Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

namarie
22. nov 2012

Spolubyvajucej v nemocnici ohromne pomohla jedna sestričk, hrozne ju kojenie bolelo a malý vysal málo mliečka, prsníky jej šli prasknúť, odsavala si, ale nepomáhalo, potom prišla ta sestrička na jednej vizite, sadla si k nej, spolubyvajuca jej popísala problém a za krátky čas ju naučila laktačna, správne prikladať a hneď to bolo lepšie... Aj mne keď malú priniesli hneď mi ukazovali ako sa kojí, pozerala som na ne ako bager na tvrdú hlinu, ale pomáhali mi a naučila som sa a celkovo všetko na čo som sa pytala mi ochotne vysvetlili a zajtra bude mať malá 9 mesiacov a 3 týždne a aj teraz m mi spinká prisata na prsníku, takže personál novej nemocnice môžem v tomto len odporučiť a som im veľmi vďačná 🙂 .

govinda
22. nov 2012

@namarie no je to super, keď ti to vedia ukázať a vysvetliť, hlavne ak je ochota a ak je personál, kto to vysvetlí. Mám kopec kamarátok, ktoré po zlých začiatkoch s kojením odkojili nejaké 3 mesiace horko-ťažko a potom to vzdali, preto si myslím, že je dôležitý začiatok s kojením 🙂

namarie
22. nov 2012

@govinda
@govinda to hej, začiatok je dôležitý a hlavne vydržať všetko, čo príde, lebo to rýchlo zbehne a tá radosť z kojenia je ohromná, ja som mala napr strašne popraskané bradavky až sa mi chrasticky robili a ta bolesť keď sa malá na mňa nasala, mala som ohromnú nadprodukciu mlieka, budila som sa s totálne premocenou nocnou koselov, ale naštartovaná a podporená sestričkami z nemocnice a mojou mamou, ktorá ma kojila cez 2 roky som to prekusla a vyplatilo sa, už viacero chorôb, vrátane 6tej detskej choroby sme prebojovali s dosť ľahkým priebehom (musím poklopat)

govinda
22. nov 2012

@namarie som odhodlaná kojiť a dúfam, že aspoň základné informácie mi tam poskytnú 🙂 Kvôli PN som nestihla ísť na žiaden kurz ohľadom dojčenia a chcela som sa na to pripraviť. Niečo som aj čítala na kadejakých stránkach, ale nejako mi to nedáva toľko, koľko by som chcela.

Kočky, inak, ako je to s pamperskami. Mám také to balenie so 78 kusov plienok. To ako to celé balenie odovzdávam ? Oni to tam celé minú, ale odovzdám len časť alebo ako?

gabika7706
22. nov 2012

@govinda odporucam knihu, kt. vydava Mamila http://www.mamila.sk/pre-matky/kniha-prakticky-... ale niet nad osobny kontakt s laktacnou poradkynou

bombulka
22. nov 2012

@govinda ja som niesla cele balenie, ktore som mala na izbe a oni si chodili ku mne, ked potrebovali. myslim, ze minu cele balenie, kedze spoluobcianky si samozrejme nedonesu nic, tak sa takto vyzbiera od vsetkych slusnych mamiciek... 😠

namarie
23. nov 2012

@govinda no s tým ti neviem poradiť, ja som mala klasický pôrod, o jednej ma doviezli na izbu a od piatej som mala malú pri sebe, takže som neodovzdala nič, len keď brali malú na vyšetrenia, tak pytali... A inak ako hovorí gabika7706, jedna laktacna ti poradí viac ako 100 kníh...

govinda
23. nov 2012

@gabika7706 @namarie tak to mi je jasné, že laktačná poradkyňa poradí omnoho viac ako knihy a internet. Pozerám na stráunku mamily, ale múdrejšia veru nie som. Preto dúfam, že nejakú laktačnú v nemocnici stretnem 🙂
@bombulka no veď práve kvôli spoluobčiankam sa pýtam, že či tie celé balíky plienok sa neminú preto celé, lebo idú pre spoluobčianky 😠

katy2
23. nov 2012

@govinda urcite ti tolko plienok nebude treba.... mozes zobrat, ale ja som odobrala plienky do sacka a to som im dala.... ked mali malo, prisli pytat ku mne na izbu.... nedavaj im tak vela.....

govinda
23. nov 2012

@katy2 aj som si myslela, že radšej odobrať, koľko priemerne rátajú na deň?

dulkagabulka
23. nov 2012

ako Veronika porodila prirodzene po sekcii:
http://www.zenskekruhy.sk/tehulky/porodne-pribe...

veľmi pekný príbeh 😵

gabika7706
23. nov 2012

@govinda na den rataj v priemere tak 8 plienok. Ak si nenasla na stranke mamily, to co si hladala, odporucam tuto stranku...http://dojcenie.wordpress.com/prve-chvile-s-bab... je to stranka annag, kt. tu na mk kedysi posobila.

govinda
23. nov 2012

@gabika7706 som si aj myslela, že priemerne tak 8 na deň a po sekcii sa tam koľko ostáva? nejakých 5 dní? To asi fakt veľa dávať tam 78 plienok 😒
Na mamile je toho dosť, aj som si čo-to pozrela, ale čítať je čítať, prax je iná. Dúfam, že v nemocnici bude niekto, kto mi s tým pomôže 🙂

kleyta49
23. nov 2012

Ziadne plienky nejdu pre spoluobcianky. Plienky mas cely cas pri sebe ak sestricky potrebuju opyatju si 1ks.
@govinda

gabika7706
23. nov 2012

@govinda po sekcii je to, myslim, individualne, ak nema babo zltacku a mamicka je OK, tusim aj na 4.den pustaju domov. Ale napr. ja som bola so synom 9 dni (vratane sekcie), takze ten jeden balik plienok bol akurat 🙂

carmen86
24. nov 2012

@govinda nedavaju sa cele baliky plienok len 5-6kusov pokial je babo u nich a pootom vam ich donesu naspat a ked si myslite zeby sa minuly na ,,ine deti,, tak si vo vlastnom zaujme napiste na kazzdy kus plienky meno ale to zvyknu robit aj sestry tam a spoluobcianky nosia plienky aj obrusky 😉 🙂 a po sekcii ak je vsetko ok pustaju na 5.den

govinda
24. nov 2012

@kleyta49 @carmen86 @gabika7706 Ale asi sotva budú chodiť pre každú jednu plienočku, nie? Či to im n a začiatok dám napríklad 20 plienok a potom dodávam?
A tak som aj myslela, že cca 5. deň po sekcii púšťajú. Ráta sa deň sekcie ako prvý deň?

katy2
24. nov 2012

@govinda neries to... daj si do sacka 10-15 plienok, priprav si balicek vlhcenych obruskov a to im das pri porode... Ostatne plienky budes mat na izbe pri sebe... Oni si potom budu pytat.... Na zaciatok im to staci... A ani nevies, kedy ti babo donesu na izbu k tebe natrvalo.... Takze v pohode... Nerob si z toho tazku hlavu..... Oni nemaju problem prist vypytat, aj tak chodia na krmenie x-krat denne ....

govinda
24. nov 2012

@katy2 tak nejako som si myslela, že to spravím 😉 Veru, ani len netuším, kedy po cisárskom mi malú donesú ku mne 😉

eeffka
24. nov 2012

@govinda ajoh den porodu sa nepocita 🙂 bohuzial, ja som porodila o 2,00 a skysla som o den dlhsie, tiez som dufala ze mi ho zapocitaju. mokre vreckovky im daj cele a plienky ako pisali baby 5-6, si pridu opytat sa neboj 🙂
dieta ti donesu podla toho ako budes vyzerat , nic neboj budu na teba chodit pozerat kazdu chvilu, ak budes po norm porode, mozno aj za 4hod ti ho daju po sekcii podta tvojho stavu. mala som na izbe mamicky 2 po sekcii, 1. vyzerala ze do rana umrie .-) teda aspon ja som mala ten pocit ako jojkala a na 2.den jej dali maleho. pytali sa jej ci to zvladne , bolo to jej 2.dieta aj sekcia a o 2dni bola v pohode v ramci moznosti

govinda
24. nov 2012

@eeffka no ja budem mať sekciu, pevne dúfam, že nie omnoho skôr, ako je termín 😒 Tak uvidíme. Ale dakujem za rady a skúsenosti 🙂 . Presne tak to urobím s tými plienkami 🙂

kleyta49
24. nov 2012

Ja som rodila prirodzene, maleho som mala na druhy den o siestej rano, a plienocku som im dala asi 3x jeden ks. Iba ked ho potrebovali odvazit a podobne 🙂
@govinda

ssussie
24. nov 2012

@govinda sak som ti hovorila, ze ti malu donesu prvy krat hned ako ta prevezu na izbu 🙂 a potom pravidelne kazde tri, styri hodky na chvilu a potom si ty povies, kedy ju uz chces mat pri sebe na stalo - max do troch dni, potom uz donesu oni a musis sa starat 😉

ssussie
24. nov 2012

@govinda kojenie - treba im razne ukazat, ze sa ti maju venovat a oni sa budu 🙂 ... moja spolubyvajuca na nich zvysila hlas a hned boli pri nej dve laktacne 😀

govinda
24. nov 2012

@kleyta49 @ssussie kočky, ďakujem za rady. Určite budem trvať na kojení a snáď sa ku mne dostanú aj tie laktačné. Už som si robila hlavu z kojenia aj tak a nakoľko budem mať cisársky, tak to budem potrebovať o to viac 🙂

kleyta49
24. nov 2012

Co sa tyka laktacnych poradkyn, chodili za nami kazdy den niekolkokrat a radili, pomahali. Mam len tie najlepsie skusenosti 🙂
@govinda
@ssussie

bettypo
26. nov 2012

Bolo by ideálne keby činnosť laktačných poradkýň nebojkotovali iné sestry z novorodeneckého oddelenia, ktoré kŕmia deti z fľaše s takou dierkou, že sa dieťatku mlieko leje 🙄
Všetka česť a vďaka milým a ochotným sestrám.
Podľa toho čo som videla a zažila odporúčam Dr. Molokáča a Dr. Rošákovú

mojinecka
9. dec 2012

@govinda inak aj jedna lekárka na novorodeneckom oddelení je laktačná poradkyňa. Volá sa Ivana Kušnierová a keď robí večernú vizitu, tak s ňou treba konzultovať dojčenie. Je veľmi ochotná, všetko vysvetlí a ukľudní mamičku. inak k výbave do pôrodnice by som doporučila s vlastnej skúsenosti pribaliť aj oblečenie pre bábätko. Môj syn sa vysypal a sestrička s lekárkou mi vraveli, že to má asi polovica detí na oddelení v tom čase. Podľa nich to bude práškom z práčovne. Keď som dala svoje, výsev ustúpil, aj bez Dithiadenu.

lussy83
10. dec 2012

@govinda tak co kocka?este stale nic?drzim inak vsetky prsteky nech ti to dobre dopadne a vsetko je vp oriadku..len sa nezabudni ozvat ake to bolo,ci si ok aj babetko a tak..

lucianak
10. dec 2012

Ahojte, ja som mala ukážkový pôrod. Na to, že som rodila prvýkrát a deň predtým revala, že ešte rodiť nechcem, to šlo celkom super.
V skratke... o 5 ráno som začala cítiť podbruško, tak som dala teplú sprchu, či to neprestane. Ale neprestalo. Začala som sledovať čas a bolesť prišla každých 5-7min. Tak pred 8-mou som volala mužovi, nech dôjde domov. O pol 9 na príjme mi povedali, že som otvorená na 6cm 😵 a to som myslela, že ma vyženú domov, že čo tam chcem, keď termín mám o 9 dní. Potom šup na 17.posch, spravili tie "predpôrodné procedúry" a o 12.15h bol malý vonku.
Všeho všudy odkedy som zacítila bolesti to trvalo 7 hodín.
Mala som Molokáča a Suchánka pri pôrode. Boli celkom milí ku mne, spokojnosť na mieste. Pôrod a dr. vymodlené a dopadlo to nad moje očakávania 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre