Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

kathka0022
11. apr 2012

@susan66 tak ja som uz za svojim porodnikom bola v 20tt.robil mi usg a na dalsej navsteve sme sa dohodli ze mam prist v 33tt na prietoky a potom ze sa budeme vidat od 36tt 🙂

alohim
11. apr 2012

ahojte, ak nemam vybrateho porodn-ika/icku a ani nechcem zazmluvnenie lekara, ku komu mam ist na poradnu predporodnej starstlivosti? 🙂 resp. kde sa hlásiť? od svojej Dr. mam vymenny listok ale viac info tam nie je, iba ze ma odporuca do predporodnej starostlivosti

eeffka
11. apr 2012

@alohim prides na centralny prijem na 2.poschodie a kto tam bude, ten ta vysetri. Ja som tak chodila.

eeffka
11. apr 2012

@tehulka_mk oblecko pre deti davaju oni, ale mne sa mala povracala tak som ju prezliekla do mojho a nevadilo nikomu.

alohim
11. apr 2012

@eeffka dakujem za info🙂

tehulka_mk
13. apr 2012

@matonka26 Plienky, vlhcene obrusky a odsavacku a to je vsetko? 🙂
@eeffka Cize oblecko netreba, az ked ide bejby domov z porodky ? 🙂

Baby a take veci ako ciapocky, ponozky, 60% lieh, cumlik, osuska na kupanie, to netreba teda pre drobca brat? 🙂
Dakujem dopredu vsetkym za odpoved 😉

eeffka
13. apr 2012

@tehulka_mk ciapocku mozes, ponozky ti netreba bali sa do perinky :dole plienka, oblecenie od pasa hore, osusku netreba= deti uz nekupu, len otieraju, cumlik sa neopovaz vybrat lebo ta laktacna poradkyna ubije brozurkou 😀 , ja som nenabrala odvahu ho vybrat z tasky, oblecko staci az ked pojdete domov

Mozno deku, a toto urcite:Plienky, vlhcene obrusky a odsavacku , joj a pribor 🙂

matonka26
14. apr 2012

@tehulka_mk lieh len v tom pripade ak cakate dievca a chces dat nauskyvuz v nemocke ale podla mna by ti aj dali tam si myslim a pribor ozaj nezabudni bo budes prvy den jest rukami ako ja 😀

matonka26
14. apr 2012

@matonka26 joj a deku hej pokial sa tam nic nezmenilo bude tam kus kosa najma na nadstandardkach

matonka26
14. apr 2012

@tehulka_mk no kukam ze cakate chlapceka tak len to co ti napisala @eeffka 😎

tehulka_mk
14. apr 2012

@matonka26
@eeffka Dakujem kocky,pomohli ste mi 🙂

A ak chcem epidural, musim byt o tom poucena, ze hej 🙂 Kde sa treba hlasit a ako velmi dopredu?

matonka26
14. apr 2012

@tehulka_mk aj ked nechces epidural, poucenie musis ist podpisat 🙂 to ta posle dr ked budes xodit na usg,ale je to v poliklinike na 2. posch tusim...

dany1986
14. apr 2012

@matonka26 ja som ani pri jednom nemala epi a nebola som podpisat ziadne poucenie 😉

matonka26
14. apr 2012

@dany1986 vaaazne? co siii,sak to ne povinne? 🙂

dany1986
14. apr 2012

@matonka26 nieee ani pri jednom 😵 ved ani mi to nikto nepovedal ze to treba tak ci tak. 😠

matonka26
14. apr 2012

@dany1986 ale ty si nemala zazmluvneneho dr vsak?

dany1986
14. apr 2012

@matonka26 nie nemala som... to bude asi tym ,,ze??????

matonka26
14. apr 2012

@dany1986 no nechcem ja nic vraviet,ale akotoze mne to bolo povedane, ze musim ist na poucenie? a akoze keby si chcela epidural tak ako by ti ho dali? boze nemam slov :/

dany1986
14. apr 2012

@matonka26 tak asi by sa na to totalne vykaslali ..dievca trp ak si nebola poucena 🙂 teraz sa uz nad tym mozem len zasmiat,, 😀 jedno stastie ze nebolo treba epi 🙂 lebo fakt si neviem predstavit rodit x hodin v ukrutnych bolestiach 😝

eeffka
14. apr 2012

Ono nejde ani tak o to poučenie,lebo to ti daju prečítať kus papiera co mozu aj pocas pôrodu ale ze treba ist na testy zrazanlivosti krvi.ked nie sú dobre výsledky neodaju aj keby si po stene liezla.ja som na poucenie bola ale na krv som nešla.lebo som sa bavila s lekárom ze ked som mala 1. Pôrod rychly a bez epi,ze on by ma od neho odhovoril. Tak aj bolo za necelé2 hod bolo po,ale ak cakas 1. Pre istotu by som isla na krv,nech mas aspoň dušu na pokoji.

susan66
15. apr 2012

No vidite to baby a ja som mala aj lekara zazmluvneneho aj som povodne rozmyslala nad epiduralom,ale dajak sa on k tej teme nevyjadroval.... tak som ani poucena nebola ani som nic nepodpisovala......no nastastie som mala rychly porod 🙂 dufam,ze aj tentoraz to tak bude 🙂

kathka0022
15. apr 2012

@susan66 tak snad nam epi nebude treba 🙂 a pojde to rychlo 😀 kt.dr.si mala zazmluvneneho????? a teda urcite ho budes mat aj teraz 😉

katy2
15. apr 2012

@susan66 jej, zuzi, uz sa ti to krati 🙂 akoby to bolo vcera, co ta rano doviezli na izbu 😉 a Danielka aky maly drobcek, cmulajuci si cele pasticky 😵 to uz ani pravda nie je 😀 Drzim palce 🙂 A pozeram, ze budete mat tiez parik 😵

susan66
15. apr 2012

@kathka0022 no so mnou to bola trosku zlozitejsie povodne som mala dohodnuteho dr.Mikolaja,ale ten mal problemi s chrbtom a isiel na operaciu a bolo jasne,ze uz ma neodrodi tak ma "supol" k dr.Murinovi, ale bola som velmi spokojna tak sme sa s manzelom dohodli,ze aj teraz oslovime dr. Murina. A asi aj preto to tak dopadlo s tym epiduralom asi sa jeden spoliehal na to,ze ten druhi ma bude o tom informovat a naopak a nakoniec s toho nebolo nic 🙂

susan66
15. apr 2012

@katy2 Veru Kati aj mne sa to zda ako vcera doteraz pametam ako sa sestricky smialy s mojho maleho "hladoska" 😀 Tak tak tentoraz sa nam podaril chlapcek rovnako ako tebe 🙂

julcek
15. apr 2012

@susan66 ja som rodila pred mesiacom u Dr Murina aj som k nemu chodila, na EPI sa musis pytat ty on sa ma na to nepytal, ale ja som mala rychly prvy porod a to som tiez rodila u neho

lenemmka
16. apr 2012

Caute baby..prosiiim poradte mi 🙂 neviem sa rozhodnut medzi porodnicou v novej nemocnici a porodnici v saci. Kedze som v saci rodila (sice davnejsie) tak si na nu viem spravit vlastny nazor. Problem je ze nepoznam ani velmi vela mamiciek ktore by rodili v Novej nemocnici. Preto sa chcem opytat Vas. Boli ste tam spokojne? Su tam nadstandardne izby (ak ano kolkopostelove a za kolko peniazkov). V pripade standardnych izieb, ma kazda izba samostatne soc. zariadenie? Boli ste spokojne s doktormi (nakolko dnes som na monitore stretla nie velmi privetiveho lekara, ktory ma zjazdil pod ciernu zem :D :D ). A co starostlivost o babatka?
a posledna otazka..nechcem aby to znelo nejako rasisticky. ale nie je tam vela ehm nasich spoluobcanov?
Dakujem Vam velmi pekne za kazdu radu, odpoved alebo nazor 🙂

susan66
16. apr 2012

@lenemmka Ahoj takze ja som bola spokojna, nadstandarne izby su : izba kde su 3 mamicky (najmesi poplatok,neviem presne kolko skus pozriet priamo na stranku nemocnice) bola zariadena ako klasicka nemocnicna izba len krajsie vymalovana,kupelna na chodbe, kluc sme mali my 3 co sme boli na izbe. Viem o tom,ze maju dalsiu izbu kde su 2 mamicky a este izba hoteloveho typu ta je najdrahsia(si tam sama kupelna na izbe). No problem spociva v tom,ze je velky zaujem a nemozes si tu izbu vopred rezervovat, ak je nahodou volna tak ti ju ponuknu a ty sa rozhodnes ci tu izbu chces takze to tam velmi zavisi od nahody. Inak na normalnych izbach nie su kupelne vsetko spolocne na chodbe ( ale nenapadne rozdelene -spoluobcania). Inak som pocula,ze co sa tyka odbornosti tak su vraj v novej najlepsi odbornici,ja osobne som bola spokojna,ale to je kazdeho osobny nazor. Je pravda,ze je tam zopar neprijemnych lekarov,ale to asi vsade sa taky najdu zavisi na koho natrafis. So starostlivostou o babetko som bola velmi spokojna aj zlate mlade lekarky tam vtedy boli aj sestricky boli mile a laktacne sestry su uplne perfektne 🙂 Co sa tyka spoluobcanov je to velmi diskutabilne je ich vsade pozehnane v kazdej nemocke. Naposledi vravela zmama sestricka v Sacii,ze pri porode pohryzla lekara i ju blcha a museli celu porodnu salu dezinfikovat ☹ A jedna mamka sa stazovala,ze po perinke jej dietatka skakali blchy ☹ Ale zas nadstandard v saci co som videla fotky je super. Mne osobne za zda,ze v saci ma lepsie pohodlie mamicka a starostlivost je taka noooo..... a v novej podla mojho nazoru je lepsia starostlivost a zas mensie pohodlie pre mamicku. No aj tak si myslim,ze na slovensku je to tak,ze ak sa dohodnes s lekarom a patricne sa mu odmenis mala by si byt spokojna v opacnom pripade....

lenemmka
16. apr 2012

@susan66 dakujem ti velmi pekne za odpoved 🙂 este mam par otazok.... nevies prosim ta kolko lozok je v normalnej izbe? s tymi spoluobcankami 🙂 🙂 moze sa stat ze ma daju do izby k zienkam z Luniku IX? 🙂 ( v saci zienky z osad davaju do inych izieb ako "normalne" zeny .funguje to rovnako aj v Novej nemocnici? ) Nechcem aby to znelo nejako rasisticky ale posledna vec po ktorej tuzim su kusance od blch 🙂 🙂 🙂

susan66
16. apr 2012

@lenemmka Na normelnej izbe su 3 postele a neboj urcite ta nedaju spolu so spoluobciankami, rozdelu to 🙂 A v pripade,ze uz velmi nemaju miesto tak ta radsej daju do tej casti kde su rizikovo tehotne mamicky 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre