Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

mireag
8. máj 2011

@katka888
presne tak, ked sa sustredis na dychanie a nezakricis (nezarucis ako jelen sa mi hodi skor) pri vydychu 😀 je to fakt efektivne.
epi 85e
nadstand. porodna 20e
manzel pri porode 20e
moja jednopostelova izba stala 10e na noc

katka888
8. máj 2011

@mireag
len 20 eciek nadstan por sal? noo zacinam uvazovat, ... / pisem, ze len 20, ale ked zratam maximum za nadstand - tych 700 sk, plus epi plus mm pri porode... plus dokimu... tak 20 hore dole

mireag
8. máj 2011

@katka888
ono sa to nazbera... ale popri tych palkach to nie je vysoka cena za sukromie. Keby som bola vedela, ze tam stravim cely den a vymenia sa popri mne 3 sluzby, tak sa tam odpracem. 😉

zfidorka
8. máj 2011

@katka888 @mireag ja som mala nadstandardnu salu a nelutujem, cely cas som tam bola s mm... to kreslo je "nepohodlne" pre personal, lebo ho nevedia dobre obsluhovat... 😒 uplne zavriet sa sala neda , takze v dialke pocut dianie z ostatnych lozok, tomu sa nevyhnete...

katka888
8. máj 2011

@zfidorka
to z dialky asi nevadi, ved zase take utlocitne nemozme byt 😀
ale diky za info. zacinam zvazovat

mimca20
9. máj 2011

@katka888 A inak ja si tiez zajednavam nadstandardnu izbu (tusim, ze tu kde je moznost byt 3 baby na jednej izbe alebo dajako tak to je. Velmi sa v tom este nevyznam). Ale podporucali mi to kamosky.

zuzanka111
9. máj 2011

@mireag

A to nepoznáš ostatných. Rovnako skvelých a skúsených anesteziológov je tam oveľa viac ako Roman Smidt. 🙂

fecova
9. máj 2011

@mimca20 ked mozem povedat svoj nazor, ja som bola na obycajnej izbe a nelutujem, starali sa o nas sestricky tak isto a kamoska bola na tej co su tri a izba akoze nadstandard o nicom, len mali steny olepene s obrazkami mickey mousa, cize nijaky rozdiel som nevidela, tak neviem ci to nie su zbytocne vyhodene peniaze, ale inak odporucam nemocnicu

zuzanka111
9. máj 2011

Jednoznačne aj ja odporúčam fakultnú. Konkrétne mierim na porovnanie so Šacou, ktorá má jednu obrovskú nevýhodu. Nemajú tam neonatologickú JIS, ktorá je v Košickej nemocnici jedna z najlepších v Európe.
A to, že nikdy mamka netuší, či bábätko nebude JIS potrebovať, viem z vlastnej skúsenosti.

Náš prvý pôrod. Tehotenstvo absolútne bezproblémové, pôrod fyziologický, bábätko donosené, všetko ok. Hodinu po narodení začal mať maličký problémy s dýchaním. Na JIS sme boli dva nekonečné týždne....Intubovaní, uplakaní, bojovali sme ako draci o život. A dôvod? NIkto nevie a ani nezistí. Nedokážem opísať tú výhodu, že boli po ruke a že zasiahli včas. Dnes má drobček takmer dva roky, je zdravý a na ten krutý začiatok už chceme zabudnúť. Ale boli tam so mnou mamky, ktoré mali tento hrozný zážitok ešte ťažší. Lebo im transportovali deti a ich zvlášť z iných nemocníc. Zo Šace, z okolia KE, z iných miest... proste mali to s tým šokom ešte ťažšie.

Preto si myslím, že je fajn, ak je tam pre prípad núdze aj špičková pomoc pre dieťatko. Jedna vec je, ak ide všetko super (čo aj väčšinou áno a prajem to všetkým mamkám) a druhá vec, ak sa niečo pokazí. V takej chvíli je každá minútka drahá.

Držím nám všetkým palce. My ideme rodiť budúci týždeň a napriek strachu zo zlého začiatku spred dvoch rokov dúfam, že aj nám sa pošťastí mať drobca hneď pri sebe a zažiť pocit prikladania. Držte sa!

mimca20
9. máj 2011

@fecova Dikes za infosky. Aj tak este som izby nevidela osobne, takze potom sa rozhodnem. A na tych par dni cca 5 dni clovek vydrzi niekedy aj v normalnej a ide domkov. Este raz vdaka.

kvojtanikova
9. máj 2011

@mimca20 ja som tiez bola na tej izbe co spominas, a ano, je to ako pisala @fecova, oproti inej rozdiel je len steny s obrazkom MickeyMousa, ale okrem toho este rozdiel je vlastne WC, sice na chodbe, ale kluc sme mali iba my tri co sme boli na izbe. Vo WC je aj sprchovy kut, co bolo celkom fajn hlavne tie prve dni. Lebo ten bol sice aj na izbe, ale ovela horsi, a navyse takto to bolo super ze priamo z WC ist do sprchy, nemusis sa medzitym znova obliekat atd. A este co sa tyka jedla - tu sa jedava na izbe, nemusis ist do jedalne ako pri normalnych izbach. Ani som za to az tak vela neplatila, asi 3E za noc, uz neviem presne lebo som blocek odhodila.

mimca20
9. máj 2011

@kvojtanikova Ved aj kamoska mi vravela, ze v case jej porodu mali tu izbu volnu a prisla sestricka sa pytat zien, ci niektore nechcu ist na nadstandard. Tak sa rozhodli 3, ze idu a ze velky rozdiel nie je ako v normalnej, len to, ze to WC je tak ako je, to je fajn. Tak uvidime. Pozrieme, rozhodneme. Manzel vravel, ze mi ten "oddych" zaplati a hlavne je, aby sme boli zdravi a spokojni 🙂.- Ked to plati manzel... 🙂

katy2
9. máj 2011

@mimca20 ja som mala tiez tu izbu za 100 sk, a bolo to fajn... aj teraz si ju vyberiem, ak bude volna....
je to presne o tom ako pise @kvojtanikova
ale jasne, ze sa da vydrzat aj v normalnej... pre mna bola vyhoda aj ta strava na izbe a nie v jedalni... a ine.....

zuzanka111
9. máj 2011

Vlastné wc považujem za velikánsku výhodu, vrátane toho WC na kľúč pri 3posteľovej nadštandardke.

Pri prvom pôrode boli všetky nadštandardy obsadené, chodila som na spoločný záchod. MOja smola, že som na to háklivá. Máloktorá pacientka splachovala, wecko ocikané po celej mise, záchod plný papierov. O aróme nehovorím.

Z toho dôvodu volím nadštandard. Dúfam, že sa zadarí. Rodíme budúci týžden v pondelok.

mireag
9. máj 2011

@fecova ja na jednopostelovu nedam dopustit. 🙂 Chcela som byt sama s malinkym a MM bol pri nas kazdy den do vecera. Keby tie steny neboli oblepene, je mi to uplne jedno. Nebol to ziadny luxus a ten som ani za 10 ecok necakala, islo mi o nieco uplne ine - SUKROMIE. To je jednoducho na nezaplatenie. 😉 Mala som to stastie, ze hned z porodnej saly som isla na jednotku.
@zuzanka111 okrem ineho ma nova nem. vynikajucu laktacnu poradkynu, ktora ma skvely pristup a zhodovala sa presne s tym, co bolo prednasane na kurzoch - Majka Janosikova. 😵 Inde by som mozno fasla klobuciky a podobne "zarucene poradenstvo." 😀
Inych anesteziologov dufam, nebudem musiet v zivote spoznavat. 😉 Iba ked sukromne. 😀

zuzanka111
9. máj 2011

@mireag
To som chcela povzbudiť ostatné mamičky, aby sa nezľakli, keď im spinál bude pichať niekto iný okrem Schmidta. 🙂 Roman pôsobí veľmi príjemne a medzi nami, je to aj fešák ako lusk. 🙂 Ja som mala anesteziologičku ženu a aj ostatní chlapci sú fajn. Tak aby dalšie mamky nezúfali, sú tam šikovníci. 🙂

So súkromím absolútne súhlasím. Či ide o dojčenie, môžeš si pospať kedy chceš, telefonovať, čítať...proste pohodička. Mne to tiež takto viac vyhovuje. 🙂

mireag
9. máj 2011

@zuzanka111 no to hej. 😀 Fesacisko riadny. Pamatam sa, ze bol riadne navonany. 😀 Este aj MM mi potom vravel, ze to co bolo za hezouna. 😀 😀 😀 Nanestastie ma upozornil nato, ze pri druhom porode sa mi moze stat to iste - epi nezaberie, resp. nebude sa dat dobre pichnut kvoli stavcom... 😖
Uz som to tu davnejsie pisala... Jedine, co ma rusilo, bolo, ze neustale tam niekto chodil upratovat a dezinfikovat (jasne, ze tak to ma byt a mala som vkuse cisto), no este ked k tomu pridas nekonecne navstevy lekarov a sestier, tak z toho vznikla slusna premavka. 😅 Ked bol 17.11 sviatok, by ste videli to ticho a kluuud. 😀

katka888
9. máj 2011

@mimca20
no zajednat sa neda, ved nevies, kedy odrodis.
mna napriklad prijimali a tusim este pred 18tou sa ma sestricka pytala aku izbu chcem, ze je volna ta za 100 sk a potom za 700 sk. tak som povedala ze za 100. a ked som po polnoci odrodila, tak sa ma pytali ci na predporodne, alebo za 700, nic ine ze nie je volne a ja ze ved mam rezervacku za 100 a ona, ze o nicom nevie, ze tam isla ta co odrodila predo mnou. asi sa vymenili smeny a nepovedali si to. cize asi tak v praxi

zuzanka111
9. máj 2011

@katka888 Práveže vieme aj dátum, dokonca hodinu. Je to indikovaná sekcia. 🙂

katka888
9. máj 2011

@fecova
na standardnej ste mali deticky pri sebe cely cas ?

katka888
9. máj 2011

@zuzanka111
pardon 🙂 to ma nenapadlo 🙂

katka888
9. máj 2011

.

zuzanka111
9. máj 2011

@katka888

V pohode. 🙂 Som sama zvedavá, čo manžel zistí dnes v práci. Či sa to bude dať.

sisi0211
9. máj 2011

@sammy244
Ja som pocula opak. Tam vraj mozes nastavit kozu aj na inu polohu ako vodorovnu.
Pre koho je to nepohodlne su samozrejme lekary 😠 , lebo sa musia trosku zohnut, ale pre pacientky je to omnoho pohodlnejsie rodit v polosede.

sammy244
9. máj 2011

@sisi0211 🙂 no mam to aj od lekara ze je to nepohodlne pre nizke zeny..a ja som nizkaa dost mam len 158cm..ale kedze som tam nebola ani som to nevidela tak nemozem povedat s istotou nic..mam to z 2 ruky 🙂

sisi0211
9. máj 2011

@sammy244
Uuups, ja mam tiez len 163 cm 😒
Ale niekto tu pisal, ze sa to moze nastavovat.... Este sa spytam kamosky ktora tam rodila.
Mimochodom je teraz v nemocnici a je tam vraj neskutocne obsadene. Sestonedelie totalne plne ☹

mireag
9. máj 2011

@sisi0211
@sammy244
Ja sa na klasicku kozu stazovat nemozem. Bola dost siroka na "ulozenie sa."
Co sa pamatam, nerodila som v lahu. 😅 Ale pravdupovediac, bola som uz tak mimo a vycerpana, ze mi to bolo 25. Sustredila som sa na tlacenie. Vyteperenie sa na kozu v tych najvacsich bolestiach + vysetrenie + napolohovanie + porod dokopy 15min. Potom uz "len" sitie a uz som telefonovala... 😀
Mne by v nadstandart. porodnej sale klasicka koza nevadila - co sa viacmenej vylucuje... 😀 , mne skor ide o to, ze tam ma clovek vacsi klud. A to som pocula aj ja, ze tam dr. neradi rodia. 😅

katka888
9. máj 2011

@sisi0211 ja ked som bola na stand sale napojena na pasy, urcite som bola v polosede. ked uz isla mala von tak uz nepamatam ze ci ma dali lahnut, alebo som bola v tom polosede, zbehlo sa to rychlo

katka888
9. máj 2011

@mireag @sisi0211
@sammy244
opdla mna tam asi neradi rodia, lebo na klasickom sale maju vsetkych pod "palcom", vedia hned kontrolovat co a ako, a ten nadstandard ak je bokom, treba tam "odbiehat" a o.i. veci mysliet na to, ze tam niekoho treba kontrolovat. ale kedze ani nemam paru kde je nadstand pord sala, tak je to len moj laicky nazor zalozeny na minime info

zuzanka111
9. máj 2011

@katka888 Vidím, že budete mať maličký vekový rozdiel medzi detičkami.
Druhé bude chlapček alebo dievčatko?
Náš vekový rozdiel je tiež malý. Určite to bude ťažké, ale tešíme sa. Takto sme to chceli. 🙂 Držím palce.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre