Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

suem
15. okt 2009

Ahojte mamule.
Ako sa mate? Kosicanka, Vlnka a spol. ako babatka? Katy2 ty si bola u P.B.? Predpokladam, ze teraz ma naladicku, ked sneh pada 😉.
Cakatelkam prajem rychly a co najprijemnejsi porod. Drzte sa!

vlnka
17. okt 2009

Ahoj suem,my sa mame vcelku dobre,len Dianka stale ma nejaky zdravotny problem.To ma mrzi najviac,ale snad z toho vyrastie.Ked sme prisli z porodnicemesiac sme sa trapili s hnackami,potomnam ortoped povedal,ze ma vrodenu dysplaziu klbikov a naordinoval abdukcnu perinku a teraz mi stale vracka a neviem z coho.Asi neznasa Vigantol..to je vit.D.Deti ho beru kazdy den do 1 roka,aby nemali krivicu.Takze tak a okrem toho koliky atd.Takze bojujeme.Tiez by ma zaujimalo ako sa dari kosicanke,od porodu sa tusim ohlasila len raz.
Ja by som tiez mala skocit za Dr.P.B.mam po sestonedeli,tak ci je vsetko vporiadku.Vsetky sa drzte.Papa. 🙂

dany1986
18. okt 2009

ahojte..ja som 2tyzdne púo porode rodila som v novej nemocnici..rodila som pri DR.Bulecovej a musim povedat bola fakt dobra a prijemna tak tiez aj porodne asistentky co boli tam ked som rodila ...no na odelenii sestonedelia som nelezala lebo nemali tam miesto tak som bola na odd.rizikovej grav.ale bolo super,,jedine co mozem vitknut je novorodenecke preto ze som bola 2 rodicka sa tak spravali akokeby som tam ani nebola ja som z novorodeneckeho odd.nevidela sestricky pomaly cely den no sice ked bola vizita tak som videla..ale len 2 sestricky sa tam nasli naozaj super ktore boli vam ochotne pomoct,,,

vlnka
18. okt 2009

dany ja som tiez mala z niektorych sestier z novorodeneckeho zly pocit,jedna ma tam okricala,ked som im stale prizvukovala,nech mi malu neprikrmuju z flase a ze mam dost mlieka.Aj tak jej stale dali mlieko z flase.Az na konci,ked zistili,ze tam je pediatricka moja znama,prestali a uz mi ju nosili na izbu kojit pravidelne.Bola som totiz po cisarskom a nemohla som ju mat pri sebe.Ina sestra zas bola neprijemna,ked som ju poprosila,aby mi malu prvy krat obliekla...som prvorodicka a nemala som s tym skusenosti.Tak to sice urobila s takou neochotou a poznamkami,ze co moze byt take tazke na obliekani novorodenca.No proste ziadna ochota,aj som si kvoli tomu parkrat poplakala...ale iektore sestricky boli fakt super...napr.laktacna sestra...tak to klobuk dole...ochota sama 🙂

jankahurtukova
22. okt 2009

ahojte kočky, no ja si už strihám meter, v nedeľu 25.10. nastupujem do pôrodnice k Dr. Mikolajovi na cisarsky. dnes sme sa dohodli a verím, že nám to tam rýchlo zbehne. Doktor bol veľmi milý aj dnes, odchádzala som s dobrým pocitom od neho.
Všetkým, ktoré to ešte len čaká držím palce a prajem pekný zvyšok októbra.

tinaa
22. okt 2009

jani budeme na vas mysliet 🙂

svetlankat
22. okt 2009

ahojte baby, chcela by som sa vas opytat, neviem ci mi budete vediet poradit, som prvorodicka a chcela by som rodit v novej nemocnici, porodnika este nemam, ako to vlastne chodi, musim si nejakeho najst a plati sa za to alebo ma odrodi hocikto kto ma sluzbu? co je lepsie, prosim poradte mi ako to vlastne chodi. dakujem

tinaa
22. okt 2009

svetlankat ahoj, môzes si zazmluvnit dr. ktoreho si vyberies, alebo budes mat pri pôrode dr. ktory bude mat sluzbu. Zmluva sa podpisuje vopred, plati sa 5tis. (tak to bolo ked som ja rodila v r. 2007) Za zmluvu som neplatila vopred, môj dr. mal akurat sluzbu, takze som neplatila vôbec.
Kedy mas termin?

svetlankat
22. okt 2009

ahoj danka termin mam v polke februara, no neviem co je lepsie mat toho doktora alebo to nechat tak, ved niekto mat sluzbu bude. neviem co je lepsie urobit, aby ma potom neodflakli ked nebudem mat vlastneho porodnika

veronika60188
23. okt 2009

Tinaa, aké to je,čakať na 2.porod?

kosicanka1
23. okt 2009

ahoj vlnka a ostatne baby, my sa mame dobre, sme zdravucki, kojime a priberame, uz ma risko 6 kg, je to maly tucko, simonka je zlata, zatial sa tesi z braceka, bozkava ho a mojka, dufam, ze jej to ostane.
inac vlnka, teba si pamatam, to si mala tu masku kvoli herpesu, mudr z novorodeneckeho ta teda poriadne vystrasila, ved si mohla prist o mlieko, neverim, ze to bolo take vazne...
k sestram z novorodeneckeho, no boli aj take aj take, ja som vedela, co mozem ocakavat a podla toho som sa zariadila a vyzbrojila trpezlivostou. mna ofrflali uz na porodnej sale, lebo som nesuhlasila aby odniesli maleho prec a potom bol cely cas pri mne a potom hned rovno siel so mnou na izbu. potom prisla mudr, tiez frflala, ze musi prist ona obzriet riska, lebo ho nechcem odlozit na novorodenecke, ze co su to za moresy... tak ho vysetrovala na izbe pri mne. maleho som nechcela dat na novorodenecke, lebo mam z toho pocit, ze tam deti len revu, stale ked som tam dosla, detusky plakali. viem, ze toho maju vela, ale prave by mali byt radi, ze ich odbremenim a nemusia sa starat aj o mojho.
joj a ofrflali ma aj sestricky zo sestonedelia, po porode prisla za mnou na izbu, ze mi ide pomoct vstat z postele, ze teda uz mozem vstat a ja jej s kludom anglicana vravim, ze uz som sa aj sama osprchovala 😀
taze vam vsetkym drzim palce a prajem rychly porod a zdrave deticky

tinaa
23. okt 2009

veronika60188 druhe tehotenstvo je narocnejsie, ale ovela rychlejsie zbehne 🙂 I ked ten posledny mesiac sa vlecieeeee ☹

veronika60188
23. okt 2009

tinaa a máš vybratého dr.?

tinaa
23. okt 2009

ano toho isteho u ktoreho som rodila prvu dcerku a aj ma operoval, takze je to jasne 🙂

veronika60188
26. okt 2009

baby a rodí sa vo svojom, či v erárnom? a po cisarskom ako dlho treba ležať?

katy2
27. okt 2009

veronika, mozes rodit vo svojom aj v erarnom....
po cisarskom sa lezi zhruba 24 hod.

veronika60188
28. okt 2009

Babenky,len tak pre zaujímavosť...aké veľké boli vaše deťúrence v 32.-33.t? Moj malý je vraj trošku vačší,pred týždňom mal 2200g približne,vraj ako keby bol o týždeň starší.Ale tento týždeň ho už fakt začínam cítiť pri každej polohe a nádychu 🙂

lovacka
29. okt 2009

veronika hlavne klud tyzden nehra rolu a hlavne ta vaha je + - 500g takze to sa neda presne urcit.mne vraveli ze maly bude velmi velky a narodil sa v ukoncenom 37tt a mal 3290 g a 47 cm.takze podla mna to je este skoro povedat ci je velke ci male babo najviac bude naberat posldny mesiac takze podla toho sa potom bude aj lekar orientovat.nas drobec mal malo tuku kedze sa narodil na zaciatku 9 mesiaca a nemal tolko casu aby nabral tuk.ale aj tak to bola fuska vytlacit ho 😝

veronika60188
30. okt 2009

lovacka,vďaka.ešte by ma zaujímalo, či holia každú, alebo stačí doma?

lovacka
30. okt 2009

ja som sa oholila doma 2 dni pred porodom kedze ja som nevedela ze idem rodit 😅 😀 sestricka povedala ze netreba holit.takze ak sa doma oholis tak je to v pohode

katy2
31. okt 2009

aj ja som sa holila doma... 😉 v nemocke uz len klystir a sekcia....

deny32
1. nov 2009

Ahojte... cakame dvojicky a chcem rodit v novej.. mozte mi prosim niektore odporucit lekara k dvojickam?

svetlankat
4. nov 2009

ahojte baby, ja by som chcela ist rodit do novej nemocnice, termin mam februar, chcem vas velmi pekne poprosit, mohli by ste mi napisat co vsetko ste potrebovali v porodnici, zaujimalo by ma hlavne veci pre babatko a tiez pocty, kolko coho. dakujem. sestricka mi dala zoznam ale pre babatko mam len plienky a vlhcene utierky, nemam tam priblizny pocet kusov a zda sa mi toho dost malo pre babatko. dakujem vam velmi pekne. mozte mi aj napisat co ste si brali vy pre seba. diky

tinaa
4. nov 2009

svetlankat pre babo ti netreba ziadne oblecenie, iba na cestu domov. Budes potrebovat plienky, vlhke utierky a bavlnene plienky. Ja som si vzala cely balik plienok a jeden balicek utierok. Mala som so sebou aj kozmetiku, ale kupkali sme iba raz.

tinaa
4. nov 2009

tu je komplet zoznam:

župan
2x nočna košela
2-3 podprsenky na kojenie
nohavičky po pôrode
ponožky
prezúvky
šlapky do sprchy
zubna kefka, pasta
vložky do podprsenky
popôrodne vložky (ja som mala TENY tie najväcsie)
hrebeň
uteráky
žiletka
mydlo
krem
telove mlieko
občiansky preukaz
tehotenska knižka
kartička poistenca, sobášny list
mineralka
vreckovky
toaletak
pribor
pohar
oblečenia na cestu domov
veci pre babo na cestu domov
jednorazove plienky
vlhke obrusky
ortopedicke nohavicky
kozmetika pre babo

🙂

lovacka
5. nov 2009

ja som mala este deku pre drobca a malu plachticku do postielky nieco take ako plienka ale frote a taktiez som mala svoj svetrik a rukavicky pre maleho.caj na kojenie masticku na bradavky z dm babylove 😉

tinaa
5. nov 2009

lovacka dakujem za doplnenie 🙂

svetlankat
5. nov 2009

Ďakujem Vám baby veľmi pekne. Už si to všetko pripravujem aby som na nič nezabudla. Som síce len v 26 tt, ale človek nikdy nevie. Držte sa

susisus
5. nov 2009

veronika - aj ja som sa holila doma, akurát ma skontrolovali a povedali ze netreba, kedze som dobre oholena a klistir mi nerobili, bola som na sekcii. Asi to zavisi od doktora.

veronika60188
5. nov 2009

tinaa, to v nemocke nedávajú deťom plienky,skutočne si mám doniesť vlastnú kozmetiku pre malého a príbor atd?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre