrdit co ti napisala gabika. wc a sprchy su na chodbe spolocne pre dve izby takze v podstate maximalne pre 6 zien a kluce od nich maju iba zeny leziaci na tychto izbach a mozem povedat, ze aj s ich cistotou som bola maximalne spokojna. co sa tyka sestriciek, su zlatucke a ochotne, teda aspon ja som mala taku skusenost a niektore z novorodeneckeho su uplne najsuper. mile, prijemne, no bola som fakt milo prekvapena. co sa tyka navstev, tak to zavisi od sestriciek. niektore dodrziavaju navstevne hodiny a neradi pustaju navstevy mimo vyhradenych hodin na izbu, resp. vobec nepustia, pri niektorych nie je problem aby si mala navstevu na izbe mimo urceneneho casu aj niekolko hodin. co sa tyka deticiek, tak ja som rodila o polnoci a dietatko mi priniesli o siestej rano. a aby som este nezabudla, su tam strasne zlatucke detske lekarky. takze ja som bola maximalne spokojna a kebyze som mala ist rodit este raz, tak urcite zase iba tam.

akika
29. mar 2011

@renatazet Ďakujem za odpoveď, čiže návšteva môže prísť aj na izbu? Mne to nevadí, ak by aj do návštevnej miestnosti, ba viac sa mi to vyhovuje, pretože ostatným mamičkám na izbe to nemusí byť príjemné ak potrebujú nakŕmiť svoje babatko a na izbe cudzí ľudia 😒, to by prekážalo aj mne.. 😎 ..Len ja mám rodičov z ďaleka, tak ak by prišli, rada by som im ukázať babatko..preto ma zaujíma či im môžem ho zobrať ukázať..

renatazet
29. mar 2011

@akika tzv. navstevna miestnost je tam jedalen no a tam pocas mojho pobytu nebol nikdy nikto. vsetci sme mavali navstevy na izbe, ci tam zeny babatka mali alebo nie. mne osobne ti ludia nejako zvlast nevadili, dokonca ani ked tam boli druhi oteckovia a ja som potrebovala kojit. ja neviem, mala som pocit akoby to vsetko boli v tychto chvilach po porode take spriaznene duse, kazdy sa na kazdeho nejako viac usmieva, no narodenie dietatka ma fakt velky vplyv na spravanie sa ludi. no a kebyze by niekto za tebou prisiel mimo navstevnych hodin, tak nie je problem zobrat dietatko na ruky a ist ho ukazat ku vstupnym dveram na oddelenie. tam ale podla mna hrozi urcite vacsie riziko, ze dietatko prechladne alebo sa nakazi nejakymi bacilmi ked tam prejde denne kopa ludi.

akika
29. mar 2011

@renatazet tak to je fajn :o) Ďakujem krásne za odpoveď :o) A môžem sa opýtať, či si mala vopred dohodnutého pôrodníka a či si bola spokojná? Ďakuuuujem 🙂

renatazet
29. mar 2011

nooo tak to by bolo na dlhsie pisanie..... pri prvych dvoch detoch som ho mala dohodnuteho a teraz pri tretom som si povedala, ze teda nie, ved odrodit ma niekto musi tak ci tak. V nemocnici som lezala 3 tyzdne pred porodom a co som sa bavila so zenami, ktore sa tam za ten cas premleli, tak mozem povedat, ze zhruba 90 percent mali porodnika vybaveneho. A ja som si cely cas hovorila, ze nie a nie, nebudem zbytocne vyhadzovat peniaze, no a dopadlo to tak, ze som to nakoniec aj velmi olutovala. ☹ Takze z vlastnej skusenosti ti odporucam radsej si ho dohodnut.

dany1986
31. mar 2011

@akika Ahoj ja som uz mala 2 porody a nemala som vybaveneho ziadneho lekara a som bola velmi spokojna,a ani teraz si ziadneho nevybavujem tak dufam,ze aj teraz to budem fajn 😀

akika
31. mar 2011

@dany1986 O.K, držím palce, potom prosím napíš čerstvé info o nemocnici, personále ..ak budeš mať chvíľočku..ďakujem

sisamato
4. apr 2011

ahojte,
chcela by som sa vas spytat, ci ste porodnicky personal ziadali o prilozenie babatka hned po porode na brucho, vdaka.

kvojtanikova
4. apr 2011

@sisamato ja som nikoho neziadala a prilozili mi ju hned na chvilu , a potom, ako ju umyli a obliekli tak mi ju este doniesli asi na 15 minut.

sisamato
4. apr 2011

@kvojtanikova ahoj, no mne pred rokom malu hned vzali, myslela som ze kvoli tomu, ze po porode neplakala...a potom som sa na to uz nepytala, skoda, mala som...doniesli mi ju pootm skoro, ale uz zabalenu... 😒

kvojtanikova
4. apr 2011

@sisamato no, mozno to bolo aj preto, radsej ju chytro bezali vysetrit ked neplakala. Ale netrap sa nad tym, hlavne ze ti ju priniesli aspon potom, a ze je v poriadku. Osobne keby bolo moje dieta v ohrozeni tak nech mi ju vezmu pre mna za mna aj na cely den, len nech sa o nu najlepsie postaraju a nech je OK. Vobec by som nemyslela na to, ci mi ju prilozili alebo nie.

sisamato
4. apr 2011

@kvojtanikova to mas svatu pravdu 😉

jajka0211
5. apr 2011

@renatazet ahoj.. preco si lutovala ze si nemala zazmluvneneho lekara?

sisi0211
6. apr 2011

Ahojte,
citala som tu, ze odporucate Dr. Rosakovu, Dr. Adama, Dr. Murina a Dr. Molokaca. Chcela by som sa spytat, ako ste sa s nimi skontaktovali a v ktorom tyzdni tehotenstva ste sa s nimi dohodli, ze vas budu rodit. Staci ustna dohoda a odmena po porode? - Bol taky, ktory nedosiel?
Od ktoreho tyzdna ste zacali chodit na poradne do nemocnice?
Vopred dakujem za odpovede 😉

ludike01
7. apr 2011

@sisi0211 Ahoj...Ja mam konkretne Dr. Rosakovu, skontaktovala som sa s nou v 34 tt telefonicky.Ja som sa jej pytala ako to bude s porodom, ci si ju mam zazmluvnit, tak povedala ze to sa vsetko uvidi ak to na mna pride, pretoze ak nebude mat sluzbu, tak vravela ze aj ked jej zavolam a dojde, tak vtedy mi da podpisat to zazmluvnenie, ale ak by nemohla prist, tak posle za seba nahradu a tym padom ani nic neplatim. A ak by nahodou mala prave sluzbu ona, tak samozrejme, ze sa jej chcem potom odmenit nejako. No a odkedy som jej zavolala, tak v podstate tam chodim kazdy tyzden na poradnu...dufam ze som Ti odpovedala na vsetko🙂

sisi0211
7. apr 2011

@ludike01 dakujeeeem 😉

matulka616
9. apr 2011

@akika Ahoj, tak citam ake maju baby nazory na Novu nemocku a ked este stale zvazujes kam ist rodit tak ja by som ti radila radsej inam 😒 . Mne sa mala narodila 13.2.2011 planovanym cisarskym, s Dr. ktory ma operoval som bola maximalne spokojna 😵 , ale co sa tyka personalu, t.j. sestriciek z gyn. ako aj z novorodeneckeho tak nic moc (cest vynimkam)! A ak nahodou zvazujes nadstandart, izbu tak ja som bola na tej kt. stojí 10€ na den a bola hrozna ☹ . Nakolko bola vonku zima tak som mala zimu aj na izbe, museli mi z domu doniest pre malu deky, ciapocky, rukavicky a aj tak stale kychala a vraj v lete je tam zas na nevydrzanie horuco ☹ No skratka ja som tam spokojna nebola a ak by som si mala teraz vybrat tak by som sla urcite do Sace. Ale to je moja skusenost, mozno je vela aj spokojnych mamiciek. Tak snad som ti pomohla, drzim palce 😉

sweetsuzi
10. apr 2011

@renatazet mozem sa spytat u koho si nakoniec rodila, resp. preco si bola nespokojna ? ja som totiz bola v presne podobnej situacii, tiez som bola cca 3 tyzdne pred porodom a nechcela som si vybavovat lekara, no ale nakoniec som zasla za Rosakovou a som velmi rada, lebo nebyt jej tak by som mozno zbytocne skoncila na cisarskom.

celiakia
11. apr 2011

Ahojte ja tiez rozmyslam nad porodom v novej nemoc., bola som uz aj na prvej konzultacii u dr. Mikolaja, nepoznate ho niektora ? alebo ste unho niektora nerodila? ja budem rodit s najväcsou pravdepodobnostou cisarsky , cakame dvojicky a zatial nam indikuju cisarak.
Este by som sa chcela spytat co si so sebou brali do nemocnice pre deti? kolko oblecenia, flasky ,masticky, ....
Dakujem.

gabika7706
11. apr 2011

@celiakia ziadne flasky ani oblecenie pre deti do porodnice nepotrebujes, iba plienky, vlhcene utierky a latkove plienky (zidu sa pri dojceni, pod hlavicku a pod.) Maj doma nachystanu deku, keby nahodou bolo chladnejsie v izbe, aby si ich mala cim zakryt, ale ja som rodila v aprili a nepotrebovali sme, bolo teplucko, ak vydrzis 3v1 do juna, tak to uz deku urcite nebudete potrebovat 🙂

akika
11. apr 2011

@matulka616 Tak ako je to tam vlastne s platením tých izieb? Koľko ,,nadštandardov tam je? Koľko žien ste tam boli na izbe? Čo na nej bolo, nebolo? Sú aj také, ktoré sa neplatia vlastne, či už nie? Ďakujem pekne..

matulka616
11. apr 2011

Su tam obycajne izby, tam su po 2-3 mamicky, potom su myslim 3 "nadstandart" za 1O€ na den, to som mala ja, tam je jediny luxus to ze si sama a mas na izbe sprchu (katastrofalnu) ale WCko je na chodbe a potom su 2 nadstandart izby myslim za 30€ na den a tam je to uz komplet vybavene, su pekne velke, len uz je to dost penazi 😒
Takze si rozhodnuta ze pojdes do novej? Kedy mas termin? Mas uz aj Dr. vybrateho? Inac tie izby si mozes ist aj dopredu pozriet a nezavazne si aj zarezervovat.

akika
11. apr 2011

@matulka616 Nie, nie som na 100 % rozhodnutá, zvažujem...Ide mi to na nervy tie ,,platby,, rodila som pred 6 rokmi v Šaci, ale momentálny stav ma zaskočil..iba jedna izba, kt. sa neplatí, ostatné od 15 do 30 EUR (ale vraj sa to účtuje - tie za 15, za 20 - 25 EUr), žiadny rozdiel ako pre tými rokmi čo som ja nebola..Teraz keď si predstavím taký pobyt (cca 4-5 dní), epidurál, otec pri pôrode, a ,,všimné,, pre doktora..tak to mi tam treba aj 600 EUR tam nechať..Nepotrebujem luxus, len nech je o nás postarané zo zdravotného hľadiska a rýchlo preč domov :o) peniaze radšej ,,vrazím,, do detí, ako preplácať nemocnici..a dobre viem ako sa s nimi ,,nakladá,, Je to žalostné...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre