Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

gabika7706
3. nov 2011

@kacicqa nikam nelezies, na to tu predsa tato tema je 😉
Ja som zazila Dr. Knopa pri viacerych usg (v rozpati rokov 2006-2009), asistoval Dr. Rosakovej pri mojom druhom cisarskom a ziadne taketo spravanie ako popisujes som u neho ani raz nevidela, mozno blba zhoda nahod...

fibus
3. nov 2011

ahojte kočky, chcem sa opytat kedy vas poslali alebo poslu do nemocky na usg, monitor, a prietoky?
mne moj gyndos dnes povedal, ze este sa mam unho ukazat o 2 tyz, ze on prietoky robi,tak neviem ci sa mam vybrat na vlastnu past alebo pockat na nejaky sprievodny listok od neho, pri prvom tehu ma na36 tt posla byvala doky uz do nemocky, a chodila som kazdy tyz az do porodu len tam .

kacicqa
3. nov 2011

@gabika7706 dakujem..taq aspon dobre vediet, ze sa mu nemusim vyhybat, ze bola fakt len nejaka momentalna mentalna indispozicia;o))))

bboossoorka
3. nov 2011

@fibus na prietoki sa chodi mesiac a pol pred porodom.ja idem začat chodit od buduceho tyždna....povinne.a ano tvoj gynekolog by ti mal dat sprievodny listok a tebe stači ist na monitor atd tam do nemocnice kde chcš rodit...tak to všade funguje

andu1
3. nov 2011

@fibus cca v 35 tyzdni ti urobi tvoj gynekolog ster na streptokoka a to uz by mala byt posledna poradna u neho. Po 36 tyzdni sa hlasis v nemocnici kde chces rodit. Ja som ziadny sprievodny listok nemala. V novej nemocnici ked nemas vybrateho porodnika, tak sa hlasis na prijmovej ambulancii na 2. poschodi, tam sa objednas na monitor, usg a vypisu ti kartu - aspon u mna pri prvom porode tak bolo. Mala by si odvtedy chodit len do nemocnice. Teraz som si vybrala tak som sla najprv na to 16. poschodie za nim a dole som sa objednala na monitor. Trosku este mam v tom zmatok, ale buduci tyzden uvidim co a ako. 🙂

andu1
3. nov 2011

@kacicqa no podla mna on je taky typ cloveka co toho vela nenahovori. Ja som za nim vcera bola, lebo mi ho odporucil ako porodnika moj gynekolog. Trosku sa aj snazil posrandovat a bol slusny, tak neviem. Ja som mala z neho dobry pocit.

kacicqa
3. nov 2011

@andu1 taq asi mal fakt len vela roboty a ja som mu prisla nejak nevhod... Taq drzim packy, nech je pri prichode drobceka na svet na teba dobry;o)

fibus
3. nov 2011

@andu1 ahoj dik za rady, ster, protilatky posledne, a este raz ko, mi zobral az dnes. porodnika mam vybrateho uz sa ist snim len dohodnut, len teraz neviem ci počkat na vysledky, alebo ist bez nich, dobre sa mi to zamotalo :D

andu1
4. nov 2011

@fibus podla mna pockaj na vysledky, ale ono nevadi aj ked sa najprv dohodnes a objednas a medzitym uz budes mat aj vysledky 😉

btw. dnes som sa pytala sestricky, tak na gynekolog. oddeleni nedali lekari vypovede, ale na ARE niektori ano...tak uvidime ako to bude s epi

reny7982
4. nov 2011

Ahojte baby, nema nahodou niektora z vas kontakt na Mudr. Molokaca?

vivienkata
4. nov 2011

@reny7982 Ahoj napisala som ti to do IP

reny7982
5. nov 2011

Ahojte, ak sa tu najde nejaka mamicka, ktora rodila u Mudr. Molokaca, napiste mi prosim vas, ake ste s nim mali skusenosti ako po odbornej stranke, tak aj po ludskej... Budem vam velmi vdacna za kazdy nazor, kedze sa rozhodujem ktoreho lekara z novej nemocnice si mam zazmluvnit?! Dakujem!

nani7278
5. nov 2011

@reny7982 Ja som síce u Dr. Molokáča nerodila, ale poznám ho pomerne dobre. Je to fajn človek, pohodový aj dostatočne opatrný a skúsený, ale zase to nepreháňa. Myslím, že je to dobrá voľba, ale najlepšie je ísť priamo za ním a popýtať sa, porozprávať... čo vyhovuje jednému, nemusí druhému a osobný kontakt je na nezaplatenie. 🙂

ivettk
6. nov 2011

ahojte ja sa chystam v januari rodiť do novej nemocnice

ivettk
6. nov 2011

vieťe mi niekto poradiť u ktoreho doktora je najlepšie rodiť?nemam stym ešte žiadne skusenosti tak rada si necham poradiť dakujem

katy2
6. nov 2011

@ivettk v novej su v podstate vsetci doktori dobri... ale ak si chces predsa len niekoho zazmluvnit, tak napr. dr. rošakova, dr. murin, dr. molokac, ale aj ini...

ivettk
7. nov 2011

@katy2 a ty si bola alebo si u ktoreho doktora ?ja neviem ako to ide ked ma moja gynekologička pošle do nemocnice že ku komu a kde vlastne mam isť možeš mi poradiť?

kiwi82
7. nov 2011

@reny7982 ahoj, ja som rodila u dr. Molokača. Ja som rodila 12 hodín, neotvárala som sa, mala som už infikovanú plodovú vodu. Prosila som ho, aby mi urobil cisarák ale on, že nemôže len tak, že o tom musi rozhodnúť pán primár. počas tých 12 hodín furt odbehoval, povedal, že príde za 30 minút a po dvoch hodinách ho pôrodné asistentky museli telefonicky zhánať...... neviem, či ja som už bola z toho porodu taká vyčerpaná ale proste som čakala viacej, ja sa už k tomu nechcem vracať ale možno, keby mi vtedy urobil cisarák neskončili by sme na jiske a mala 10 dní na umelej ventilácii v kritickom stave, kedže sa nahltala tej infikovanej plodovej vody. Ja som vďačná Panu Bohu, že je malá vporiadku ale veľa strachu sem si prežili. ja som ho nemala zazmluvneného, takže som mu ani nič nedávala. po porode sa prišiel raz na mńa pozrieť. ja som chcela dr. rošakovu ale bola po 24ke. takže neber moje hodnotenie dr. molkáča objektívne, kdže ja som mala problémy. a aj tak si myslím, že najviac práce odvedú pôrodné asistentky.

zuzky1104
7. nov 2011

@ivettk Ahoj, aj jaaa....sa chystam rodit v januari do Novej...uf 😝

katy2
7. nov 2011

@ivettk v 36tt sa zacina chodit do nemocnice na poradne aj na monitor... Ak si zazmluvnis konkretneho lekara, u ktoreho chces rodit, dohodnes sa s nim a chodis k nemu a na monitor do ambulancie na 2p. (centralny prijem) Ak konkretneho dr. zatial nemas, nic sa nedeje, chodis len do tej ambulancie na 2pp, tam ti vypisu kartu, a normalne ti urobia poradnu... su tam dvaja dr., stale jeden ordinuje, tak nie je problem... Zazmluvnit si mozes konkretneho dr. aj neskor, a potom chodis k nenmu...
Ja som rodila u dr. Boszormenyiho, odporucat ti ho nebudem, lebo vela ludi ho kritizuje, ja som s nim ale velmi spokojna, rodila som u neho dvakrat (mala som ho dohodnuteho) Ale na vyber mas kopec doktorov, a ani nemusis mat konkretneho, ked nemas nejake problemy... Je to na tebe....

ivettk
7. nov 2011

@katy2 problemi nemam ziadne musim poklopať.takže nemusim sa nemusim ponahlať z vyberom možem sa ešte rozhodnuť a aky je pristup sestričiek na oddeleni?

ivettk
8. nov 2011

@zuzky1104 ahoj tak to sa možno aj stretneme v nemocnici ja tiž januar a ty prvy porod?

1talizmanik1
8. nov 2011

@ivettk no ja som natrafila na sestricky tak, ze nocna smena, katastrofa, denna este väcsia a vecer, ked som rodila tak fantasticke mlade kocky a ak lekar, tak murin, rosakova,vatralova, matta, alebo androvicova, ja som rodila u androvicovej a teoreticky aj u mattu a nanajvys spokojna a vyhni sa boszormenyimu, lebo to je jedno hovädo a suchankovi...

ivettk
8. nov 2011

@1talizmanik1 aha tak dik za radu a potom ako sa spravaly ku tvojmu babatku?

1talizmanik1
8. nov 2011

@ivettk na novorodeneckom super, aj na poporodnom super, len na porodnej sale boli take..no , no....

smejko1984
9. nov 2011

@1talizmanik1 ĎAKUJEME, som rada, ked počujem na nás mlade také pozitívne veci..som jedna s tých mladých ......snažíme sa 🙂

smejko1984
9. nov 2011

@kiwi82 Ďakujem za nás pôrodné asistentky......snažííííííííííííííme sa...

kiwi82
9. nov 2011

@smejko1984 niet za co, co je pravda, je pravda 😉

moncicip
9. nov 2011

@ivettk Ja z osobnej skusenosti odporucam Molokaca.

moncicip
9. nov 2011

@reny7982 Ja som unho rodila v septembri a som velmi spokojna co sa aj ludskeho aj lekarskeho pristupu tyka. Ako zdravotnik som ja osobne bola proti tomu zazmluvnovat si lekara ale nakoniec som rada ze sme sa dostali prave k nemu, lebo neviem neviem ako by to s nami dopadlo. Porod nebol lahky hlavne co sa psychickej stranky tykalo ale vdaka nemu sme to zvladli a narodil sa nam krasny zdravy chlapec. Takze ak si vyberies jeho verim ze budes rovnako spokojna ako ja.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre