Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

martinake
31. máj 2009

ahojte kočky, ja som rodila v novembri min roku a tiez tam bol naval. Nastastie ze pár dní pred pôrodom som lezala na A kvoli tomu ze som sa neotvárala a uz som bola týžden po termíne. AJ po pôrodom som ostala na A lebo vôbec nebolo miesta. A bolo tam asi 6 detičiek. Aj so mnou na izbe bola mamička s dieťatkom. Mna ked tlacili zo sály tak normálne tam akoze spali zeny na pôrodnej sale lebo som rodila v noci. tak to si teda neviem predstavit ako tam mohli spať. Po cisarskom nosili na 16 poschodie. Tiez som chcela nadstandard ale bola som rada ze som nakoniec mala miesto. Asi na tretí den prisla sestrcicka ze uvolnila izba na nadst ale mne sa uz nechcelo nikam stahovat. A návstevy v pohode az na izbu a dá sa povedat kedykolvek prisli tak boli az na izbe. Akurát nevýhoda bola ze na detské oddelenie bolo dost daleko a po pôrode to aj trosku potrvalo kým som tam dobehla. Nastastie to bolo moje druhé dieťa, tak ja som uz v podstate vedela ze co a ako s malickou. Horsie by na tom boli prvorodicky. Na štvrtý den sme uz isli domov. Nastastie sme nemali žltačku. Držím vám palce.

bene
1. jún 2009

no tak uvidime ako to bude ale dik za info, aspon viem na co sa mam pripravit.

lovacka
1. jún 2009

martinake ano mas pravdu na A oddeleni moze ist navsteva az na izbu a takmer kedykolvek ja som tam lezala 5tt a nemali sme problem s navstevou ale tu som pisala o oddeleni B po porodode kde lezia mamicky.
uvidime hadam sa to ukludni najcerstvejsie info budeme mat ak niektora z nas porodi ze ako to tam teraz je.v stredu idem na kontrolu tak uvidime ale nerobim si nadeje ze tam bude neviem kolko izieb volnych kedze som mala tu muznost to vidiet tam

martinake
2. jún 2009

ahoj, to radsej sa nespoliehat lebo potom mozes byt sklamaná. ja pravdu povediac som bola aj na obyc izbe spokojná. Podla mna je lepsie byt s niekým ako sama hoci sa musíte jedna druhej prisposobit. Mozete si vymienat názory, postrážiť deticky a tak. ja este stále som v kontakte so spolubyvajúcou este pri prvom dietati a to tomu uz bude 5 rokov v novembri. Sama na izbe by som sa snad aj nudila keby som nemala s kým kecat.

janka1874
2. jún 2009

no martinka ja som mala tú somlu že obe žienky čo ležali so mnou na izbe v decembri 2007 boli z mimo Košíc tak s nimi v kontakte nie som ale možno teraz v novembri budem mať Košičanky na izbe a ani náhodounechcem byť sama

kosicanka1
2. jún 2009

ahojte, ja sa chcem spytat, ze co je pravda, ze deticky nepustaju na navstevy? mati, pustili ti mateja vas kuknut. ja si teda neviem predstavit, ze simonku neuvidim tyzden. pri prvom porode som to neriesila, teraz ma v poradni jedna baba vystrasila, ze male deti nesmu na navstevy. to akoze fakt?

mili1
2. jún 2009

Ahojte babulky, ja som sa nedávno vratila z tejto nemocnice a ozaj návstevy boli zakázané uplne, prednosta ich zakazal takze nikoho nepustali a deti vôbec , manzela pustili aby mi odniesol veci na izbu a to bolo vsetko....
A inac bola som velmi spokojna s touto nemocnicou....

lenka0
2. jún 2009

ahojte mamicky chcem sa pridat. Ja osobne nemam dobru skusenost s touto nem.Pred 2tyz.som tam podpisala revers.Je tam strasny pristup ak tam nemate vybaveneho lekara a mozno len ja som mala akurat nestastie. Drzim palce vsetkym nech sme stastne z nasich miminiek 🙂

mili1
2. jún 2009

Lenka no ja neviem, ja som mala vybaveneho lekara a spolubyvajúce co tam boli tak sa tiez nestazovali a oni nemali vybaveného lekara....

lovacka
2. jún 2009

aj ja viem tak ze deti na izby nepustaju jedine ak by si lezala na oddeleni A tak tam je to trosku povolnejsie.ale ak mozem poradit maminky z B chodili aj s babetkami na A odd lebo tam su stolicky tak aspon na chvilku posedeli ukazali babetko a tam mozu byt aj deticky 😉

edusik
2. jún 2009

ahojte dievcata, mam otazocku: termin mam na 22.6. ale kedze idem na planovanu sekciu, bude to skor. A v tomto som uz dost nervozna. Dnes je 2.6. a ja stale nemam urceny termin SC, ani podpisanu zmluvu s lekarkou, kedze chcem konkretnu. Zajtra jej mam volat, ale len aby mi povedala kedy mam dojst na USG. Nemam ju trosku surit, ze je uz najvyssi cas? Som uz z toho nervozna, ale nechcem jej zas kafraf do roboty, aby som ju nenahnevala. Bola som s Dr. v sobotu, ale akurat mi urobila monitor a utekala k porodu, takze nebol cas sa rozpravat. Musim mat SC kvoli sebe - nie kvoli babu, to je ok - lebo ja nesmiem mat kontrakcie. Uz neviem poriadne ani spavat, ako sa bojim, ci sa mi nezacne porod skor...

martinake
3. jún 2009

neboj sa edusik, ona vie kedy to naplánovat, ale dobre sa hovorí

K tým návštevám. Je to pravda že som lezala na A kde to nie je az také prísne s návstevami, kedze tam vo vseobecnosti deticky nie sú. V nov 2004 na izbu v poporodnej casti nesmel nikto, teda ani deti. Teraz ked sú nadstan izby tak to neviem ci pustia alebo nie? Predsa ked si niekto platí a je na tej izbe sám, tak hádam pustia, jedine v prípade nejakých chrípkových ochorení ako je teraz "prasacia" tak zakázu.

Soni, Matej bol na izbe aj hocikto ku mne prisiel tak bol tam, hocikedy. To vtedy tam bol neskutocny chaos lebo pôrodnica práskala vo svikoch tak kazdy si pomaly robil co chcel.Inác by som to riesila v jedálni vsak vies ked ste ma boli pozriet. Zoberies ukázat fesáka do jedálne a je to vybavené.

susan66
3. jún 2009

Ahoj edusik mne nieco hovor o nervozite, najprv som mala vybaveneho jedneho lekara,ten nemohol potom som prestupila k Murinovi,ten je sice zlaty,bola som za nim 3 krat s toho raz odbehol zo statnic(vysetroval ma v obleku), druhykrat tiez dobehol zo statnic a medzitym ako mi robil ultrazvuk mu volali 3 mamicky -takze len rychlo rychlo a vcera tam pre istotu ani nebol,musel surne odist. Termin som mala 29.5 - nic sa so mnou nedeje a vobec neviem co a ako s tymi zmluvami a chcela som aj epidural ani o tom nic, jednoducho na mna nikdy nezvysil cas. Zajtra mam ist zas za nim a kedze som uz skoro tyzden po termine tak sa vraj dohodneme na dalsom postupe.Cele sa mi to zda take neurcite,takze o nervozite viem svoje 🙂

kosicanka1
3. jún 2009

a ja som bola vcera u murina o 11tej, som mala stastie, kukol ma v pohode, ani mu mobil nezvonil, aj sme pokecali 😉

susan66
3. jún 2009

Kosicanka1 to nie nahodou s tebou som kecala dole na centralnom,kym som cakal na monitor ?

smudlinka19
3. jún 2009

ahojte...
tak ahojte babenky...mám to za sebou sme doma aj s maličkou pipiškou.....skončila som na planovanej sekcii ale bolo to ok :O) inak k tým návštevám bol to naozaj cirkus, chodia tam hore dole a my sme na to doplatili že ani ockov nam nechceli pustit a velký oznam na dverách že navštevy zakázané uplne....tak som rada že už sme domka... 😀 😀 😀

kosicanka1
3. jún 2009

susan, tak to teda hej, no to sme spolu kecali. som akurat este zachytila, ze ti ta podarena sestricka na monitore nedala papier 😀
inac neboj, murin je zlaty. epidural ti staci vybavit pri porode, ja som pri prvom tiez mala, platila som za neho az po porode.

mili1
3. jún 2009

Babulky chcem vam poradit ak chcete epidural treba ist vopred na vysetrenie, myslim na poucenie na Aro,
Ja som rodilla minulý tyzden a anesteziologicka mi ho nechcela dat kedze som nemala tie vysetrenia. Vraj primar ich zakazal pichat bez poucenia....Ale ja som mala stastie ak dosiel moj lekar vybavil mi to u anesteziologicky bola zlata a pichla mi to ale ked by tam bol iny anesteziolog neviem ci by mi ju dal.... 😒
Takze radsej si urobte tie vysetrenia aby vam ju pichli.... 😉
Ozaj a mozem ju odporucit, mne zabrala na kontrakcie - bola to ulava riadna....
A ja som sa predtym pytala aj sestricky ci potrebujem nejake vysetrenia a ona ze mam vsetko a nemala som nic...

edusik
3. jún 2009

ahojte dievčatá, susan66 tak držím palce, možno nám vyjde aj spoločný termín. Dnes večer budem volať mojej dr. tak už budem hádam vedieť. Dnes som pre istotu vypucovala celý byť a prebalila tašku, keby mi náhodou povedala, že zajtra mám nastupiť. 😀

Baby, som hotová čo si tam zobrať. Keď som chodila na monitor hore, na 17 všetky žienky chodili v teplákoch a tričkách. Ako sa obiliecť dole na príjme, keďže pôjdem na sekciu, tak predpokladám že ma budú robiť až ďalší deň po nástupe, tak môžem si obliecť tričko, alebo musím vhupnúť do pyžamka a tak chodiť po nemocnici? Nechce sa mi v pyžamku čakať na výťah, ale zas nechcem aby ma nejaká sestrička na 17 potom zjebkala...

edusik
3. jún 2009

A ešte jedna otazočka : Ešte stále platí zákaz návštev?

kosicanka1
3. jún 2009

mili, to s tou epi si ma prekvapila. ked som ja rodila, som tam len dosla, ze chcem epi, zavolali anesteziologicku Simonova sa myslim volala a bez problemov pichla... 😲
no to su novoty, dobre vediet, pojdem si to vybavit, lebo aj druhe chcem rodit s epi.

mili1
3. jún 2009

kosicanka vraj predtym sa pichala bez problemov ale potom mali nejake staznosti tak to primar zakazal tak mi bolo povedane a spolubyvajucej ju nepichli ebo nemala poucenie......mozno zalezi aj od anesteziologa, ale radsej mat to poucenie a mat istotu....
Edusik ja si myslim ze kludne mozes mat tricko a teplaky , ja som tam videla ze tam chodili po sekcii tak

edusik
3. jún 2009

mili1, kosicanka1 - ja som bola na ARO včera ohľadom predoperačných, a tam majú na dverách vycapené, že ak chceš EPI musíš mať poučenie, takže sa to asi fakt zmenilo. Radšej to mať, ako to nedostať - je to raz dva.

mili1
3. jún 2009

Ved hej edusik radsej to mat ako nemat, ja som si to tiez chcela urobit ale blbá sestricka ma oblbla ze mam vsetko a pritom som nemala nic.... no a k lekárovi som mala ist a chcela sa spytat ale skor som porodila a uz nestihla ....
Ozaj a u koho budes rodit edusik?

katy2
3. jún 2009

ahojte 🙂
ja budem tiez rodit planovanou sekciou pravdepodobne 10.6., ak to nebude nutne uz tuto sobotu - lebo idem zasa na monitor a zatazovy test.... predoperacne mam vybavene ale len interne a krv... vraj ARO mi netreba, ze to bude len pohovor s aristom priamo na mieste.....
mozno sa s niektorymni z vas stretneme.... 😉

kosicanka1
3. jún 2009

edusik, to ARO je na poliklinike 4.poschodie? dobre viem?

mili1
3. jún 2009

Katy tak drzim palceeee, so sekciami neviem ako to je , tam sa picha spinal a myslim ze ten pohovor je pred sekciou ...

katy2
3. jún 2009

kosicanka, ARO je na polikl. na 4.p. 😉
mili, dakujem 🙂

edusik
3. jún 2009

Mili, u dr. Rosakovej

ARO je poliklinike na 4. ako písete, pre sekciu pohovor netreba, tam sa dava spinal, pohovor je treba len pre epi = ak som to dobre pochopila

mili1
3. jún 2009

Edusik tak si si dobre vybrala, je zlata mam s nou skusenosti , dobre si to pochopila s epi aj spinalom ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre