Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

lussy83
5. sep 2013

@mimca20 no ako som marcovka ale podla mna a tak proste viem to pojdem znova vo februari tam rodit..mozno sa tam aj stretneme co ty vies..🙂 budem ti drzat prsteky nech vsetko dobre dopadne..🙂

lindsey
5. sep 2013

@tanickaskorokubikova ahoj.ja som už po pôrode.vyšlo mi vsetko ako som chcela

tanickaskorokubikova
5. sep 2013

@lindsey a u koho si rodila?

mimca20
5. sep 2013

@lindsey taak gratulujeem 🙂

lindsey
5. sep 2013

@tanickaskorokubikova dr.androvicova

evkam78
5. sep 2013

Ahojte, chcem sa opytat, ci mate niekto skusenost s VBAC - vaginalnym porodom po cisarskom v Novej nemocnici. Vedeli by ste mi poradit lekara, ktory je tomu nakloneny? Viem len o dr. Boszermenim... Vdaka!!!

bianocka
5. sep 2013

@evkam78 Mam skusenost s VBAC, ale v Saci 🙂 Rodila som takto pred 2 tyzdnami u primara Dosedlu.

evkam78
5. sep 2013

Vdaka! O nom tiez uvazujeme, bola som u neho na USG v 20tt...Ty si sa s nim dohodla, alebo tam bol nahodou? Mozes mi napisat ako to bolo? Dakujem!

bianocka
6. sep 2013

@evkam78 Tiez som bola unho na usg v 20tt a vtedy mi navrhol, nech to skusim spontanne, ze nevidi dovod, aby som hned sla na SC. Takze vlastne vdaka nemu som sa na to odhodlala a potom v 30tt na usg som sa ho hned opytala, ci ma odrodi, dal mi vizitku a od 36tt som k nemu chodila do predporodnej poradne. Rodila som v nedelu v noci, prisiel do porodnice do par minut. Bola som velmi spokojna. Porodila som do 2 hodin od prichodu do Sace 🙂

alohim
7. sep 2013

@evkam78 Presne aj ja toto potrebujem...lekara z Novej nemocnice co je nakloneny k prirodzenemu porodu po sekcii. Do Sace vsak ist nechcem.

kvaka
7. sep 2013

@alohim ty si ale dost kratko po sc 😖 neviem, ci to niekto bude chciet risknut.... 3-4 roky po sc su este celkom v pohode ale ani nie rok a pol je fakt malo ☹

engie11
12. sep 2013

@emily83 Ahoj, chcela by som sa opýtať ako to dopadlo s tou pedou.... treba teda ísť ku gyn. alebo mi to spravia na príjme pred pôrodom....čo sa mi zdá celkom normálne, aj ja mám doma papiere.... aj podpísané, tak i myslím že ich len vezmem sebou nie? Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.... 😉

emily83
12. sep 2013

@engie11 Ahoj. Ides rodit do novej? cize tam chodis na monitor, nie? No nakoniec som bola v novej nemocke, na poliklinike (vchod od SNPcky), tusim na 4tom poschodi na "pohovor" k PEDE. Presnejsie ti povie sestra na prijme v novej. Nepamatam presne poschodie a cislo dveri.
No a tam ti daju papiere, opytaju sa na choroby a podobne a platis po porode. Lebo ju nemusis vyuzit 😉 a ked pojdes na porod, tak si vezmi vsetky papiere co mas, vysledky, ultrazvuky a pod. Kedy mas termin?
Citam ze uz papiere mas, tak uz si bola na "pohovor"?

engie11
12. sep 2013

@emily83 Áno papiere už mám, len aj mna poslala ešte na niečo bud k obvodnému alebo na gyndu, kde sa sestrička čudovala že prečo mi to nerobia v nemocke... No termín mám napísaný takto : Nepresný termín pôrodu, cca 15.9. kôli veľkosti malého a dozretia placenty a aj kontrakcií, si zlatá že si napísala, teda ak dobre chápem vezmem si všetky "caky-paky" vyšetrenia a aj papiere k epidurálke a krv mi vezmu pre pôrodom...či? 😎

emily83
12. sep 2013

@engie11 jaj, uz si spominam! hej ono to tak bolo, ze trebalo krv a bla bla bla.. ale ked som bola na poradni v novej, opytala som sa na to rosakovej a ta povedala, ze nic netreba, ze oni to spravia. len treba povedat ze mas pedu. a poviem ti pravdu, mneani krv na to nebrali, a to som tam bola od stvrtka rana (kedy mi zacala odtekat voda) a v piatok 16.30 som rodila 😝 Tak ti prajem vela sil! Je to prve babo?
a jj, odporucam vsetko vziat, ja som to mala v takej obalke plastovej. a polovicu veci si tam nechali, neviem naco 😝 Ale sak ok.
podla PM ti ako vychadza termin? a podla prveho utz? ja som mala PM- 6.4., podla 1.utz - 1.4. a rodila som 5.4. 😉 a mala bola vraj prenasana 😝

engie11
12. sep 2013

@emily83 Jééj ty si zlatá, ďakujem ti za vysvetlenie, až mi je diné, lebo tu na MK sa niečo opýtať tak ti odpovedajú ako key si debil bola 🙄 áno áno, je to prvé bábo 😀 podľa PM to nemám isté lebo som mala 24.12. len jeden deň 😀 Ale podľa ultrazvuku v 12tt mi vyšlo na 30.9. ale podľa malého mi to posunuli o dva týždne .... boh vie..veď on zrejme vie kedy má prísť, aj keď ja už by som bola najradšej keby aj dnes...už mám kontrakcie aj keď nepravidelné...aj sa otváram ,... a vieš ako už je ťažšie 😀 Takže sa teda ničoho nebojím..len schmatnem papiere na epidurál a letím rodiť 😀 to nebolo úprimnééé booojím sa troška 😀

emily83
12. sep 2013

@engie11 nemas zac 😉 hej, citala som par prispevkov v roznych temach a tam ako si davaju niektore baby 🙄 No neviem naco vobec pisu, ked len osocuju a zosmiesnuju 🙄 My mame fajn skupinku nasich aprilovych zazracikov a tam veru sa deju veci, sme ako rodina 😉
Jasne, babo samo vie kedy ma prist 😉 A verim ti ze uz ti je tazsie, ale este si to uzivaj 😉 prvy mesiac to bude tazke, potom uz lahsie a ked sa male prvy krat usmeje.... 😵 😵 😵 no naaaaaaadhera 😵 😵 veci si priprav, papiere si priprav a hor sa na to 😉 neboj, zvladnes to! Taky adrenalin sa do teba naleje zeby si zvladla aj zemou pohnut 😉
Keby si nieco potrebovala, kludne pis aj IP 😉
Drz sa!

engie11
12. sep 2013

@emily83 Ďakujem ti 😉 Si zlatá ....

beruska1311
14. sep 2013

Pridavam svoju skusenost s novou memocnicou. Rodila som 1.9.2013 u dr. Molokaca. Vrelo odpirucam pana doktora, prijemny, usmiaty, vzdy ma prisiel pozriet pocas celej hospitalizacie, staral sa. Urcite by som si ho vybrala opat. Co sa tyka por.asistentiek, sestriciek a ostatnych lekarov nemozem povedat jedine zle slovo...mily, ochotny a profesionalny personal. Mala som nadstandardnu izbu za 10 eur/noc...v pohode staci...bola som sama, navstevy kedykolvek, sprcha na izbe,malu som mala pri sebe cely cas. Manzel bol pri porode, velmi to pomohlo, volala som ho uz pocas doby na sale, sestricky ho ochotne pustili, nikomu nevadil. Malu mi dali hned ako ju odsali. Proste cele super...A este som zabudla...sitie bezbolestne, dostala som inj.od bolesti, ziadny hororovy zazitok zo sitia sa nekonal...bolel ma az jeden steh🙂

kacicqa
15. sep 2013

Prosim, neviete mi poradit ohladom izieb? Co sa oplati a aky je medzu nimi rozdiel, resp. je taka moznost omrknut si to dopredu. Termin mam o dva tyzdne, xcem rodit nase prve drobatko u Murina. ...no a uz by som xcela mat vsetko zariadene a jasnejsie nech potom nestresujem. Dakujem

matonka26
15. sep 2013

@kacicqa no jasne kludne si to mozes pozriet dopredu 🙂 staci poprosit sestricky 🙂 a murin este rodi? som myslela ze ma uz len ambulanciu

pasad
15. sep 2013

@kacicqa mne sa usla nastastie ta nadstandardna den po porode ze 24 eur/noc (take su tam dve). odporucam, krasne zariadene, pohodlie, najviac som ocenila, ze som tam mala pre malu prebalovaci pult, tv, gaucovku, kde drahy so mnou mohol byt cele hodiny a bola tam normalna postel, nie nemocnicna. samozrejme kupelna s wc. tie lacnejsie izby 10 eur/noc (su tam 3), si tam sama, mas tam sprchu, sice taku staru, ale mas ju pre seba. zachod je vsak na chodbe a spolocny pre platene izby. potom je tam este izba, kde su dve postele, za tu, neviem kolko sa plati (ak si dobre pamatam 3eur/noc). cize ja odporucam tu za 24eur, alebo 10eur. dopredu sa objednat nedaju. po porode sa zahlasis, ze mas zaujem a podla poradia casu porodu ta tam umiestnia, ak sa uvolnia izby. drzim prsty s porodom.

kacicqa
15. sep 2013

@matonka26
@pasad
Dakujem babky za rady.. Hadam sa mi ujde nieco normalne lebo teraz sa rodi velmi vela deticiek ;) Hej Murin mava este aj sluzby v nemocke a kedze xodim aj k nemu do ambulancie a som nanajvys spokojna tak nexcem nikoho ineho;) Skusim teraz vo stvrtok ukecat sestricky aby ma pustili mrknut na oddelenie tak mi drzte packy.

mimca20
15. sep 2013

@beruska1311 Jeej dalsia spokojna osobka z doktorom Molokacom (odporucil nam ho jeho kolega, ktory je manzelov spoluziak zo ZS). Nas mal odrodit pri malom, ale jediny mi povedal priblizny termin porodu, co sa prelinal s jeho dovolenkou. Ale az do jeho odchodu sa o mna ukazkovo staral, kedykolvek som potrebovala radu cez telefon, osobnu konzultaciu nemal problem. Tak premyslam, ci oslovim uz priamo Molokaca (este mam nanho aj t.c.), alebo manzelovho spoluziaka, aj ked nevieeem ci ma dostatok skusenosti 🙂

pasad
15. sep 2013

@kacicqa nemas zac, to vies, ze ti budeme drzat prsty 😉. sestricky su tam uzasne.

viki81
17. sep 2013

Ahojte, viete mi niekto povedať, kto rodil u Dr. Rošákovej, aká je naozaj? zatiaľ vidím len samé dobré hodnotenie, má niekto na ňu aj mobil? ďakujem

emusa20
17. sep 2013

Ahoj. Bola som na prvom monitore v novej nemocnici a vysetroval ma Mudr. Karol Kanaba. Neviem, ci mal len zly den, ale odisla som s velmi zmiesanymi pocitmi..... ☹ ☹ Neviete, ci tento lekar patri aj medzi porodnikov v tejto nemocnici?

kvaka
17. sep 2013

@emusa20 mne robil dr. Kanaba jeden zakrok a som bola s nim spokojna... Ale myslim, ze bat sa nemusis, porodnika nerobi..... 😉

emusa20
17. sep 2013

@kvaka dakujem. Neviem, aky je odbornik, ale bude to moj prvy porod, tak by som bola radsej, keby tam bol niekto s "priatelskejsim" pristupom... 😒

beruska1311
18. sep 2013

@alohim Skus oslovit dr. Molokaca, on je zaprirodzeny porod, ani epi velmi nemusi.Zase neriskuje zbytocne tak uvidisco ti povie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre